Opis badania MR

Dzień dobry,
Prosiłabym bardzo o zinterpretowanie mojego wyniku, bardzo się denerwuję a wizytę u neurochirurga mam dopiero w czerwcu.
Stan po usunięciu krążka C5-C6 i stabilizacji międzytrzonowej. spłycenie fizjologicznej lordozy z cechami niewielkiego kyfotycznego ustawienia na poziomie C4-C5. Na operowanym poziomie delikatna tylna wypuklina, wspólnie z osteofitami tylno-bocznych krawędzi trzonów uciska worek oponowy po stronie prawej od linii środkowej. Materiał stabilizacyjny jest Źródłem artefaktów utrudniających ocenę blaszek granicznych sąsiadujących trzonów. Na poziomie C4-C5 tylna szerokopodstawna przepuklin, spłyca zachyłki boczne modelujące korzenie nerwowe, uciska worek oponowy i redukuje przednią rezerwę płynową kanału kręgowego. Brzuszna powierzchnia rdzenia jest delikatnie modelowana. Na poziomie C6-c tylna centralna wypuklina modeluje worek oponowy i nieznacznie redukuje przednią rezerwę płynową kanału. Rdzeń kręgowy bez zmian. Czego mogę spodziewać się po takim opisie? dziękuję za odpowiedź.

Iwona 2018-04-16, 14:14