Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Więc nie zwlekaj , bo to nie ma sensu. Czym prędzej tym lepiej. ja się nie zastanawiałam w ogóle. Pamiętaj żaden pracodawca nie zmieni ci pieluchy, ani wózka nie kupi.( słowa obcych mi ludzi, którzy w ten sposób mnie motywowali.)














Marzena 2012-02-21, 13:49

Wiolu,operacje chirurgiczne zawsze nios± ze sob± ryzyko powikłań i je¶li nie masz dużych golegliwo¶ci bólowych to może warto spróbować rehabilitacji.Zabieg to ostateczno¶ć.Jak już pisałam jestem miesi±c po zabiegu i jak na razie jest OK, ale nikt nie da mi gwarancji,że nie wrócę na sale operacyjn±.Staram się my¶leć pozytywnie.Zastanów się dobrze i spróbój innych metod leczenia a je¶li one nie pomog± to wtedy można rozważać operację.Pozdrawiam ciepło.

Beata 2012-02-21, 15:43

Jestem wła¶nie w trakcie leczenia różnego rodzaju zabiegami, ale jak narazie to nie daje żadego rezultatu ból jest nadal i naprawde silny.czasami chce isc juz na ta operacje dla ¶wietego spokoju...

wiola20 2012-02-21, 17:14

Wiola, nie poddawaj się, jest wiele metod leczenia, ale je¶li nic ci nie pomaga, to BARDZO MOCNO ZASTANÓW SIĘ czy nie czas już podj±c to ryzyko. Mój lekarz po operacji powiedział: Pani przepuklina była na tyle ¶wieża, że potwierdza to pocz±tek pani objawów, ale to był ostatni dzwonek do operacji, ponieważ wszystko zaczęło się już zasklepiać i skutki mogły być nie odwracalne. najprawdopodobniej ból by znikn±ł, ale pozostała by pani kulawa...........................
Cieszę się że jestem już po.....

Marzena 2012-02-21, 22:07

Byłem operowany,przez pana doktora Pokrywke ordynatora i p.doktor Sylwie ¦liwonik.Operacja jak wynikało z relacji operuj±cych ,była długa i skomplikowana,trwała ponad 5 godz.laminoktomiaL3 L4 L5,stabilizacja transpedikularna i inne.Ciężko dochodziłem do siebie po operacji,troche gor±czkowałem,ale każdy dzień przynosił mi ulgę.Po dwu tygodniach po operacji zostałem wypisany z zaleceniami itd.Jestem bardzo szczę¶liwy i niezmiernie wdzięczny lekarzom operuj±cym mnie,a szczególnie pani doktor ¦liwonik,dzięki niej trafiłem do Mieleckiego Szpitala na oddział neurochirurgi,który jest na bardzo wysokim poziomie usług medycznych.Dzięki Nim-lekarzom wracam powoli do zdrowia i z każdym dniem jest lepiej.Nadmieniam,że przed operacj± byłem bardzo cierpi±cym na rwe kulszow± lewostronn±,zwijałem się w bólach nie do wytrzymania,u kresu sił.Oni sprawili co¶ niezwykłego,że za dwa dni po operacji stan±łem na nogi,bez bóli ,które miałem przedtem.Dziękuję bardzo lekarzom operuj±cym p dr.Pokrywce i p dr.¦liwonik i wszystkim lekarzom z neuroochirurgi,którzy mi bardzo pomogli w karzdej sytuacji przed i po operacji. Dziękuję również całemu personelowi neurochirurgii,którzy na wysokim poziomie wykonuj± swoje powinno¶ci z u¶miechem na ustach i życzliwi,pomocni w każdej sytuacji.Jeszcze raz serdecznie dziękuję,za wykonan± operacje i opiekę przed i pooperscyjn±.Polecam z całego serca odział neurochirurgii w Mielcu i wspaniałych lekarzycudotwórców maj±cych dar od Boga w przywracaniu ulgi i sprawno¶ci,łagodzeniu bólu i cierpienia, wdzięczny , uzdrowiony pacjent Janek .Pozdrawiam wszystkich,życzę dużo zdrówka i nie poddawać się,głowa do góry.

Janek 2012-02-22, 17:44

Witam ja operacje miałam 27 stycznia, i bóle faktycznie ust±piły( rwa i blokada prawej nogi- dyskopatia l5 i przepuklina) dzisiaj odebrałam rezonans kontrolny i okazuje się że zbieraj± się jakie¶ płyny czy kto¶ co¶ miał podobnego co w tym przypadku robi± proszę o odp.:)

Kasia 2012-02-23, 17:22

Witam, przegladam rozne fora i ile wypowiedzi tyle opinii... Ja mam przepukline L4/L5 na 8 mm i przyleganiem do korzenia nerwowego co skutkuje rwa kulszowa. Boli non stop, rano, w poludnie a najbardziej w nocy tak ze spac nie moge- od ledzwi do stopy. Juz kiedys to przezylam ale jakos udalo sie zwalczyc w krotkim czasie, teraz trzyma od 2 miesiecy i zadne leki nie pomagaja... W porownaniu z innymi tu opisywanymi przypadkami to krotko i dlatego dziwie sie...Ja chce zyc normalnie i nie czekac az dojdzie do trwalych uszkodzen , zdecydowalam sie na operacje. I co ciekawe... zasiegnelam opinii dwoch neurologow i opinia byla jednakowa: do zabiegu chirurgicznego. Mam wielkie szczescie, ze wsrod moich bliskich znajomych jest neurochirurg. Poprosilam o konsultacje i moze nietypowo ale nie namawial do zabiegu, wyjasnil jaka mam alternatywe czyli leki i rehabilitacja bez pewnosci, ze pomoze w 100% ale jest taka mozliwosc. Indywidualna sprawa, kazdy organizm reaguje inaczej. Ja nie chce juz dluzej cierpiec i zyc w niepewnosci polepszy sie czy np strace czucie w nodze...A jesli chodzi o operacje to najwazniejsze jest wybor dobrego lekarza i placowki. to jest podstawa. nie warto sie bac tylko zasiegnac opinii, poszukac, popytac... Pamietajcie, ze mozemy dokonac takiego wyboru a nie udac sie do najblizszego szpitala. Warto zapytac swojego lekarza neurologa kogo poleca, okazuje sie ze wsrod znajomych znajomych bylo kilka takich przypadkow itd, itp. Trzeba dzialac bo nikt tego za nas nie zrobi, zdrowie jest najwazniejsze. I nie dac sie stereotypom. Chirurgia mocno poszla do przodu, to nie to samo co 15-10 lat temu. W takim przypadku jak moj juz po 2 dniach wychodzi sie do domu, po 2 tygodniach jest sie praktycznie sprawnym potem wazna jest rehabilitacja i cwiczeniaaby nie bylo nawrotow (uslyszalam to od 3 lekarzy specjalistow i 4 osob ktore przeszly taki zabieg wiec uwierzylam) Zycze wszystkim przed operacja aby trafili w dobre rece. niezdecydowanym aby podjeli najlepsza dla nich decyzje. Napisze po operacji i jestem pelna wiary, ze beda to tylko slowa pelne szczescia i wolne od bolu...

Greta 2012-02-24, 01:32

Greta, trzymam kciuki.

Marzena 2012-02-24, 14:16

Witam Greta! popieram Twoje podej¶cie do operacji,pełne optymizmu i wiary.Największ± zmor± jest przenikaj±cy ból nie do zniesienia i przy tym złe samopoczucie beznadziejne.Ale na pewno wszystko się ułoży i będzie OK.Polecam Ci szpital w Mielcu neurochirurgię i wspaniałych lekarzy,wraz z personelem medycznym.Miałem poważn± operację i teraz jestem 7-mym tygodniu po.Czuję się lepiej ,troche drentwienia nóg się utrzymuj±,ale przenikaj±ce bóle ust±piły, to tak ma być do 3-m-cy.B±dz dobrej my¶li i miej ufno¶ć w Bogu i dobrych specjalistach,pozdrawiam Janek

Janek 2012-02-25, 10:05

Witam, 10 lutego miałem opercję usuniecia przepukliny L4-L5 w Szpitalu Hirurgii Urazowej w Piekarach ¦l±skich. Pełne uznanie za profesjonalizm dla lekarza wykonujacego operację dr. Jerzego Grzywocz. Obyło sie bez wstawiania implantów i stabilizacjii. Przed operacj± ból kregosłupa promieniuj±cy do lewej stopy, drętwienie, pieczenie i brak czucia w palcach u nóg.
Tydzień po zabiegu ból ust±pił, pozostał jedynie niedowład palców i drętwienie stopy. Według doktora, aby stopa zaczęła normalnie funkcjonować potrzeba kilku miesięcy. Jeżeli kto¶ miał podobny przypadek proszę o wiadomo¶ć, proszę także podać jakie sposoby rehabilitacji s± najlepsze w tym przypadku.
Jeżeli mógłbym komu¶ radzić, proszę nie bać sie operacji, nasza medycyna tak poszła do przodu - pod warunkiem że zabieg wykonuje odpowiednia osoba.

Jerzy. 2012-02-25, 12:23

Cze¶ć! Gratuluje że znalazłe¶ dobrego fachowca, mi zrobili niby w dobrej klinice ale zepsuli. Nie moge chodzić siedze na wózku. Uszkodzili nerwy rdzeniowe. Ale co do rechabilitacji to to dobry iest TENS, Pr±dy na pobudzenie (zapmniałam nazwy), i zacznij brać zastrzyki MILIGAMMA-czerwone. Strasz± że to bol±ce nieprawda. Ja to brałam lekarz kazał ale w moim przypadku-klapa. Ale znajoma zaczeła brać 3 miesi±ce po operacji 60 sztuk z przerwami i jest ok. Powodzenia

Mery 2012-02-26, 12:05

Witaj Mery, dzięki że się odezwała¶ na pewno skorzystam z Twojej rady. Poczekam jak tylko minie okres 6 tygodni od operacji i ostro ruszam na rehabilitację. Do tej pory to tylko lekkie ćwiczenia zlecone przy wypisie ze szpitala. Przykro mi że Cię spotkało co¶ takiego, ale nie można tracić nadziei - może jutro przyjdzie lepszy dzień wszystko będzie o.k. Pozdrawiam i życzę dużo optymizmu.

Jerzy 2012-02-26, 19:12

Witam wszystkich cierpi±cych którzy borykaj± się z bólem przez 24 h na dobę i szukaj± pomocy w znalezieniu profesjonalisty ,który ich uwolni od tego koszmaru.Polecam neurochirurga Ł±tka Dariusza z Opola w szczególno¶ci dla pana Janusza z Trójmiasta ,dla pani Wioli i dla wszystkich innych maj±cych problem z kręgosłupem.Je¶li kto¶ z państwa potrzebowałby jaki¶ jeszcze informacji proszę pisac.Życzę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia .

anna 372 2012-02-28, 12:59

Jerzy, jak długo po operacji utrzymywał Ci się ból nogi?

Kuba 2012-03-01, 12:00

Witaj Kuba, ból nogi był dosłwnie przez kilka dni, my¶lę że spowodowane to było naruszeniem nerwu po operacji - ból utrzymywał się także po zażyciu ¶rodków przeciw bólowych. Dzisiaj jetem już trzy tygodnie od zabiegu, nie biorę nic przeciw bólowego i noga nie boli. Jestem ogólnie osłabiony nie mógłbym spacerować kilometrami ale przej¶cie kilkuset metrów nie sprawia mi problemu.
Po operacji nawet mam wrażenie jak bym trochę urósł. Kregosłup się trochę wyprostował. Jedyny mankament to niedowład palców u nogi. Niby to nic nie boli, ale jest pewien dyskonfort. Już mam umówion± wizytę u neurologa i bedę z tym walczył. Pozdrawiam.

Jerzy 2012-03-01, 17:29

Strona: 1 | 2 | 3 | 4  5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |