Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Witam jestem dwa miesiace po operacji przepukliny kregoslupa l4-l5 z uciskiem na lewa nogę,dretwienie ,brak czucia w stopie .własnie przechodze rechabilitacje pradami i laserem potrzech dniach tych zabiegów znowu czuje sie bez nadziejnie wszystko mnie boli a dzisiaj całalewa noga mi zdretwiała i nie mam w niej czucia .moze ktos miał cos podobnego ? czy potrzebna bedzie kolejnaoperacja? pomozcie .














monika 2012-07-22, 16:12

Jestem 4 miesi±ce po operacji l4-l5 też miałam niedowład w lewej stopie. Po operacji ból w lewej nodze po dwóch tygodniach ust±pił.Przy rehabilitacji często tak jest , że na pocz±tku może być gorzej. W moim przypadku po 2 miesi±cach po operacji powrócił ból pleców promieniuj±cy do prawego po¶ladka. Po kolejnej rehabilitacji i braku poprawy dostałam skierowanie na rezonans . Okazało się , że mam przepuklinę nawrotow± na tym samym poziomie. Teraz mam ucisk na praw± nogę. Ja na Twoim miejscu skontaktowałabym się z lekarzem...

ewa 2012-07-22, 17:25

Czytam i włos mi sie na głowie jeży.................. Kilkuletnie lub kilkunastoletnie chorowania, niedowłady, paraliże......... Ja chyba miałam cholerne szczę¶cie ,że tak szybko wszystko przeszłam, na razie bez komplikacji i jakiegokolwiek bólu. Od operacji mineło 7 m-cy , a ja czuje sie dobrze .


Pozdrawiam wszystkich walcz±cych z bólem.

Marzena z W-wy 2012-07-23, 15:07

Witam! Do K-ga -no widzisz ,a ja 2 lata temu byłam tam na wizycie na któr± czekałam 10 mc(na NFZ).Miałam rezonans też z ENELMEDU z Warszawy i p.doktor neurochirurg nie mógł odczytać go,cytuję,,nie mam takiego oprogramowania aby go odczytać,,Powiedział,że może mi zaproponować badanie wPłocku pod warunkiem,że je¶li wyjdzie wskazanie do operacji to muszę jej się poddać tam.Potraktował mnie jak królika do¶wiadczalnego.Oczywi¶cie nie zgodziłam się,przecież mamy prawo wyboru.Jestem 3 tygodnie po operacji ten ,,sikórz,,u mnie ust±pił całkowicie zaraz po operacji,a te drętwienia bardzo powoli ale .. ustępuj±.Jestem dobrej my¶li,czego Tobie też życzę.Wytrwało¶ci.Pozdrawiam

E-ka 2012-07-25, 19:50

Do -ewa-dziękuje Ci bardzo za mile słowa.Ja jak pisałam wyżej jestem dokładnie 24 dni po operacji,nastepuje niewielka poprawa i bardzo powoli,raz ten ból jest większy a raz mniejszy,a najważniejsze że od zabiegu wzięłam tylko 1 tab.przeciwbólow±.My¶lę że po wizycie kontrolnej będzie rehabilitacja i będe czekać na poprawę.Nie oczekuję zaraz cudu.U Ciebie piszesz, że wyst±piła przepuklina nawrotowa a co na to lekarz.W jaki sposób to może się stać?Sanatorium NA PEWNO Cię usprawni.Jestem optymistk± ale czytaj±c te wszystkie wypowiedzi też się boję.Życzę Ci aby wszystko wróciło do normy.Powodzenia i pisz co u Ciebie.

E-ka 2012-07-26, 15:43

Do E-ka-super,że czujesz się coraz lepiej. Tak to jest , że dzieje się to powoli ale organizm potrzebuje czasu , żeby zregenerować korzenie nerwowe , które były przez dłuższy czas uciskane ... U mnie przepukliny kręgosłupa (w sumie mam 4)to tylko dodatki do bardzo dużej skoliozy i rotacji kręgosłupa, Ja mam tak krzywy kręgosłup, że moja miednica jest przesunięta i lewe biodro jest wysunięte a to przyczynia się do tego, że mam lew± nogę dłuższ± o 1,5 cm. Trochę to skomplikowane... I prawdopodobnie to jest przyczyn± nawrotu przepukliny. Neurochirurg na razie proponuje rehabilitację, więc 19 sierpnia jadę do sanatorium, ale przed wyjazdem mam zamiar złożyć dokumenty o przedłużenie ¶wiadczenia rehabilitacyjnego , bo do pracy na razie nie bardzo się nadaje. Z drugiej strony nadzieja jest niewielka na przedłużenie tego ¶wiadczenia bo wiadomo jak nasz ZUS traktuje takich zdechlaków... Pozdrawiam

ewa 2012-07-26, 17:54

E-ka! U mnie nic lepiej :( wizyta w w-wie u neurologa dopiero we wrze¶niu, potem będę musiała czekać kilka m-cy na rezonans zanim dowiem się czy to już kroimy czy każ± dalej się męczyć. Kiedy¶ był tak, że bolało mnie kilka dni w m-cu..teraz mam dosłownie kilka dni w miarę sprawnych w m-cu, ledwie chodzę :( na ból nie pomagał ketonal forte a teraz nawet zaldiar nie pomaga, faszerowałam się do tego apo-naproxenem ale nici. do lekarza pierwszego kontaktu już nawet nie chodzę, bo co mi pomoże? Chwilami mam taki ból, że wyję..chciało by się zadzwonić po karetkę, ale jeżeli przyjad± i zabior± mnie do naszego szpitala, to ja nie dam się im kroić tutaj...sama już nie wiem co robić :( :( :(

Jeszcze dodam, że ostatnio miałam bardzo krępuj±c± sytuację. Mianowicie odstawiałam synka na wyjazd wakacyjny, bagaż niosłam tylko kawałeczek do taksówki i z taksówki na stanowisko, gdy na miejscu usiadłam poczułam jak co¶ ze mnie leci(byłam w białych spodniach) wystraszyłam się bo byłam dopiero 3 dni po okresie, ale spodnie pokryły się jasn± mokr± plam±, czułam się głupio potwornie. Od tego dnia noszę podpaski na co dzień z obawy, że znowu mi się to przytrafi:(. Również głupio mi jak idę po obiedzie, gdyż nie jestem w stanie wstrzymać gazów. Żenuj±ce, ale tak już jest. Znacie może jaki¶ dobry sposób na te dolegliwo¶ci??Wiem, że to przez ten kręgosłup, ale trzeba jako¶ funkcjonować przecież.

K-ga 2012-08-03, 15:31

Witam serdecznie
jestem po rm i wyszlo mi tego sporo ale po wizycie u neurologa jestem skierowana do szpitala juz na 9 sieronia strasznie sie boje lekarz powiedzial ze mam miec przecinana przepukline zeby niebylo nacisku na nerwy czy ktos cos podobnego przechodzil jak to wyglada prosze o jakies wytlumaczenie bo im wiecej czytam tym mniej rozumiem jak dlugo bede zmuszona lezec kiedy bede mogla wrucic do pracy cierpie od maja wiec tez mam juz dosc tego bólu pozdrawiam

Irena 2012-08-05, 21:04

Witam wszystkich cierpiacych mam 30 lat i
OD czterech miesiecy zmagan sie z bolem plecow w odcinku ledzwiowym za pare dni mam TK ale prawdopodobnie to przepuklina
Dotychczasowe leczenie nieprzynosi zadnych efektow wiec poszukuje dobrego neurologa z okolic Kielc Jezeli ktos dysponuje kontaktem do takowego prosilbym o udostepnienie

GACEK 2012-08-10, 18:14

Co to znaczy
Na poziomie L5-S1 masywna centralno-lewoboczna zachylkowa przepuklina kr±żka międzykręgowego
RTG-Zdjęcia kręgosłupa L-S wykazuj± wyrównanie fizjologicznej lordozy ,niewielkie lewoboczne skrzywienie . Drobne osteofity na przednich krawędziach trzonów od L3 do L5. Poza tym w zarysach kostnych bez zmian radiologicznych.Rezonans Magnetyczny- Badanie wykonano w sekwencjach SE,TSE w czasach :T1-T2-zaleznych STIR wpłaszczyznie strzałkowej i poprzecznej. Poczatkowe zmiany zwyrodnieniowe kr±żków mk L4/L5 i L5/S1.Naczyniak trzonu TH12 12mm.Na poziomie L4/L5 masywna centralno-lewoboczna przepuklina kr±żka MK uciskaj±ca worek oponowy i korzeń lewego nerwu rdzeniowego.W mniejszym stopniu zwężony również zachyłek prawy.Na poziomie L5/S1 masywna centralno-lewoboczna,zachylkowa przepuklina kr±żka MK znacznie uciskaj±ca korzeń lewego nerwu rdzeniowego oraz,w mniejszym stopniu worek oponowy.Zmiany zwyrodnieniowe blaszek granicznych trzonów.Kr±żki międzykręgowe,trzony kregowe na pozostałych badanych poziomach o prawidłowej wysoko¶ci i sygnale MR.Rdzeń kręgowy w zakresie stożka bez zmian ogniskowych.

MANIU 2012-08-10, 21:09

Ostatnia rwa w marcu.
Nie mam niedowładów. Nie mam drętwienia. Skaczę, fikam, koziołkuje a w tym czasie na rezonansie potężna dyskopatia, dwa kr±żki także w mniejszym stopniu uszkodzone, mała skolioza i rotacja kręgu.
Naprawdę - decyduje się na operację tylko dlatego, że lekarz mi powiedział iż z tak± dyskopati± to największe fajerwerki jeszcze przede mn± i jak to zostawię to będzie z wiekiem już tylko gorzej...
Na termin czekam, co¶ powinnam wiedzieć w tym tygodniu.
Aha - lat mam 25 a dyskopatię od 15 r.ż. Z czego od tamtego czasu do 2 uszkodzonych kr±żków doskoczył jeszcze jeden + skolioza + rotacja...

Ann 2012-08-17, 22:12

Witam mialam operacje 12 czerwca w czestochowie na parkitcce przez poltora miesiaca bylo super nieczulam zadnego bulu teraz odczowam bol lydki i dolu kregoslupa zaczelam chodzic na rechabilitacje ktura byla umowiona jeszcze przed operacja ale lkarz powiedzial ze zawczesnie boje sie ze moglam sama cos zpieprzyc czesto sie zapominam schyle sie albo cos zlapie naprzyklad mojego kochanego wnusia ma 46 lat i przyznaje ze osoba trohe narwana moje pytanie czy moglam sama sobie wten sposob cos zrobic zycze wszystkim zdrowia i ostroznosci

maria 2012-08-27, 16:16

Jestem po operacji usunięcia kawałka dysku L5/S1 (11/2007). Zabieg był wykonywany w szpitalu na ul. Szaserów w W-wie. Polecam omijać ten szpital szerokim łukiem. Zostałem zakwalifikowany przez prof. Podgórskiego (chyba największego chama w¶ród warszawskich neurochirurgów). Prywatna wizyta, póĽniej konsultacja w szpitalu rezonans za 450 zł, mimo zrobionego rezonansu 2 mce wcze¶niej. Oczywi¶cie nie operował mnie profesor, tylko jaki¶ lekarz, którego nawet nie widziałem na oczy. Po miesi±cu od operacji robiłek kolejny rezonans po w wypisie operacji miałem napisane, że zoperowano dysk L4/L5 zamiast L5/S1, taka informacji była również w karcie operacyjny, ot drobna pomyłka. Okazało się. że zoperowany dobry odcinek, natomiast ci±gle odczuwałem ból pleców, a czasem też nogi.

Teraz po 5 latach od operacji mam nawrotow± przepuklinę L5/S1 i chory dysk na poziomie L4/L5, jestem na mocnych lekach przeciwbólowych, ból dochodzi do kostki. Po konsultacji u dr Górskiego (enel-med) wyrok mało przyjemny - reoperacja, wstawienie dwóch implantów dysków L4/L5 i L5/S1 oraz stabilizacji tych dwóch odcinków kręgosłupa. Opcja NFZ odpada, 500 osób w kolejce. Koszt operacji ok. 30 tys. zł.
Dr Górski zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Cała ekipa wywodz±ca się ze szpitala Bródnowskiego jest bardzo OK. Miałem okazję też poznać prof. Z±bka i Dr Zaczyńskiego, wybór padł jednak na Górskiego, tylko sk±d wzi±ć tak duż± kwotę na operację.
I po co ja płacę składkę zdrowotn±?

jacek 2012-08-27, 21:35

Witam jestem 3 miesiace po operacji .przez pierwsze dwa miesiace wszystko ok .pozniej wrocił niedowład lewe j nogi bol kregosłupa taki ze ciezko sie poruszac .czekam na rezonans ale nie mam juz sił na to wszystko od nowa .moze ktos miał podobnie ,?

monika 2012-08-28, 23:30

Witam Wszystkich, mam 26lat w przeci±gu czerwca i lipca przeszłam 3operacje kręgosłupa lędĽwiowego, na pocz±tku nie mogłam chodzić wstać z łózka dzisiaj po miesiacu pobytu w domu chodzę o kulach a również przejdę już krótk± trasę samodzielnie.Wieczorem bardzo boli mnie noga ale jest to ból do wytrzymania. Wszystkim polecam dr Winklera z Konina to on wyci±gn±ł mnie z kalectwa.

Ania 2012-08-30, 11:54

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18  19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |