Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Gosiu dziekuje ci bardzo za odpowiedz ja czytalam twoje wpisy ale chcialam sie dowiedziec jeszcze czegos hehehe sama nie wiem czego poprostu panikuje juz bo czekam juz 5 miesiecy na ta operacje a mam dosc bolu tramalu 150 a i tak mi juz nie pomaga.ja mam wyciety dysk i staw kregoslupa.a jak dlugo lezy sie w szpitalu po operacji bo w akademii to na drugi dzien wywalaja do domu o bol pooperacyjny to nie pytam bo sobie wyobrazam.moja druga operacja trwala 6 godz wiec czas mnie tak nie przeraza a bol po to porazka i stosunek lekarzy i pielegniarek bez komentarza.no ale juz za miesiac mam nadzieje ze bedzie po wszystkim choc zdaje sobie sprawe ze juz nigdy nie bedzie rewelacyjnie.pozdrawiam

Jola 2013-04-09, 20:40

Gosiu a jak sie zaopatrzyc czy pizamy czy lepsze koszule?pewnie duzo trzeba bedzie pic aby wszystkie flaki hehe poukladaly sie na miejsce.cholipa ale sie boje jak nigdy a przeciez juz po dwoch operacjach jestem i wiem jak to jest tylko ze te mialam od tylu.No i moze dlatego ze daleko od domu.Milego wieczoru wszystkim

Jola 2013-04-09, 22:48

Baron - koniecznie skonsultuj sie z jeszcze przynajmniej jednym a najlepiej kilkoma lekarzami i porownaj opinie. Rwa z doswiadczenia mojego - powinna przejsc dosyc szybko, ale nie lekcewarz tego bo zazwyczaj wraca - tym razem na dluzej. dlatego cwiczyc trzeba juz do konca zycia. cwiczenia zalecone przez rehabilitanta po przeanalizowaniu rezonansu magnetycznego.
Pozdrawiam cie serdecznie i zycze ci aby na twojej drodze pojawili sie odpowiedni lekarze i terapeuci.

Agata 2013-04-10, 04:18

U mnie minelo 6 tygodni po operacji. Mam wszczepione implanty tytanowe i plastikowe *spacer*y* s5L1. Wszystko bylo dobrze jednak od kilku dni czuje jakby klikanie w okolicy ledzwiowej. nie mam bolu, tylko to dziwne uczucie. Czy ktos z Was miał cos podobnego?Co to moze byc?

Agata 2013-04-10, 04:21

Jola, sporo ludzi bylo spod Gdanska w Slupsku. Nawet z okolic Olsztyna jeden gosc. Z Kolobrzegu dwie osoby. Na te flaki to picie wplywu wiekszego nie ma, bo one moga sie zle ulozyc po samym kilkugodzinnym odsunieciu na bok otrzewnej i jej scisnieciu, kolejny powod to podraznienie nerwow chyba przywspolczulnych czy innych , ktore za prace jelit odpowiadaja. Nerwy ponoc sie zregeneruja, ale tempo ich regeneracji jest tak wolne, ze po roku albo wiecej mozna spodziewac sie poprawy. Ja sie wyprozniam od kilku miesiecy tylko dzieki tribux i lacktulozie.
Do szpitala pewnie poreczniej wziac pizame, ale ja od zawsze tak ich nie cierpie,ze wzielam tylko koszule, koniecznie na zmiene trzeba wziac. W pizamie lepiej, gdyz jak zastrzyki daja, czy brzuch ogladaja, czy opatrunek zmieniaja. Niektorzy sa wstydliwi, ale ja i tak zawsze do szpitala biore tylko koszule, bo pizamy nawet zadnej nie mam i miec nie zamierzam, tak ich nie znosze. Wydaje mi sie wtedy,ze spie w ubraniu. Ile trzymaja? Najkrocej to chyba piec dni. Takich jak ja 9 dni, ale ja tak molestowalam, ze mnie dwa dni wczesniej wypuscili. Ale, to byl ewenement ponoc.
Agata, rwa u mnie trwala ponad trzy lata. Bez przerwy!!!!Bol i rwa, ze to zdecydowalo o opercji, bo zadne metody leczenia od dawna nie skutkowaly. Leki w postaci tabletek i zastrzykow, zabiegi, masaze a nawet terapia manualna, turnusy sanatoryjne....nic. Dlatego, jak czasem czytam,ze kogos boli tydzien lub miesiac czy trzy miesiace, to sobie mysle, ze to taki krotkotrwaly bol.
Wedlug mnie takie klikanie to nic powaznego. To swieze, tam sie wszytsko uklada. Ale, my sie tylko wszystkim nakrecamy i denerwujemy. Ja choc sie upewnilam, ze te dolki, wglebienia, ktore mi sie w miejscach implnatow zrobily, to nic nie znacza. BO sie kregolsup do nich podpasowal teraz. A,ze jestem szczupla, to te dolki sa widoczne, u grubasa nie byloby ich widac.

gosia 2013-04-10, 16:05

Dziekuje ci Gosiu za informacje i rady ja odwrotnie od ciebie wole pizamy wiec je wezme bo spanie w koszuli mnie denerwuje i nie potrafie w nich spac a juz sie balam ze trzeba koszule ze wzgledu na rane na brzuchu.A mam jeszcze pytanie jak wyglada przygotowanie przed operacja bo slyszalam ze robia lewatywy i tp bo mam byc rano dzien przed operacja juz w szpitalu.Pozdrawiam

Jola 2013-04-10, 19:51

Baron jeste¶ młody.Poczytaj na necie co do przepukliny.Jeżeli masz informację od dobrego lekarza,że operacja to nie czekaj,po niej nie będzie już takiego życia jak przed.Będziesz musiał się pilnować,ale młody organizm inaczej się regeneruje.Moja żona jest po operacji jeszcze nie wyszła ze szpitala i po ponownym rezonansie decyzja o kolejnej operacji.Tragedia.Ma 42 lata,a o tej przepuklinie wyszło już lata temu,tylko że żaden wcze¶niejszy lekarz nie podj±ł decyzji o operacji.Żona cierpiała wiele lat,dopiero kiedy w zeszłym miesi±cu została z córk± która ma 3 lata w mieszkaniu i nie mogła wstać z łóżka przeraziła się i zawiozłem j± do szpitala.Wtedy też zacz±łem czytać o tej chorobie.I żona doprawiła się też m.in.poprzez masaże,rehabilitację.Ból ustępował czuła się ¶wietnie,ale do nocy,rano wszystko wracało zwiększone.Tak też wyczytałem na necie,ból ustępuje chwilowo i wraca większy.Żona teraz zrozumiała,że zwlekanie było niepotrzebne.Nie wiem co będzie dalej,ale jestem dobrej my¶li.Wiem tylko,że należy się zastanowić czy warto zadawać sobie samemu ból zwlekaj±c z decyzj±.Życzę wszystkim powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.

Paweł 2013-04-10, 21:35

Jolu, fakt, troche inaczej wyglada przygotowanie do operacji z dojscia przedniego. Bo robia lewatywe, nawet dwie. Ale, bylam zdziwiona,ze to nie ta dawna lewatywa, tylko takie rureczki samej sie wklada w kibelku przy pomocy, instrukcji pielegniarki. U mnie , jak zwykle, chyba ze stresu, nic lewatywy nue poskutkowaly.Godzine przed opercaja nie mozesz juz wstawac z lozka. Pielegniarki ubieraja na nogi takie strasznie uciskajace ponczochy, co ma zapobiec problemom z krazeniem, bo w czasie operacji odunieta jest miednica, wiec i zyly ktore doprowadzaja krew do nog. Potem jeszcze w takie smieszne operacyjne ubranko, taka pizamke, w galotkach tej pizamki jest z przodu otworek na cewnik. BO i cewnik trzeba nalozyc dla tych, ktorzy sa z przodu operowani. I juz po niebieskiej tabletce czekasz na pielegniarki, ktore zawoza Ciebie kilka pieter nizej na blok operacyjny. Mnie nie tak latwo uspic, wiec jeszcze gadalam na sali opercayjnej z personelem anestezjologicznym. Ze szczypie mnie wklucie,ze mi zimno, ze...nalozyli mi maske , to jeszcze pamietam. Ze dzwonili na oddzial po neurochirurgow a odpowiedz byla,ze juz ida. Wiekszosc ludzi juz na sali chorych po niebieskiej tabletce ma odloty i nic nie pamieta. ja zawsze pamietam to, co na sali operacyjnej. Ale, po tej masce zaczelam liczyc i doliczylam tylko do 7 i juz nie pamietam. Obudzilam sie na sali pooperacyjnej w strasznym stanie, bol!!!!!Ale, co rusz daja morfine. A jak zaczyna bolec to dzwonisz i mowisz, ze boli , to pielegniarka zawsze poda srodek na bol. W tym zakresie jest OK. Ja nie czulam,ze pielegniarki cokolwiek robia z laski a maja naprawde na tym oddziale ciezka prace. Psychicznie i fizycznie. Operowac Ciebie bedzie pewnie duet Nacewicz, Nyz, gdyz oni sa tylko w tych przednich operacjach wyspecjalizowani. Jako jedyni w POlsce maja tak wielka ilosc tego typu operacji przeprowadzonych.
Aha, po tej operacji, w przeciwienstwie do tej od tylu, pierwsze dwa dni jestes na diecie, tylko suchary i herbata.
Moja blizna na brzuchu robi sie coraz mniej widoczna, ma dlugosc 7 cm. Bylam klejona, nie szyta, wiec ladnie jest.Pozdrawiam.

gosia 2013-04-11, 07:28

Gosiu teraz juz wiem wszystko i pozostalo mi tylko czekac bo dopiero za miesiac jade do szpitala.Dziekuje ci ze cenne wiadomosci.Pozdrawiam i zycze powrotu do zdrowia

Jola 2013-04-11, 15:39

Jolu, kochanie, a tak wlasciwie po co Ci ta kolejna, chyba trzecia operacja? Na czym polegaly te wczesniejsze. Co zrobila pierwsza, po jakim czasie byla druga i dlaczego? A teraz od kiedy znow Ci zle. Zatem, reasumujac, od kiedy ilu lat masz dolegliwosci kregoslupowe, na czym one polegaly? Czy po tych dwoch operacjach nic sie nie zmienialo?Napisz troche, daj odpowiedz ne me pytania. BO ja to juz sobie powiedzialam,ze nigdy nie pojde juz na zadna, czyli kolejna operacje, coraz trudniejsze sa nastepne. A bol po niej tez wielki.
Pozdrawiam wszystich, jakos cieplej sie zaczyna robic. Moze niebawem listki beda na drzewach malutkie.

gosia 2013-04-12, 06:39

Witam wszystkich Jestem mezczyzna mam 21 lat. I bardzo prosze o radę co mam robić. Stwierdzono u mnie po rezonansie W poziomie L5/S1 widoczna centralno lewoboczna szerokopodstawna przepuklina tarczy m-k podwiezadlowa do ok 9 mm uciskaj±ca worek oponowy ze stenoza lewego zachyłka bocznego.I tak samo mam problem z chodzeniem i wstawaniem. Okropny ból od biodra, udo, łydkę, aż do pięty żadne zastrzyki mi nie pomagaj± jest fajnie tylko przez parę godz a potem ból wraca, z tabletkami tak samo. Byłem u nerochirurga który powiedział ze zostaje mi tylko operacja.Ale bylem również u innego lekarza który specjalizuje sie w rehabilitacjach zwi±zanych z przepuklinami i powiedział mi ze operacja to ostateczno¶ć ze lepiej spróbować rehabilitacji , ćwiczeń , rozluĽnić te spięte mię¶nie , ale czytałem tez ze może to pogorszyć moja sytuację . Proszę napiszcie cos na ten temat. Dodam ze operacje mam zaplanowana na 27 maja. Z góry wielkie dzięki.

Józef 2013-04-12, 22:11

Jozef, w sumie to az tak dlugo nie masz jeszcze tych dolegliwosci i sprobowales malo sposobow leczenia. Zadnej terapii fizykalnej nie miales, zabiegi, masaze czy nawet terapia manualna. Czasem daje to efekty i odklada w czasie na lata operacje. Jesli te wszystkie metody nie pomoga, wtedy operacja. ja sie zdecydowalam na nia po kilkunastu latach, kiedy juz nic nie dzialalo na bol a on byl co rok wiekszy. DEcyzje musisz podjac jednak TY. Czy to bol do wytrzymania, bo wiele bolu czlwoiek jest w stanie zniesc, wbrew pozorom. Czy poza bolem masz inne objawy, kulejesz, pociagasz noga....Jak noga ciagniesz, to juz jest oznaka zla i ten bol, ze moze trzeba juz teraz operacji. A co mieliby Ci robic?

gosia 2013-04-13, 09:13

Bóle towarzysza mi juz od 4 tyg. I jest on nie do zniesienia pomaga tylko na chwile gdy biorę zastrzyk lub tabletkę bez nich chyba bym zwariował. Kuleje bo nie potrafię stan±ć całym ciężarem ciała na tej nodze , usi±¶ć tez nie potrafię tylko leżeć. Neurochirurg powiedział ze musi usun±ć ta wylana przepuklinę i w miejsce tego implant wsadzić.

Jozef 2013-04-13, 14:05

Józef masz 21 lat- 4 tygodnie to na prawdę mało z bólem- rehabilitacja najpierw- jak ty w wieku 21 lat będziesz maił implant ( stabilizacja dwóch s±siednich dysków) to nie wiem co dalej , im bardziej sobie usztywnisz kręgosłup tym po czasie dostaniesz bardziej w ko¶ć- - 9 mm to jeszcze nie tragedia, nawet na tym forum masz namiary na rehabilitantów którzy nam pomogli do 27 maja masz czas, powodzenia, na ¦l±sku znam 3 takie o¶rodki które pomagaj± bez zabiegu- chyba że należysz do szcze¶liwców około 5% co nie da się zachowawczo pomóc..

Jan 2013-04-13, 15:07

Józef słuchaj Jana... na operację jest czas jak zawiod± inne możliwo¶ci .
Ja miałam dokładnie te same dolegliwo¶ci co Ty ale znalazłam się w gronie osób,którym rehabilitacja nie pomogła i tak w poniedziałek minie 4 tygodnie od operacji, po której jestem jak nowo narodzona:)
Wczoraj zrobiłam już 6 kilometrów

Pozdrowionka weekendowe :)

Kasia 2013-04-13, 15:38

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77  78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |