Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Artur w Twoim przypadku ortopeda nic nie da tylko konsultacje neurochirurgiczne ,i ja bym nie czekał na rehabilitacje operacja i tak Cię nie ominie.














Konrad 2013-04-01, 11:11

Dziękuje za odpowiedz ;) Odno¶nie ortopedy, ten do którego idę jutro to *niby* specjalista od urazów kręgosłupa, może on będzie w stanie pomóc w jaki¶ sposób, albo na wła¶ciwy tor leczenia... a rehabilitant był u mnie jeden do tej pory i miałem centralnie wrażenie, że nie chodzi mu wcale o pomaganie mi a bardziej o jak największe wyci±gnięcie kasy ode mnie proponuj±c różnego rodzaju ma¶cie po promocyjnej cenie... (gdzie potem w necie sprawdziłem, że to zwykłe najzwyklejsze ma¶cie s±...)

Artur 2013-04-01, 12:11

Też mi się wydaje, że ortopeda dużo nowego już nie powie ale skoro *niby* specjalista to zawsze po kolejn± opinię można się wybrać.
Ja zanim zdecydowałam się na stół to też obleciałam wszystkich ¶więtych z Podgórskim wł±cznie, dla swojego ¶więtego spokoju, żeby nie pluć sobie potem w gębę, że nie zasięgnęłam wszelkich opinii :)

Anja 2013-04-01, 12:30

Artur
Nie wiem na ile masz wysunięcia dysku, operację traktuj jako ostateczno¶ć- ja się męczyłem na ostro 0,5 roku 2 tygodnie to trudno cos powiedzieć czy unikniesz czy nie operacja wtedy jak masz już pełne objawy neurologiczne i rozerwane dyski a z tego co piszesz to chyba tak nie jest- tak jak Anja pisze znajdz dobrego rehabilitanta- tzn lekarza zajmuj±cego się rehabilitacja albo rehabilitanta jakiego poleci ci neurolog, żadne ma¶ci i inne duperelki ma¶ć nie sprawi że ci przepuklina się wchłonie jak by¶ był z ¶l±ska mogę ci dać namiary na takich rehabilitantów Anja ma z W-wy, pozdrawiam

Jan 2013-04-01, 18:20

Anja nie każdy neurochirurg wysyła od razu na operację. Mój na przykład zalecał najpierw spróbować rechabilitacji. Wiem że on operację uznaje za ostateczno¶ć i jeżeli pacjent ma szansę tego unikn±ć to zaleca inne metody.
Artur mnie ortopeda znaj±c diagnozę kazał próbować wszystkich innych metod powrotu do zdrowia, a operację traktować jako ostateczno¶ć. Niestety mój stan szybko się pogarszał i potwierdziła się diagnoza lekarza rechabilitacji który jako pierwszy postawił diagnozę i na pierwszej wizycie nie maj±c jeszcze badania rezonansem (na które mnie wysłał) stwierdził że nie mam szans na uniknięcie operacji.

zibi_p 2013-04-01, 21:38

Jestem po operacji 2 dyskow kregosłupa ledzwiowego, to co wam powiem moze wzbudzic w was zle emocje ale tylko wtedy gdy wasze spostrzeganie siebie *cierpiętnika* bierze górę nad cudem stworzenia.
powiem tak , po operacji do ktorej niestety doszlo, bo gdybym wiedzial to co wiem nie poszedlbym na ni±, nie przyjęłem, zadnych leków, spierałem sie z lekarzem na temat ze: *mogę juz wstac*, nie pozwolono mi tego zrobic przez dobę po ktorej poszedłem do domu, nic mnie nie boli, jest git. nie polecam tego cierpiętnikom bo umr± :) a ci co wiedza o co mi chodzi niech beda dobrej mysli. BADZCIE PEWNI!!! ze pojdziecie do domu, a pojdziecie. czy to beda 2 dni , 2 miesiace zalezy tylko od waszego ja.

szymon 2013-04-01, 22:42

Po raz pierwszy sie totalnie nie zgadzam z poprzednikiem. Zalezy jaka sie ma operacje. Juz widze, jak ja, po 5,5 godzinnej operacji, po ktorej wycieto mi moje a wstawiono dwa sztuczne dyski, na drugi dzien moglam isc do domu. Bol tylko na chwile usmierzala morfina, wstalam na dobre do dwoch dniach, bo nawet w lozku sie ruszyc nie moglam.I tak w szpitalu uznano mnie za bohaterke, bo do domu wymoglam pojscie po 7 dniach a nie po przepisowych dziewieciu. Nie mozna wszystkich operacji porownywac. Po implantach bol na poczatku jest ogromny, wiekszy niz przy operacjach, w czasie ktorych tylko cos wycinaja.
Po wtore sa wymogi po kazdej operacji, ze kilka dni jest sie na obserwacji. Jak usuwano mi tarczyce, tez w szpitalu bylam 4 dni.
Kolejna kwestia to taka, ze przed operacja lekarze bardzo malo informuja o skutkach, powiklaniach.
A....ktos z kregoslupem do ortopedy, ortopeda nie zajmuje sie kregoslupem, tylko koscmi konczyn.
Dalej, mam mieszane zdanie na temat rehabilitacji, ktora sie przeprowadza krotko po operacji. To wywnioskowalam po Waszych wpisach, ze wczesna rehabilitacja u rehabilitantow polowie pogorszyla stan.

gosia 2013-04-02, 07:25

Gosia
¬le zrozumiała¶ Szymon-a, kolega przez kwiatki powiedział że żeby wyzdrowieć trzeba chcieć:) a jak się będzie *cierpiętnikiem* to sorry nawet cudotwórca nie pomoże... , jakbym słuchał wcze¶niej rehabilitanta ( i trafił na mojego obecnego) to bym pewnie obszedł się bez operacji ale że robota ważniejsza... co¶ tam ważniejsze to aaa tam nie boli to dawaj dalej na maxa/pozdrawiam

Jan 2013-04-02, 08:05

Szymon, super ,że u Ciebie jest git ale my¶lę ,że nie tylko przez siłę woli :) poprostu miałe¶ szczę¶cie silny organizm i mniejsze albo mniej sk±plikowany zmiany w kręgosłupie.Z tego co czytam to forum( od dłuższego czasu) nie ma tu nikogo kto nie chciałby wyzdrowieć:)ja osobi¶cie próbuję wszystkiego ,żeby unikn±ć operacji , ł±cznie z sił± woli;) ale ¶rednio pomaga.Jak boli to boli i nawet hipnoza na to nie pomoże , sama byłam momentami tak wsciekła na to ,że boli ,że chodziłam dopóki nie zemdlałam...więc z cierpiętnictwem nie ma to nic wspólnego.Powiedziałabym ,że sporo jest tutaj wła¶nie ludzi którzy mało o siebie dbali i ciężko pracowali , nie maj±c czasu zadbać o siebie i swój kręgosłup...tak to widze i wszystkim dużo zdrówka życzę:)

Anes 2013-04-02, 09:58

Hej .. hej :) Wesołych po ¶więtach :)

U mnie mija dwa tygodnie po operacji nie czuję bólu a i rana ¶wietnie się goi. Staram się stosować do zaleceń lekarza i przeważnie leżę ponieważ nie powinnam siadać przez około 4 tygodni . W sobotę byłam na małym spacerku a teraz przez za¶nieżone chodniki znowu jestem uziemiona.
Zdecydowanie mogę już teraz wszystkim powiedzieć , że nie ma sensu żyć w bólu tylko w miarę szybko gdy rehabilitacja zawodzi poddać się operacji.

Kasia 2013-04-02, 11:01

Kasia dawaj znać dalej jak się będziesz czuć.Dzięki za wypowiedĽ , jak tak czytam to forum to mam różne refleksje na temat operacji...Najpierw wypróbuję wszystkiego co się da ,a sporo już tego było 30 zastrzyków , manualna( która sporo kosztowała) ćwiczenia , basen inne cuda na kiju:)pomaga na tyle ,że normalnie funkcjonuję w domu ale chciałabym wrócić do pracy....Ostatnio jeżdżę do chiropraktyka( takiego z do¶wiadczeniem i tyt dr nie szamana)on chyba najwięcej jak narazie zdziałał.Proszę się na mnie wzorować , robię to na własn± odpowiedzialno¶ć:) Neurolog daje przeciwbólowe i mówi ,że lekkie niedowłady moga byc....a rehabilitantka(prywatna) doprowadziła mnie do zaostrzenia objawów.Każdy rehabilitant mówi co innego , jeden bał się mnie dotkn±ć i do tegochyba mam największy szacunek:)Rezonans musiałam zrobić prywatnie a wizytę u neurologa z NFZ mam w lipcu:)tak to u nas wygl±da...

Anes 2013-04-02, 11:47

Agnes ja też przeszłam rehabilitację różnego typu a nawet mogę powiedzieć , że możliwie każd± , jednak nie przynosiła żadnych efektów jedynie ćwiczenia MzKenziego trochę ulżyły w bólu , zestaw zastrzyków, które też nie pomogły a moja rehabilitantka odradzała operację bo niby zawsze na to czas. Dobrze że jej nie posłuchałam i szybko zdecydowałam się na operację a była to Agnes operacja tradycyjna .

Kasia 2013-04-02, 12:28

Mam pytanie a ile po operacji przepukliny i wstawienie implantu dysku metod± klasyczn± operacja około 2 godz. można prowadzić auto(samochód) automat??? może kto¶ doradzi???

Konrad 2013-04-02, 13:54

Byłem dzisiaj u Ortopedy i jak się okazało Neurochirurga w jednym, powiedział, że operacji się nie podejmie bo mógłby mi co¶ uszkodzić, stwierdził, że najlepiej spróbować najpierw rehabilitację a dopiero potem jak ona nic nie da to pomy¶li się o operacji... ;) Dał mi skierowanie na rehabilitację ;) Je¶li będ± występowały jakie¶ cięższe problemy to dopiero mam się zgłosić mhm ciekawie nie

Artur 2013-04-02, 18:36

Artur mi powiedziano podobnie 7 m-c się rehabilituje ze skutkiem miernym , z jednej strony obawiam się operacji a z drugiej leczenie przeciwbólowymi to żadne leczenie...Ze swojej strony mogę powiedzieć ,że mi najbardziej pomagaj± ćwiczenia MzKenziego ,kinezioteaping, basen też wzmacnia mięsnie ale to wszystko bardziej profilaktyka jest a nie leczenie.Ma¶ciami które Ci proponował reha-niech się sam wysmaruje;)nie wiem jaki ty masz ból ale na mnie w najgorszym nawet zastrzyki nie działały.Teraz już pobolewa tylko. Cóż próbuję dalej...powodzenia:)
Kasia je¶li możesz napisać ile masz lat i w jakiej czę¶ci Polski mieszkasz?chciałabym się zaprzyjaĽnić z kim¶ połamanym jak ja;)

Anes 2013-04-02, 21:01

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73  74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |