Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Kasiu ja jeszcze slabo pisze na komputeze nieumie pisac kiedy rzet albo u zkropka ale chodzilo mi o informacie enie pisownie poetycka jezeli cie to drazni to nieczytaj ele ja od niedawna ucze sie pisac a w dodatku dlonie micierpna od kregoslupa i staram sie najszybciej napisac














marek1 2013-06-07, 20:20

A jeszcze jedno kasiu nie strzymalam tylko wytrzymalam

marek1 2013-06-07, 20:56

Marek1
Nie denerwuj się Ka¶ka jest *fajno dziołcha* ( pewnie się domy¶lisz z jakiego regionu pochodzi) i u nas w gwarze s± tego typu *modyfikacje*, tak przy okazji nie każd± działalno¶ć możesz prowadzić z grup± inwalidzk±- dlatego s± renty, wiem bo mam w rodzinie taki przypadek że działalno¶ć została ograniczona, reszta to fakt dopłaty i inne *pseudo* bonusy s± ale wolał by z nich jednak nie korzystać
zibi
widzę ze u ciebie tak jak i u mnie rano ćwiczenia/wieczorem ćwiczenia i już 7 tygodni w pracy i jak na razie ok, dodatkowo mam basen i ostatni mój rehabilitant zweryfikował napięcie mię¶niowe wokół kręgosłupa i wróciłem na normalny rower ( owszem muszę uważać) ale moja córa się ucieszyła/pozdrawiam
majka80
Dyski to nie kulki w łożysku żeby je mechanicznie wcisn±ć- nie wierz w bajki że placem ci wci¶nie dysk, owszem może ci wcisn±ć przy okazji rozrywaj±c wi±zadła co po *pewnym* czasie będzie skutkowało efektem pestki z owoców pomiędzy 2 palcami, możesz leczyć się zachowawczo jak najbardziej z rehabilitantem a nie *pras±* do kręgosłupa, ja znam przynajmniej 2 takich wywołanych- u jednego byłem jak miałem wysunięcie dysku na 4 mm to po jego pomocy ¶więta przeleżałem już z paraliżem i dysk wywalony na 6mm także wiem co pisze bo moja naiwno¶ć w pozbyciu się bólu drogo mnie kosztowała
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego weekendu z powrotem do zdrowia

Jan 2013-06-07, 21:26

Hahahah :)
te *strzymałam * było specjalnie :)

kubawojewódzki :)

Kasia 2013-06-07, 21:38

NIEPEŁNOSPRAWNO¦Ć - do wszystkich.

Wszystkie potrzebne informacje dotycz±ce niepełnosprawno¶ci można znależć w internecie i co się przy jakim stopniu należy.
Jestem na bież±co w temacie czekam na komisje.
DRUKI też można wydrukować do zusu też s±.
Pozdrawiam
Grażyna z gratisami

piratka 2013-06-08, 01:23

Do Marek.
Dzięki za odpowiedz - będę musiała pomy¶leć.
Czekam na dwie komisje - zus i niepełnosprawno¶ć(narazie mam stopień lekki)
Może zasłużyłam choć na stopień umiarkowany to łatwiej będzie o pracę pod ochron±.
Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
Grażyna z gratisami

piratka 2013-06-08, 01:33

Do dyskopatów.
Jak pisała wcze¶niej jestem po operacji - przepukliny - wypuklina - stabilizacja kręgosłupa lędzwiowego ponad dwa miesi±ce temu.
Dopiero we wrze¶niu będę miała rehabilitacje czy sama mogę wykonywać jakie¶ ćwczenia, bo jak narazie to po np. godzinnych spacerach mam wszystkiego dosyć.
Pozdrawiam wszystkich
Grażyna z gratisami

piratka 2013-06-08, 01:48

Piratka mi mój neurochirurg po operacji po operacji powiedział że przez pierwsze 2 m-ce mam tylko jak najwięcej chodzić. Po tym okresie najpierw poszedł prywatnie do rechabilitanta ktorego mi polecił neurochirurg a 4 m-ce po operacji miałem dzienny oddział rechabilitacyjny. Teraz w sierpniu mam pój¶ć do neurologa to da mi skierowanie na rehabilitację

zibi_p 2013-06-08, 07:08

Moje zalecenia lekarskie;;Kontrola w Przyklinicznej Poradni Neurologicznej ze skierowaniem od lekarza rodzinnego -kontynuacja wyuczonych ćwiczeń,wdrożenie zalecen rehabilitacyjnych-Kontrola Lekarza Rodzinnego-Oszczędzaj±cy tryb życia-Unikanie sklonówi skretów tulowia-zakaz podnoszenia ciężarów o wadze większej niż 5 kg. .Moje pytanie brzmi następuj±co* Jak mam życ dalej?kończe 56 lat . Moja dzial. gosp to typowa praca fizyczna.ZUS pewnie wywali mnie do pracy.Pytanie retoryczne czy oplaca sie byc uczciwym obywatelem?wiadomo moj kregoslup zniszczony od cięzkiej pracy.Gdybym pila w ym czasie mialabym zapewniona rente bo przeciez alkoholizm to ciężka choroba hm../Czuje , ze zaczyna dopadac mnie depresja.

Anula 2013-06-08, 07:51

Anula chcialbym cie pocieszyc ale nieumie po tych operaciach bioder wiem co to bezsilnosc wiem ze czeka mnie kilka operaci na kregoslupie icaly czas to odwlekam w dzialalnosci mam 2 pracownikqw i oni pracuja zamnie ale ja niemoge z tym sie pogodzic ciagle mnie odganiaja jak im prubuje pomuc a w domu az sie chce wyc gdy kazdy z rodziny cos robi przy domu a ja jak cos zbednego im przeszkadzam prubuja mnie pocieszac lecz to przynosi odwrotny skutek wyjde z domy na50 m i niemoge wrucic nogi jak z waty a dodatkowo rwia od pasa do palcow wracam do mego pokoju iglupie mysli cisna sie do glowy niewiem czy niepujde do psychologa zeby cos glupiego niezrobic ja juz wiem ze nigdy niegede sprawny lekaze muwia ze niesacudotwurcami aco do alkocholu to juz rok niepilem nawet piwa anaprzeciw mam sklep spozywczy i widze co sie wyprawia pija do upadlego leza po rowach i sa zdrowi i sie zastanawiam co ja w zycu zrobilem zlego ze taki teraz mam los

marek1 2013-06-08, 17:39

Do zibi_p
Miesi±c po operacji byłam na kontroli u neurochirurga który mnie operował pozwolił mi dopiero trochę więcej siadać.
Ja miałam operację w trybie pilnym taki miałam piękny kręgosłup.
Rehabilitacji nie mogę mieć typowej ze względu na inne choroby które miałam i mam.
Gimnastyki nie mogę mieć grupowej bo jak ukucnę to przez chore łękotki nie wstanę bez podparcia i pewnie dlatego będę tyle czekała.
Jako¶ to będzie
Pozdrawiam.
Grażyna


Do Anula
Anula ja też będę w tym roku kończyła 56 lat - od pasa w dół wymieniłabym wszyskie czę¶ci - kręgosłup - biodra - kolana - stopy.
Góra jest też do kitu ale trzyma się trochę lepiej.
Zus odwala wszystkich *zdrowych* takich jak my.
Niestety jeste¶my jeszcze trochę za młode bo z tego co czytałam na stronach zusu osobom którym brakuje mniej niż 5 lat do emerytury mog± dać szybciej rente.
Po takich operacjach nie da się długo wysiedzieć nie mówi±c o fizycznej pracy.
Pozdrawiam.


Do Marek.
To nie wstyd i¶ć po pomoc do psychiatry czy psychologa bo z takimi bólami jakie się ma przy chorym kręgosłupie czy biodrach już nie idzie wytrzymać.
Też muszę czasem pomóc sobie lekami uspakaj±cymi bo bym dawno co¶ głupiego zrobiła.
Co z tego że nie mam ci±głej rwy kulszowej kiedy stopy od chodzenia tak mnie bol± że wszystkiego się odechciewa.
Nie poddawaj się.
Pozdrawiam

piratka 2013-06-08, 20:31

Piratko dlatego bedziemy wciaz na zwolnieniach lekarskich zasadnych i moga nas sprawdzac w nieskonczonosc . Pytania za co te upokazania?

Anula 2013-06-08, 22:00

Anula.
Ja nie jestem na zwolnieniu bo ostatnio pracowałam na umowę zlecenie i po prawie 30 latach pracy zastanawiam się co dalej.
Momentami jest mi wszystko jedno i wpadam w depresje.
W naszym kraju jest już tak dobrze że niedługo cał± młodzież wywieje, a my za długo żyjemy i chcemy jeszcze renty.
U nas tylko alkoholikowi wszystko się należy.
Kończe bo zaczynam się czepiać drobnostek i zaczynaj± mi nerwy puszczać od tej niemocy.
Może kto¶ chce bezpo¶rednio do mnie napisać, podaję adres.

piratka 2013-06-08, 22:20

DO GOSI.

Gosia ja mam implanty - 8 ¶rubek + pręty.

piratka 2013-06-09, 12:20

Witam wszystkich,21 maja miałem zabieg polegaj±cy na usunięciu przepukliny bocznej j±dra miażdżystego L5/S1 i odbarczeniu uci¶niętego korzenia L5 lewego. następnego dnia wstałem z łóżka (z pomoc± rehabilitanta) i troche pochodziłem.Co dzień to więcej chodziłem.W szpitalu dawali ¶rodki przeciw bólowe. 27 maja wypisali do domu nie biorę żadnych przeciwbólowych bo nie boli tylko zastrzyki przeciwzakrzepowe. Siadć moglem w trzeci± dobę po operacji.A co do zaleceń to oszczędny tryb życia przez 3 tygodnie i wizyta u neurochirurga za 6 m-cy.

tomek 2013-06-10, 08:55

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91  92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |