Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Witam Wszystkich serdecznie. jaki¶ czas temu pytałam Was, czy zna kto¶ dr Romana Nowaka z Centrum Urazowego w Sosnowcu. Nikt się nie odezwał. Teraz po 3 dniach pobytu w owym Centrum Urazowym podsumuję to w ten sposób, iż uraz będę mieć do końca życia. Olewactwo, znieczulica i produkcja kalek na akord nie pozostaje dla psychiki obojętna. Otóż w owym Centrum Urazowym nie ma ani jednego porz±dnego prostego łóżka na którym można położyć pocięty kręgosłup, wszystkie to stare zapadliska, takie kolebki, w których głowa na górze, a tyłek głęboko w dole. Operację miałam mieć w pi±tek, na wizycie w czwartek mój doktor samiusieńki ordynator nie bardzo wiedział jaki implant będzie mi wstawiał, powiedział mi, że dostali jakie¶ nowe implanty, że teraz maj± 3 rodzaje. Oki, nie jest chłop zbyt rozmowny, więc dorwałam innego i go pytam o te implanty. A on na to, ze owszem maja nowe, ale one sa do L4/L5, hhehhehe a ja mam do operacji L5/S1. No cóż to doznałam pierwszego objawu paniki! W piatek rano na obchodzie wystrojona w rozpadaj±ce się ze staro¶ci co¶, co miało być koszulk± do operacji czekam na obchód. Idzie mój doktor i rzecze do mnie w te słowa:*Jeszcze pani tu jest? jeszcze pani nie uciekła?* Pytam, czy co¶ sugeruje, a on :* Jakby pani uciekła, wzi±łbym na to miejsce kogo¶ innego* A, że to był pi±tkowy poranek, to zapytałam jeszcze, czy w sobotę sa jacy¶ rehabilitanci, bo kto¶ powinien pokazać jak się nawet obrócić bezpiecznie po takiej inwazji w organizm. A doktor na to, że nie, że będę sobie w wekend ODPOCZYWAĆ! Czyli 3 doby bez ruchu!! I co Wy na to? Ja cóż, zdarłam z siebie szpitalne szmaty i stwierdziłam, że moja przygoda z wojewódzkim Centrum Urazowym własnie dobiegła końca i że Pier......ole państwow± służbę zdrowia i wyszłam na własne zyczenie.

Aaaaaaaaaa, zapomniałam dodać, że ze mn± na sali były 2 babeczki które rok temu miały robione kolana i po roku przyszły do poprawki, bo się dzieło lekarzy rozpadło. I ci±gle wszyscy tr±bia jak to maj± dużo operacji i chyba je robi± na akord i byle jak. Skoro tyle kalek wraca do poprawki. Wiem, że jest to forum po¶więcone kregosłupom, ale chciałam Wszystkich naiwnych ostrzec przed szpitalnymi molochami z szumn± nazw± *Centrum* Postawa doktora to oczywi¶cie tez temat na inna dyskusję, ale chyba nie jestem osamotniona w odczuciu, że pacjent przed tak poważn± operacj± chciałby usłyszeć inne słowa od doktora.
I cóż będę musiała rozbić ¶winkę skarbonkę i zrobić ta operację w ludzkich warunkach w prywatnej klinice.

Agu¶ka 2013-04-08, 08:32

Agu¶ka ja miałem robion± operację na NFZ w Lublinie w Klinice AM w Lublinie. Oddział siwieżo po remoncie nowe wyposażenie, lekarze wiedz± co robi±. Tak że panistwowo też można w dobrych warunkach. Spróbuj poszukać innego szpitala.

zibi_p 2013-04-08, 10:14

Agu¶ka ja wyrywałem z Sosnowca i to szybko(byłem na konsultacji)-leżałem sparaliżowany i zabieg chcieli mi zrobić za miesi±c- jak mnie przewozili w karetce to juz załatwiałem sobie prywatnie zabieg( no wcze¶niej się liczyłem z tym) w pi±tek o 12 byłem w Sosnowcu a w ¶rodę o 23 byłem juz po zabiegu prywatnym- jak chcesz mogę ci dać namiar gdzie ja miałem robione w Katowicach- lekarze z Ligoty jestem 8 tygodni po i wracam w przyszłym tygodniu do pracy jak co to pisz jn37(małpa)interia.pl - koszt powiem ci że taniej jak w Chorzowie:)/pozdrawiam

Jan 2013-04-08, 10:56

Dzi¶ miałem kolejn± i mam nadzieję że ostatni± wizytę u neurochirurga. Po badaniu i rozmowie zapadła decyzja że mogę wracać do pracy, po długich 5 miesi±cach po operacji. Jak każdy z nas muszę co dziennie ćwiczyć i na razie uważać na siebie. Ale na szczę¶cie za oknem już wiosna , zima się kończy więc to może dobry dzień. Jutro ostatni dzień rechabilitacji a od ¶rody praca.

zibi 2013-04-08, 21:33

Zibi , Jan, czy macie jeszcze jakie¶ dolegliwo¶ci po operacji ?
Ja jestem 4,5 m-ca po i w miejscu cięcia jeszcze mnie ci±gnie ,aż do po¶ladka lekki ból .Piecze jeszcze nieraz w pachwinie skóra,a kłucia w pachwinie ucichły.
Pozdrawiam !

zorro 2013-04-08, 22:40

Zorro czasami co¶ tam zaboli, ale to nie minie. Czym więcej się ruszam jednego dnia tym mniej problemów następnego dnia. Jak była w miarę dobra pogoda i nordic wolking co drugi dzień (tak 7-10 km) to nie było żadnych problemów (nie licz±c b±bli na stopach, ale to z powodu wkładki do jednego buta aby skompensować różnicę w długo¶ci nóg). Wniosek ruszać :)))

zibi_p 2013-04-08, 22:55

Gosiu wydaje mi sie, ze ja mam całkowicie usunięty mój dysk i dwa kręgi zlaczone razem na stałe nieruchomo tzn na pewno tak jest, bo pytałam sie doktora czy ja będę to odczuwać, ze kręgosłup mi sie nie zgina w tym miejscu i powiedział, ze zaraz po operacji na pewno będzie takie ciagniecie ale potem o tym zapomnę. I rzeczywi¶cie zaraz po operacji ci±gnęło trochę , ale wiesz brzuch bolal bardziej więc to ciagniecie przyćmil. Teraz mam czasami wrażenie takiego lekkiego rozpierania w tym miejscu, ale to jest naprawdę niebolesne i mało przeszkadzajace w życiu no i pewnie sie jeszcze goi bo to s± 4 tyg po . Z tego co czytam to wszystkie operowane osoby maja chyba wstawione jakie¶ implanty w postaci dysku czyli zupełnie co¶ innego niż ja, ale tak naprawdę to nie znam sie na tym. Je¶li chodzi o dolegliwo¶ci zwi±zane z cięciem brzucha to na razie, odpukac, nie mam żadnych . A w jakim szpitalu mialas robiona operacje? Sorry być może pisalas, ale nie pamietam a nie chce mi sie przegl±dać całego forum. Z moim mężem (na budowie) pracuje dwóch Anglików po takiej samej operacji i czuja sie znakomicie -wiadomo musz± uważać , ale mog± pracować i jak mówi± wreszcie normalnie żyć, bez bólu . My¶le więc, ze ze mn± będzie tak samo tzn na budowę sie nie wybieram, ale życie bez bólu jest zupełnie inne i wreszcie powoli od 2006 roku przekonuje sie o tym :)))

Miki Nottingham 2013-04-08, 23:03

Witam wszystkich po 3 tygodniach po operacji byłem na wizycie kontrolnej u profesora i jest wszystko ok plecy nie bol± noga lewa trochę pobolewa ,ale w poniedziałek 15.04 jadę do rechabilitanta ,żeby mnie obejrzał i zaczynam rechabilitację po wizycie napiszę co tam było i co mówił ciekawe jak ze mn± da rade mam 210 cm. wzrostu i ponad setkę wagi ciężko ale powinien dać radę . a profesor mówił coraz więcej chodzić i ruszać się czas pokażę jakby nie ta noga to by było super.pozdrawiam wszystkich.

Konrad 2013-04-09, 12:37

Witam,
Dawno nic nie pisałam, ale czytałam:)
2 miesi±ce i tydzień po operacji nadal przy niektórych ruchach czuję CO¦ w miesjscu operacji, że tak to nazwę dyskomfort. Noga czasami jeszcze zakłuje, no i nadal jestem lekko wygięta :)
Nie podniosę nogi do 90stopni ale jest coraz lepiej...
Mam wrażenie że lewa noga jest krótsza, jak to sprawdzić, wydaje mi się, że to przez to jestem lekko wygięta.
Ćwiczę w domu 2 razy dziennie i chodzę na spacery z córk±. Nordic odstawiłam, bo nie mam z kim zostawić małej, ale jadę do Krakowa za 2 tyg i zabieram kije ze sob±:)

Strasznie się obawiam powrotu z Krakowa do Gdynia, podróży, czy wysiedzę nie siedział±m jeszcze tyle, ale to będzie 3 i pół miesi±ca po operacji (usunięcie kawałka dysku i przepukliny - klasycznie L5S1)
Do krakowa będę lecieć.. 1h więc dam radę:)

Słyszał±m że to do pół roku ma prawo się odzywać, tzn możemy odczuwać co¶ w miejscu operacji.... Ale strasznie się nakręcam jak zaczynaj± mnie kłuć plecy.... :(

Pozdrawiam

karola30 2013-04-09, 12:52

Karola a ja często my¶lę o Tobie :)
Na czas podróży kup sobie w sklepie ortopedycznym poduszkę pod lędĽwie, to mały wydatek a naprawdę pomaga. W wawie to koszt ok 70zł a na allegro to na pewno taniej będzie ale jeszcze nie sprawdzałam bo ja nie przewiduję na razie żadnych podróży.

U mnie niestety ból w lędĽwiach jak był tak jest. Rano wstaję z takim jakby sztywnym kręgosłupem w tym miejscu i nie mam tu na my¶li sztywno¶ci w miejscu rany i szycia tylko tak± bolesn± sztywno¶ć w ¶rodku. To jest tak, że jak wstanę to nie mogę się pochylić nawet żeby poprawić kołdrę na łóżku. Po jakim¶ czasie to przechodzi i poruszam się lepiej ale jak zrobię jaki¶ mniej kontrolowany ruch to od razu się tam ból odzywa i cała sztywnieje :/

22 kwietnia zaczynam rehabilitację państwowo, lekarz zleciła mi pr±dy, laser i krioterapię. Pr±dy miałam przed operację, laser po operacji, krio jeszcze nigdy, zobaczymy.
Mam też oczywi¶cie zlecone ćwiczenia. Po rehabilitacji prywatnej mam duży zestaw ćwiczeń, także i tak mogę ćwiczyć sama w domu, tyle, że ja już sama nie wiem co mi pomaga a co szkodzi. Na razie z tymi ćwiczeniami trochę przystopowałam, robię tylko te, po których mi lepiej.
Zobaczę co się będzie działo jak mnie zaczn± ćwiczyć na nowo dzień w dzień po swojemu.

Anja 2013-04-09, 13:26

Witam zorro, no ja już mam w miarę normalnie, owszem noga jeszcze pobolewa bo mój staw krzyżowo-lędzwiowy dostał najbardziej popalić przed operacj± ale funkcjonuje w miarę normalnie- mam zestaw ćwiczeń w pi±tek byłem ostatni raz na rehabilitacji ostrej dostałem pompki na uchwytach /przysiady złożone/przysiady na jednej nodze/nożyce itd.. co dziennie inne ćwiczenie + pływanie z płetwami na plecach odwrócon± strzałk± albo kryt± żab± to jak wolę i walczę- tak jak zibi pisze ból jest jak przeci±żę staw ale robie ćwiczenia rozruchowe na pocz±tek każdego dnia i jest OK( skręt kolan/izometria i podpórka), w wtorek idę do lekarza i chyba kończę L4 wracam do roboty, kolejne spotkanie z moim rehabilitantem za miesi±c - kontrola czy nie przesadziłem:), jedyna rzecz któr± dostałem a nie robię to *kijki*--- Kowalczyk 2 to raczej nie będę:) dlatego wybrałem opcję basen i tego się trzymam, owszem noga do pełnej sprawno¶ci nie wróciła wyci±g czynny mam na 100 cm ( zdrowa lewa noga 110) ale dzielnie pracuje żeby było 110:), a ból no cóż pojawia się, oby nie wrócił do stanu wyj¶ciowego /Pozdrawiam wszystkich i szybkiego powrotu do zdrówka

Jan 2013-04-09, 13:58

Witam wszystkich mam takie pytanie czy ktos byl operowany w Slupsku u dr Gał±zki?ja jestem po dwoch operacjach kregoslupa odcinka ledzwiowego s1 l5 niestety nieudanych w Akademii w gdansku.Przeszlam rehabilitacjie z zusu w sanatorium ze zlym skutkiem dzis nie mam czucia w lewej nodze i przy chodzeniu ucieka mi albo zostaje w tyle i wywrotka murowana.teraz w maju mam trzecia operacje ktorej boje sie okropnie polegac bedzie na tym ze ciac beda mnie tym razem od przodu i wstawiac implant z podniesieciem kregow gdyz siadly jeden ne drugi.czy ktos moze mi cos powiedziec o operacji od przodu i jesli ktos byl w slupsku u dr galazki to co mysli o tym lekarzu i szpitalu?osobiscie bardzo pozytywna mam opinie po wizytach prywatnych u tego lekarza i osoby ktore w sanatorium daly mi namiary na niego tez ale chciala bym wiedziec wiecej.wybaczcie ale od dwoch lat borykam sie z bolem chodzeniem i niestety trzymaniem moczu i chciala bym wreszcie zakonczyc ten etap i przestac brac srodki przeciw bolowe bo moj zoladek juz nie wytrzymuje a i leki juz tak nie dzialaja.za opinie z gory dziekuje.jola

Jola 2013-04-09, 17:18

Witam wszystkich. Mam 20 lat i wła¶mie zdiagnozowano u mnie przepuklinę k. m. L4/L5 5mm i L5/S1 7 mm. Jeżeli chodzi o objawy to przede wszystkim ból przy chodzeniu i wszelkich ruchach, skrętach itp oraz kłucie promieniuj±ce momentami aż do łydki (w lewej nodze). Żadnych trudno¶ci z oddawaniem moczu, problemów z oddawaniem moczu czy opadaniem stóp. Ale niestety wyklucza to normaln± egzystencję, nie wspominaj±c o tym, że wcze¶niej uprawiałem wyczynowo koszykówkę, siatkówkę, chodziłem na siłownię. Dzisiejsza konsultacja z neurochirurgiem dr. Delimatem--> wynik - operacja. Jednak wydaje mi się, że ludzie wychodz± z gorszych przypadków, podobno wstaj± z wózków po zabiegach chiropraktycznych czy kręgarskich. Bronię się na razie przed operacj±, bo taka ingerencja w organizm kończy się moim zdaniem definitywnym końcem ze sportem, ryzykiem powikłań itp. Więc moje pytanie jest następuj±ce, czy jest po¶ród Was kto¶, komu się udało? Czy polecacie jakich¶ chiropraktyków ( bo de facto nie wierze żeby zwykłarehabilitacja mogła tu co¶ pomóc). Bo na razie nie mogę znaleĽć nikogo, kto mogłby mi pomóc. A może uważacie że bezzwłocznie powinienem zapisać się na operację? Please help!

Baron 2013-04-09, 19:06

Jola, z moich wpisow bys wyczytala, ze ja operowana bylam w slupskim szpitalu. To prawda, ze tutejsi neurochirurdzy maja dobra opinie. A jak lezalam, to wiele osob bylo z daleka, nie tylko z okolic Slupska. Galazka raczej rzadko juz operuje, ale ma nastpecow w osobach dr Nacewicza i Nyza. Mnie operowal dr Nacewicz, ktory ma najwiecej w calej POlsce przeprowadzonych opercaji z dojscia przedniego. Jestem po wstawieniu az dwoch implantow, operacja trwala az 5,5 godzin. Tyle, ze moge miec zwyrodnienie stawu biodrowego, ktorego nikt mi wczesniej nie diagnozowal. A dolegliwosci sa takie sama, jak przy kregoslupie. MOge wszystko robic, zreszta juz miesiac po operacji kilka godzin dziennie cwiczylam na stacjonarnym rowerze. A niektorzy po tym czasie niewiele cwicza. Operacja sie udala, ale teraz musze robic badania pod katem stawu krzyzowo-biodrowego, gdyz mam bolesna rwe. Dzis odebralam rtg i info,ze implanty sa caly czas w nalezytym polozeniu.
Aha, personel na oddziale w Slupsku jest bardzo mily, na kazde zawolanie. Ja osobiscie ten szpital polecam. Memu ojcu wiele lat temu udanie przeprowadzono operacje guza mozgu, wlasnie dr Galazka i Nacewicz. Pozdrawiam.

gosia 2013-04-09, 19:35

Baron , polecam dr.Bolesława Palucha, przyjmuje w Ożarowie Mazowieckim, niestety nie jest łatwo dostać się do niego. Wpisz w wyszukiwarce jego nazwisko i znajdziesz mnóstwo informacji. Ja maj±c 18 lat z powodu przepukliny L4L5 przeleżałam w łóżku prawie pół roku, miałam drętw± lew± nogę i nie byłam w stanie się wyprostować,po prostu kaleka i też nie chciałam zdecydować się na operację. Po kilku wizytach u Palucha zaczęłam normalnie funkcjonować. Jeżdziłam do niego przez 10 lat dwa razy w roku na leczenie i mogłam normalnie żyć. Potem zaprzestałam leczenia . Teraz mam 39 lat i w zeszłym roku przeszłam operację usunięcia przepukliny L4L5 i niestety bardzo szybko nast±pił u mnie nawrót przepukliny i ból powrócił. Próbuj wszystkiego , operacja to ostateczno¶ć ...

ewa 2013-04-09, 20:20

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76  77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |