Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Po operacji kręgosłupa długo dochodzi się do formy, przynajmniej w moim wypadku. Trzeba sie rehabilitować, wtedy jest lepiej.














Wanda 2014-12-08, 19:20

Miałam operację kręgosłupa lędĽwiowego{dyskopatia} w 2012, która okazała się że jest nieudan± operacj±. Lekarz ktory mi to robił, następn± operacje zapisał mnie na 2017r. Byłam zmuszona zmienić lekarza. Obiecał mi w przyszłym roku poprawić mój stan.Będe miała wycnany kręgi i wstawiane implanty na odcinku l-3,l-3,l-5. Czy kto¶ może mi powiedzieć co¶ więcej na ten temat?
Z góry dziękuje.

Monika 2014-12-09, 10:47

Wando jestem joz po operacjach ktore byly bardzo ciezkie.Pierwsza szyjnego 8,5 godziny 8 srub 2 plytki tytanowe ijakies wypelnienia kostne.Druga trwala jeszcze dlozej z komplikaciami.Pirwszy problem to braklo im krwi w czasie trwania wpompowali mi 8 jednostek krwi i5 osocza niemogli zatamowac krwawienia nastepnie serce odmowilo pracy i poczestowali mie prondami i gdy ukonczyli mieli mnie dosc .Wyladowalem na reanimacyjnym skad dopiero po 2 dniach przeniesli mie na oddzial niemogli ustablizowac cisnienia okazalo sie ze jest wada serca.MIALEM PO OPERACIACH ISC NA SZPITALNY ODDZIAL RECHABILITACYJNY .Nieprzyjeli bo bylem bardzo oslabiony.Jakby tego bylo malo to zostala zakazona rana dopiero jak ponownie ja poobcinali i zastosowali srebrne opatrunki zaczelo sie goic.W szpitalu bylem 32 dni.Wypis ze szpitala w karcie adnotacja bez jakiejkolwiek poprawy.Roznica jest bo przed operacja poruszalem sie o balkoniku a obecnie wogolle ijestem we wozku.Prawa noga wogole mie niesluchai niemoge utrzymac rownowagi.Mam do stycznia sie wzmocnic imam przyjcie na ortopedie gdyz sadza ze stalo sie cos z endoproteza.A pocieszalas ze bedzie dobrze.Jestem zdruzgotany i boje sie tam wracac gdyz sadze ze bedzie to statni pwrot.Podsumowujac z bolu nog stalem sie przez szpital kompletna rojna,

marek 2014-12-14, 06:11

Marek
Czytaj±c Twój wpis mam na ciele dreszcze i chce mi się beczeć. Dlaczego na jednego człowieka spada tyle bólu i nieszczęć. Nie rozumiem jak może podczas operacji brakn±ć krwi. Przecież chyba wiedz± ile mog± jej potrzebować. Jeszcze to zakarzenie to już przekracza ludzkie pojęcie.
Rozumiem że miałe¶ operowany kręgosłup lędĽwiowy, to dlaczego uszkodzona jest endoproteza?? Co robili Ci z tym kręgosłupem??
Biedaku tyle się nacierpiałe¶, i jeszcze gorzej się czujesz. Jestem jednak pełna nadziei, że staniesz na własnych nogach, ale po tak ciężkiej operacji to rehabilitacja bedzie długo trwała, ale w końcu będzie dobrze.
Gdzie byłe¶ operowany???
ZnajdĽ sobie dobrego rehabilitanta, chociażby prywatnie , bo to teraz jest najważniejsze , żeby kto¶ Cię dobrze poprowadził, żeby¶ wzmocnił mię¶nie, i odpowiednio ćwiczył, aby odbudować uszkodzone nerwy.
Nie możesz się teraz poddać, musisz walczyć, tyle się już nacierpiałe¶, i nie możesz tego zaprzepa¶cić.
A w tym styczniu to co znowu masz mieć operację??? Ileż można w tak krótkim czasie ich mieć. Przecież organizm musi sie zregenerować.
Wyrzuć z głowy takie głupie my¶li. Musisz wierzyć w to ,że będzie lepiej, bo wiara czyni cuda
Może powiniene¶ zmienic lekarza, bo obawiam się ,że ten Twój nie jest za dobry.
Trzymam kciuki za Twoje leczenie , aby przyniosło pozytywny efekt. Odezwij się.

Wanda 2014-12-15, 19:52

Mialem dwie w sierpniu szyjny a w pazdzierniku ledzwiowy endoproteze uszkodzili dwa lata temu w czasie jej reoperaci i tak chodzilem przez dwa lata bo wszyscy sie uparli ze boli kregoslup dlatego te operacje robilem terz zastanawiaja sie cZy byly potrzebne krw ibraklo bo wystapil problem z krzepnieciem a byl to unich taki pierwszy przypadek.Calu odzial podczymywal mnie na duchui nawet zartowali ze bede ich rezydentem.lekarze sa dobrzy tylko moze i przdtrzymalem to zadlugo.Chce zebys dobrze zrozumiala ze na ortopedi terz beda cyrki bo ordynator stwierdzil ze najpierw otworza proteze a gdyby to nieona to nastepnie kolano itd.A co do mej psychiki to raz sie smieje na drugi dzien zalamany ale daje sobie rade tylko boje sie joz sali operacyjnej wczsniej pisalem ze jak obcinali rane to posluchali i niezawiezli na operacyjna tylko zabiegowa Nareanimacyjnej zeby mnie uspokoic to nawet dali mi do reki e papieros tak twierdzil lekarz wszystko zeby ustabilizowac zebym niepopsul statystyk

marek 2014-12-15, 20:23

Marek
Nie rozumiem dlaczego piszesz, że nie wiedz±, czy operacja kręgosłupa była potrzebna. Przecież chyba miałe¶ robione badania przed operacj±, i lekarz widział czy trzeba operować czy nie. Co wogóle Ci robili w tym lędĽwiowym ?
Miałe¶ robiony rezonans tego biodra?? Przecież chyba widz± na rezonansie czy proteza jest uszkodzona czy nie. Nie daj się otworzyć bez badań.
Życzę Ci dużo wytrwało¶ci i siły.

Wanda 2014-12-16, 21:44

Ledzwiowy laminektomia l3,l4,l5,odbarczenie elementow nerwowych.usuniecie dyskow l2 l3 l4 l5,stabilizacia transpedicularnal2l3l4l4s1,zestawem tytanowym ,leganca, oraz miedzytrzonowal4/l5 il2/l5 klatkami pekowymi wypelnionymi autogennymi wiorami kostnymi.Bo teraz zastanawiaja czy mozna bylo z tym poczekac gdyzobecnie niemoge rehabilitowac gdyz i tak niechodzei czy to niepozrasta sie zle.majac implanty metalowe obecnie nieliczne zgazaja sie na rezonans musi byc maszyna niskopolowa a sa one nw polsce nieliczne.Wciagu 2 lat 7 powaznych operaci.Zgadzam sie na otwarcie nogi bo poprostu chce chodzic a obecnie niemam nic do stracenia.w obecnym stanie zdrowia 2 lata temu zkasowalem firme i obecnie sprzedajejej wyposazenie bo watpie czy bedzie potrzebneJak znajomi pytaja czy boli mowie ze nie ze niedlugo bede chodzil bo nielubie litosci,ale jak pimysle o czekajacym mnie pobycie w szpitalu to zaczynam sie zxlamywac i zaczynam rozumiec ze jedna operacia endoprotezy zle zrobiona zrujnowala mi zycie.

marek 2014-12-17, 07:34

Marek
Z ¶rubami tytanowymi można robić rezonans ten zwykły. Tak mi powiedział mój lekarz który mnie operował.
Rzeczywi¶cie miałe¶ tego dużo robione w tym kręgosłupie. Ale po czasie jak wszystko się wygoi, będzie dobrze. Zobaczysz jak Ci naprawi± nogę, to będziesz jeszcze tańczył. Trzeba czasu na rehabilitację i będzie dobrze.
Ja my¶lałam ,że masz Ľle zrobiony kręgosłup, a tu chodzi o biodro. Jeżeli jeste¶ w dobrych rękach to biodro Ci też naprawi±.
Musisz zapytać rehabilitanta , jak w chwili obecnej mógłby¶ ćwiczyć, bo to jest ważne, dla Twojego kręgosłupa.
Jeżeli teraz będziesz operowany w tym samym szpitalu, to wiedz± już o problemach z Twoim sercem, a jeżeli gdzie indziej to mów o wszystkim, bo to jest ważne. Przeważnie anestozjolog przed operacj± przeprowadza wywiad z pacjentem.
B±dĽ dobrej my¶li i nastaw się pozytywnie.
Ja przy poprzednich operacjach też miałam poważne problemy z sercem i leżałam na Intensywnej Terapi po operacji. Teraz przy operacji kręgosłupa o wszystkim powiedziałam lekarzowi i nic mi się nie działo. Może to zależy też od tego jak± daj± narkozę.
Trzymam kciuki za Ciebie i pisz co się dalej z Toba dzieje.
Życzę Tobie i wszystkim forumowiczom Zrowych, spokojnych i radosnych ¦wi±t Bożego Narodzenia.

Wanda 2014-12-20, 11:32

Zycze wszystkim tym pelnosprawnym i tym niepelnosprawnym samych pogodnych i wesolych dni z okazi swiat.TobieWando za potrztmywanie mnie na duchu bardzo wielkie podziekowania.

Marek 2014-12-20, 13:16

Witam
Forum zamarło. Nikt nic nie pisze, może to oznaka dobrego samopoczucia.
Marek jak Ty się czujesz. Czy masz jak±¶ poprawę??
Pozdrawiam

Wanda 2015-01-29, 20:58

Dziedobry .Forum faktycznie zamarło chyba wszyscy wyzdrowieli poza mn±.U mnie nic nowego,nic niejest lepiej a wręcz gozej .W poniedziałek mam byc przyjęty na ortopedi teraz oni bed± próbować cos naprawić co wcze¶niej spiepszyli.Sam joz niewiem czy to wina endoprotez czy dalej problem tkwi w kręgosłupie ale jedni i drudzy mówi± ze oni zrobili dobrze.Fakty sa takie ze dalej niemoge chodzić.Obecnie i lewa a zarazem i prawa strona boli ,ale jak przez rok leżę na jednym boku to jak ma niebolec.Operacie kregoslupa nic niezmienily bo jak niemoge ćwiczyć to to sie zrasta ijest jeszcze gozej.Prubuje poruszać sie bez wózka ale jest to niemożliwe,tracę równowagę inawet raz sie wyłożyłem i był problem ze wstaniem.Pytam sie innych czy cos takiego mieli ale bezkutecznie,mnie caly czas jak leżę czy prubuje sie poruszać bardzoboli ale codziennego jak siedzę to bol mija ale tym siedzeniem niweczenie operacie kregoslupa.Stopa sie porusza bez problemu ¶lepota nia prawa noga niereaguje .Niemoge jej podnie¶ bo jakby jej niebylo ,ale jak prubuje skręcić to silny bolid kolana w gore.ale jak kiedy¶ niewziolem dla próby przeciwbólowych to byla dosłownie tragedia.Niewiem co mam joz robic ale przez jaki¶ czas miałem zamiar założyć sprawę szpitalowi ale idę teraz znów donicy i jakby oni mnie leczyli.Psychiki nikt niezrozumie tego który tego nieprzeżytej.chcialbym sie kiedy tak ¶picie do nieprzytomno¶ci inachwile choć tego nieczuc.Ale napije joz od trzterech lat nawet piwa i boje ijak bym sie zachował.Czas biegnie od rana do wieczora a noce sa najgorsz ,zobaczo której to pisze .Pozdrawiam cie bardzo i dowiedzenia .

Marek 2015-02-01, 00:28

Witaj Marek
Dobrze że się odezwałe¶. Wyobrażam sobie co czujesz bo wiem jak to być chorym. Ja tez ci±gle mam jakie¶ problemy zdrowotne. Jak nie jedno to drugie i tak w kółko. Ci±gle co¶ innego.Mało tego to jeszcze mam teraz problem z oczami i sercem. Oprócz tego wysiadaj± mi biodra i lekarz powiedział, żebym sie już zapisała na endoprotezę. Staram się my¶leć pozytywnie i cieszyć z każdej rzeczy .
Wierzę że będziesz chodził, tylko trzeba czasu i wierzę ,że naprawi± Ci to biodro. Ja jestem grubo ponad rok po operacji kręgosłupa i dopiero teraz czuję radykaln± poprawę.Z kręgosłupem mam coraz lepiej, tylko co innego znowu dolega. Ty jeste¶ krótko po tych operacjach i zobaczysz ,że po roku będzie dobrze i będziesz chodził.
Odezwij sie co dalej z Tob± sie dzieje, co w tym szpitalu z Toba zrobi±.
Życzę powodzenia ,dużo sił , wytrwało¶ci i wiary w lepsze jutro.

Wanda 2015-02-02, 22:38

Witam i ja.
Po tych kilku miesi±cach mogę powiedzieć tyle, że ból nie jest u mnie już tak rozsadzaj±cy, ale boli dalej. Mam wrażenie, że w plecach siedzi nie implant, tylko kij od szczotki, dalej założenie skarpetek i butów jest dla mnie wyczynem. Rehabilitantka mówi, że mam bardzo ¶ci¶nięte mię¶nie i ciężko się rozluĽniaj±, ale idziemy do przodu. Okazuje się też, że nie mam żadnych mię¶ni przy kręgosłupie, dlatego tak dostaje w ko¶ć, bo funkcjonuje bez żadnego podparcia. Dostaję coraz to nowe ćwiczenia na wzmocnienie tych mię¶ni, a raczej na ich odbudowanie, bo wła¶ciwie nie ma co wzmacniać, ale cieżko idzie, bo straszny ból jest przy tym.
¦mieję się, że jestem pacjentem chodz±co-leż±cym, bo niestety nie mogę za długo siedzieć. A to mnie bardzo martwi, bo z końcem kwietnia upływa pół roku od kiedy jestem na zwolnieniu i nie wiem, czy dam radę się postawić na nogi. A raczej czy dam radę posadzić na krzesło, bo pracuję za biurkiem i muszę tam spędzać 8h dziennie. Na dzień dzisiejszy to jest niewykonalne niestety :( Jestem jeszcze młoda, więc chciałabym wrócić do pracy...
A miało być tak pięknie...
Pozdrawiam Wando i Marku. Marku, powodzenia życzę i trzymam kciuki za Ciebie. Daj znać co słychać.

Ania Toruń 2015-02-06, 10:03

Do Ani .Aniu przede wszystkim to faktycznie ćwicz .Nastepnie niemartw sie praca bo tozrozumiesz pozniej ze najważniejsze jest zdrowie.Joz najpóĽniej na pocz±tku marca mosisz złożyć wniosek w ZUS o ¶wiadczenia rehabilitacyjne to jest w podobie do chorobowego ale moze trwać do 12 miesięcy .Przed końcem chorobowego ZUS wezwie cie na komisie ,mosisz przygotować sobie papiery tznaczy wypisy badania,itd.bo od tego zależy długo¶ć przyznanych ¶wiadczeń to da Ci czes na dalsze doj¶cie do zdrowia.Ty piszesz ze niemozesz siedzieć ja naodwot niemoge chodzić noga mi sie składa w kolanie i po zawodach.Obecnie cieżko nawet sie na kanapie obrócić gdyz bardzo boli choć po operaci ledzwiowego minelo trzy miesiace.niemoge znaleĽć na forum co operowalas.Jeszcze raz niemartw sie praca.Ja od trzterech lat chodzę od operaci do operaci i mimo tego ze mam 55 lat to czuje sie jakbym miał 100 przezklopoty ze zdrowiem skasowałem firmę i straciłem cel życia a obecnie jestem w dozymetry dołku psychicznym 09 02 idę ponownie do szpitala tylko z taka różnica ze znaj±c realia i to co maja robic chirurdzy Tosię zacz±łem bać.Dzieki wymianie opini na forum z innymi takimi jak pani Wanda czuje sie lepiej.Pozdrawiam i rychłego powrotu do zdrowia Marek

marek 2015-02-07, 02:10

Witam. Skopiowałam swój pierwszy wpis z innego w±tku, kiedy pisałam co mi robili:
*Od wielu lat borykam się z problemami z kręgosłupem. W końcu doczekałam się rezonansu, bo zablokowało mi lew± nogę i od roku miałam problemy z chodzeniem.
W rezonansie czytamy: *Obniżenie wysoko¶ci i sygnału kr±żków mk na poziomach L3-L4, L4-L5 i L5-S1. Na poziomie L3-L4 centralno-lewoboczna przepuklina kr±żka mk modeluje worek opony twardej, uciska nasad ę korzenia nerwowego i zwęża zachyłek kanału kręgowego. Na poziomie L4-L5 centralna przepuklina kr±żka mk modeluje worek oponowy. Na poziomie L5-S1 centralno-prawoboczna przepuklina kr±żka mk modeluje worek opony twardej, uciska nasadę korzenia nerwowego i ogranicza ¶wiatło zachyłka kanału kręgowego.

31 paĽdziernika miałam operację kręgosłupa. Rozpoznanie pooperacyjne - dyskopatia L3-L4 po stronie lewej, niestabilno¶ć L3-L4. Rodzaj operacji - flawektomia, hamilaminektomia L4 po stronie lewej, uwolnienie zrostów i usunięcie dysku na poziomie L3-L4 po stronie lewej. Stabilizacja międzytrzonowa z dostępu tylnego CarLif LFC 11/8.
Zaraz po operacji miałam straszne bóle w odcinku lędĽwiowym, bóle nie do opisania. Miałam problemy z przekręcaniem się w łóżku, o wstawaniu i chodzeniu nie wspominaj±c. Poza tym okazało się, że jestem wygięta na jedn± stronę - lewe biodro nienaturalnie się wysunęło, co przy usztywnieniu i bólu odcinka lędĽwiowego powodowało problemy z chodzeniem. Tak jest do dzisiaj, a minęły już 3,5 tygodnia od operacji. I o ile kilka dni temu czułam znaczn± ulgę, to od niedzieli znowu silny ból.
Wizytę kontroln± u neurochirurga mam dopiero 11 grudnia i nie wiem, czy w tym stanie rzeczy doczekam jej. Może to jest normalne po tego typu operacji?*

Ania Toruń 2015-02-07, 17:33

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126  127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |