Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Aha i jeszcze zapomniałam dodać, że blokady robi± też lekarze bez podgl±du na rtg w zwykłych gabinetach ale nie s± to blokady tak dokładne jak te robione w szpitalach i kosztuj± też odpowiednio mniej, między 100-150 w wawie. Miałam też tak± blokadę kiedy¶ robion± ale nic mi nie pomogła, mój ortopeda mi zrobił podczas zwykłej wizyty tyle, że sam od razu powiedział, że nie można tej blokady porównywać do tej szpitalnej... zapłaciłam wtedy 80zł z ni±.














Anja 2015-03-24, 09:28

To może to tak ma być, że z biegiem czasu wszystko się wycisza, jak zaczynasz obserwować powoli zmiany...

To jest chyba zrozumiałe, że jak cierpisz, to nie możesz czekać rok czasu na pomoc... Tak samo jest przecież z rehabilitacj±... Ale u nas czasami nawet prywatnie trzeba czekać na rehabilitację... Moja fizjoterapeutka ma zapisy na maj, tak samo jak neurochirurg ;) Na szczę¶cie ma jeszcze prywatnie gabinet i tam s± większe szanse, chociaż ja to w sumie po znajomo¶ci to w ogóle...
No nic, czekam do tego maja, chyba, że uda jej się mnie wcze¶niej do doktora popchn±ć... Dzisiaj byłam trochę na powietrzu, bo do ogrodu pojechałam... Nic takiego nie robiłam, bo nie mogę, więc leżak mi wystawili i nagrzewałam się na słonku... Ale trochę musiałam podreptać, żeby dogl±dn±ć prace na działce i teraz leżę i zdycham... Biodro mi rozsadza strasznie, czyli cały czas to samo co przed operacj±, tylko w wzmożony sposób reaguje...

Ania Toruń 2015-03-24, 17:38

Lek podobno zaczyna działać w 5-7 dobie od podania, czyli u mnie jakby ksi±żkowo dokładnie w dniu kiedy mijał tydzień od blokady się poprawiło. Nie liczę na to, że wszystko się wyciszy i bardzo się boję ile czasu potrwa choćby i ten stan, który osi±gnęłam teraz, choć to i tak daleki stan do normalnego funkcjonowania, nadal nie mogę za bardzo stać, po kilku minutach od razu mnie rwie, tyle, że chodzić mogę dłużej.

Aniu a co u Ciebie ogólnie operacja poprawiła? S± jakie¶ pozytywne strony? I co mówi o Twoich bólach obecnych ta Twoja rehabilitantka?

Chyba tylko my dwie zostały¶my na forum :)

Anja 2015-03-27, 08:47

Witajcie dziewczyny Nie jeste¶cie dwie bo ja jestem cały czas wszystko czytam na bież±co ale nie zawsze odpisuje Przeważnie mam czas tylko wieczorem ale jestem juz tak potwornie zmęczona ze juz mi sie nawet pisać nie chce
Anja mam nadzieje że ta blokada Ci pomoże na długo że radykalna poprawa nadejdzie po czasie Ja kiedy¶ miałam blokadę w kolano i pomogło dopiero po pewnym czasie a na pocz±tku było jeszcze gorzej Na pewno nie jest to to samo co kręgosłup Będzie dobrze. Ja będę chodziła na rehabilitację i mam nadzieje że wniesie co¶ dobrego Pozdrawiam

Marek odezwij sie bo na pewno wchodzisz na forum.

Wanda 2015-03-27, 22:51

Na forum zostałam tylko ja. Nikt nic nie pisze.
Życzę wszystkim zdrowych, wesołych i błogosławionych ¦wiat

Wanda 2015-04-02, 22:27

Wando, nie jeste¶ sama, tylko ja podobnie jak Ty mam czas raczej tylko wieczorem a wtedy często nie mam już siły. Ja już po pracy jestem padnięta i obolała a potem jeszcze dom i dwójkę dzieci ogarniam. Kiedy¶ wieczorami kładłam się z kompem ale teraz już nawet na to leżenie z kompem nie mam sił. Kładę się po prostu spać przed snem przez komórkę zagl±dam na forum ale z komórki nie dam rady pisać ;)
Dziękuję Ci za życzenia i też życzę Ci wszystkiego najlepszego a zdrowia przede wszystkim :)
Ja w przyszłym tygodniu zaczynam rehabilitację państwowo ale to wiadomo, że nic im nie da bo fizykoterapia na mnie działa, daj± to biorę ale efektów u mnie nigdy po żadnych pr±dach czy polach magnetycznych nie było. A ćwiczenia na odcinek lędĽwiowy to znam już chyba wszystkie więc w sumie to nie wiem po co na te reh. się zapisuję... tym bardziej, że tam tylko pierwszego dnia rehabilitant ćwiczy z pacjentem a potem tylko pytaj± czy pamięta się ćwiczenia i mówi± żeby i¶ć do sali i ćwiczyć, ot cała rehabilitacja państwowa.
Jak skończ± t± państwow± to zapisuję się prywatnie. Wybrałam sobie gabinet, zawiozłam swoje papiery, opowiedziałam historię i będę mieć ćwiczenia z rehabilitantem i masaże.
Wando a Ty od kiedy zaczynasz rehabilitację?

Aniu, Marku, co u Was?

Anja 2015-04-08, 18:48

Miało być, że: *nic mi nie da bo fizykoterapia na mnie NIE działa*

Anja 2015-04-08, 18:51

Witajcie. Jako¶ tak nie miałam głowy zagl±dać do internetu... Przesilenie wiosenne czy co...
Anja, operacja w moim odczuciu nic nie polepszyła, a jedynie pogorszyła mój stan. Nigdy nie cierpiałam tak bardzo, jak ostatnie 5 miesięcy, non stop ból. Nie ma chwili, aby nie bolało. Może jedynie z punktu widzenia usuniętego dysku przyszło¶ciowo jest jaki¶ postęp, ale póki co jestem tak sztywna, że nie mogę siedzieć na łóżku normalnie z nogami na łóżku, muszę je zdj±ć na dół... Jak niemowlak normalnie, jak nie mam podparcia to nie usiedzę. Nie mogę i¶ć ani do fryzjera, ani do kosmetyczki, bo nie usi±dę na fotelu i nie odchylę się do tyłu,
Fizjoterapeutka uważa, że dalej jest nacisk w niższych partiach i uważa, że lepiej by było, gdybym miała operację na niższych odcinkach, bo chyba tu jest problem. Ale czekamy na to, co lekarz powie, to już niedługo.

Ania Toruń 2015-04-09, 19:17

Czytam ale do pisania niemam jóż nerw Byłem trzy tygodnie na ortopedi tam tylko leżałem ani jednego zastrzyku ani żadnych badań tylko poto aby dowiedzieć sie że czekaj± na specjalne instrumenty Taki dostalem wypis jak spytałem czy to jóż przytułek i że leżeć to mam gdzie Mam być przyjęty na koniec kwietnia.Niewiem czy mnie strasz± ale toma byc tak że najpierw wyjm± cał± endoprotezę wstwi± jakie¶ ustrojstwo na 16 tygodni dopóki niewylecz± miejsca po starej i znowu cięcie i włożenie wła¶ciwej Fajnie to brzmiLekarze to banda na wizycie ¶miał mi powiedzieć ty sie nieciesz bo jóż chyba wcale niebendziesz chodził Gdybym miał 80 lat anie 50 tobym może sie pogodził Kregoslup sie usztywnia bo niemoge rechabilitować przez nogi coraz większy ból przy zmianie pozycji i powiedzcie mi jak tu żyć

Marek 2015-04-12, 19:40

No to już szczyt Ci powiem... Trzeba mieć tupet, żeby cierpi±cej osobie, jak± niew±tpliwie jeste¶ i który to fakt cierpliwie znosisz, bo i nie masz innego wyboru, powiedzieć takie co¶... Brak mi słów...
I szczerze mówi±c współczuję, jeżeli ta operacja ma tak wygl±dać, ale obawiam się, że chyba tak... Skoro doprowadzili t± endoprotezę do takiego stanu... Matko, mam nadzieję, że jednak wbrew temu, co mówi ten lekarzyna jednak dasz radę chodzić... tylko teraz dotrwać...
Trzymam kciuki i daj znać od czasu do czasu... Musimy my¶leć pozytywnie, bo inaczej rzeczywi¶cie zostaniemy w łóżkach :(

Ania Toruń 2015-04-14, 18:24

Witajcie wszyscy
Marek to okropne co piszesz, ten lekarz co tak Ci powiedział to jaki¶ konował . Jak można takie słowa powiedzieć cierpi±cemu pacjentowi i nie dać mu odrobiny nadzieji. Marek szukaj innego lekarza bo nie wierze ze nie ma nadzieji na to ze bedziesz chodził W Zorach jest dobry szpital gdzie nie jednego juz postawili na nogi i robi± endoprotezy a z Częstochowy to nie tak daleko Mogę Ci jeszcze polecić bardzo dobrego ortopede ale on tylko operuje prywatnie Nie możesz sie poddać jeste¶ za młody masz dużo siły żeby walczyć A to co oni czasem mówi± pu¶ć między palce , mnie tez juz dużo złego powiedzieli co nie miało potwierdzenia i było potem dobrze Często sie myl±
Dziewczyny wy piszcie co dalej z wami
Ja mam rehabilitację w maju, a czy co¶ da okaże się po.

Wanda 2015-04-16, 14:29

Witam. Jestem tutaj zupełnie nowa ale może kto¶ odpowie mi na pytanie czy wynik z MR odcinka lędĽwiowego który brzmi : *Na poziomie L4 / 5 dokanałowe uwypuklenie kr±żka międzykręgowego, modeluj±ce worek oponowy. Na poziomie L5 / S1 dokanałowa wypuklina kr±żka międzykręgowego, przylegaj±ca do korzeni obu nerwów rdzeniowych S1*, może być powodem do niepokoju? Od kilku lat odczuwam bóle dolnej czę¶ci kręgosłupa, i nawracaj±c± co kilka miesięcy rwę kulszow±. Pozdrawiam.

Ula 2015-04-24, 12:15

Ulka, mój wynik MR był taki: *Obniżenie wysoko¶ci i sygnału kr±żków mk na poziomach L3-L4, L4-L5 i L5-S1. Na poziomie L3-L4 centralno-lewoboczna przepuklina kr±żka mk modeluje worek opony twardej, uciska nasad ę korzenia nerwowego i zwęża zachyłek kanału kręgowego. Na poziomie L4-L5 centralna przepuklina kr±żka mk modeluje worek oponowy. Na poziomie L5-S1 centralno-prawoboczna przepuklina kr±żka mk modeluje worek opony twardej, uciska nasadę korzenia nerwowego i ogranicza ¶wiatło zachyłka kanału kręgowego.*
Jestem po operacji 1 przepukliny i usunięciu dysku ze wstawieniem implantu. Bóle po operacji się nasiliły, więc pewnie pozostałe odcinki *szwankuja*. Koniecznie udaj się do neurologa lub neurochirurga, ale naciskaj najpierw na rehabilitację, z własnego do¶wiadczenia wiem, że trzeba się bronić przed operacj± wykorzystuj±c wszelkie inne możliwo¶ci. IdĽ do dobrego lekarza, znajdĽ dobrego rehabilitanta i działaj, wydaje mi się, że masz podobny jak ja ucisk na korzenie nerwowe, st±d te bóle, będ± coraz częstsze. więc musisz się wzi±ć za siebie :)

Ania Toruń 2015-04-30, 08:52

Serdecznie Aniu dziękuję za odpowiedĽ. Nie bardzo wiedziałam do jakiego lekarza się udać bo jak na razie chodziłam do ortopedy. Ale poza przepisywaniem od kilku lat ¶rodków przeciwbólowych, kiedy już nie mogłam chodzić, nic więcej nie robiono. Nie ma tego w opisie MR natomiast na wyniku RTG jest taki opis : Lordoza lędĽwiowa wyrównana. Lewostronna skolioza ze szczytem na poziomie trzonu L2, rotacja i torsja trzonów lędĽwiowych. Zastanawiam się dlaczego takie inf. nie pojawiły się w opisie MR? Jeszcze raz dziękuję i zaczynam szukać dobrego neurologa. A może kto¶ mi poleci kogo¶ takiego w woj. lubuskim? Z góry dziękuję.

Ula 2015-04-30, 22:26

Witaj Ulka
Nie wiem dlaczego tak jest ale ja tez mam takie rozbieżno¶ci w wynikach Może tak jest że Tomograf widzi co innego a Rezonans też Więc trzeba poskładać te wyniki razem.
Poszukaj dobrego lekarza a najlepiej neurochirurga bo oni najlepiej znaj± sie na kregoslupach, wiem z własnego do¶wiadczenia Życzę powodzenia i pisz co postanowila¶.

Marek jak sie czujesz???

Wanda 2015-05-03, 09:04

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129  130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |