Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Sandra - my¶lę że mówieniem *nie słuchajcie lekarzy bo u mnie co¶ nie wyszło* nie dajesz uniwersalnej rady a tylko siejesz zamęt. Jakbym ja dla odmiany słuchała lekarzy, to bym teraz na żadn± operację nie szła. Miałam 15lat kiedy stwierdzono, że mam rozwalony dysk i kazano mi i¶ć na rehabilitację. Rodzice nie przypilnowali i nie poszłam. Mam prze¶wietlenie z tamtego okresu i pamiętam, jak było. Było lepiej. Teraz przepuklina jest znacznie większa a obok niej rozwaliły się dwa kr±żki.

Chodzenie na rehabilitacje pomoże mi już tylko na te dwa. Na tak duż± dyskopatię jak mam przy trzecim nie pomoże mi już nic. Pytanie jakie sobie zadaje jest innej materii - czy nie wolę uważać na siebie kolejnych kilka lat i i¶ć pod nóż dopiero jak nie będę mogła już wstać. Bo czytaj±c posty wychodzi mi na to, że każdy czuł się po operacji zaraz gorzej niż ja przed ni±.
Z drugiej - skoro u mnie nie jest teraz Ľle i nie tylko chodzę ale i uprawiam bez żadnych powikłań sport, to może i po operacji nie będzie ze mn± Ľle.
Nie wiem. Muszę wła¶nie porozmawiać o tym z lekarzem. Nie ma tu jak widzę póki co nikogo, kto by szedł na operację bo miał wielk± przepuklinę, ale powłóczył nogami napadowo raz na jakie¶ 3 miesi±ce a nie na co dzień.

Ann 2012-06-18, 16:10

Ja nie powłóczyłam nog±, tylko kulałam i noga była osłabiona. Już na drugi dzień po operacji zaczęła powracać siła w nodze i ja to sama poczułam. Noga bolała po operacji,ponieważ przez 20 lat miałam ucisk na korzenie nerwowe , które zostały nagle odblokowane. Teraz noga mnie nie boli i nie kuleję. Oczywi¶cie, że mogłam żyć z t± przepuklin± następne 20 lat lat, ale nie ma gwarancji, że nagle nie wyst±pi± niedowłady, czy nie trzymanie zwieraczy, które mog± być nieodwracalne nawet po operacji. Dlatego ja zdecydowałam się na operację. Teraz mam rehabilitację i mam zamiar powrócić do formy. W pewnym momencie zaczyna być tak żle, ze nawet uważanie na siebie nic nie daje, bo nie przestaje boleć. Tak na marginesie to ja byłam u kilku lekarzy przed operacj± i każdy mówił co innego. Decyzję o operacji musiałam podj±ć sama i potwornie się bałam, ale chyba jeszcze bardziej bałam się tego co może być je¶li nie zdecyduję się na operację...

ewa 2012-06-18, 21:12

Ja z Twoich postów najlepiej zapamiętałam zdanie: *Ogólnie nie czuję się rewelacyjnie [po operacji]*. Czyli jak ? Ja jak pisałam - chcę się tylko normalnie schylać do przodu i do tyłu, miło by mi było mieć rwę rzadziej niż raz na kilka miesięcy i móc siedzieć bez bólu nieco dłużej aczkolwiek zmieniłam styl życia i siedzę teraz bardzo mało - więcej stoję. Chciałabym nie leżeć całej ci±ży a maj±c lat 60 normalnie się poruszać czyli - żeby po usunięciu ten kręgosłup się nie deformował czy co¶... I jak czytam że ogólnie nie czujesz się rewelacyjnie, to odczuwam ale bezsens tej operacji. Zmienić dobrze które może przejdzie kiedy¶ na niedobrze na stan obiektywnie i subiektywnie kiepski?

Ann 2012-06-19, 00:10

Dokładnie tak napisałam , że nie czuję się najlepiej, ale czuję się lepiej niż przed operacj±. Dla mnie jest jasne , że pewne ograniczenia zostaj±, ale ja nie oczekiwałam cudu po zabiegu. Poza tym ja jestem dużo starsza od Ciebie i mam duż± skoliozę, która daje mi wiele ograniczeń. Każdy przypadek jest inny...Ja ratowałam się przez te 20 lat rehabilitacj± , w tym przez 10 lat jeżdziłam do Ożarowa Mazowieckiego do Bolesława Palucha , który bardzo mi pomógł. Dzięki jego zabiegom przetrwałam ci±żę , ale po tych 10 latach i to przestało mi pomagać. Absolutnie nie namawiam żeby zaraz i¶ć na operację. Ja po prostu nie widziałam już dla siebie ratunku, ponieważ mi już nic nie pomagało.

ewa 2012-06-19, 11:44

Witam.Jestem 3 tygodnie po operacji przepukliny.Bardzo mnie boli noga a dokładnie mam pieczenie skóry które nie ust±piło po operacji.Boli mnie skóra nawet od powiewu wiatru.Ze szpitala nie dostałem zadnego skierowania do neurochirurga,nie mam pod tym wzgledem opieki a wiem ze mw w tym czasie powinienem zrobic rezonans kontrolny.Ostanio zauważyłem że mam spuchnięte palce u nogi, w czasie nasilenia bólu wyskakuj± mi białe plamki na opuchniętych palcach.Noce nie przespane.W dalszym ci±gu zażywam duże ilo¶ci tramalu i ketonalu.Zycie to piekielny ból.Dzwoniłem do lekarza który mnie operował- uspakaja że czasami tak bywa po operacji.Czy kto¶ z WAS miał podobne dolegliwo¶ci po operacji.Mam wrażenie ze to sie nasila.Bardzo proszę o odpowiedzi.Czekam.Andrzej

Andrzej 2012-06-19, 15:54

Po operacji tego samego wieczoru wstałam o własnych siłach do łazienki. Przed operacja powłóczyłam nog± cały czas bez ustanku. Odcinek 200m szłam godzine lub więcej, bół promieniował z prawej nogi do lewej ręki objawiaj±c się pr±dem i paraliżem Wiecej przeciwwskazań mam od rehabilitantów niz sama robię. Nie bolała mnie noga i nie boli, zadnych pieczeń obrzęków, swedzeń nogi ani blizny pooperacyjnej. Chodzę i czuje sie ¶wietnie -Ann nie wiem jak mogłabym Ci pomóc, co jeszcze napisać. Je¶li kto¶ mnie spyta powiem tak- lekarz radzi operuj się- ja bym zrobiła to po raz kolejny. Nie żałuję, nie wiem ile mi życia zostało( zapewne nikt nie wie), a mam zamiar korzystać ile wlezie. Pracuję po czę¶ci fizycznie, nie mam pracy typowa siedz±cej, czasem muszę się poschylać, czasem duzo chodzić, wchodzę po schodach na 3 piętro kilka razy dziennie. Leżę jak chcę, siedzę jak chcę , jak mnie co¶ zarwie to zmieniam pozycję. Na cały okres po operacji raz brałam tabletkę przeciwbólow± , dlaczego bolało- nie wiem. Jeżdże na rowerze , motorze, samochodem chodzę na piechotę............. robię to na co mam ochotę,
. W szpitalu ze mn± była dziewczyna która miała operację w wieku 18 lat na przepuklinę, teraz w wieku 23 znów trafiła do szpitala, ale okazało się ,że przepukliny nie ma tylko kanał nerwowy uległ zwężeniu i ma uciska na nerwy.
Andrzej, nie wydaj± mi się normalne twoje objawy, ja 1 rezonans miałam 5 tyg. po operacji 2 teraz w czerwcu.
Pozdrawiam wszystkich

Marzena z W-wy 2012-06-22, 11:18

Czytam...czytam mam wielki mętlik w głowie .RM dwa lata temu dwie przepukliny i wypuklina.Opinia lekarza czekać i rehabilitować.Tak też robiłam.obecnie czekam na wyniki nowegoRM i na wizyte u neurochirurga.Przeszłam wszystko co inni z niedowładem lewej nogi a teraz paraliżem prawej stopy.Zaufałam lekarzowi i rehabilitantom...a teraz tylko modlę się żeby nie było za póżno.Miałam na to 2o lat, taki jest mój staż choroby.
Teraz chciałabym mieć to już za sob±!!Paniczny lęk*piszcie to dodaje otuchy.Pozdrawiam*)

E-ka 2012-06-24, 09:40

Zobaczymy jak będzie.

Ann 2012-06-25, 08:18

Do ewa-widzę że tyle samo cierpimy.No Ty jeste¶ już po a ja w ¶rodę jadę na wizytę do Olsztyna do dr Ocha operacja pewna bo z pierwszego RM tak wynika,teraz to już choroba galopuje.Mam straszne parcie na pęcherz ,czy u Ciebie co¶ takiego wyst±piło?A może Kto¶ jeszcze tego do¶wiadczył to proszę o radę jak z tym sobie poradzić?

E-ka 2012-06-25, 17:31

Parcie na pęcherz to częsty objaw przy przepuklinie . U mnie również tak było i dziewczyna , która leżała ze mn± na sali w szpitalu także miała ten problem. Po operacji parcie na pęcherz ust±piło zarówno u mnie jak i u tej dziewczyny. Wydaje mi się , że nie powinna¶ zwlekać z operacj±. Pozdrawiam

ewa 2012-06-25, 18:48

Jestem zdecydowana,już gorzej chyba być nie może.Ból rozsadza wszystkie czę¶ci mojego ciała.Dzięki trochę mnie uspokoiła¶*Pozdrawiam wszystkich cierpi±cych i Tych którzy się już go pozbyli.

E-ka 2012-06-25, 20:17

Witajcie! Ja odczuwam swój kręgosłup od kilkunastu lat(w dzieciństwie podobno lekarze chcieli operować, ale mama nie dała-wtedy było takie skrzywienie) Chodzę prosta jak struna, ale co z tego...od 2008 roku mam niedowład nerwu strzałkowego po ci±gle nawracaj±cych si rwach kulszowych(¶rednio 2 razy w m-cu). Lekarz neurochirurg powiedział, że będziemy operować jak mi się mocz zatrzyma..:( czyli czekamy do końca?? wła¶nie miałam 3 dniówkę gdzie nie mogłam wręcz chodzić drętwiały już obie nogi nie jak wcze¶niej tylko lewa...chciało mi się wyć z bólu, kręgosłup lędżwiowy był niczym zesztywniały bal. Próby chodzenia wygl±dały jak by chodził robot trzymaj±cy się ¶ciany. Leżenie tylko na prawym boku było możliwe.mam dziwne poza tym uczucie..raz mam parcie na pęcherz, raz mimo uczucia parcia na stolec nie mogę się wypróżnić, a nieraz nie mogę utrzymać moczu i popuszczam-dziwne zamiast zatrzymania-nietrzymanie?? Niestety wizytę u neurologa mam dopiero we wrze¶niu w w-wie, rezonans ostatnio mi robili w 2010 roku i były zmiany..ciekawa jestem jak długo każ± mi się jeszcze męczyć. Zaryzykowałabym i zgodziła się na operacje byle mi już przeszło mam dopiero 40 lat. Może kto¶ poradzi jakby co to gdzie robić operację?? Najlepiej w W-wie i tak mam prawie 100km do w-wy, a u nas to jednostka karna dla lekarzy i lepiej omijać ich łukiem.

K-ga 2012-06-26, 19:13

Spróbuj znaleĽć kontakt z którym¶ z lekarzy.

http://www.cmdik.pan.pl/zespoly/kn/pracownicy.html

większo¶ć pracuje w warszawskich szpitalach.

Marzena z W-wy 2012-06-26, 19:50

Do-K-ga Twoje objawy oprócz porażenia zwieraczy sa dokładnie jak u mnie.Jestem trochę starsza od Ciebie i też chciałabym jeszcze normalnie pożyć,dlatego jutro mam wizytę u neurochirurga.Mój neurolog ,też mi kazał czekać do końca ,dla mnie on juz nadszedł.RM 2 lata temu 2 przepukliny i wypuklina,aktualny 3 przepukliny i wypuklina oraz zespół końskiego ogona.Moja decyzja -operacja nie mam czasu już na rozmy¶lania.Ja wybrałam lekarza i szpital ,nie mam 100 procent gwarancji ,ale chyba nikt jej nie ma.A możesz powiedzieć gdzie ta jednostka karna albo w którym kierunku?Pozdrawiam.

E-ka 2012-06-26, 21:21

Witam mam 30lat i 9lat temu mialem zlamany kregoslup L1 i uraz rdzenia i mam wstawione implanty i chodze.I teraz robilem tomograf i rezonas, i na poziomieL5/S1 dehydratacja i obnizenie wysokosci krazka m-k.Niewielka centralna przepuklina krazka m-k modeluje przedni zarys worka oponwego.Rdzen kregowy zakresie stozka bez zmian ogniskowych.I doktor kazal mi jeszcze zrobic RTG bo chce stwierdzic,w jakim stanie som kosci.I mowil ze byl bym operowane przez klatke piersiwom,i ze to jest ciezki zabieg.I mam stracha a bym byl operowany w Klinice Jurasz w Bydgoszczy.Pozdrawiam

Andrzej z Kujaw 2012-07-01, 10:54

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |