Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Wiem wiem ale dostac sie do tego lekarza.. pozniej czekac tyle czasu na rezonans.. a nie stac mnie na prywatnego.. i boje sie chyba isc do lekarza, ze tak jak kiedys powie ze operacja.. a ta noc po operacji i wgl to masakra byla dla mnie i nie poddałabym sie 2 raz chocby nie wiem co.. zeby dalej mialo mnie tak bolec jak teraz.. myslalam ze tamta pomoze a tu nic.. wiec chyba wole kulec i wgl niz pozniej znowu po operacji mi sie po gorszy.. przepraszam ze moze was zniechecam ale kazdy ma inny przypadek kazdy czuje wszystko inaczej wiec nie bojcie sie przeze mnie .

Pati. 2013-02-07, 22:14

Łóżko przez miesi±c bez wstawania? Przecież po operacji stawiaj± na drugi dzień i zalecaj± ruch (w naszym wypadku to chodzenie). A ból może mieć dwa powody: pierwszy to podrażnione nerwy podczas operacji, a drugi to przyszczypnięcie nerwu podczas operacji szczypcami, ale zdarza się to niezwykle rzadko. Pati zrób rezonans. W tej chwili rezonans często wykonuje się już kila dni po operacji je¶li wyst±piły jakie¶ komplikacje. Tak jak pisze karola bez aktualnego badania rezonansem magnetycznym lub tomografem komputerowym nikt ci nic nie powie. A co do profesorów to często lepszym wyborem jest lekarz który dużo operuje i ma wprawę niż profesor który dużo czasu po¶więca pracy naukowej.

zibi_p 2013-02-07, 22:35

Pati.Zostaw na razie rezonans.Poczeka i nie wykonuj gwałtownych ruchuó>Wiem że jeste¶ przerazona.Poszukaj w swojej okolicy dobrego rehabiltanta specjalizujacego się w terapii manualnej i osteopatii.On będzie potrafił dokładnie i bezpiecznie Cie zbadać i okre¶li czy jest potrzeba wyk rezonansu.Do Takich problemów trzeba* podej¶ć z głow±*.

k. 2013-02-08, 08:17

Do Anja
Czesc:) u mnie chyba lekka poprawa:) bol juz nie jest rwacy sle tak nie przyjemnie w nodze jest po dluzszym lezeniu chodzac i przy wstawaniu.
Od wczpraj 3 razy dziennie biore nurofen forte i musze przyznac ze w zupelnosci wystarcza. Moj rehabilitant z mswia kaze mi coraz wiecej czasu spedzac poza lozkiem i jak mina 2 tyg mam chodzic codziennie na 45 min intensywny spacer. po zagojeniu rany mam chodzic na basen i nordic walking zaczac uprawiac. po 6 tyg pilates i joga jak najbardziej. mowi ze aktywnos fizyczna jest po operacji najwazniejsza i tyle czau ile na nia piswiece (jak najwiecej) tyle bede rygrana. po naszej operacji nie ma rehabilitacji.
Daj znac jak sie czujesz?
pozdrowienia dla wszystkich przepuklinowcow :)

karola30 2013-02-08, 10:42

Zibi ma swieta racje. Zyje juz troche i mialam kilka porzadnych operacji w zyciu. Z forum jakby wynikalo,ze profesor jest najlepszy a to czesto mylne. Profesor jest tytulem naukowym, dotyczy czlowieka, ktory ma wyklady i zajecia, ktory musi pisac artykuly i ksiazki. Wiem to dobrze, gdyz ojciec jest profesorem. Czas na uczelni ogranicza czas na operacje. Profesorowie bardzo malo robia operacji a tylko lekarz, ktory na co dzien wykonuje operacje jest dobry w swej dziedzinie. Gdyz robiac wiele operacji spotyka sie z wieloma sytuacjami, ktore wymagaja szybkiej reakcji. Moj wpis nie neguje profesorow, ale nie bierzcie pod uwage tylko tytulu przy wyborze lekarza.
Dalej, mi sie tez wydaje, moze to subiektywne, ze wiele osob za bardzo asekuracyjnie podchodzi do czasu kilku tygodni po operacji. CZy spedzanie wiekszosci czasu na kanapie po operacji jest wlasciwe? Nie bardzo to do mnie trafia, gdyz unieruchomione narzady, ktore nie pracuja choc na wolnych obrotach sie cofaja, zanikaja.Trzeba sie oszczedzac, ale nie tak,ze z obawy o cos wiecej lezec niz robic co innego. To tylko moje spostrzezenie, kiedy czytam Wasze wpisy. W szpitalu u mnie to ludzi z lozek raczej wywali, jak widzieli, ze ktos tylko by lezal. Chodzic i chodzic, jak nic innego jeszcze nie mozna. Moze sa jednak lekarze, ktorzy Wam zalecaja wiekszosc doby w lozku. Nie wiem, bo wiem,ze lekarze rone zalecenia daj po opercacjach, w zaleznosci jaki to szpital, jaki osrodek. Trzymajcie sie, nie poddawajcie sie.

Gosia 2013-02-08, 11:13

Karola, u mnie jest też chyba dobrze, odstawiłam Ketonal, jestem drugi dzień bez leków.
Co¶ odzywa się w lędĽwiach jak się układam na łóżku, ale to wiadomo, że normalne. Z nog± jest też w miarę ok, jak chodzę to lekko się odzywa po boku uda.
Robi mi się za to co¶ dziwnego jak stoję, jak np zatrzymam się przy oknie, czy jak stoję przy umywalce albo pod prysznicem to po paru minutach stania zaczynam czuć takie dziwne bol±ce usztywnienie od spodu kolana aż do łydki ale wystarczy, że zacznę i¶ć i przechodzi. Ponieważ przechodzi to nie robię z tego problemu tylko opisuję jako jeden z obecnych objawów.

Z rehabilitacj± to mnie rehabilitant powiedział żeby odezwać się 2 tyg. po operacji ale ja poczekam z t± wizyt± najpierw do kontroli u mojego profesora. Mam zalecone (przez profesora) na razie 2 proste ćwiczenia, które kilka razy dziennie wykonuję między leżeniem a chodzeniem :)
A i jeszcze na wypisie mam zalecenie fizjoterapii miesi±c po zabiegu.

Nordic walking to dla mnie najlepsza opcja tylko muszę sobie towarzystwo znaleĽć ;) a na basen to już jestem umówiona od paru tygodni z moim starszym dzieckiem, że jak tylko będę już mogła to zaczynamy chodzić razem :)

Gosiu, u mnie w szpitalu, po pionizacji też mówili żeby chodzić i zagl±dali czy za dużo nie leżymy.
A co do profesorów to zależy, *mój* profesor robi dużo operacji i dlatego wła¶nie zostałam do niego skierowana, jako do wybitnego neurochirurga, który przeprowadził już wiele takich jak i wiele bardziej skomplikowanych operacji. Ale zgadzam się,z tym, że na tytuły nie ma co patrzeć tylko na do¶wiadczenie.

Anja 2013-02-08, 14:12

Jesli chodzi o skurcz lydki to biore od 3 dni magnez bo tez mam. Zwlaszcza rano jak wstane z lozka i ze tak powiem uruchamiam noge...
To na spacer z kijkami umawiaj sie ze mna:) planuje 3 razy w tyg chodzic po bulwarze w Gdyni;) jeszcze mam rower zalecony ale wole kijki:) no o pilates:)

A i troszke jestem prostrza :)

pozdrawiam i zdrowka

karola30 2013-02-08, 15:01

Proszę mi powiedzieć jak wygl±da rekonwalescencja po zabiegu neurochirurgicznym j±dra miażdżystego?
A czy dyskopatia lędzwiowa to to samo, co przepuklina j±dra miażdżystego?

nowa 2013-02-08, 15:30

Gdynia, morze, ale Ci zazdroszczę :)
Trochę mi z tej wawy za daleko jednak :/

No widzisz a ten rower to niestety jedni polecaj± a inni zabraniaj± i ja już nie wiem co o tym rowerze my¶leć a lubiłam jeĽdzić :(

To co¶ w nodze u mnie to nie skurcze, bo skurcze znam i inaczej odczuwam, to co¶ innego niestety, ciężko to opisać, tak sztywnieje mi najpierw kolano od spodu, znaczy z tyłu nogi, potem idzie do łydki i to nawet nie jest ból tylko takie mocno nieprzyjemne odczucie, że od razu nogę podkurczam jak kiedy¶ przy rwie. Tak czy inaczej odbieram to jako jaki¶ tam kolejny etap gojenia skoro jak mija jak zaczynam chodzić i najwyraĽniej nie powinnam po prostu stać tylko się ruszać :)

Ja dodatkowo bior± witaminę B complex, to już brałam przy leczeniu przepukliny, nie wiem czy działa ale wiem, że wpływa na regenerację korzeni nerwowych i gojenie rań itp. Magnez też mam w jakim¶ tam suplemencie. A jak już jeste¶my przy takich tematach t ogólnie szukam teraz jakiego¶ suplementu polecanego przy problemach kostno-stawowych i kręgosłupowych ale tyle tego jest, że nie wiadomo co wybrać.

Anja 2013-02-08, 15:38

Dyskopatia ledzwiowa to przepuchlina jadra maiazdzystego w odcinku ledzsiowym. Masa info na ten temat powyzej... Chyba ze masz inne pyytania. Ale wydaje mi sie ze tu juz wszystko bylo poruszane:)
pozdrawiam.

Anja chyba kupie ta witamine b complex:)

karola30 2013-02-08, 15:43

Wi tam !
Zrobilem sobie rezonans magnetyczny i wyszło mi...
*Spłycona lordoza w odcinku lędĽwiowym kręgosłupa. Dehydrytacja i obniżenie wysoko¶ci kr±żka międzykregowego TH 11 - TH 12. Pozostałe kr±zki bez zmian. Niewielka wypuklina tylna centralna kr±żka TH 11- TH 12 oraz drobne osteofity na krawędziach trzonków tych kręgów powoduje ucisk na owrek oponowy. Wypukliny tylne centralne kr±żów międzykręgowych L4 - L5 i L5 -S1 powoduj±ce ucisk na worek opony twardej. Korzenie nerwów bez zmian ucisku. Pozostałe kr±żki międzykręgowe bez wypuklenia. Nie uwidoczniono zmian ogniskowych.*

Co z tym robic ??

Tomek 2013-02-08, 17:11

A jakie masz objawy jak bardzo utrudnia Ci to funkcjonowanie no i na ile sa te przepukliny?

karola30 2013-02-08, 17:46

Witam Anja
Co do bólu jaki masz jak stoisz mi pomaga stanie w lekkim rozkroku tak żeby stopy były lekko poza obrębem bioder, jak stanę sobie za w±sko to mam wła¶nie to co ty także spróbuj może zadziała, co do rowerka to przy moim L5S1 jak zagoi się rana będę mógł podziałać i nawet na tradycyjnym jeĽdzić byle by na siedzeniu zainstalować kompensator-chodzi żeby nie było uderzeń przy wjechaniu w dziurę s± taki patenty w sklepach. Fajnie że udało ci się odstawić Ketonal i skorzystam z twojej podpowiedzi o witamince B, pozdrawiam i życzę miłego weekendu bez *dolegliwo¶ci*

Jan 2013-02-08, 17:49

Czytam stale to forum, chc ja juz pytan nie mam raczej. Czytam, by wiedziec, jakie choroby, jak sie leczy, jak rehabilitacja i jak sie czujecie.Tak mi brakuje kogos, kto jak ja ma dwa implanty wstawione, L4/L5 i l5/S1. Bo nie moge pogadac z takimi, co maja to co ja. Widze,ze taka sytuacja, dwa implnaty od razu to niecodzienna jednak. A mam pytania do takich osob wlasnie. BO nic mi wiele nie powie osoba, ktora nie ma implantow. Zatem, jak ktos jest z implantem, jak sie czuje? Czy mu sie poprawilo? Jak zyje teraz? Czy nie byl0 zadnych powiklan? Dodam,ze mialam opercaj z dostepu przedniego zaotrzewnowego, jakby ktos nie pamietal. Czekam na info dla mni, bo ty tylko ci bez operacji, albo z operacaja, ale bez implantow. Wszystkie rzeczy sa ciekawe, zal mi strasznie cierpiacych. Ja, coz, nie cierpie, chyba nie moge narzekac. A inni, napszcie zaimplantowani, prosze!!!
POzdrawiam wszystkich i milej soboty zycze.

Gosia 2013-02-09, 11:53

Witam.Mieszkam w UK od roku mam rwe.Kroic mnie chcieli juz w maju ale wyszlo mi cos z krwia z krzepliwoscia.
Szukali tego do listopada i znalezli ze jeden na milion to cholerstwo ma.
Boja sie mnie kroic przez to bo jakas plazme musza zrobic dla mnie i musi byc heatolog operowac a brak lekarza ktory by sie podjol kroic bo jak by cos poszlo nie tak to straszne sa odszkodowania.
Znalazl sie jeden doktor w prywatnym szpitalu Polak chce operowac ale wedlug mego GPj to jakichs partyzant ze bez zaplecza specjalistycznego sie podjac chce operacji ponoc musi byc zespol od krwi
Na szczescie zadzwonilem do krolewskiej kliniki w Nottingham jak powiedzialem kto i gdzie chce mnie operowac wyznaczyli zaraz termin za dwa tygodnie
Tam maja wszystko co potrzeba ale powiedzieli ze te silne odrentwienie lewej stopy moze zostac bo dosc dlugo z tym chodze do bolu juz przywyklem z tym mozna zyc ale jakies dwa miesace temu zdretwialy mi po trzy palce u rak w lewej dretwota ustapila ale w prawej trzyma i cholerny bol glowy
Nie wiem czy to od tej rwy lekarz mowi ze nie pierw zrobimy dol potem gore to ile razy beda kroic
Juz sam nie wiem czy isc jak ma tylko bol ustapic w du...pie z ta krwia tyle zachodu sam nie wiem

Robert 2013-02-09, 17:59

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50  51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |