Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Wła¶nie taka sytuacja jest u mnie, ponieważ j±dro miażdżyste wylało się poza obręb kr±żka i to ono uciska na nerwy. Więc chyba nie mam wyj¶cia i usunięcie dysku jest jedynym rozwi±zaniem.
Poza tym tak jak wcze¶niej wspomniałem... Nie mogę już patrzeć jak żona wszystko ogarnia... ileż można.
Poza tym na skierowaniu do szpitala lekarz dopisał *PILNE !!!* a to chyba ¶wiadczy o tym, że sytuacja jest nieciekawa.
Napiszcie proszę jak się czuli¶cie po operacji. Jeszcze nie byłem operowany więc to będzie co¶ nowego i kompletnie nie wiem czego się spodziewać.
Trzeba być dobrej my¶li chociaż obawy s± zawsze.
Pozdrawiam

jedrusdg 2014-02-22, 13:09

Jestem po operacji wszczepienia implantu międzykręgowego L5/S1 już 10 lat. Oczekiwałam poprawy zaraz po zabiegu, ale lekarz tłumaczył, że to tak nie jest. Kręgosłup musi się zregenerować i może to potrwać nawet pół roku. Tak było u mnie, faktycznie dolegliwo¶ci nie mijały, a ja cierpliwie czekałam i udało się. Ból mijał, a ja stopniowo zapominałam o tym jak bardzo cierpiałam. Gdy kto¶ pytał o operację- odpowiadałam *nie żałuję i podpowiadam innym aby się nie bali*. Czasami co¶ tam dokuczało, ale wszystko do zniesienia, dało się wytrzymać. Nie miałam zaleconej rehabilitacji na operowany odcinek lecz dużo ruchu i pływanie (oczywi¶cie zalecenia wykonywałam ćwiczę i w miarę możliwo¶ci korzystam z basenu). Od miesi±ca znów pojawiły się dolegliwo¶ci. Zaczęło się od lekkiego bólu, póĽniej problem z wciskaniem sprzęgła podczas jazdy samochodem. Dzisiaj mam obolałe i zdrętwiałe biodro, po¶ladek i lewę nogę (dziwne uczucie przy dotyku -mrowienie). Znów cierpię, a termin rezonansu ... koniec lipca. Je¶li dalej tak będzie, będę zmuszona chwycić za portfel i zapłacić za badanie.

Teresa 2014-02-22, 17:52

Jedrusdg
Zaraz po operacji jest ciężko, ale da się wytrzymać. Dostaniesz ¶rodki przeciwbólowe i będzie ok. W nastepnej dobie już stawiaj± na nogi. Wiadomo ,że pocz±tki s± trudne ale z każdym dniem jest coraz lepiej. Jeżeli my wszyscy wytrzymali¶my to i Ty dasz radę. Nie ma się czego bać, będzie dobrze.
Potem czeka Cię rehabilitacja, żeby doj¶ć do sprawno¶ci.
Każdy organizm jest inny, jedni dochodz± do siebie bardzo szybciutko a inni potrzebuj± więcej czasu. Zależy też od rodzaju operacji, co było robione.
Z Twoich postów wnioskuję, że jeste¶ młody dlatego szybciutko dojdziesz do siebie.Głowa do góry, bedzie dobrze. Życze powodzenia.

Wanda 2014-02-22, 19:00

Marek do Wandy Dziekuje za zainteresowanie ale wiesz ze czlowiekowi niechce sie czasami odzywac Mam takie dni ze zamknolbym sie w czterech scienach i niechcialbym dinikgo sie odzywac ani rzmawiac Bylem wLodzi na rezonansie ale niemam jeszcze wynikow maja mi przyslac poczta i wtedy zastanowie sie co dalej robicZrobilem terz przeswietlenie kolan iemg nogi nieuwierzysz ale terz niebylem odebrac wynikow Obecnie lepiej sie czuje i jak siedze to prawie wcale nieboli Zkolei coraz trudniej mi sie chodzi ciezko przejsc 20 m Msze sie przeginac do tylu wtedy mniej boli Pozatym czule jakbym do pasa mial prztwiazana tone ktora zaraz mi nogi oderwie ale jak tylko usiade to bol mija Ztego terz powodu chyba podswiadomie odwlekam operacje Bo co za roznica czy teraz siedze czy pozniej Boje sie tych dni po operacji Aobecnie widzisz idzie wiosna i jest coraz piekniej i jak tu bedzie lezec po operacjiDodam ci ze rozpoczolem bj z zus o ponowne przeliczenie podstawy renty Bo oni wysiawili mi za prace w eksporcie zanizone zarobki zastempcze Narazie sad skierowal do bieglej o przejzenie dokmentacji Wiem ze bedzie lepiej bo bylo tam dozo bledow a ja iak siedze to mam czas to weryfikowac Narazie dowidzenia i samych przyjemnych chwil

marek 2014-02-23, 13:44

Teresa
Zmartwiła¶ mnie Twoim wpisem, że po 10 latach znowu zaczynaj± się u Ciebie problemy. Miejmy nadzieję ,że s± to bóle przej¶ciowe.
Marek
Dobrze że się odezwałe¶. Nie wiem czemu my¶lisz ,że wiosna idzie a Ty będziesz musiał leżeć. Po operacji kręgosłupa się nie leży. Trzeba jak najwięcej chodzić i się ruszać. T± tone któr± teraz czujesz na plecach to zniknie po operacji. Jak będziesz miał wyniki to napisz co Ci wyszło.
Pozdrawiam wszystkich.

Wanda 2014-02-23, 20:29

Ja juz troche tu rzadziej, wiec nie wiem, czmu Marek pisze , ze bedzie lezal...haha, to sa stare poglady,ze po operacji sie lezy. zasadniczo, po wiekszosci operacji, jak najszybciej nalezy zaczac normalnie zyc i funkcjonowac.Ludzie sie cackaja zbyt, to jest opinia mego neurochirurga, ktory operowal mnie. I leza i sami sie nie ubieraja, nic nie robia dlugo a trzeba jak najszybciej to robic.Byleby nie gwaltownie. lezenie jest bledem, bo jest przeciez szasad,ze nieuzywany organ sie cofa...Po implantach to mozna nawet siedziec od razu. A po miesiacu trzeba juz zaczac cwiczyc.Co prawda, u mnie po opercaji, rewelacji nie ma. Ale, mam na to wytlumaczenie, bo z dyskopatia zylam 17 lat a z bolem non stop, ostatnie 4 lata...Wiek tez swoje robi...poczatek osteoporozy....Mlodzi na pewno tak nie maja, wiec operacja rokuje l;epiej i szybciej wraca sie do zdrowia...

gosia 2014-02-24, 08:19

Taki mi wyszedl rezonans odcinka szyjnego wielopoziomowe obnizenie wysokosciprzestrzeni mk spowodowane dehydrtyzacja krazkow mk masywne zmiany zwyrodnieniowo wytworcze na przednich krawedziach trzonowtrzonow kregow c2-c7 na poziomachc2,c3 c3,c4 c5,c6 c6,c7 przepukliny krazkow mkz ostofeitami modelujace silnie rdzen kregowyi zwezajace oba otwoory mk silniej po stronie lewej zcechami modelowania nn rdzeniowych rdzen kregowy w odcinku szyjnymodcinkowo modelowany przez ostoeifity i przepukliny dobry tojest wynik czy zly

marek 2014-02-24, 18:49

Witaj jedrusdg
Zastanów się dwa razy czy chcesz mieć zabieg w Sosnowcu, ja dałem dług± z tego pseudo szpitala i miałem zabieg prywatnie, poszedłem do tzw *starej szkoły z Ligoty*. Na konsultacji bo tam mnie wywieĽli kochany pan profesor stwierdził że to ja mam wiedzieć czy chce operację czy nie, to mój kręgosłup i on to zrobi jak chce a jak nie chcę to nie itd.... porażka. Wyl±dowałem tam na konsultacji bo musiałem mieć ale i tak wiedziałem że chcę metod± mało inwazyjn±- do pracy wróciłem po 2,5 miesi±ca od operacji miałem laparoskopowo wsjo robione, a u mnie był stan że nogi całkowicie odmówiły mi posłuszeństwa jeĽdziłem tylko karetkami w pozycji leż±cej. Zabieg miałem o 19 a na drugi dzień o 9 jadłem ¶niadanie w swoim łóżku, rehabilitant wyprowadził mnie tak że już w tym roku ¶migałem na nartach i funkcjonuję normalnie ( oczywi¶cie z głow± wszystko się robi) z rehabilitantem do dzi¶ spotykam się raz na 2 tygodnie i dostaje fajne ćwiczonka i pracuję nad sob±, wiadomo 3 ton węgla nie zrzucę ale.... powoli dojdziemy do tego:), zabieg polecam kwestia do jakiego *rzemie¶lnika sie dostaniesz*. Z perspektywy czasu uważam że te pieni±dze jakie wydałem była to najlepsza inwestycja w moim życiu, dla siebie i mojej rodziny bo leżenie na garnuszku ZUS-u to nie moje klimaty jestem tylko niewiele starszy od ciebie a mamy jeszcze troszke przed sob± życia, pozdrawiam

Jan 2014-02-24, 20:25

Za bardzo dokładnie to nie masz opisane. Według mnie to kwalifikujesz się do operacji, ale ja nie jestem lekarzem. Za zabiegiem wedlug mnie przemawiaj± przepukliny silnie modeluj±ce rdzeń krębgowy i uciskajace na nerwy. Tego nie powinno być. Kiedy masz wizytę u lekarza?

Wanda 2014-02-24, 20:33

Jedrusdg
pomy¶l o szpitalu w Bytomiu u dr Pieni±żka i Szydlika
Pozdrawiam

Kasia 2014-02-25, 15:38

Do Wandy spojzyj co wykazalo przswietlenie nqgizwezenie szpary stawowej stawu kolanowego wjej czesci srodkowej z towarzyszaca podchrzestnom sklerotyzacja powiezchni stawowych kosci piszczelowych zaostrzenie wynioslosci miedzyklykcowej klykcia przysrodkowego kosci piszczelowej prawej oraz powierzchni stawowych zepki zmiany zwyrodnieniowe obecnosc kostek dodatkowych w tylno przysrodkowej czesci stawu kolanowego -fibella oprocz teg zaczela sie sypac prawa endoproteza przeswietlenie aktualne rozrzedzenie struktury kostnej kretarza wiekszegokosci udowej prawej pogrubienie warstwy korowej z jej nierownym obrysem zewnetrznym blizszego koncakosci udowej prawej-zmiany o charakterze odczynowym zaostrzenie gornej krawedzi panewki stawu biodrowego prawego prawa panewke mi zarazili w szpitalu i joz dwa lata niemoge normalnie chodzic kregoslup ledzwiowy jest w dozo gorszym stanie niz szyjny bo oprocz kilku przepuklin sa dwa kregozmyki lekarze sami niewiedza dlaczego wsztstko naraz sie sypie I badz madra i powiedz od czego zaczac

marek 2014-02-26, 16:35

Marek a czy już jaki¶ lekarz widział te wszystkie Twoje wyniki??? To wszystko na pewno Ci wysiadło z promieniowania radioaktywnego gdzie pracowale¶. Wszystko przeżyjesz i będzie dobrze, bo znam ludzi po 2 endo kolan, 2 endo bioder i po operacji kręgosłupa i dobrze sobie radz±. Ja sama jestem po 5 operacjach na ko¶ciach i dobrze egzystuję.
Jeżeli miałabym Ci doradzić to zaczęłabym od tego co najbardziej Ci dokucza, boli z czym masz największe problemy, z czym nie możesz już sobie poradzić.
Nie wiem jakie masz te przepukliny w lędżwiowym bo nie napisałe¶. Nie wszystkie s± zaraz do operacji. Ja też mam kilka przepuklin w szyjnym i lędżwiowym a tylko jedn± mi lekarz zoperował. Mi powiedział że te które nie nacjskaj± na rdzeń kręgowy to można z nimi żyć bez operacji. W szyjnym wiem że masz ucisk, nie wiem jak masz w ledzwiowym. Natomiast nie wiem jak jest z kregozmykiem. Tego na szczęscie nie mam. Porozmawiaj z dobrym lekarzem, my¶lę że dobrze Cię pokieruje i wszystko wytłumaczy.
Życzę Ci dużo sił i napisz jak co¶ postanowisz.

Wanda 2014-02-26, 21:41

Wando takie mi wyszly aktualne wyniki ledzwiowego.Th12/l1 krazek mk zdegenerowany z obecnoscia gazu w zwezonej przestrzeni mk Tylna czesc krazka twozy przepukline dokanalowa grubosci 6 mm uciskajaca worek oponowy wymiar swiatla ap kanalu kregowego skrocony do 1cm po stronie lewej przepuklina krazka powoduje stenoze otworu mk na krawedziach trzonow i w stawach zmiany zwyrodnieniowe.L1-l2 krazek mk zdegenerowany z obecnoscia gazu w zwezonej przestrzeni mk tylna czesc krazka twozy przepukline dokanalowa grubosci 4 mm uciskajaca worek oponowy wymiar swiatla kanalu kregowego skrocony do 1 cm po stronie prawej przepuklina krazka powoduje stenoze dolnej czesci otworu mk na krawedziach trzonow i stawach zmiany zwyrodninowe .l2-l3 krazek m-k zdegenorowany z obecnoscia gazu w zwezonej przestrzeni mk tylna czesc krazka tworzy przepukline dokanalowa o grubosci 6 mm podparta przez protuzje kostne tylnych krawedzi trzonow uciskajaca worek oponowy i miejsce odejscia kozeni n l3.wymiar ap swiatla kanalu skrocony do 6mm po stronie prawej przepuklina krazka powoduje stenoze dolnej czesci otworu mk otwory mk obustronnie zwezone zwlaszcza prawy powoduje konflikt z kozeniem prawego nerwu l2 l3-l4 krazek mk zdegenerowany z obecnscia gazu w zwezonaj przestrzeni mk tylna czesc krazka twozy przepukline dokanalowa o grubosci 5mm uciskalaca worek opnowy i miejsca odejscia nerwow kozeni l4 wymiar swiatla ap kanalu kregowego skrocony do 6mm zmiany zwyrodnieniowe stawow i trznw l4-l5 przodozmyk 2 stopnia z przesunieciem 7 mm krazek mk pukla sie do kanalu kregowego kregozmyk i uwypuklony krazek powoduja stenoze kanalu kregowego wymiar swiatla ap kanalu kregoweg skrocony do5 mm obustronna stenoza otworow mk l5-s1 dokanalowa przepuklina krazka grubosci 5mm uciskajaca okolice odejscia kozenis1 wymiar swiatla ap kanalu kregowego skrocony do 5mm.Wando chyba to nienajlepiej wyglada .Jak myslisz

marek 2014-03-02, 13:59

Marek
Twój wynik nie jest najlepszy. Martwi± mnie te Twoje Stenozy z uciskiem na worek oponowy i nerwy. Czy Ty masz jakie¶ zniany neurologiczne w zwi±zku z tym, bo jezeli tak to trzeba szybko operować, bo może to być nieodwracalne. Nigdy natomiast nie słyszałam o gazie w kr±żkach, nie mam pojęcia co to znaczy.
Wydaje mi się , że powiniene¶ zacz±ć od lędĽwiowego , i mieć założony stabilizator.
Znam osobę która nie chodziła już przez miesi±c z powodu bardzo dużych zmian w kręgosłupie. Dzi¶ ma założone stabilizatory w postaci ¶rub i jest w pełni sprawna . Także nie martw sie na zapas, dzi¶ lekarze potrafi± zrobić cuda z naszymi kręgosłupami.
Daj znać jak co¶ będziesz wiedział.

Wanda 2014-03-03, 21:14

Marek byłe¶ już u jakiego doktora????

Wanda 2014-03-11, 14:05

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119  120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |