Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Witam.
Ja oprócz swojego kręgosłupa miałam jeszcze problemy rodzinne... Moja cocia, która od lat zastępowała mi matkę, zachorowała na raka płuc. Ot tak nagle zaczęła w kwietniu kaszleć, to takie leki, to takie... W czerwcu trafiła do szpitala z podejrzeniem sarkoidozy płuc, potem wysłali j± na onkologię do Bydgoszczy, biopsja i wyrok... Rozległy nowoteór obydwu płuc i oskrzeli wychodz±cy poza ich obręb w najgorszym, IV stadium :( I nie wróciła już do domu (jest samotna), tylko do mnie. Nie muszę Wam pisać jak mój kręgosłup dostał w ko¶ć... Ledwo chodziłam, ale trzeba było się zaj±ć kobiet±...
Jedyna ulga była przez 4 dni, kiedy wyjechali¶my z mężem do Władysławowa odpocz±ć, a cioci± zajęła się jej kuzynka. Tam miałam wszystko podane, więc kręgosłup odpocz±ł. Tylko z siedzeniem był problem i z dłuższymi spacerami. A potem znowu kongo...
Ciocia tydzień temu zmarła, ostatnie dni spędziła w hospicjum, bo nie dawała rady w warunkach domowych, a ja i tak już bym nie dała rady przy niej nic robić, bo przestała się podnosić...
Teraz muszę opróżnić jej mieszkanie, bo to było wynajmowane od prywatnego wła¶ciciela i znowu problem, bo boli a ruchy ograniczone...

Do tego byłam na komisji w zusie, bo mi się kończy zasiłek za miesi±c... Dostałam przedłużenie na 4 miesi±ce kolejne, tak mi cykaj± po trochu... A pan doktor dowcipny stwierdził, że je¶li do tego czasu nie stanę na nogi, to będzie to porażka polskiego systemu lecznictwa. Na co ja, maj±c już orzeczenie w ręku oczywi¶cie, stwierdziłam, że nie pierwsza kaleka i nie ostatnia jestem dzięki naszemu systemowi lecznictwa, ale nie tak to miało być. Dowcipny kuĽwa się znalazł... Nie skomentuję już sposobów, w jakie mnie badał, ile bólu mi zadał, bo nie mogę wszystkiego wykonywać, klęczeć na kolanach np... Takich mamy orzeczników... A ja nie wyleczę się do końca roku, bo bez operacji to jest niewykonalne. A peracja najwcze¶niej w styczniu, przy dobrych wiatrach...

Ania Toruń 2015-08-02, 09:49

Witaj Ania
Okropne to co piszesz z Twoj± ciotk±. W tak krótkim czasie od rozpoznania choroby zmarła .Ciekawe czy nic przedtem nie czuła nic j± nie bolało??
Twoja sytuacja tez nie ciekawa , a ten rzeczoznawca wiedział ze czeka cię operacja czy nie .
Według mnie to wszystko jest chore Jeżeli lekarz prowadz±cy uważa ze należy nam sie renta czy zasiłek to po co te komisje Oni w swojej branży powinni mieć do siebie zaufanie a nie że każdy inaczej ocenia chorego a my biedni pacjenci chodzimy jak wariaci z komisji na komisje i sie denerwujemy Przecież chyba wiedz± które choroby i schorzenia kwalifikuj± sie do zasiłków czy renty Życzę powodzenia

Wanda 2015-08-02, 21:43

Witajcie...
Ja też się zapodziałam na jaki¶ czas, ja jestem tu na tym forum już od 2,5 roku i zaczynam podejrzewać, że zostanę tu już na zawsze.
Aniu, te ¶wiadczenia zawsze daj± na 3-4 miesi±ce, z tyloma ludĽmi o tym pisałam i czytałam na innych forach i jeszcze nie spotkałam nikogo kto by dostał na dłużej. Tak się bawi±, być może nawet maj± odgórny przykaz nie dawania na dłużej je¶li kto¶ jako¶ funkcjonuje a je¶li Ty weszła¶ do gabinetu o własnych siłach to dla nich funkcjonujesz i tyle. Ból? Ja usłyszałam, że jestem po operacji kręgosłupa i powinnam się z tym bólem pogodzić a poza tym przecież *z takim bóle da się żyć* powiedziała mi w ZUSIE pewna jędza po czym wydała mi decyzję o odmowie przyznania ¶wiadczeń. I na tym skończyła się moja przygoda z zusem bo nie miałam siły walczyć z nimi. Choć mogłam i powinnam...
U mnie nast±piła mała zmiana i zmniejszył mi się ból w jednej czę¶ci nogi, mogę pój¶ć na dłuższy spacer czy postać w sklepie przy półkach. Jadnak nadal dłuższe chodzenie i z obci±żeniem kończy się obolałymi całymi lędĽwiami a to obci±żenie to zaledwie damska torebka i na przykład butelka wody :( więc niby rado¶ć, że pewien ból odszedł ale to nadal nie jest normalne życie. I powiem Wam, że coraz bardziej załamuje mnie przyszło¶ć, bo z rozwalonym życiem obecnym już się pogodziłam ale co będzie kiedy¶? Ile jeszcze dam radę popracować w takim stanie, 5 lat? Nawet nie wiem czy tyle wytrzymam. A co potem? Do wieku emerytalnego mam niestety odpowiednio dużo więcej. Rent nie daj± starszym ludziom z dużo poważniejszymi schorzeniami a co dopiero mówić o mnie gdzie ja wygl±dam młodo i normalnie jakby mi nic nie było, bo mojego bólu nie widać i jak rozrywa mnie w pół to i tak tego nie widać!... A nawet jeżeli bym rente dostała to jak niby z niej utrzymam dom i dzieci? Masakra jaka¶. Poza tym ZUS uzdrawia i wygania ludzi do pracy z rozwalonym kręgosłupem czy innymi narz±dami i maj± gdzie¶, że to zabójstwo dla kręgosłupa a potem odmawiaj± rent gdy kto¶ do końca straci zdrowie. Co za kraj i obyczaj, nie wiem czy gdzie¶ indziej jest lepiej ale to co dzieje się u nas to jest skandal.
Wracaj±c jeszcze do mnie jeszcze to ja walczę dodatkowo z kolanami, obydwoma, 4 miesi±ce po operacji pleców siadły mi kolana i do dzi¶ z tego nie wyszłam, od 2 tygodni objawy mam silniejsze w kolanach niż w lędĽwiach :(

Anja 2015-08-05, 20:17

Anja
A badła¶ się reumatologicznie ??
Marek
Odezwij się co u Ciebie???

Wanda 2015-08-07, 21:58

Witam,
mam prawie 18 lat i spory problem z kręgosłupem.
Na co dzień do tej pory byłam osob± aktywn± fizycznie. W grudniu 2014 zacz±ł się mój koszmar- rw±cy ból po prawej stronie przechodz±cy od czę¶ci lędĽwiowej w dół, w stronę prawej stopy po po¶ladki i udo (rwa kulszowa). Przez miesi±c wmawiałam sobie, że to nic takiego, ignorowałam to, próbowałam ukrywać przed każdym, mimo, iż to było bardzo trudne i głupie z mojej strony -choć bolało mnie codziennie, nie mogłam normalnie chodzić, leżeć, siedzieć, tłumaczyłam to sobie przeci±żeniem w szkole (sportowej).
W styczniu wyl±dowałam w szpitalu- na Oddziale Pediatrii , gdzie spędziłam tydzień. Leczyli mnie lekami zachowawczo i nakazali dużo leżeć, zrobili rezonans i okazało się, że mam DYSKOPATIĘ- dwie duże przepukliny ( L4-L5, S1-S4) w kręgosłupie po 8 mm z uciskiem na rdzeń i worek oponowy. W marcu i czerwcu zostałam skierowana na Oddział Rehabilitacji Neurologicznej, gdzie ł±cznie spędziłam 6 tygodni. Rehabilitacja polegała na fizykoterapii i codziennych ćwiczeniach z Rehabilitantami. Pomimo leczenia i ćwiczeń z na prawdę dobrymi lekarzami i rehabilitantami ból się utrzymywał. Dostałam również pas lędĽwiowy, który miałam nosić ok6h dziennie. Dodam, że jestem pod opiek± Neurologa, Neurochirurga i Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej. Przez cały czas - od grudnia do teraz, sierpnia ograniczyłam wysiłek fizyczny, zrezygnowałam ze sportu oraz treningów. Tydzień temu powtórzyłam- prywatnie badanie- Rezonans magnetyczny i okazało się, iż przepukliny się powiększyły i ogólnie sytuacja w moim kręgosłupie uległa zmianie, pogorszeniu. Lekarz stwierdził, iż operacja jest konieczna. Dostałam skierowanie na Oddział Neurologiczny i na razie czekam, aż Szpital otrzyma niezbędny sprzęt, gdyż takie operacje przeprowadzane w szpitalach dziecięcych w moim wieku s± rzadkie, tzn implanty, ¶ruby itd termin operacji mam w połowie wrze¶nia i bardzo się jej boję.
Zastanawiam się ile dni spędzę w szpitalu, ile dni będę musiała po operacji przeleżeć w domu, jak wygl±da taka rehabilitacja po operacji , jestem uczniem klasy maturalnej, więc rozmy¶lam, czy to wpłynie na sytuację szkoln±, czy może powinnam sobie załatwić nauczanie indywidualne? Dodam, iż do szkoły dojeżdżam autobusem ok 30 minut, a nie ma możliwo¶ci, aby kto¶ mnie dowoził + dĽwiganie do¶ć ciężkiego plecaka przez 9h dziennie nie jest zbyt m±dre?
Mam też wiele pytań zwi±zanych z sam± operacj±, ile trwa, co z chodzeniem po operacji, co z potrzebami fizjologicznymi ( czy samemu się je załatwia, a może dostaje się cewnik, od czego to zależy)?
Może jest jaka¶ możliwo¶ć, aby kto¶ kto był, jest w sytuacji podobnej do mnie dał mi do siebie kontakt, np. email ?
Jest to dla mnie bardzo ważne.

Kasia 2015-08-22, 13:21

Witam
Jestem po operacji kręgosłupa lędĽwiowego na poziomie l5-s1.
Przed operacj± miałam okropne ci±gnięcie w prawej nodze. Po operacji kilka dni było ok potem znowu ci±gnięcie wróciło.
Mam pytanie czy to jest normalne? Czy podczas rehabilitacji to ust±pi? Dodam że jeszcze nie rozpoczęłam jej.
Proszę o odpowiedĽ/
Pozdrawiam

Judyta 2015-10-12, 18:45

To zależy jak długo jestes po operacji . Po operacji kręgosłupa długo dochodzi się do sprawno¶ci Ja dopiero po roku odczułam znaczn± poprawę Na pocz±tku było jeszcze gorzej

Kasia czy Ty juz jestes po operacji???

Marek odezwij sie prosze

Wanda 2015-10-17, 12:37

Pani Wando.Jestem w szpitalu na oddziale chirurgi urazowej ortopedi.Po upływie sze¶ciu miesięcy bed± mi usuwać ten implant i wstawiać normaln± endoproteze prawej nogi konkretnie biodra.narazie niewiem jakie rezultaty pryniosło te chodzenie z implantem Wiem że kręgosłup mam sztywny bo z powodu braku rechabilitacji po operacji szyjnego i lędĽwiowego niemoge sie wyprostować Pani Wando mnie jest juĽ wszystko jedno Z szacunkiem Marek

Marek 2015-10-23, 08:44

Witaj Marek
Ciesze się że w końcu się odezwałe¶ Nie mów do mnie Pani bo tu na forum jeste¶my wszyscy na Ty. Biedaku znowu będziesz operowany, ileż można. Ten implant który miałe¶ przez pół roku musiał mieć jaki¶ cel . Może ko¶ć musisła się wygoić. Nie pytałe¶ lekarza dlaczego tak musi być . Teraz wstawi± Ci endoprotezę i bedziesz mógł chodzić.
Potem rehabilitacja i będzie dobrze . Nie możesz sie teraz załamać jak zaszedłes już tak daleko. Ja tez ostatnio byłam dwa tygodnie w szpitalu
Trzymam kciuki za Ciebie , będzie dobrze i prosze odezwij sie .

Wanda 2015-10-25, 20:47

Pani Wando,
Na szczę¶cie operację mam juz za sob±. Wstawili mi dwa implanty typu Bacjac. Wszystko się udało. Czuję sie jak nowo narodzona :) przez pół roku mam wrócić do dawnej kondycji. Niestety musiałam zrezygnować ze sportu i ze szkoły. Aktualnie mam zajęcia indywidualne w domu. :) trafiłam na super lekarza i wszystko mu zawdzięczam :)

Kasia 2015-10-26, 13:46

To super ze operacja sie udała Gdzie była¶ operowana?? W szkole wszystko nadrobisz . Ja też mam implant Bacjac.

Wanda 2015-10-26, 23:15

W Katowicach( Ligota). Moja operacja trwala od 10 a na sale wróciłam dopiero o 19. Uruchomili mnie dwa dni po operacji. Mam też wyjechać na jak±¶ rehabilitację z ZUS do Warszawy na 24 dni :) a czy ma Pani jakie¶ powikłania po operacji? Bo ja niekiedy czuję jakby mi się co¶ wbijało w tym moejscu gdzie mam implanty i nie wiem czy to normalne..

KASIA 2015-10-27, 15:14

Witaj Kasiu
Jestes krótko po operacji wiec ma prawo Cię boleć Ja dopiero po roku albo i dłużej odczułam znaczn± poprawę Na pocz±tku drętwiała mi noga , nie miałam czucia w pięcie Bardzo długo bolały mnie plecy , w jednym miejscu ci±gle co¶ mnie gniotło , uciskało ,bolało Wogóle to na pocz±tku to byłam bardzo niesprawna Nie potrafiłam się sama ubrać typu rajstopy, skarpety,buty. Nawet bieliznę miałam problem założyć Teraz jest w miarę dobrze . Co pewien czas muszę się rehabilitować , a jak się przepracuję to mnie boli Ale jest duzo lepiej niż przed operacj± To wymaga czasu Ty jeste¶ młodziutka to szybko dojdziesz do formy , i za jaki¶ czas już nie będziesz pamiętać że co¶ Cię bolało. Będzie dobrze Powodzenia

Wanda 2015-10-27, 22:56

Witajcie.

Anja, u nas w tym samym oddziale ZUS dziewczyna, która ze mn± leżała po operacji dostała 2 razy po pół roku ¶wiadczenia, a mi cykaj± po kawałku. Więc można.

Wandziu, oczywi¶cie, że orzecznik wiedział o tym, że czekam na operację. Kazał skserować obydwa skierowania, bo mam od 2 lekarzy do 2 różnych szpitali. W czwartek jadę znowu do ZUS z wnioskiem. Tylko ciekawe co mam im pokazać, nie mam nowej dokumentacji, ponieważ nie chodzę dalej do lekarzy. Mam porobione wszystkie badania, rezonans, skierowania na operację i czekam, bo tylko to mi pozostało. A w tym czasie rehabilitacja.

W ¶rodę jadę do Ciechocinka do guru terapii manualnej, Mirosława Dębskiego. Podobno przyjeżdżaj± do niego ludzie z całej Polski i z Europy, zobaczymy. Długo się czeka na wizytę, ale to znajomy lekarki, u której mój m±ż ogród sprz±tał teraz i tak jako¶ się zgadali... Specjalista od trudnych przypadków, zobczymy co powie na mój przypadek... Nie wierzę, żeby mnie uleczył cudownie, albo żebym dzięki niemu nie musiała poddawać się operacji, bo takich cudów moim zdaniem nie ma, ale żebym mogła chociaż jako¶ funkcjonować... A może stanie się cud...
Min±ł wła¶nie rok od operacji, a ja nie jestem nawet w punkcie wyj¶cia, bo boli gorzej niż przed operacj±. Teraz zaczyna się robić zimno i dodatkowo ¶ciskaj± się mię¶nie i boli strasznie. Najgorzej jest wstać rano :( Dam Wam znać co i jak po tej wizycie. Trzymajcie kciuki.

Marku, jak się czujesz?

Kasiu, cieszę się, że operacja sie udała. Jak widać każdy przypadek jest inny, miała¶ więcej szczę¶cia niż my. Może młodszy organizm lepiej zniósł... Może ¶wieża sprawa, nie zaniedbana to też inaczej wyszło... Jeżeli niepokoi cię ból w miejscu wstawienia implantu, powiedz to lekarzowi, powinien zlecić zdjęcie RTG, żeby mógł zobaczyć co się dzieje. Podejrzewam, że to nic poważnego, może już cię nawet nie boli, bo jednak terochę czasu minęło.

Pozdrawiam gor±co. Trzymajcie się :)

Ania Toruń 2015-11-09, 14:30

Niestety, jestem przypadkiem beznadziejnym... Operacja jest niezbędna, daj Boże żeby nie trzeba było wymieniać implantu, bo generalnie od nadmiernej ruchliwo¶ci tego elementu powstał stan zapalny na styku ko¶ć-implant.
Brak stawu po lewej stronie powoduje, że kręgosłup w czę¶ci operowanej jest nadmiernie ruchliwy, wykreca się nienaturalnie, czyli jest niestabilny. Na wypisie ze szpitala napisali mi głupoty, bo napisali, że stabilizacja odcinka L3-L4, a ja nie mam żadnej stabilizacji...
Powyginał mnie facet, ponaci±gał, posprawdzał co jak funkcjonuje i dostałam ćwiczenia do robienia. Co jaki¶ czas będę musiała do niego wracać. Ale operacja to tzw. must have :( Trochę jestem podłamana, ale co mam robić... Oj jak mnie postawi± na nogi, to nie omieszkam pana doktowa odwiedzić i powiedzieć mu co o nim my¶lę...

Ania Toruń 2015-11-12, 14:05

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131  132 | 133 | 134 | 135 |