Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Lekarze z ZUS to matoly, ktore w inny sposob nie potrafia dorobic. Poza tym, na Boga, jak moze o kregoslupie opiniowac lekarz chorob zakaznych? U takiego wlasnie wczoraj bylam...porazka. Jakie badanie? nawet nie dotknal i o nic nie pytal, tylko pieprzyl, ze do pracy isc powinnam. I tylko to w kolko.














gosia 2013-03-15, 12:41

Pakujesz się, iedziesz do szpitala, tam robi± ci badania (kpirew ekg) wywiad przez anastezjaloga, ostatnim posiłkiem jest opiad dzień przed operacj±. W dniu operacji umieszczaj± znacznik na kręgu i wykonuj± zdjęcie rtg. Puzinej już tylko operacja

zibi_p 2013-03-15, 12:47

Dzięki Zibi :) jestem taka pobudzona :)

Kasia 2013-03-15, 12:54

Kasiu, u mnie było zupełnie inaczej niż u Zibiego. Badania miałam mieć zrobione już przed przyjęciem do szpitala, lekarz podyktował mi listę, zrobiłam wszystko w ramach abonamentu w swojej klinice. Je¶ć miałam ostatni raz wieczorem na dzień przed operacj±. Nie było wiadomo, o której będzie operacja ale potem okazało się, że idę pierwsza. Przyjęcie do szpitala miałam ok 9:00, na salę zaprowadzili mnie chyba ok 10:00 - 11:00 (zabawne, że nie pamiętam dokładnej godziny), przed operacj± nie miałam już żadnego rtg, podawane były tylko jakie¶ 2 kroplówki i wywiad z anestezjologiem.
Wiem, że na silny lęk i zdenerwowanie proponuj± leki uspokajaj±ce ale ja nie skorzystałam, mojej znajomej to nawet nie pytali o zdanie tylko po prostu jej dali i powiedzieli żeby wzięła.
Ponieważ operacja wypadła mi rano to jeszcze tego samego dnia mogłam już je¶ć, razem z s±siadk± z sali (operowan± zaraz po mnie) dostały¶my wieczorem kolację.

Co do ZUSU, to wiem, że oni mog± wszystko, unieważnić zwolnienie, odebrać ¶wiadczenia itd., no cóż, niestety mnie też przyszło się z nimi zmierzyć, zazdroszczę tym, którzy maj± długie zwolnienia i ani jednej kontroli.
A co do samej kontroli to ja nawet nie wiem jaki lekarz przeprowadzał u mnie ostatni± kontrolę bo na drzwiach było tylko nazwisko i informacja, że to orzecznik a pani mi się nie spowiadała jakim jest lekarzem. Badanie jakie¶ tam przeprowadziła, kazała mi zrobić kilka ruchów, na boki i takie tam, potem podnosiła mi nogę jak leżałam i tyle. Była małomówna ale w miarę ludzka bo nic na siłę mi nie robiła.

Anja 2013-03-15, 14:03

Zorro, pamiętam, że u Ciebie po ćwiczeniach było różnie i sama ostrożnie do nich podchodzę, na razie drugi tydzień robiłam takie po których było mi tylko lepiej. Ale mam lekki strach przed nowymi ćwiczeniami, które co spotkanie maj± wchodzić. Obserwuję reakcję organizmu i nie będę robić nic przy czym jest ból. Tak też zalecił mi prof., rehabilitanci to różnie do tego podchodz±...

Anja 2013-03-15, 14:06

Witam im blizej mojej operacji po przeczytaniu Waszych wpisow coraz bardziej sie boję.Moj rezonas mojego nieszczesnego kregoslupa wyglada tak* ;wykazyje wielopoziomowe obnizenie wysokosci przestrzeni miedzykregowych oraz wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowo-wytworcze w stawach miedzykregowych z przerostem wyrostkow stawowych co lacznie prowadzi do zwezenia swiatla otworow miedzykregowych i zwyrodnieniowej bocznej stenozy kanalu kregowego. okrezne ,plaskie wypukliny krazkow miedzykregowych wpuklajace sie do otworow miedzykregowych.. na poziomach L2/L3 L3/L4L4/L5 i L5/LS. A na poziomie L1/L2 ogniskowa prawoboczna przepuklinakrazka miedzykregowego, ktorej towarzyszy zwyrodnieniowy prog kostny ,ktory modelue worek oponowy po stronie prawej oraz uciska prawy korzen rdzeniowy. Obnozony sygnal krazkow miedzykregow ych swiadczy o ich dehydratacji. I szczerze nie mam pojecia na czym bedzie polegala moja operacja/.Je¶li ktos moze mi cos na temat moich problemow pomoc byla bym wdzieczna.A operacja juz w maju.

Anula 2013-03-15, 14:51

Anula a moja już w poniedziałak :)

Kasia 2013-03-15, 14:55

Anula, to na czym będzie polegała operacja powinien wytłumaczyć Ci lekarz kieruj±cy na operację, tym bardziej, że masz wiele różnych wypuklin i ja powiem Ci szczerze, że mimo iż jestem po tej operacji to nie wiem co będzie robione w Twoim przypadku i nie s±dzę aby kto¶ tu z nas pisz±cych wiedział bo nie ma dwóch jednakowych wyników rezonansu i tak naprawdę co osoba to inny przypadek, inne umiejscowienie i wielko¶ć przepuklin itd.
U mnie było wycięcie kawałka dysku, wycina się to co wyszło i uciska na nerw, potem podszycie i koniec.

Anja 2013-03-15, 15:26

Trzymam kciuki Kasienko, a gdzie bedziez miała ta operację?a troche sie boje bo jestem już po 50 -tce.Moj neurolog jest sympatyczny potrzymuje mnie na duchu a to tak duzo dla obolalego pacjenta. Przeciwienstwo tych lekarzy z Zus.A przeciez kiedys przysiegali ze beda czlowiekowi pomagac a nie upadlac i doprowadzac pacjenta czasami do mysli samobojczych. Och w jakim kraju nam przyszlo zyc

Anula 2013-03-15, 15:36

Tak, na czym ma polegac operacja o tym powinien od razu lekarz, ktory kieruje do szpitala powiedziec. Choc troche, by naswietlic problem. Ci z ZUSu to inna para kaloszy. Ich celem nie jest przeciez leczenie, lecz jak najszybsze przywracanie do rzekomego zdrowia, by pracowac a nie obciazac budzetu panstwa. Choc to z naszych skladek, ale wmawia nam sie,ze panstwo okradamy. Lekarze z ZUS maja dyrektywy, od samego Tuska zarzadzenie sprzed kilku lat, by obcinac wszelkie swiadczenia, ile sie tylko da. Mamy wiec Tuska, Platforme i panstwo bardzo obywatelskie. A totalny upadek sluzby zdrowia nastapil wraz z rzadmi PO. Lecze sie od lat, wiem to. Jeszcze piec lat temu na specjaliste czekalo sie gora miesiac, tyle samo na badanie rezonansem czy tomografem. Czlowiek tu nic nie znaczy, bo tylko jest obciazeniem dla panstwa, chory czlowiek, oczywiscie. Lekarze tez w tym systemie coraz bardziej bezduszni. Choc sa wyjatki. Mi jeden zawsze na maila tego samegi dnia odpowiada a jeden pulmonolog w Szczecinie dal mej corce, studentce, kase na leki, bo nie miala wtedy srodkow. On powiedzial,ze te leki sa konieczne , on na zycie ma, a musi wiedziec, ze chory bedzie bral leki i sie leczyl. Ale, to juz starszy lekarz, z innej bajki.Anula, ja tez mam juz 51 lat i jakos przezylam trudna operacje, te dwa implanty. Badzcie, kobietki, dzielne. Bo nic innego nie pozostaje.

gosia 2013-03-15, 16:04

Http://www.akademiakregoslupa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=41 swietna stronka dla nas z naszymi problemami z kregoslupem.

Ewa 2013-03-15, 17:06

Anula będę miała operację w Bytomiu . Jestem już spakowana i nerwowa ;)
Pozdrawiam wszystkich i odezwę się kiedy¶ tam jak wrócę do chaty :)

Kasia 2013-03-15, 19:44

Kasiu, trzymaj się, będę wypatrywać wie¶ci od Ciebie :) Może szybciej Cię wypuszcz± niż za te 14 dni. A będziesz miała dostęp do netu w szpitalu, przez komórk± czy co¶?
Tak czy inaczej, trzymam kciuki za Ciebie :)

Anja 2013-03-15, 20:02

Ewa
Stronka fajna- reklama McKenziego ( mój licencjonowany poprawiał mnie że mówi się McKenzie) - tylko że ci co tu l±duj± na tym forum to już s± po zachowawczej która niestety nie daje efektu - 95% ludzi ta metoda wła¶ciwie poprowadzona pomoże a my.... należymy do wybrańców ( 5%) i jest ciach, sama metoda jest jak najbardziej OK, ja w swoich ćwiczeniach na ten moment używam przeprostu jako weryfikatora czy nie przeci±żam stawu, także korzystam z pewnych jej elementów. Problem w naszym kraju polega na tym że specjalistów od tej metody jest w cholerę- licencjonowanych/samozwańców itd....- a fachowców już niestety dużo mniej

Ka¶ka --- szybkiego powrotu do domu

Gosia- u nas w kraju to nawet może rz±dzić Myszka Miki, bo i tak żaden *wybraniec* nie kiwnie palcem w przypadku zdrowia, a co do orzeczników sztuczka polega na tym że nie ważne kto wydaje polecenia(zalecenia) , kwestia czy jest się człowiekiem czy nie.....

Jan 2013-03-15, 21:50

Nalać Janowi bo dobrze gada :)

Anja będę miała tylko komórkę.

Dobranocka :)

Kasia 2013-03-15, 22:05

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66  67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |