Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Witaj Gosia może nie była to strasznie poważna operacja ale to inwazja chirurgiczna no i kręgos mialam l3 l4 l5 is2 jeden dysk zlamany niewiadomo od czego który wpadl w kanal gdzie odpowiadałza za niedowład nogi cos wstawili reszte wzmocnili no i jeszcze przepuklina na 12 m Wiadomo strach bez bólu sie ni obeszlo ale potem 2 lata spokój Z perspektywy czasu juz wiem za szybko wrócilam na calego do pracy jestem fryzjerk± a to wiadomo nieraz caly dzien na nogach no a po pracy dom i 3 dzieci czekaja tez praca My¶lałam ja nie dam rady skoro chodze i nawet chorobowego nie potrzebuje ani lekow no i doigralam sie Teraz poszły dwa następne nawrotowa przepuklina no i zas do pary jakis torbiel tarlova na 15mm podobno nie grozny tak mi dk wytlomaczyl Jezeli teraz będzie ok to juz zadbam o siebie moze nie zrezygnuje z pracyale napewno juz nie bedzie tak jak przedtem GOSIA dbaj o siebie bo mysle ze wszyscy po 1 operacji to juz to wiedz± powodzonka nie daj cie sie POZDRAWIAM

Marzena 2013-01-04, 17:48

Dzieki marzena za informacje. No tak, za szybko nie ma co wracac do pracy. Ponoc siedzaca jest dla kregoslupa jednak najgorsza. ja mam wlasnie w biurze, non stop przy komputerze. Dlatego nie chce wracac za szybko , swiadczenie mam do poczatku kwietnia, ale bede starc sie o kilka miesiecy wiecej. W ZUS mi tak kazali, by pisac i wtedy dostane sanatorium. Wiec, skorzystam. Bo co innego siedziec w domu przy kompie. Ale, to na raz najzwyzej godzina, potem wstane i robie soc innego. A usiasc na dobre osiem godzin to nie to samo.
Do Reny, co to znaczy,ze mialas zainfekowana rane pooperacyjna? Nie wiem. Ja mialam operacje wykonywana z przodu, z dojscia zaotrzewnowego. Nic o takim czyms nie slyszalam, wiec nam wyjasnij. Ratowalas implanty, a co im bylo? Poluzowaly sie? Malo to prawdopodobne, gdyz lekarz mi mowil,ze implanty to raczej mocno zwsze siedza i byle co ich nie ruszy. Na wizycie kontrolnej mialam robione rtg sprawdzajace osadzenie implantow. I sama w domu nawet je porownalam, bo sa na plytce. I te po operacji i po dwoch miesiacach wygladaja identycznie. Balam sie troche, gdyz po miesiacu zaczelam pedalowac na rowerze stacjonarnym. Ale, lekarz mi powiedzial tez,ze praca na rowerku w niczym moim implantom nie szkodzi, gdyz pracuje wtedy ta czesc ciala, ktora zupelnie nie ma na implanty wplywu.
Pozdrawiam wszystkich cieplo.

Gosia 2013-01-04, 19:32

Witam ponownie. Dzięki Gosia za odp w sprawie sanatorium. Za trzy tygodnie Będę miał robione wypełnienie naczyniaka i po tym zabiegu będę się starał o sanatorium. Dam znać jak długo trzeba czekać na południu polski.
Pozdro.

pacek 2013-01-05, 17:43

Witam , wszystkich
miałem operację robion± w listopadzie 2012 r.fenestracja , usunięcie j±dra miażdżystego ,bez implantów. I mój neurochirurg powiedział , że ćwiczyć mogę dopiero po dwóch m-cach od operacji ,basen i rower stac. po trzech m-cach. do tej pory tylko chodzić i leżeć . Czytaj±c wasze wpisy , jestem zdziwiony ,że ja mogę tak póżno co¶ robić . Co wy na to ?

ricky 2013-01-06, 11:25

Też jestem po operacji usunięcia przepukliny. Mi lekarz także mówił , że ćwiczenia dwa miesi±ce po operacji. Ja osobi¶cie uważam , że to za póżno na rozpoczęcie ćwiczeń. Przynajmniej w moim przypadku to było za póżno. Jestem po operacji 9 miesięcy i do tej pory mam uczucie sztywnych pleców. Porobiły się zrosty i bliznowce, daje to uczucie dużego dyskomportu... Uważam ,że należy się ruszać , a nie leżeć . Teraz jak jestem nadal w trakcie rehabilitacji wiem , że po raz drugi nie popełniłabym takiego błędu. Nie mam na my¶li jaki¶ intensywnych ćwiczeń. Jest wiele delikatnych ćwiczeń , które można wykonywać na leż±co kilka dni po operacji..

ewa 2013-01-06, 12:02

Witam
Ja też miałem miałem operację robion± na pocz±tku listopada 2012 r.fenestracja , usunięcie j±dra miażdżystego ,bez implantów i....już jestem w pracy :)
Przez 3 tygodnie tylko leżałem i chodziłem po mieszkaniu a póĽniej to już stopniowo spacery osiedlowe po wyprawy kilkukilometrowe po mie¶cie.
Cwiczenia mam tylko te *pooperacyjne* ze szpitala. Z zaleceń unikałem siedzenia,nawet jadłem na stoj±co i teraz siadam na pół godziny i pół godz. spacerek.

Jakos 2013-01-06, 12:25

Nie wiem, jak mozna lezec? Lezac czlowiek doprowadza do zaniku miesni i zesztywnien. Ruch i jeszcze raz ruch. Ja po miesiacu pedalowalam na rowerze stacjonarnym. Lezec to sporo lezalam do dwoch tygodni po operacji. Majac implanty nie ma zakazu siadania, gdyz fizjologia kregoslupa jest niezaburzona. Z tym zakazem siedzenia to sie balam, bo tu na forum niemal wszyscy pisali,ze mieli zakaz siadania. Ja siadalam od poczatku, ale lekarz mi na kontroli powiedzial,ze jak mi nie zakazal, to znaczy, ze moglam ile chce siedziec. Zatem , po implantach mozna siadac, co prawda i tak sie wiele nie da, ale nie ma zakazu co do tego. Z perspektywy czasu, ja sie niemal nie oszczedzalam. PO dwoch tygodniach po powrocie do domu piec kilometrow pokonywalam.Fakt, nie moglam wiele bo bol byl i nie moglam kubka nawet dobrze trzymac. Teraz skacze jak kozica zmieniajac firany, dzwigam 5 kg bez zadnego problemu. Czekam jeszcze na dalsza mozliwosc dzwigania, bo to wazne, kiedy mam moc jechac do sanatorium.
Trzymajcie sie cieplo, mili dyskmeni i dyskmenki i wszyscy zniewoleni dysfunkcja kregoslupa.

Gosia 2013-01-06, 14:15

Do Gosi...
Ja napisałem że leżałem 3 tygodnie i ty to krytykujesz...po czym sama piszesz że leżała¶ 2 tygodnie..każdy inaczej to przechodzi..widocznie tyle czasu potrzebowałem !...
Nie leżałem jak kłoda i wykonywałem zalecane ćwiczenia...Ale teraz jest już dobrze i bardzo się z tego cieszę

Jakos 2013-01-06, 18:18

Marzena z Warszawy jak sie czujesz?dziekuje ze opisalas wszystko. ja jestem po RM i przed konsultacja do dr. Glowackiego...

Sysia 2013-01-06, 18:57

Jakos , zle mnie zrozumiales. Nie sugeruje nikomu,ze jak sie zle czuje, to ma brykac. Kazdy sam wie, czy jest w stanie robic to czy owo. Ja po prostu zawsze uwazalam,ze ruch jest jak najbardziej wskazany. Naleze do osob, ktore bez ruchu, nawet jak sa chore, nie wyobrazaja sobie zycia. Kazdy ma swoj rozum i wybiera, czy bedzie sie wiecej czy mniej ruszal.
Ja nawet tydzien po operacji tesknilam za cwiczeniami. Bo od kilku lat kilka godzin dziennie przeznaczam na cwiczenia. Wiec mi tego brakuje, kiedy nie moge cwiczyc. Ludzie sie dziwia, ze potrafie wstac, kiedy pracuje, o piatej i godzine przed praca cwiczyc. Moze mam lekkiego swira na punkcie wagi, bo nie chce byc gruba. To tyle w kwestii wyjasnienia, ja nikogo nie krytykuje i nie to bylo moim celem. Pozdrawiam.

Gosia 2013-01-06, 19:01

Witam mam 23 lata ,jestem osob± czynnie uprawiaj±c± sport a głównie piłkę nożna, mam przepuchlinę kręgosłupa odcinek piersiowy w którym nacisk jest na rdzeń . Moje obajwy to kucie w prawej nodze i częsci uda oraz od nie dawna ból kręgosłupa Byłem u neurochirurga(dok. Wilk) i powiedział że konieczna jest operacja( Powiedział że jeżeli nie podejmę się operacji to grozi mi brak czucia w czę¶ci oddawania moczu i kału) . Sam fakt operacji nie był dla mnie jaki¶ drastyczny, lecz doktor dodał również że po operacji koniec z czynnym uprawianiem sporty a już na bank z Piłk± Nożna, pozostaje mi tylko basen i rower.. Prosił bym o poradę co zrobić ? Czy jednak szukać innych rozwi±zać aby wyleczyć się i normalnie funkcjonować graj±c nadal w klubie w piłkę.. Czy poddać się operacji i zaprzestać oprawiania sportu. Z Góry dziękuję i proszę o szybk± poradę bo 15 lutego 2013 roku mam mieć operację.

Paweł M 2013-01-06, 20:59

Do Pawla. Co to jest przepuchlina? Chyba chodzi o przepukline. Podrastycznej operacji kregoslupa na pewno wiele dyscyplin nie mozna juz uprawiac. Sadze,ze jednak jest wiecej jak rower i basen. Ludzie na nartach po operacji zjezdzaja. Ale, rada jest, isc po opinie kolejnego lekarza. Jestes mlody, wiec moze jeszcze mozna sie wstrzymac z operacja. A wykorzystales inne metody leczenia? Operacja najczesciej jest ostatnia metoda, kiedy inne nie skutkuja. Inne czyli tabletki, zastrzyki, zabiegi fizykalne, fizjoterapia, pobyty w sanatorium...nawet terapia manualna u dobrego specjalisty kregarstwa. Juz przeszedles to? Jak nie, to maszeruj jednak na konsultacje do innego neurochirurga. Innej rady chyba nie ma, moze cos inni kregoslupowcy wymysla, doradza.
MIlego dnia.

Gosia 2013-01-07, 05:40

Pawle nic Ci nie sugeruję,ale....dokladnie w Twoim wieku 1przepuklina tylko że w odc. ledzwiowym.Byla ona juz do operacji,przeszlam bóle,katusze.Bylo to bardzo dawno temu prawie ćwierć wieku temu.Na dzien dzisiejszy jestem pół roku po operacji ,mam 4 przepukliny i stenoze kanalu kregowego.Mozesz poczytac co to jest i jakie sa jej objawy.18 stycznia mam RM i druga operacje.Zabieg miałam w Olsztynie dr Och i Wilk.Wspaniali lekarze.Pozdrawiam.

Kama 2013-01-07, 20:50

A.Wilk już nawet w Olsztynie operuje ?
Jest może dobry,ale nie udziela żadnych informacji co dalej po operacji . Mówi tylko ,że na wszystko przyjdzie czas , ale kiedy ? za pół roku ? przecież wcze¶niej trzeba ćwiczyć i się rehabilitować .

ricky 2013-01-08, 10:41

Mi sie wydaje,ze to niemal domena neurochirorgow,ze niewiele informacji udzielaja. Jak sie chce wiedziec wiecej, zostaje tylko wizyta prywatna. Sami z siebie nie mowia. Trzeba pytac i na sile wyciagac informacje. Wiecie , zastanawiam sie, dlaczego niektorzy na kontroli otrzymuja skierowanie na rezonans, by zobaczyc kregoslup po operacji. Ja nie dostalam skierowania, tylko zrobiono mi rtg kregoslupa, by zobaczyc, jak siedza implanty. Polozone sa dobrze. Moze dlatego nie musze robic RM. Jak myslicie? Moze stwierdzili,ze u mnie OK, bo raczej na wieksze dolegliwosci bolowe nie narzekam , juz robie wszystko. Z rehabilitacja w Polsce to lipa. Bo na NFZ za kilka miesiecy, wiec musztarda po obiedzie. Tez nie mam zadnej rehabilitacji. Inna rzecz,ze aktywna fizycznie jestem od zawsze, chodze, cwicze...

Gosia 2013-01-08, 10:56

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37  38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |