Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Moi drodzy, bardzo potrzebuje Waszej pomocy. Poszukuje dobrego, leczacego nowoczenymi metodami neurochirurga z Warszawy. Kogo polecacie, jako lekarza który w dokładny i spokojny sposob udzielilby mi odpowiedzi na moje pytania. Chodzi o pilna konsultacje pooperacyjna kregoslupa ledzwiowego.(Mialam operacje za granica)
Czy ktos moglby przedstawic opinie o dr.Kazimierzu Abramiuku lub o dr.Arkadiuszu Wilku?Bardzo będe wdzieczna za informacje.Pozdrawiam wszystkich














Agata 2013-07-24, 22:59

Agata, lekarze neurochirurdzy na ogół nie s± zbyt rozmowni, ale z własnego do¶wiadczenie wiem , że z tym lekarzem można spokojnie porozmawiać i on dokładnie wszystko wyja¶ni http://www.znanylekarz.pl/jaroslaw-andrychowski/neurochirurg/warszawa-warszawa , wejdż sobie na t± stronę i poczytaj o nim

ewa 2013-07-25, 09:08

Ewaa po takim zwolnieniu musisz przepracować 2 miesi±ce i jeden dzień by móc znowu i¶ć na zwolnienie . Ja miałam operację 18 marca a 1 lipca wróciłam do pracy typowo siedz±cej . W zeszłym tygodniu odebrałam orzeczenie o niepełnosprawno¶ci typu umierkowanego w i kartę parkingow± na 5 lat i przysługuje mi teraz 7 godzinny czas pracy i 10 dni dodatkowego urlopu

Pozdrawiam

Kasia 2013-07-25, 12:21

Kasiu napisz jak załatwiała¶ to orzeczenie

go¶ć 2013-07-25, 19:50

W miejscowym osrodku pomocy społecznej odbiera się taki wniosek , który wypisuje lekarz prowadz±cy czyli w moim przypadku neurochirurg potem oddaje się go wraz z kserokopi± wypisu szpitalnego i czeka na termin komisji . Komisja była po 3 tygodniach trwała kilka minut i za 5 dni odebrałam to orzeczenie. Oddałam już je w pracy i wychodzę godzinę wcze¶niej :)

Pozdrawiam

Kasia 2013-07-26, 10:31

Ponoc od zeszlego roku nie przysluguje juz 7 godzinny dzien pracy z powodu niepelnosprwanosci. Zmieniono przepisy, urlop dluzszy i inne rzeczy zostaly. Praca jednak 8 godzin. Czasem pracodawca z wniosku lekarza medycyny pracy, moze sam pracownikowi dac te 7 godzin, ale nie jest teraz juz to obligatoryjne. Miesiac temu bylam w pokoju w sanatorium z taka, co tez ma to orzeczenie. I tez tak mowi, poza tym, mowa o zmianach w przepisach byla tez w internecie.

gosia 2013-07-26, 11:45

Http://wyborcza.pl/1,97654,11379070,Dodatki_i_ulgi_dla_niepelnosprawnych.html

Mialam racje, od 1 stycznia 2012 roku nie mam juz ulgi w czasie pracy z powodu niepelnosprawnosci. Wszyscy pracuja 8 godzin...

gosia 2013-07-26, 11:51

Witam dzięki za informacje pozdrawiam

go¶ć 2013-07-26, 12:16

Gosiu nie masz racji ...jak lekarz Ci napisze że masz pracować 7 godz to zakład pracy się do tego stosuje .
Pracuję juz od poniedziałku po 7 godz.

Kasia 2013-07-26, 15:24

Od 1 stycznia 2012 roku czas pracy osoby zaliczanej do umiarkowanego lub znacznego stopnia niepełnosprawno¶ci został wydłużony z 7 do 8 godzin dziennie (z 35 do 40 godzin w wymiarze tygodniowym). Oznacza to, że wszystkie osoby niepełnosprawne - niezależnie od stwierdzonego stopnia niepełnosprawno¶ci - obowi±zuje taka sama maksymalna dobowa i tygodniowa norma czasu pracy. Wyj±tek stanowi przypadek, gdy lekarz medycyny pracy wyda za¶wiadczenie o celowo¶ci skrócenia normy czasu pracy. Wówczas pracodawca ma obowi±zek zastosować się do sugestii lekarza i zapewnić niepełnosprawnemu skrócony czas pracy, przy czym - uwaga - nie może obniżyć mu pensji. Osoba niepełnosprawna nie może również pracować w nocy, ani w godzinach nadliczbowych.



Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,97654,11379070,Dodatki_i_ulgi_dla_niepelnosprawnych.html#ixzz2a9qNGdwN

Kasia 2013-07-26, 15:25

Przeciez tak napisalam, ze na wniosek lekarza medycyny pracy czas pracy moze byc skrocony do 7 godzin. Nie jest to obligatoryjne, bo przepis mowi, ze bez wzgledu na stopien niepelnosprawnosci kazdy ,jak pracuje, ma pracowac 8 godzin. Ale, jest to rzadkie, by taki wniosek lekarz wystawil, gdyz pracodawca kalkuluje, czy mu sie takiego pracownika oplaca zatrudniac. W sferze budzetowej to moze przejsc, ale u prywatnego pracodawcy, raczej nie. Inna rzecz, ja teraz po sobie twierdze, ze jak sie da wysiedziec 7 godzin, to sie i godzine dlusje wysiedz. ja, na razie, nie moglabym i 4 godzin non stop w wymuszonejpozycji wysiedziec. Dzis bylam u neurochirurga i...on nie wie, co mi jest. Kaze prywatnie isc do lekarza, ktory operowal. Ponoc z rezonansu wynika, ze moze mnie bolec lewa strona a ja mam bole prawej...Od zawsze, przed i po operacji. Kolejny lekarz, ktory powiedzial, ze czasem niczym medycyna nie umie wytlumaczyc dolegliwosci bolowych. To tak na marginesie, gdyz tu, na portalu, ludzie zaw2sze po operacji winia lekarzy. Ponoc medycyna ma jeszcze wiele do odkrycia, jka mi dwa lata temu powiedzial stary doktor. Ze nie zawsze po operacji sie poprawia, choc sie ona powiodla...

gosia 2013-07-26, 20:30

Agata, ja miałam konsultację u Kazimierza Abramiuka, powiem szczerze, że nawet nie wiedziałam, że jest polecanym lekarzem :) Ja byłam u niego z przypadku, bo akurat on miał wolny w danym momencie termin. Zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie, po pierwsze (co jest dla mnie bardzo ważne w ocenie lekarza) oprócz przeczytaniu opisu rezonansu obejrzał sam zapis na płycie i na podstawie tego co tam zobaczył wydał opinię a nie na podstawie czyjego¶ opisu. Dodatkowo odwrócił monitor komputera i dokładnie pokazał mi na ekranie gdzie jest wylany dysk i wszystko wytłumaczył. Także jego mogę polecić z cał± pewno¶ci±. Co do Wilka to już wiele osób tu go polecało, więc chyba więcej nie trzeba :)

Zorro, przepraszam, że dopiero dzi¶ odpisuję ale nie zagl±dałam tu przez te parę dni.
W wawie znani s±:
Mateusz Olech z http://www.fizjokoncept.pl/o-nas.php
współpracuje z prof. Podgórskim, przynajmniej mój przypadek z nim konsultował

Jacek Jan Sobol wła¶ciciel czy kierownik http://www.rehabilitacjaorto.pl/
Do niego byłam kierowana już przez kilku lekarzy ale jeszcze nie korzystałam z jego pomocy, planuję wła¶nie umówić się na wizytę :)

Krzysztof Narosz kierownik Fizjo Med: http://www.terapia-manualna.com/
O Naroszu też wiele osób mi mówiło, ale jak się zapisałam na wizytę to zostałam umówiona po prostu do którego¶ z pracuj±cych w tej klinice rehabilitantów i ostatecznie z K.Naroszem nie miałam żadnego kontaktu :( a rehabilitacja nie przyniosła mi prawie żadnego efektu :/ na pewno trochę zwiększyła mi się ruchomo¶ć kręgosłupa ale ból jak był tak jest a na kolana też nic mi nie pomogło :( ALE w necie jak poczytać o nich to ludzie naprawdę sobie chwal± dlatego my¶lę, że warto spróbować tylko poprosić o wizytę konsultacyjn± konkretnie u Krzysztofa Narosza.

Bartosz Pecarz z http://fimedica.pl/index.php/bartosz-pecarz-fizjoterapeuta/
o nim usłyszałam w sumie całkiem niedawno (bo w maju tego roku) ale z tego co zd±żyłam się zorientować to jest to rehabilitant z prawdziwego zdarzenia i jeżeli nie zdecyduję się ostatecznie na Sobola to wybiorę się do Pecarza.

Rozumiem, że rozgl±dasz się za rehabilitacj±?

Anja 2013-07-28, 17:42

Dziękuję Anja za wyczerpuj±ce informację .
Tak szukam rehabilitanta , bo odczuwam dyskomfort w miejscu operacji
itp. Na jutro 30.07 umówiłem się w fimedice. Napiszę po wizycie co i jak . Czy u ciebie z kręgosłupem lepiej ?

Pozdrawiam wszystkich

zorro 2013-07-29, 14:03

Koniecznie napisz po wizycie jak poszło :)
Wybierałe¶ konkretn± osobę w fimedice czy sami Ci kogo¶ dobrali?

U mnie to jest dziwnie bo według rezonansu jest w miarę ok (miałam robiony w czerwcu) a ja mam tak, że boli mnie w konkretnych sytuacjach: jak rano wstaję to np. nie jestem w stanie się schylić w ogóle, po paru minutach od wstania trochę się poprawia i już mogę się nachylić ale nadal co¶ tam czuję. I jak np. położę się w czasie dnia na choćby pare minut to też po wstaniu znowu nie mogę się schylić. A nawet jak ten pierwszy ból się rozjedzie to i tak nie schylam się normalnie bo wtedy odczuwam jaki¶ tam ból. A jak np kładę się po dłuższym przebywaniu na nogach to wtedy przy położeniu się też mi się pojawia ból w lędĽwiach. Albo jak ćwiczę i robię koci grzbiet to wygięcie w łuk do góry jest ok ale już w dół mnie boli itd. itp. dużo by pisać bo wiele jest tych sytuacji gdy mi się te lędĽwia odzywaj± dla mnie w sposób niepokoj±cy a nikt nie umie mi powiedzieć czemu tak jest :(
Zorro, a u Ciebie ten dyskomfort to jest co¶ podobnego do tego co ja opisuję czy jeszcze co¶ innego?

Anja 2013-07-29, 14:24

Zorro a ile to już po Twojej operacji ?

Pozdrawiam

Kasia 2013-07-29, 15:09

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101  102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |