Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Witam, dwa tygodnie temu przeszłam operację usunięcia przepukliny na L5. Następnego dnia po operacji wstałam z łóżka, a po dwóch dniach uciekłam ze szpitala na własne życzenie:) Żadnych poważniejszych dolegliwo¶ci nie miałam, oprócz tych typowych po-narkozowych, przede wszystkim kocie rzyganie ;) Teraz funkcjonuję już normalnie, krz±tam się po domu, a w poniedziałek planuję powrót do pracy. Tak, że podpisuję się obiema rękami pod stwierdzeniem, że nie warto czekać i *rozchadzać* bólu, tylko czym prędzej usuwać przyczynę. Pozdrawiam!
P.S. Operację miałam w Radomiu, w szpitalu na Józefowie - Le¶na Góra to to nie jest, ale dwa dnia da się wytrzymać;)

dk 2012-04-13, 18:32

Witam wszystkich!
dk- co to byłaza operacja skoro idziesz już do pracy? Napisz proszę

Marzena 2012-04-14, 15:10

Do Marzena - operacja pt *Fenestracja lewostronna L4 - L5, usunięcie dysku*. Zwolnienie lekarskie mam wprawdzie do końca miesi±ca, ale ciężko mi wysiedzieć w domu, muszę do ludzi ;)

dk 2012-04-14, 17:28

Dk ,ale zazdroszczę Ci powrotu do pracy. Ja też jestem po takim zabiegbu jak Ty. Tylko jedna różnica między nami. Ja zle czuję się po nukleoplastyce. Nie da mi za długo siedzieć, a pracę mam siedz±c±.
Mrowimnie jeszcze noga i bol± okolice lędżwi. Do pracy też bym poszła, bo wariuję z my¶lenia. A jestem 9 tygodni po zabiegu. Sczę¶ciara z Ciebie, życzę zdrówka i pozdrawiam

Marzena 2012-04-14, 21:14

Witam odebrałam wynik tomografu mam przepukline l5 6mm oprócz tego jakies narostki na kregosłupie które nie podlegaja juz operacji .mam pytanie czy ta przepuklina wymaga operacji ?w tej chwili biore woltaren w zastrzykach i depomedrol ale na razie nie ma zadnych efektów .

monika 2012-04-16, 16:36

- Do MONIKI_ To pytanie do neurologa, lub neurochirurga. ja byłam po serii zastrzyków, brałam Opokan Forte 2x dziennie i nic mi nie pomagało. U mnie operacja była konieczna. Teraz chodzę normalnie, bol± mnie czasem trochę plecy , ale my¶le ,że kwestia rozruszania ćwiczeniami. Czuję sie coraz lepiej i nie wiem co to ból i rwanie nogi. Byc może w ¶rodę wrócę do pracy po 176 dniach zwolnienia.

Pozdrawiam

Marzena z W-wy 2012-04-16, 18:53

Do *ren*
Po Tramadolu żoł±dek nie powinien Cię boleć. Jak już, to prędzej w±troba. Jednak nie wydaje się, by po krótkim braniu tego leku występowały takie objawy. Na w±trobę polecam Esseliv Forte :)
Skoro zdecydowała¶ się na operację, to życzę Tobie, by¶ po niej czuła się lepiej. Po operacji napisz tutaj choć *słówko*.
Pozdrawiam!

Sławek **m** 2012-04-16, 22:34

Biore tramadol 2 tabl cl poltorej doby operacje mam 10 maja ale wszystko sie mnie czepia teraz jaki do slawek dziekuje slawku przepraszam za male litery i.literowki pozdrawiam wszystkich. czy ktos mial operacje usuniecia krazka bez iplantu czy robia stabilizacje jakjest potem wiem ze to zalezy od przypadku ale prosze o opinie slawku braku bolu dla ciebie i wszystkuch!!!es infekcje to cyba stres

ren 2012-04-18, 06:42

Witam 4dni temu przeszłam operacje na przepuklinę międzykręgow± odc. lędĽwiowego mam 20 lat i jest to moja 3 operacja od 2009 roku. Najważniejsze po operacji jest to aby odpowiednio przeprowadzić rehabilitację i wykonywać regularnie odpowiednie ćwiczenia wzmacniaj±ce gorset mię¶niowy. Nigdy nie można zapomnieć , że ma się osłabiony kręgosłup i trzeba sie pilnować odno¶nie odpowiedniego schylania się, czy podnoszenia ciężarów, gdyż u niektórych ( jak i w moim przypadku) lubi się ta nieszczęsna przypadło¶ć odnawiać... Mam nadzieję, że była to moja ostatnia operacja - w końcu do trzech razy sztuka ;-) Moja rada dla osób męcz±cych się w bólu, boj±cych operacji- nie ma na co czekać, póki nie doszło do uszkodzenia nerwów trzeba podj±ć decyzję ..oraz im szybciej się zdecydujemy tym szybciej wrócimy do zdrowia ! Życzę wszystkim powodzenia w dochodzeniu do zdrowia i serdecznie pozdrawiam ;D

Asia 2012-04-20, 11:29

Hej, jestem już po kolejnym badaniu, wskazania -rehabilitacja, kończy mi się okres zwolnienia i chyba przerzuc± mnie na zasiłek rehabilitacyjny.( o ile łaskawca ZUS wyrazi zgodę) co do dĽwigania wła¶nie dzi¶ ( dopiero) dowiedziałam się ,że w moim przypadku, po wszczepieniu komórek macierzystych, mogę dĽwigać max 3,5 kg na rękę. Moje papiery po operacji wsi±kły i dzi¶ zostałam wezwana na badania.Ciekawe kto za mnie cał± robotę zakupow± odwali?????

Pozdrawiam wszystkich

Marzena z W-wy 2012-04-20, 15:33

Witam - może komu¶ przyda się moje do¶wiadczenie z przepuklin± kręgosłupa odcinek lędżwiowy między 5 a 6 kręgiem,potwierdzone rezonansem magnetycznym, otóż miałem takie bule a mianowicie rwanie prawej nogi że przej¶cie 300 metrów trzeba było robić na 5 razy z niby wi±zaniem buta żeby głupio nie wygl±dało,póżniej rwanie w nocy że samemu problem z przewróceniem się z boku na bok aż do nie możno¶ci samodzielnego poj¶cia do toalety.
Ta gehenna trwała przez rok oczywi¶cie z przerwami dwa miesi±ce lepiej póżniej trzy kiepsko itd. Tyłek miałem skuty że wygl±dał chyba jak cedzak do makaronu od przyjmowania różnych coraz to silniejszych zastrzyków,po drodze odwiedziłem fizykoterapeutę w ty jednego niewidomego który faktycznie stwierdził bez mojej podpowiedzi że chodzę już na boku stopy bo faktycznie stopa mi już latał w stawie i on stwierdził że on nic mi tu nie pomoże już byłem w szpitalu i miałem się poddać operacji - ale lekarz rodzinny z reszt± między innymi ten co mi też przepisywał zastrzyki mówił mi wie pan operacja to ostateczno¶ć to może się udać ale i mog± być komplikacje nikt tego nie zagwarantuje i spytał czy pojadę do Wrocławia jako przykład do szkolenia bo odbędzie się szkolenie studentów a ja bym był jako żywy egzemplarz a szkolenie będzie prowadził z instytutu Meckenziego z Poznania i on po zbadaniu mnie nawet nie chciał zdjęcia pyta się studentów czy te objawy to skutek uszkodzenia chemicznego czy mechanicznego a oni że mechanicznego i on się ich zapytał to po jak± cholerę szpikuj± go zastrzykami jak jemu tylko pomog± przeciw bólowe tylko n a u¶mierzenie bólu ale nie zwalcz± przyczyny i on mi wyja¶nił i pokazał proste ćwiczenia( EUREKA !!!) mianowicie wyja¶nił mi iż kręgosłup to szkielet który utrzymuje nas ( żadne odkrycie ) a kręgi trzymaj± w kupie mię¶nie (nic nowego prawda ) a jak mię¶nie wiotczej± to się robi± lużne i kręgosłup zaczyna się chwiać w posadach i wypycha przepuklinę która z kolei
uciska na nerw ot cała filozofia i żeby i aby przepuklina weszła do ¶rodka i nie powstawała ponownie trzeba wzmocnić mię¶nie kręgosłupa i brzucha, a mianowicie kazał mi ćwiczyć w ten sposób jak noworodek położony na brzuchu ćwiczy kręgosłup leż±c na brzuchu podnosic ręce i głowę do góry tak na 15 sekund i 15 sekund odpoczynku i tak seria po 10 do 15 razy 3 razy dziennie przynajmniej + mię¶nie brzucha i zmienić nawyki ciężar podnosić jak ciężarowcy z przykucka a nie na pochylonych plecach, jak sitke z zakupami nosiłem w prawej ręce to teraz na razie w lewej żebym nosił aby kręgosłup działał w drug± stronę i przepuklina się wciskała do ¶rodka i co ? i rewelacja od 2 lat nie mam problemów z kręgosłupem a miało się skończyć operacj± a tu takie proste ćwiczenia wszystko załatwiły, tylko trzeba pamiętać żeby być systematycznym bo pewien czas nie ćwiczyłem i dolegliwo¶ci powróciły a wtedy szybko sobie przypomniałem o ćwiczeniach ale to znowu troszkę za póżno bo ciężko ćwiczyć jak boli.Nadmienie również że brat ma t± sam± dolegliwo¶ć i on miał j± już wcze¶niej i jeżdził też na jakie¶ akupunktury,przyklejanie plastrów ¶ci±gaj±cych i nić raz było lepiej a póżniej znów to samo a teraz jak ćwiczy te proste ćwiczenia też ma spokuj - oczywi¶cie staram sie nic nie dżwigać ciężkiegobo raz doci±gałem koła w autobusie i na drugi dzień już miałem pełne objawy -ale teraz to może dziwne ale chce mi się biegać takie to fajne uczucie gdy cię juz nie boli - pozdrawiam spróbować nie zaszkodzi a pomóc może mi pomogło rewelacyjnie - a zapomniałem byłem również u profesora Gerwazego ¦widerskiego we Wrocławiu i on też kazał mi ćwiczyć i pokazywał mi podobne ćwiczenia on wówczas miał chyba 92 lata a poruszał się lepiej ode mnie choć ja mam 45

Mariusz 2012-04-20, 20:34

A co powiecie na temat szpitala w rudnej małej k/ rzeszowa???
czy dobry szpital na operacje przepukliny kręgosłupa??proszę o odpowiedz!!!!pozdrawiam gor±co!!!!

Beata 2012-04-23, 18:22

DO -BEATY co do RUDNEJ s± różne opinie mój kolega miał ale prywatnie to w ci±gu tygodnia a na NFZ trzeba było czekać do roku czasu .Tylko miał robion± LAPAROSKOPIˇ i był tylko znieczulony miejscowo więc wszystkie młoteczki dudka itp.widział i słyszał .Doktor Sienkiel mu to robił ja niemam przekonania .Wszędzie i zkażdym co rozmawiałam polecaj± Tarnów lub Mielec

Bernadetta 2012-04-23, 22:49

Ja wybralam mielec zadzwonilam do dr zawadzkiego i juz za 3 godziny powiedzial zebym przyjechala a operacje wyznaczyl za 2 tygodnie. wiec czekam...czy ktos mial usuniecie krazka miedzykregowego bez implantu? czy kregoslup sie syabilizuje% jak wygladaka pierwsze dni po oeracji czy mozna wstac czy okropnie boli czy spi sie tylko na brzuchu mnie zajmuja te te hniczne aspekty zycia prosze o wpisy. pozdrawiam wszystkich i zycze mniej cierpienia.

ren 2012-04-24, 09:48

Witajcie
Tydzień temu przeszłam operację w szpitalu wojewódzkim w Jastrzębiu-Zdroju ( przepuklina, wypadnięcie dysku i zmiażdżenie kręgów na następnym poziomie. Jestem już w domu :) Opieka medyczna na dobrym poziomie, jedzonko wręcz przeciwnie ale od czego mamy rodzinę. Do wszystkich którzy, trzymali kciuki. Wprawdzie prawa noga dalej jest zdrętwiała, ale jestem dobrej my¶li. Czuję się nieĽle, wiadomo że boli ale teraz wiem że przestanie. Do wszystkich którzy maj± w±tpliwo¶ci - nie czekajcie zbyt długo bo będzie coraz gorzej. Dziękuję p. dr Sajewiczowi za opiekę
Pozdrawiam wszystkich cieplutko

Basia 2012-04-24, 11:42

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10  11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |