Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Joanno...
przestraszył mnie mocno Twój post i współczuję Tobie i Twojej mamie , może podaj choć miasto w której *funkcjonuje* ta klinika ,żeby można jej było unikać.Też tak my¶lę ,że to jednak nie zabieg a operacja która wymaga potem długiej i dobrej rehabilitacji w przypadku gdy się powiedzie...jest ona tak samo ważna jak sama operacja.Pozostaje jedynie Ci radzić ,żeby¶ szukała kogo¶ kto podejmie się naprawy czyjego¶ błędu.Ja osobiscie czekam na termin w krakowie w nowo otwartym szpitalu na ul.focha, był może tam kto¶ operowany?no nic im dłużej czytam to forum tym mocniej jednak dochodzę do przekonania ,żeby zrobić wszystko w celu uniknięcia stołu.no nic na razie reha przynosi efekty...życzę Wszystkim wakacji bez bólu, nadziei dobrych lekarzy i rehabilitantów...którzy sama wiem po sobie s± w stanie zdziałać czasem cuda

Agii 2014-07-25, 13:50

Witam, mam 33 lata cierpię na ból kręgosłupa w odcinku lędzwiowym + promieniuj±cy ból do prawej nogi.
Zrobiłam prywatnie rezonans magnetyczny i oto wynik:
Badanie MR kręgosłupa lędĽwiowego wykazuje na poziomie L5-S1 duż±, po¶rodkowo -prawoboczn± przepuklinę kr±żka międzykręgowego, która znacznie uciska na worek oponowy, wypełnia prawy zachyłek boczny i uciska na prawy korzeń nerwowy S1. Przepuklina wykazuje wyraĽn± tendencję do sekwestracji.
Na poziomie L4-L5 obecno¶ć symetrycznej wypukliny kr±żka międzykręgowego typu bulging, która uciska na worek oponowy , zwęża oba zachyłki boczne kanału kręgowego i oba otwory międzykręgowe na tym poziomie. Oba korzenie nerwowe L5 uci¶nięte.
Kr±żki międzykręgowe L4-L5 i L5-S1 wykazuj± znaczne obniżenie wysoko¶ci i sygnału w obrazach T2 zależnych o charakterze zaawansowanych zmian degeneracyjnych.
Poza tym sygnał i wysoko¶ć trzonów kręgowych oraz pozostałych kr±żków międzykręgowych s± prawidłowe. Nie wykazano zmian w obrębie stożka końcowego rdzenia kręgowego.

Udałam się konsultacje neurologiczne, gdzie Pan Doktor zaproponował mi discektomie+ PLIF . Operacja miałaby się odbyć w szpitalu w Słupsku.
Czy kto¶ z Was przeszedł podobn± operację? Jak się po niej czuje? Jak długo trwa rehabilitacja po takiej operacji?

Kasia 2014-07-31, 11:19

Czesc.EwaEwa.Ja jestem z Plocka i mialam tam dwie operacje odcinka L4-L5 S1.Odradzam z calego serca.Pierwsza spaprali i za pol roku byla nastepna .Teraz jestem rok od drugiej i od paru miesiecy nie jest dobrze.Czekam na rezonans w Wawie ale dopiero w pazdzierniku a potem na kontrol.Pozdrawiam i zycze zdrowia.

Anna 75 2014-08-01, 15:55

Do Kasi...nie wiem, czy ja tu czesto pisalam. Mam dwa implanty, jeden sztwyny, drugi ruchomy. OPercaje mialam w pazdzierniku 2012 roku w Slupsku. Tamtejsza neurochirurgia jest na wysokim poziomie. Gdzie nie jestem w POlsce, kazdy wie,ze tam oddzial prowadzi Galazka. pamietaj,ze operacjato ostatecznosc. Ja po szpitalu w domu bylam sama i bylam zmuszona sama wszystko robic. Da sie, czlwoiek, jak musi, da rade.Ale, pierwsze dni, tygodnie to kanal, fakt. Dopiero lepiej mi wyraznie zrobilo sie rok po operacji, chodzi o sakle bolu.

gosia 2014-08-08, 16:15

EwaEwa, a kiedy miała¶ pierwsz± operację w Otwocku i czemu masz mieć następn±? Pytam bo ja też jestem już po jednej operacji L5S1 (01.2013 w Warszawie) i wszystko wskazuje na to, że mam mieć następn± i zasugerowano mi wła¶nie Otwock.

Anja 2014-08-10, 17:55

Trzy tygodnie temu mialem operacje kregoslupa szyjnego byla dosc powazna itrwala az 7,5godziny lekarze podobno byli mokrzy wstawili mi klatke oraz jakas plytke pisze ze usunieto 3 dyski obudzilem sie na pooperacyjnej poprzypinany do jakis kabli z tlenem na ustach makabra obecnie czuje sie dobrze ale czucie w rekach jeszcze niewrocilo calkowicie boje sie bo w pazdzierniku beda mi operowac ledzwiowy tam tez jest wielki bajzel na dzien dzisiejszy niemoge chodzic prawa noga wogole niereaguje jakprubuje na sile stanac to makabryczny bol w nocy niespie gdyrz czesto dostaje uderzen jakby 1000 volt w nogi i az chce sie wyc z bolu cyli jeszcze 2 miesace makabry neurochirurg obiecal mi ze bedzie po operacji lepiej ale moze tylko sie ludze ze bede chodzil koplikuje sprawe ze mam wstawione 2 endoprotezy bioder podsumowujac posypala mi sie cala konstrukcia a mam dopiero 54 lata a w okresie 3 lat siada wszystko przepraszam no niewsztstko licze ze bedzie lepiej.poprzednim okresie pocieszala mie psychicznie pani wanda ale pozniej niechcialem zawracac mymi problemami jej glowy pozrawiam ja i wszystkich radzacych sobie zbolem marek

marek 2014-08-23, 10:10

Marek
W końcu się odezwałe¶. Tyle razy wchodziłam na forum i prosiłam aż napiszesz jak się czujesz a Ty nic. My¶lałam ci±gle jak Ci się to wszystko poukładało. Dlaczego tak długo zwlekali z t± operacj± aż do teraz? Czy miałe¶ już jak±¶ przedtem, bo nie wiedzieli od czego zaczać.
Widzisz jedn± masz już za sob± i jest dobrze, tak będzie i z nastepn±. Trzeba tylko czsu . Teraz musisz się rehabilitować i dojdziesz do siebie. Jeszcze będziesz tańczył.
Gdzie byłe¶ operowany ???
Pozdrawiam

Wanda 2014-08-24, 22:56

Witam ciebie Wando.Niepisalem dlugoz powodu iz niechcialem cie obarczac mymi problemami.Operowali mnie w Czestochowie,operacja byla bardzo ciezka ale jak stwierdzili bez niej nikt niepodiolby sie operaci ledzwiowego .Takze bolu narazie nieubylo nic,anawet jest gozej poniewaz obecnie prawie niechidze wcale jedynie podskakuje o balkoniku,Zebym weszedl lub zeszedl ze schodow to jest mazenie narazie nierealne,lekarze twierdza iz dopiero po nastepnej poczuje sie leoiej iz ta pierwsza byla tylko przygotowaniem.ladneprzygotowanie jak ogladalem rtg mam wkrecone 8 srob i 5 segmenow klatki pokolei wszystko usztywnione plytka tytanowa ,narazie dolikatnie krece glowa Podjecie decyzi ponaglilo to iz pewnego dnia niemoglem zejsc 10 stopni po schodach na parter.Zjechalem na tylku jak niemowle .Napisz co uciebie slychac jak obecnie sie czujesz bo przecierz ja niejestem pepkiem swiata,PRZEPRASZAM ZA BLEDY,marek

Marek 2014-08-26, 12:38

Witaj Marek
Zobaczysz będzie dobrze, tylko jak pisałam trzeba czasu i cierpliwo¶ci. Poza tym bardzo ważna jest rehabilitacja. Ja bez rehabilitacji byłam kalek±, teraz funkcjonuje w miarę dobrze, robię wszystko co mi trzeba , oczywi¶cie z umiarem jeżeli chodzi o dzwiganie. Mogę dzwigać do 15 kg Kiedy¶ harowałam jak wół, podnosiłam większe ciężary i tak dorobiłam kręgosłup. Cieszę się że zgodziłam się na t± operację bo czuję się bez porównania lepiej jak przed operacj±. Wtedy to była już męka.
Oczywi¶cie muszę uważać na siebie teraz, musiałam zmienić styl pracy. Ale dobrze jest jak jest, że mogę jeszcze robić. Oczywi¶cie że jak więcej popracuję to mnie boli, ale to nie ten ból co kiedy¶. Znam osobę z 8 ¶rubami i czuje się jeszcze lepiej niż ja i robi wszystko jak kiedy¶. Słyszałam od kilku osób co miały wstawione kiedy¶ implanty a teraz maj± ¶ruby , to czuj± się teraz super. Nic ich nie boli. Także głowa do góry, będzie dobrze. Na pewno operowali Cię dobrzy fachowcy. Po dwóch miesi±cach od operacji idż na rehabilitację bo to jest ważne. Na pewno zalecili Ci jakie¶ ćwiczenia w domu, to ćwicz szybciej dojdziesz do sprawno¶ci.
Życzę Ci dużo sił i wytrwało¶ci, zobaczysz jeszcze będziesz tańczył kiedy¶.

Wanda 2014-08-27, 22:12

Ja nie wiem jak to jest, że ludzie ze ¶rubami i implantami dobrze funkcjonuj± a ja po zaledwie usunięciu jednego dysku nie mogę doj¶ć do siebie i jest tylko coraz gorzej. Rehabilitacja jedna za drug±, sama też ćwiczę i jest tylko gorzej, minęło półtora roku od operacji a ja mogę chodzić do 15 minut a potem idzie mi w cał± nogę, stać w miejscu mogę najwyżej do 5 minut... wróciłam do pracy parę miesięcy temu i ledwo mogę do niej dojechać. Od jednej lekarki usłyszałam ostatnio, że mam się wzi±ć w gar¶ć a nie chodzić po lekarzach i szukać rozwi±zania bo rozwi±zania mi nikt nie znajdzie, tak po tej operacji może być, ja tak mam i mam się z tym pogodzić. Łatwo powiedzieć. A ja jestem jeszcze młoda, mam małe dzieci a nie jestem w stanie funkcjonować. Nie mogę zrobić najprostszych rzeczy, zakupów, powiesić prania, zaj±ć się dziećmi gdy wracam z pracy bo po 12 godzinach na nogach umieram z bólu. Jestem na skraju wyczerpania psychicznego po pierwsze przez życie z ci±głym bólem a po drugie przez to, że czuję jakbym znalazła się w punkcie, w którym nie da mi się pomóc, rehabilitacja nic nie daje a lekarze nie widz± u mnie przyczyny bólu, rehabilitanci zreszt± też nie, bo rezonans pokazuje zwykłe zmiany pooperacyjne czyli bliznę i tyle.

Anja 2014-08-27, 23:55

Anja
Przykro mi żę ciagle cierpisz. Wydaje mi się, że może co¶ nie tak z Twoj± operacj±. Czy aby była ona dobrze przeprowadzona. Z tego co wiem dużo osób ma zle wykonane operacje. My¶lałam kiedy¶ że wszyscy operuj± jednym sposobem. Ale tak nie jest, co szpital to inna technika operacji.Może powinna¶ znależć dobrego specjalistę neurochirurga i z nim porozmawiać, chociażby miała¶ pojechać gdzie¶ dalej. Zrób sobie nowy rezonans i pojedĽ do dobrego neurochirurga.

Wanda 2014-08-28, 22:57

Pani Aniu bardzo dobrze pania rozumie,ak wczesniej pisalem to taksamo borykam sie z tym problemem.Najpierw jedna endoproteza niepomogla ,pozniej druga jeszcze gozej jak przed bo z komplikacjami nastempnie kregoslup szyjny czuje sie makabrycznie w pazdzierniku bedzie operowany ledzwiowy niezdaze sie zrechabilitowac a z powodu xe podskakuje na jednej nodze czuje ze lewa endoproteza biodra jorz sie wykancza t o nadodatek cos sie robi w kostkach i kolanach ,Pani wanda prubuje mnie pocieszac ale ja jurz niezabardzo wierze w skotek tych operaci to jest jak domino ruszysz a zaczyna sie sypac.najgozej jest w nocy i psychicznie i fizycznie ,Marek.Pozdrowienia dla pani Wandy.

marek 2014-09-02, 15:19

Do Marka
Marku Ty nie możesz sie poddać. Musisz wierzyć w to że będzie dobrze. Wiara czyni cuda, i to jest więcej niż połowa sukcesu. Jak nastawisz sie pozytywnie do tego wszystkiego to będzie Ci lepiej. WeĽ może sobie co¶ na uspokojenie, wtedy i będziesz lepiej spał i na Twoj± chorobę spojrzysz innym okiem. W takich chorobach często ludzie bior± tabletki uspokajaj±ce- to nie żaden wstyd. Nie mów do mnie Pani, tutaj na forum zwracamy się po imieniu. Jeste¶ bardzo krótko po operacji, żeby czuć już poprawę. Operacje na ko¶ciach s± bardzo bolesne i długo trzeba sie rehabilitować żeby uzyskać poprawę. Wiem z własnego do¶wiadczenia. Życzę Ci dużo siły i wytrwało¶ci.

Wanda 2014-09-03, 21:04

Marek
Jak się czujesz po operacji ? Mam nadzieję że z każdym dniem lepiej. Napisz chociaż dwa słowa.

Wanda 2014-09-12, 22:10

Dziendobry Wando.Czuje sie fatalnie.Znowu chyba watpie w sens tego wszystkiego.Rana zagoila sie sfietnie ale pojawiaja sie trudnosci z przelykaniem czuje jakby w gardle cos tkwilo glowa mam ograniczone ruchy i ztylu glowy czuje bol.Ale czego moglem sie spodziewacjak operacia trwala 7,5 godziny iw szyi mam taka wielka plytke.Wiec mam obawy jak to bedzie po tej drugiej to joz za miesiac .Napisz czy chociaz u Ciebie jest wszystko w porzadku

Marek 2014-09-15, 00:07

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124  125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |