Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Zorro miał w listopadzie 2012, z tego co kojarzę :)














Anja 2013-07-29, 16:22

Kasia tak jak pisze Anja operacja 24.11.2012
Anja moje objawy s± podobne do twoich . Najbardziej mnie boli jak długo siedzę ,np. jadę autem,w kinie itp.rano jak wstanę i gdzie¶ wyjdę to bol± lędżwia,dopiero po odpoczynku odpuszcza ból.
ćwiczę co drugi dzień plecy i brzuch plus rozci±ganie i zaraz po ćwiczeniach zdaje się być lepiej ,ale na drugi dzień
lekki ból dokucza . Potrzebuje rehabilitacji , bo mój stan od dwóch m-cy się zatrzymał.

Umówiony jestem do Bartosza Pecarza

zorro 2013-07-29, 17:36

To nie ukrywam, że zależy mi na Twojej opinii po wizycie bo na razie nie wiem gdzie się udać czy do Pecarza czy do Sobola. Powodzenia jutro i daj znać jak pierwsze wrażenia.

Anja 2013-07-29, 22:12

Witam
byłem w fimedice i tak naprawdę nie wiem co mam napisać .
wg.moich odczuć warto i¶ć skonsultować ćwiczenia itp. dostalem płytkę z ćwiczeniami i zobaczę co dalej .nie wiem czego oczekiwałem po tej wizycie ,ogólnie jestem spokojniejszy, bo wiem czego mam nie robić ,jakie błędy popełniałem. Pan Pecarz miły czlowiek ,poskręcal mnie ,porozci±gał i dzisiaj jakby lepiej. Reasumuj±c polecam wizytę ,ale nie co tydzień jakby chcieli wszyscy fizioterapeuci.
pozdrawiam

zorro 2013-07-31, 14:20

W ubieglym roku bylem na 20 wizytach rechabilitacyjnych w prywatnym gabinecie w czestochowie koszt 1 wizyty to 80 zl mialo pomuc po operaciach bioder pomoglo jedynie ze lzej sie chodzi bez pieniedzy obecnie jak rozmawiam z osobami ktore w tym czasie tez przechodzily te zabiegi im to pomoglo jedynie psychologicznie stracilem wiare w te zabiegiprowadzenie 5 gabinetow jednoczesnie isa one stale zajete to jedynie wspanialy biznes dla wlasciciela amy chorzy robimy z siebie idiotow i udajemy ze nam to pomaga

marek 2013-08-02, 05:36

Marku ja niestety mam podobne odczucia co Ty :(
Też miałam wykupione takie 20 zabiegów i co i rusz w poczekalni słyszałam jak jakie¶ babcie wychodziły i gadały jak to im nagle po którym¶ tam zabiegu lepiej. A u mnie dni mijały, kolejne zabiegi mijały i jako¶ ten cud poprawy nie nast±pił. Teraz tak sobie my¶lę, że takie osoby najzwyczajniej w ¶wiecie lecz± się za pomoc± wiary w to, że dana metoda zdziała cuda, usłysz± gdzie¶, że tu czy tym *stawiaj± na nogi* i już sama ta wiedza im pomaga, potem id± na takie zabiegi i już po jednym nagle czuj± się cudownie, ot psychika wła¶nie.
Sama polecam takie gabinety z tego względu, że wła¶nie s± ludzie, którzy wychodz± z nich zadowoleni, czytałam o tym i sama widziałam takich na własne oczy tyle, że tak jak napisałam zaczynam coraz bardziej podejrzewać, że psychika ma tu ogromne znaczenie w tych cudownych ozdrowieniach...
A ja jestem za bardzo ¶wiadoma swojego problemu i schorzenia, z którym żyję, zbyt wiele już teraz wiem na temat mechanizmu jego powstania i ta wiedza nie pozwala mi na *wyluzowanie* i zawierzenie, że nagle ból się cofnie...

Ale próbować trzeba, poza tym pomijaj±c same zabiegi to rehabilitanci zawsze podpowiedz± jak się poruszać i co robić żeby sobie bardziej nie zaszkodzić, zweryfikuj± ćwiczenia itd. jakto np. Zorro napisał po wizycie...
Dlatego ja powoli przymierzam się do kolejnej próby w kolejnym miejscu, tylko oczywi¶cie nie zamierzam już wykupywać żadnych 20 zabiegów tylko potrzebuj± skonsultować swój przypadek, *a nuż widelec* usłyszę co¶ nowego i dla mnie pożytecznego ;)

Zorro a możesz mi napisać te zalecenia co masz nie robić i o tych błędach? My¶lę, że takie wskazówki przydadz± się wszystkim a mnie na pewno ;)

Pozdrawiam forumowiczów :)

Anja 2013-08-02, 10:24

Witam,

po małej przerwie jestem. w tym czasie skonsultowałam się z lekarzem neurochirurgiem na ¦l±sku oraz pewnym fizjoterapeut±.
neurochirurg zbadał mnie i powiedział, że moja przepuklina nie jest na tyle duża, żeby dawała aż takie bóle jakie mam obecnie (stopy, przeskakiwanie ¶cięgna przy kostce i bóle kolan oraz jakby rażenie pr±dem uda), a moje odruchy nerwowe s± prawidłowe.
czyli dalej jestem w lesie i nie znam przyczyny...jednak pojawiła się my¶l że może niekonieczna będzie operacja usunięcia przepukliny.

z drugiej strony fizjoterapeuta (inny bo mój ma teraz urlop) powiedział, że mam nieruchome lewe biodro, wła¶nie ta lewa noga boli mnie najbardziej i że on mi spróbuje je uruchomić.

zastanawiam się czy kłopoty z biodrami (jakie?) sprawiałyby taki ból po zewnętrznej stronie nogi i trzaskanie kolan oraz sam ich ból? nie mam pojęcia czy kto¶ z was się spotkał z takimi objawami. jutro zawitam do ortopedy prywatnie oczywi¶cie co by nie czekać trzy lata;))

lekarze przeszczepiaj± już twarze ludziom, a ja nadal nie mam postawionej diagnozy.

pozdrawiam, miłego dnia

Saska23 2013-08-02, 11:57

Anna za duzo pisania to indywidualna sprawa każdego,j± akurat cwiczylem do tej pory inaczej niż Pecarz ćwiczy . Chce wrócić do sportu i pytałem na co mam uważać itp. Dostałem płytę z ćwiczeniami i ćwiczenia stretching . Jednak uważam że muszę sobie sam dobierać ćwiczenia od tych wszystkich fizjoterapeutow . Dlaczego ,bo s± podobne .

zorro 2013-08-02, 21:11

No, wczoraj i ja bylam u mej lekarki rodzinnej, by wypelnila mi papiery, bo tez bede sie starac o przyznanie stopnia niepelnosprawnosci. Moja lekarka twierdzi,ze z mymi dolegliwosciami i chorobami kwalifikuje sie na stopien umiarkowany, bo tylko taki daje pewne przywileje w pracy. Zloze papiery i zobacze. Bo jak bedzie jak w ZUS, to masakra. Moja lekarka sama przyznaje,ze do ZUS idzie najgorszy gatunek lekarzy, takie lekarskie mendy.
Saska, tak twarze przeszczepiaja a u mnie tez nikt nie wie, dlaczego mam takie bole po operacji, dlaczego trudnosci z wyproznianiem. A juz najbardziej rozbawil mnie neurochirurg, kiedy po obejrzeniu rezonansu uznal,ze mnie lewa noga powinna bolec a cale zycie mnie boli prawa. Lekarz powiedzial, ze jest niewielki odsetek ludzi, ktorym nie idzie postawic diagnozy. Wynik taki a objawy inne....

gosia 2013-08-03, 06:57

Zorro, ja to mam tak, że każdy rehabilitant wyklucza ćwiczenia poprzedniego i tylko jedno lub dwa się pokrywaj± i już w ogóle jestem skołowana :/ dlatego chcę i¶ć w jeszcze jedno miejsce i nie bawić się w zabiegi manualne tylko skupić się na ćwiczeniach i ustalić raz ostatecznie jak mam ćwiczyć. Ta płytka to fajna sprawa, bo jeszcze z żadnej rehabilitacji (a odwiedziłam już ł±cznie 3 gabinety) nie dostałam nic na płycie czy choćby wydrukowane tylko wszystko wskazówki ustne a potem połowę się zapomina choćby nie wiem jak się starać wszystko spamiętać. Mnie to się w ogóle oczywiste wydawało, że po wyj¶ciu z rehabilitacji będę miała w ręku kartkę z instrukcjami ćwiczeń, a tu nic. Zaledwie w ostatnim miejscu rehabilitant opisał mi na kartce słownie kilka ćwiczeń. Tyle, że on to akurat odradził mi prawie wszystkie ćwiczenia i zalecił skłony w siadzie i skręty w siadzie więc wiele tego opisu to nie mam.
Od mojego neurochirurga usłyszałam za to, że tak naprawdę to najlepiej mi zrobi basen, chyba się w końcu zapiszę...

Anja 2013-08-03, 09:29

Witam wszystkich forumowiczów bardzo serdecznie,. Widzę, że nie jestem sam w tej walce :)
opiszę po krótce mój przypadek i czekam na jakie¶ opowiedzi osób, które przeszły to co ja teraz przechodzę.
Mianowicie, 16.07.13r. (3 tygodnie temu) miałem operację w Poniatowej pod Lublinem usunięcia przepukliny L5-S1 i wstawienia stabilizacji. Nikt nic nie mówił, pomimo że próbowałem ci±gn±c ludzi za język, co robić po takiej operacji a czego nie, więc moje pytania kieruję do osób, którym się udało przezwyciężyć wszystko i wyj¶ć cało (no może bez jednego dysku ;)), jeżeli takie osoby jeszcze zagl±daja na tego typu fora.
Ból promieniuj±cy do nogi znikł całkowicie, drętwiej± mi tylko nogi po dłuższym leżeniu na boku, ale to chyba normalne. Jedyne co mnie niepokoi, to pulsuj±cy ból po dłuższym chodzeniu (poad 30 minut) umiejscowiony ponad operowanym miejscem i tak jakby *okalaj±cy* pas. Uczucie, jakbym niósł sztangę ze sporym obci±żeniem i wgniatało by mnie lekko w dół w tym miejscu, czy to normalne?
Druga sprawa, to kwestia tej stabilizacji, miał kto¶ co¶ takiego wstawiane? Dowiedziałem się dopiero po fakcie, nic neurochirurg wcze¶niej nie mówił, że takie fanty mi zamontuj± :)
I jak się prowadzić teraz, więcej chodzić czy więcej leżeć?
Jak sprawa z siadaniem, lekarze mówi±, że można już po miesi±cu próbować siadać, natomiast od jednego z lekarzy, który miał podobn± operację słyszałem, żeby wstrzymywać się jak najdłużej, nawet do pół roku.
I ostatnie pytanie, jak wygl±da sprawa z rehabilitacj±? W jakim odstępie czasu jest optymalnie zacz±ć się rehabilitować, i czy kto¶ może polecić jakie¶ o¶rodki w Warszawie? Jest jaka¶ możliwo¶ć dobrej rehabilitacji na fundusz?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam walcz±cych. Więcej niż połowa sukcesu leży w naszej psychice, więc zmieńmy my¶lenie i się nie poddawajmy! 5!

Igoor 2013-08-04, 05:31

Igoor, a co Ci wstawili? Co masz w wypisie napisane? Rozumiem, ze wycieli Ci chory dysk i wlozyli cos, ale co? Sztuczny dysk? Jak miales opercaje od tylu, to wstawili CI sztywny, nieruchomy dysk. takie jakby rusztowanie. Ja na tym poziomie , czyli l5/S1 tez to mam. Tyle, ze wyzej na L4/L5 mam kolejny dysk, ruchomy. Dlatego operacja z przedniego dostepu. Znow nie bede za bardzo gadac o tym, bo mnie zakrzycza. Ja mialam od samego poczatku zezwolenie na siadanie. Nawet, jak wciaz o to pytalam, to lekarz sie wkurzyl i niemal na mnie nakrzyczal. Ponoc po wlozeniu sztucznych dyskow, ktore maja imitowac, zastepowac naturalne, mozna siadac. Nie mozna wtedy, kiedy cos robia, wytna a niczego nie wstawiaja. Taka postawe maja lekarze slupscy. Dlatego do konca nie wiem, jak to z tym siedzeniem jest. Bo po to sie wklada sztuczny dysk,zeby mozna bylo siadac. NO, z bolu, to sie za dlugo nie da, ale mozna i tyle.
Wiecie, ze dopiero teraz zaczynam, po 10 miesiacach odczuwac poprawe....Dobrze niektorzy mowili, ze czasem na to trzeba i rok i poltora czekac....I nie wracajcie za szybko do pracy!!!!!

gosia 2013-08-05, 12:37

Witam wszystkich.tego roku w maju miałem operacje na odcinku L5S1 jestem już prawie 3 miesi±ce po operacji i czuję się znakomicie gdyż wczesniej przeżywałem horror . Miałem dwa ataki przy których nie mogłem wstać z łóżka , poszło mi na lew± noge ;z łydki zrobiła mnie sie galareta ,a lewa strona po¶ladka całkowicie się zapadła a co najlepsze że dwa dni przed operacj± zablokowało mi całkowicie mocz . Operacje miałem w Sandomierzu i polecam ,gdyż przyjeżdzaja neurochirurdzy z Lublina i robi± to znakomicie . Teraz tylko pływać i jeszcze raz pływać . I naprawdę proszę się nie bać bo mnie też bardzo dużo ludzi odradzało żebym sie nie godził na żadn± operację . Więc wszystkich pozdrawiam i życzę powodzenia oraz dużo zdrowka bo wiem co to jest za ból .

paweł 2013-08-06, 16:18

Do paweł: Powiedz mi, miałe¶ co¶ wstawiane, rehabilitujesz się, od kiedy pływasz, ile czasu nie siadałe¶, jakie¶ specjalne zalecenia? I możesz jeszcze powiedzieć kto Cię operował?

Igoor 2013-08-07, 11:59

Hej czy miał kto¶ z was kiedykolwiek badanie EMG nerwów obwodowych? Chciałabym zapytać jak ono wygl±da? Niebawem mnie czeka i zastanawiam się czy przy rw±cych bólach nogi, cokolwiek w tym badaniu *wyjdzie*. Marzę o tym, żeby dostać po 2latach jak±¶ diagnozę bo neurochirurdzy jednak nie s± przekonani co do przepukliny kręgosłupa lędĽwiowego, jako Ľródła mojego bólu.

Saska23 2013-08-08, 20:18

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102  103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |