Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Do ren. Witam je¶li nie sprawia trudno¶ci to potrzebuje namiary do dr.
Zawadzkiego gdzie przyjmuje i w jakich godzinach, potrzebuje tych informacji bo mnie to samo czeka, jestem z Strzyżowa. Dziękuje i pozdrawiam.














mar strzyżów 2012-05-28, 09:51

Do Mariolcia,- jakich szczegółów potrzebujesz. Mnie przed operacj± trzymali tydzień, po 4 dni . Na podstawie rezonansu zleca Ci kolejne badania.
Przed sama operacj± te kilka dni zasuwałam w spodenkach i bluzce- po operacji zdecydowanie wygodniej w koszuli( też ich nie lubię) można j± zdj±ć i założyć w każdej pozycji ,weĽ ze 2 lub 1 i 1 zwykł± podkoszulkę na noc , ja codziennie wieczorem przepierałam koszulę, a spałam w koszulce i majtkach i rano na odwrót zawsze żeby było ¶wieżo.


Pozdrawiam

ps. Ren , co u Ciebie????

Marzena z W-wy 2012-05-29, 19:32

Witam--niebawem czeka mnie operacja kręgosłupa odcinka lędżwiowego na dwóch odcinkach- jestem z Poznania i 20 czerwca czeka mnie wizyta kwalifikacyjna -pomimo iż mam już od lat skierowanie na operację i czekam na li¶cie oczekuj±cych---pójdę do szpitala na ulicę..28 czerwca1956--ORTOPEDYCZNO-REHABILITACYJNY SZPITAL KLINICZNY---może kto¶ tam był operowany?????--bardzo proszę o informacje.........
Jak długo będę musiała leżeć w szpitalu???? ile czasu potrwa zanim pójde na operacje -licz±c od momentu zakwalifikowania-wiem ,ze trzeba zrobić 3 razy szczepienia przeciw w±trobowe --C---...pozdrawiam --Krystyna

Krystyna 2012-06-01, 17:39

Hej moja zona ma 29 lat i tez ma przepukline kregoslupa. Wszystko zaczeło sie 4 lata temu pod koniec ciazy. Po porodzie bole sie nasilały i po kolejnej wizycie w szpitalu w Sandomierzu zoperowali jej woreczek żółciowy bo to miała byc przyczyna bólu. Dzis juz wiemy ze ten zabieg to była porazka. Neurolog odradza operacje a my sie boimy . co mamy robic

wiesiek 2012-06-01, 22:49

Mam pytanko - jestem 10 dni po operacji dyskopatji l5 s1 na 8 dobę zaczeło mnie ci±gn±ć do nogi,czy to minie rehabilitacja pomoże ?Strasznie się boję że co¶ jest nie tak . Proszę opiscie czego można się spodziewać.
Pozdrawiam Mariusz z Wrocka

Mariusz 2012-06-01, 22:50

Do Basi
Po jakim czasie ust±piło u Ciebie odchodzenie drętwoty ze stopy, mnie m-c po operacji trochę zeszło, jak zaczęłam chodzić, z powrotem zdrętwiała mi stopa. Pozdr. Operację miałam 18.04

Kacha 2012-06-02, 15:31

Witam czy po operacji dalej może boleć ? jak długo? czy kiedy¶ to się skończy?

Jaroslaw 2012-06-02, 18:15

Hej. Mnie po operacji chwilami do dzi¶ lekko ci±gnie do nogi. (operacja 6 m0cy temu) Po rehabilitacji znaczna poprawa

Marzena z W-wy 2012-06-03, 15:23

Ja po operacji odzcuwałem ból do roku. I czasami tez ból odczuwam.

jacek 2012-06-03, 16:08

Ja jestem dwa i pół roku po operacji i znowu zrobiły mi sie nowr przzepukliny tylko tym razem nie jedna a na całym odcinku lędzwiowum

maja 2012-06-03, 17:56

To straszne ,ze czlowiek po operacji musi jeszcze tak cierpiec.Nieraz to sie zyc niechce jak jest taki mocny bol.

zofia 2012-06-03, 22:44

Witam.

mam pytanie czy kto¶ był operowany w Katowicach-Ligocie. bardzo proszę o opinię .

maria 2012-06-04, 22:06

Witam. Ja pierwsz± operacje kręgosłupa miałem 2004r prawa noga , a drug± 2009 lewa . W maju tego roku robiłem rezonans i nie wygl±da to za za wesoło .Oczywi¶cie ZUS was wyleczy 1 dzień. Pozdrawiam

Wienio 2012-06-07, 19:33

Jak czytam Wasze wypowiedzi, to po pierwsze cieszę się z umiejętno¶ci pisania z kropkami i przecinkami (to naprawdę pomaga w czytaniu ;), a po drugie - odechciewa mi się całej operacji. Mam potrójn± dyskopatię odcinka lędĽwiowego, przy czym jeden z dysków był wysunięty i *rozwijał się* przez ok 9-10lat, bo bałam się wła¶nie operacji i powikłań.
Na dzień dzisiejszy pan dr.Andrychowski, do którego się zgłosiłam, uznał, że dyskopatię w przypadku dwóch kręgów mam do rehabilitacji i ćwiczeń, że nie s± duże. Ale ostatni kr±g to już nawet nie duża, a gigantyczna dyskopatia i on się szczerze zastanawia, jak ja chodzę.
Ja natomiast nie tylko chodzę, ale i skaczę, biegam, fikam - pełen serwis 24letniego organizmu. Rwę mam gdy się przedĽwigam i po siedzeniu. Siedzę więc nie więcej niż (ł±cznie) 2 godziny dziennie.
Tak to mam pracę, gdzie w dużej mierze chodzę i stoję.
Jedynym powodem dla którego zgłosiłam się do neurochirurga była ¶wiadomo¶ć, że ten stan się nie utrzyma. Że kiedy¶ bolało mnie, teraz boli więcej, że jak boli, to powłóczę jedn± nog± a boli mnie druga. Że ćwiczenia dużo daj±, ale tylko na te dwa kręgi z mniejsz± dyskopati±. I że zaraz zacznie się drętwienie nóg, zwieracze itp. Że już mam zaburzenia równowagi (znosi mnie podczas spaceru na lewo, kręci mi się w głowie) i że to nie jest problem wynikaj±cy z neurologii mózgu, że tak się wyrażę (miałam rezonans - wszystko ok).

A teraz Was czytam i mi wynika, że jak pójdę na operację, to będę leżeć po niej tydzień w szpitalu najmniej, że będę w nocy wyła z bólu (nogi) i że przez ponad 2 miesi±ce będę bezrobotna na utrzymaniu rodziców, bo nie będzie mi wolno nic.
A jak co¶ pójdzie Ľle to skończę na wózku inwalidzkim.
W tym momencie za¶, je¶li nie pójdę, jest szansa, że oszczędzaj±c się będę chodzić jeszcze wiele lat.
Tak s±dzę po wpisach.

Zaproponowano mi metodę endoskopow±. Ponoć zabieg, ponoć nie trwa długo, PONOĆ wychodzi się po nim na następny dzień.

Więc gdzie ten opis pasuje do Waszych wpisów ?

Dodam do tego, że absolutnie nikt tutaj nie był operowany przez pana Andrychowskiego (nie widziałam tego nazwiska) podczas gdy w sieci kr±ży mnóstwo pozytywnych opinii na jego temat - ł±cznie z tymi które mówi± o poprawianiu operacji (reoperacji) po innych lekarzach.
Więc mnie dziwi, że tutaj nikt ani słowem o nim nie pisze - my¶lałam, że jest bardzo popularny je¶li chodzi o leczenie dyskopatii.

Ann 2012-06-07, 21:42

Witam wszystkich.
Nie wiem czemu dopiero teraz wpadłem na pomysł aby poczytać o mojej chorobie na tym forum ale nadrabiam te straty szybko.
Mam 45 lat. Podczas zabawy z córk± 10 lat temu na sankach zniszczyłem sobie kręgosłup rozwalaj±c dwa dyski na poziomie lędĽwiowym.
Na pocz±tku po kilku dniach ból min±ł ale szybko przy niefortunnym ruchu wyl±dowałem w poziomie na kilka dni.
To też minęło i wtedy zasi±gnęłem opinii lekarza, który mi u¶wiadomił, że ja już nigdy nie będę zdrowy i s± dwa wyj¶cia: operacja albo rehabilitacja.
Musiałem więc zrezygnować z gry w piłkę, tenisa, pingponga i pozostało mi pływanie.
Jako że nie pływałem dobrze musiałem się nauczyć. I tak w tej chwili od 4-5 lat przepływam codziennie rano w spokojnym tempie 1,5 km kraulem.
Weszło mi to w krew i tłumaczę sobie że jak inni jeszcze dosypiaj± to ja już pluszczę się w wodzie jak na wakacjach :)
I wszystko było fajnie do dzisiaj, tzn do pi±tku.
Zamiast ogl±dać Euro (przy których organizacji pracowałem) na stadionie leże obolały przed telewizorem i w¶ciekam się bo życiowa okazja przechodzi mi koło nosa :(((((
No wła¶nie.... potrafiłem wstać rano pokrzywiony i obolały, szedłem na basen i po 35 minutach pływania i rozci±gania wychodziłem prosty i zdrowy. Ale w pi±tek co¶ się stało i pływanie nie pomogło a wręcz odwrotnie- mam jeden z najmocniejszych ataków jaki przeżywałem dotychczas!! co to może być? czy ja już muszę pój¶ć na straty???
OPERACJA
Kilka lat temu jak podczas wiosennych ¶wi±t nie mogli¶my nigdzie się ruszyć bo ja niedomagałem, żona namówiła mnie aby pój¶ć do szpitala na ostry dyżur i może jak w ¶więta wszyscy wyjechali to będzie okazja zrobić badania i zasięgn±ć ¶wieżych opinii.
Udało się- pojechałem do szpitala w W-wa na Sobieskiego i za godzinę byłem już na oddziale w piżamach i szykowałem się do badań i ewentualnej operacji!!!
Następnego dnia rano wykonano mi prze¶wietlenia i na godz 12 miałem już leżeć na stole.
Ale
O 11.30 doktor wezwał mnie do gabinetu i powiedział:
powiedział, że nie będzie operował....bo....operacja któr± w tym szpitalu się wykonuje i która jest refundowana przez NSZ to jest tzw stabilizacja kręgosłupa.
I ten doktor widzi moje przepukliny na kliszach, on widzi mój ból i to że nie mogę stać pionowo ale on odradza, odradza bo teraz mam takie ataki co jaki¶ czas (¶rednie 3-4 razy do roku) a po operacji po np 2 latach może być jeszcze gorzej :(((
I że on odradza i nie będzie operował.....
Nie wiedziałem co powiedzieć więc zapytałem co jeszcze można zrobić?
I się dowoedziałem: że ten doktor po południu pracuje w kliniece damiana (chyba to nie będzie krypto reklama?) i w tej klinice wykonuje się prawdziwe operacje które pomgajA- pomagaj± bo zamiast rozbitego dysku wszczepia się implant który zastępuje uszkodzony organ i taka operacja dopiero przynosi rezultaty!!!
MÓJ BOŻE!!!!!!!!!! JEDNAK JEST SPOSÓB!!!!!!!!!!! pomy¶lałem dopóki nie usłyszałem dalszych słów:
daw podstawowe aspekty:
1-wymiana jednego dysku to koszt 30 ty¶ zł (a u mnie przydało by się naprawić 3 szt)
2-operacja jest wykonywana od przodu czyli od brzucha (nie znam się na tym znam ale tak to zrozumiełem) i podczas operacji zdarza się, że s± podrażniane nerwy, które odpowiadaj± za *sterowanie narz±dem rozrodczym męskim* i że statystycznie ok 10-20% operacji kończy się z takimi powikłaniami :((((((((((((((
Zamurowało mnie.....................
Po tej rozmowie zadzwoniłem do żonki i opowiedziałem jej o wszystkim... powzdychali¶my razem i zdecydowali¶my, że jednak wspólne uniesienia s± ważniejsze niż ból mojego cholernego kręgosłupa.
Ale podziękowałem za szczero¶ć temu lekarzowi i wypisałem się w ci±gu kilkunastu minut ze szpitala.
no i wła¶nie............do dzi¶ jestem wdzięczny temu doktorowi za to co mi powiedział bo jak czytam o Waszych chorobach i operacjach to się boję (i współczuję) a jak czytam wypowiedzi tych którym *się udało* to zazdroszczę, ogromnie zazdroszczę.
I co zrobić????
W telewizji słyszy się o operacjach laserowych (chyba się to nazywa endoskopowych) ale dla czego nikt mi tego w szpitalu ani podczas innych (kilkunastu albo kilkudziesięciu) konsultacji nie zaproponował? czy jestem już za stary aby mnie naprwaić? mogłbym jeszcze temu społeczeństwu wykona¶c trochę dobrej pracy a tak.... to leżę, klnę na los i cieroię :(
Pozdrawiam i jak kto¶ miałby dla mnie jak±¶ radę to będę czekał.

Irek D 2012-06-10, 13:10

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |