Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Mam 2 przepuchliny na odcinku lędzwiowym. Jestem po konsultacji neurochirurgicznej - wynik , operacja.
czy mogłabym sie dowiedziec jak ona wygl±da, zrozumialam tylko, że usuwane jest jadro miażdzyste, ale co dalej ..... co zostaje miedzy kręgami. Czy w póxniejszych lata to jadro odrasta ?

dowiedzialam sie ze taka operacja trwa 2 godziny, proszę mi napisać czy to jest bardzo poważana operacja w obecnych czasach ? co mi grozi jakby poszło cos nie tak ?














Monika 2010-05-01, 14:10

Moja operacja trwala 3 godziny, też miałem przepuklinę odcinka lędzwiowego...
2 tygodnie Przed operacj± miałem poważny problem z chodzeniem,ponieważ ból był tak mocny.... Na dzień obecny jestem 4 miesi±ce po zabiegu i bóle ust±piły...
Lecz to jedyny plus tej operacji...Bo do ciężkiej pracy raczej już się nie nadam..:(:(

robert 2010-06-06, 23:26

Witam , mam pytanie czy bóle po operacji ust±pił natychmiast . Pytam ,bo ja jestem po operacji 3 tygodnie i boli jak przed operacj±

Andrzej 2010-07-07, 18:00

Witam,jestem po operacji przepukliny L4L5,10 miesiecy temu.........niestety...nadal boli.Po miesi±cu na kontrolnej wizycie dostałam skierowanie na RM,mialam go zrobionego po 5 miesiacach.W tym czasie żadnej rehabilitacji,bo czekali na wyniki.S± wyniki...jadę do lekarza,on mówi ...wszystko pieknie..tylko ćwiczyc.OK,pomyslałam to super....TYLKO DLACZEGO TAK BOLI??????pojechalam do sanatorium,wróciłam,znowu do lekarza,ale innego...i...Ma pani blizny w ¶rodku po operacji,wcze¶niej to przepuklina dawała ból,teraz te blizny....konieczna konsultacja neurochirurgiczna ze wskazaniem do reoperacji.....Po operacji bóle mialam gorsze jak wcze¶niej(dziewczyna ktora miala taka operacje jak ja juz pracuje),każdy organizm jest inny.Bóle takie silne,że nie spałam trwaly pól roku,teraz ci±gle boli ale mniej trochę,ale plecy ciagle sztywnieja,ataki rwy kulszowej tez sa silne,siedzenie tez nie jest mile.I co teraz??? znowu się ci±ć???kto ma rację??czemu boli???Pozdrawiam,zazdroszcze Robertowi,a tobie Andrzeju życze ,żeby było dobrze tak jak u Roberta.ania

ania 2010-07-08, 14:21

Zabieg trwa 2-3 godziny, w sumie ze znieczuleniem i przygotowaniem 3 godziny.
Pomiędzy s±siednimi kręgami znajduj± się kr±żki międzykręgowe (dyski) zbudowane z j±dra miażdżystego i pier¶cienia włóknistego, które ulegaj± zmianom zwyrodnieniowym. Przy dyskopatii, kiedy występuje ucisk na worek oponowy taki dysk się usuwa. Po usunięciu stabilizuje się odpowiednio kręgosłup. Nie występuje tu żaden odrost.
Operacja wi±że się przede wszystkim z takimi powikłaniami, jak każdy zabieg chirurgiczny. O wszystkim zostanie Pani poinformowana przez chirurga, otrzyma Pani zgodę do podpisania, gdzie zostan± wyszczególnione wszystkie możliwe powikłania.

neuron 2010-07-19, 10:30

Witam,jestem 10 mies po operacji przepukliny i wstawieniu implanta na odcinku L5-S1 zabieg trawał ponad 6 godzin,po operacji nie miałam czucia w prawej nodze co utrzymuje się do dnia dzisiejszego w tej chwili jestem po rehabilitacji w sanatorium i czekam na rehabilitację stacjonarn±. Ból jest tak silny i nie do wytrzymania że czasem nawet nie wstaję z łóżka, chodzę o kuli ortopedycznej i jedynym lekiem jaki u¶mierza ból na chwile s± plastry transtec 35 i Tramal w kroplach. W grudniu mam konsultacje z dwoma neurochirurgami, podobno czeka mnie jeszcze jedna operacja na odzinku L4-L5 i L5-S1.

Mika 2010-11-13, 20:51

Witam, pewnie nieco póĽno ale może niektórym pomoże. Miałem pod koniec stycznia 2011 operację dwóch poziomów L4L5 i L5S1. Operacja polegała na tym, że wycięli dyski, zast±pili je takimi klatkami metalowymi które maj± skostnieć, dodatkowo w kręgi otaczaj±ce te dyski wkręcili ¶ruby tytanowe i poł±czyli je szyn±, to się nazywa stabilizacja typu FLEXTAAS. To wszystko ma zarosn±ć ko¶ci± [prócz szyny i ¶rub które niby potem można wyj±ć ale nikt tego prawie nie robi]. Na NFZ w Piekarach ¦l±skich oddział IV Kręgosłupowy. Czego się nie spodziewałem, to długi okres po operacji dochodzenia do siebie, ok. pół roku chyba. Ostatnio pojawia się czasem mały ból w nodze a chyba nie powinien. Nigdy nie ma 100% gwarancji że będzie wszystko dobrze. Sam fakt kwalifikowania się pod operację ¶wiadczy o tendencji organizmu do zwyrodnień [je¶li to nie wypadek] i trzeba ćwiczyć by spowolnić dalsze zwyrodnienia.

Wojtek 2011-05-11, 12:58

Witaj! Wojtku chciałabym sie z tob± skontaktować gdyż jestem po operacji i potrzebuje nastepnej, niestety tam nie wróce. Zgadzam sie z tob± że 100% gwarancji nigdy nie bedzie wszystko zależy od organizmu tak jak i charakteru. Mi lekarze po operacji nie dawali szansy na chodzenie a Ja chodze. Pozdrawiam

Dorcia 2011-05-13, 11:35

Wszystkich odważnych pozdrawiam,ja mam wszystkie choroby,jakie mog± pojawić w kręgosłupie,3 przepukliny.lordoza,skolioza,oseofity,mnóstwo dziobów i wklę¶nięć,rece drętwiej±,że nie można ludzkich czynno¶ci wykonać,a prawa noga,to boli bez przerwy,że nie mogę *za chiny*wsi±¶ć do samochodu,a jestem kierowc±.Spać po nocach też nie mogę,bo każdy przekręt na bok,lub na wznak jest bole¶nie odczuwalny w pachwinie,poprzez po¶ladek.Wskazana operacja,ale ja straznie boje się tego ryzyka,bo,co będzie,gdy już się nie podniosę???to straszne,kiedy się jeszcze chodzi,a po operacji może być różnie.Dbajcie o siebie.

Renata z Łodzi. 2011-05-16, 19:52

Na pewno każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Uważam jednak, że podstawowa kwestia to dobrzy neurochirurdzy. Jestem po podobnej operacji jak opisywane wyżej, a trzy lata temu tak± opercję przeszedł mój m±ż i znajoma. wszyscy doszli¶my do dobrej kondycji, dzięki lekarzom neurochirurgom z Konina. Polecam ten oddział, funkcjonuje on w Koninie od ok. 5 lat. Stopniowo zjeżdżaj± tu ludzie z całej Polski, nawet z miast, gdzie s± osławione kliniki. Operuj± głównie kręgosłupy i głowy, robi± naprawdę dobr± robotę. Co więcej, potrafi± poprawić to, co spaprz± w klinikach.

Sławka 2011-07-17, 19:52

Witam Wszystkich,
Mam 22 lata i w lutym tego roku miałam operacje na przepuklinę odcinka lędĽwiowego L4/L5. Miała on 8mm Moje dolegliwo¶ci były pocz±tkowo nie groĽne czyli od czasu do czasu drętwiała noga ale nie było to zbyt uci±żliwe jednak po jakim¶ czasie wypadł mi dysk i to spowodowało silne bóle. Sparaliżowało mi nogi i przez 2 tyg leżałam w łóżku uzależniona od pomocy innych. PóĽniej ból się uspokoił jednak po miesi±cu znów dysk się wysun±ł i wszystko wróciło na nowo. Zrobiłam rezonans magnetyczny i zaraz po tym szybko zdecydowałam się na operacje. Operowana byłam w Wojewódzkim Szpitalu w Piekarach ¦l±skich operacja trwała 3 godziny pod ogóln± narkoza. Ze względu że do¶ć szybko zdecydowałam się na operacje usunięt± mam tylko przepuklinę natomiast kręgosłup jest w cało¶ci. Jestem już teraz 5 miesięcy po operacji i jestem bardzo zadowolona. Trzeba na siebie dużo uważać ale nie mam bólu chodzę i jest wszystko dobrze! Więc wg mnie nie ma sensu cierpieć tylko zdecydować się szybko na odpowiednie kroki im póĽniej tym bardziej choroba jest zaawansowana no i niestety póĽniej dłuższa rehabilitacja i poważniejsza operacja.
Pozdrawiam Wszystkich w razie pytań piszcie!

Klaudia 2011-07-22, 10:20

Klaudio, bardzo Ci dziękuję za wypowiedĽ! Mój M±ż będzie miał operację 9 wrze¶nia, ja umieram ze strachu oczywi¶cie... Jak widać - siedzę i wertuję internet, rozmawiam, pytam, szukam... a im bardziej się wgłębiam, tym mniej rozumiem i czuję większy dygot umysłu... Będę się trzymać Twojej wypowiedzi. Mocno... je¶li pozwolisz.
Pozdrawiam!

Jujka 2011-08-28, 21:56

Witam ,je¶li twój m±ż cierpi tak bardzo to operacja zrobiona przez dobrych fachowców to podstawa jesli nie ma już możliwo¶ci uzdrowić go manualnie.ja jestem po operacji kęgosłupa 2 miesi±ce i czuje się rewelacyjnie po za lekkim bulem od czasu do czasu w dolnej czę¶ci kręgosłupa co w porównaniu ze wcze¶niejszymstanem jest niczym.pozdrawiam i życze zdrówka dla męża

ARTUR 2011-09-06, 23:05

Witam , moja mama ma mieć operacje strasznie się boje że może nie chodzić w koncu to kręgosłup, ma przepukline i dysk jej wyskoczył , podobne dolegliwo¶ci ma jak opowiadała Klaudia , straszny ból i dretwienie nogi.. Jeszcze tyle tych chorób w szpitalach

kasia kopi 2011-09-22, 11:32

Witam,tez mam przepkline L5S1 zwezenie zachylku kanalu kregowego do tego osteofity i scolioze. Bole czasami tragedia dretwienie lewej nogi bol sciegna achillesa bole w podbrzuszu i silny bol w prawej pachwinie. Lekarza mam dopiero za dwa miesiace bo obecnie mieszkam w anglii czy ktos mial tu taki problem? Jestem na naproxenie cocodamolu i tramalu od 3miesiecy czasami pomaga ale zaczyna mi puchnac brzuch i boli zoladek i watroba co robic?

AGA 2011-09-24, 09:39

Strona: 1  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |