Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Robercie, napisałe¶ trochę chaotycznie, bez większych szczegółów, jaki¶ rezonans itp. Skoro masz objawy i w nodze i w rękach to pewnie s± dwie przepukliny, w odcinku lędĽwiowym i wyżej i pewnie dlatego lekarz powiedział, że najpierw zrobi± dół potem górę.
Jeżeli jeste¶ w stanie z tym bólem żyć to wybór należy do Ciebie, u mnie i u większo¶ci tych co poddali się operacji ból był taki, że żyć się z tym nie dało, bo jak człowiek nie jest w stanie ani chodzić ani siedzieć ani leżeć ani w ogóle nic zrobić to tak się nie da żyć.
Inna sprawa, że zostawienie tak sobie takich przepuklin może doprowadzić do powiększenia objawów, niedowładów itp., drętwienia to pierwszy sygnał, że jest naprawdę poważnie.
A co do sprawy z krwi± to trudna sprawa i nie wypowiem się bo temat w ogóle mi nieznany.

Janku, dzięki za podpowiedĽ, próbowałam z tym stawianiem tak nóg ale niestety nie pomogło :( u mnie pomaga tylko to, że przestaję stać.
Tak czy inaczej, dziękuję :)

Gosiu, faktycznie nie masz tu za bardzo wsparcia ani nikogo kto by dzielił Twoje do¶wiadczenia, może z czasem się kto¶ odezwie...
Póki co nie my¶l o komplikacjach przy implantach, udało Ci się wrócić do normalnego życia, ciesz się nim :)

Anja 2013-02-09, 23:34

Anja, ja nawet o swej operacji to juz nie mysle za wiele. Bo faktycznie udalo mi sie wrocic do prawie normalnego zycia. Aczkolwiek, do pracy siedzacej 8 godzin jeszcze sie nie nadaje. Tak na probe, to moge 3-4 godziny bez przerwy wysiedziec, dluzej nie. BO wtedy zaczyna sie bol okolicy implantow. Pewnie tak ma byc, stad czekam az sie ktos z implantami pojawi, bo jaos rzadko operacje koncza sie wstawieniem implantow, jak widze. Proces ponoc i rok moze trwac, laczenia sie implantow z pozostalymi strukturami.
Jutro musze sie na kontrole poza kolejka zapisac, bo wiecie, ile sie w Slupsku czeka na wizyte u neurochirurga? W tygodniu zapisywali na ostatni tydzien .....listopada.I jak mamy byc zdrowi? Ja wymusze,zeby mnie w ramach kontroli i skomplikowanej operacji dali termin najwyzej za dwa miesiace. Tez tyle sie u was czeka? na rezonans z NFZ czeka sie w Slupsku rok!!!!I te terminy tak sie wydluzaja za rzadow Platformy, to trzeba powiedziec. A oni ponoc chca dobrze dla ludzi...
Ale, mamy sie ze swymi chorobami i leczenie takie pod gorke. Pozdrawiam. Milej niedzieli dla wszystkich.

Gosia 2013-02-10, 08:04

Anja pamiętaj nie ¶piesz sie z rehabilitacj± . J± tydzień temu pisałem że zaczynam ćwiczyć ,ale bóle po ćwiczeniach się nasiliły , więc jeszcze czekam i jest lepiej . Teraz tylko szybko chodzę i jeżdżę na rowerze stacjonarnym poziomym , i basen doł±cze .

zorro 2013-02-10, 08:15

Robert z twoja krzepliwosciaja bym nie ryzykował zabiegu u jakiegos konowała, generalnie takie tematy załatwia sie w Polsce w klinikach w UK to nie powiem jezdze tam jedynie do znajomych. Krzepliwosc mozna podniesc przy odpowiedniej farmakologi mam taki przypadek w rodzinie. Pytanie jak rzeczywiscie wygladaja twoje wyniki czy sie da. Zapytaj tez swoich neurochirurgow albo neurologa o metody małoinwazyjne czy przy twoich przepuklinach mozna zawsze to mniejsze ciecie i mniejsze prawdopodobienstwo powikłan ja sie załapałem na endoskop i jak narazie 10 dni po zabiegu jest dobrze zanim wybierzesz ostatecznie lekarza zastanow sie kto bedzie gmyrał w twoim kregosłupie wiesz zawsze to ryzyko 100 razy sie uda ale...
Anja no przykro ze nie pomogło ałe wiesz jak to z nami jednemu pomaga a innemu juz nie w srode po komsultacji powiem co mi dorzucili do litani do kregosłupa jak to mowi moj rehabilitant, pozdrawiam wszystkich i zycze szybkiego powrotu do zdrowia

Jan 2013-02-10, 08:28

Mi nie zalecono rehabilitacji jako rehabilitacji typowej tylko basen. Ale na wizycie za 3 tyg u neurochirurga powiem o bolu w nodze rano jak wstaje. Musze noge rozchodzic i jest ok. Ale mam chyba cos z miesniem...
Leki przeciwbolowe tylko nurofen forte biore 2 razy dziennie bo dziala przeciwzapalnie...
Anja przewijam jak trzeba mala, rpbie jej kolacje i kaszke. Ukladam ja do snu reszte na razie inni przy niej robia. Nie ubiore jej nie wykapie i nie nskarmie bo za dlugo to trwa a do miesiaca po operacji mam ogrsniczac siedzenie. mam zakaz schylania pochylania i skretow tlowia na 6 tyg po operacji.
jestem 10 dni po operacji i moglabym juz chyba wszystko roboc. sle licze sie z powiklaniami wie staram sie stosowac do zalecen.... :))))))


Co do Robrta
Moj szwagier mial te same objawy neurologoczne i 2 przepukliny i tez najpierw dol potem gore robili.
pozdrawiam

karola30 2013-02-10, 10:02

Witam.
Ja nie mam co dumac polski konowal czy klinika krolewska
Tam olbrzymi szpital bardzo nowoczesny jedni z najlepszych lekarzy w UK bo tam tez jest osrodek uniwersytecki
Praca tam to podobno wielka nobilitacja dla lekarza
Nastraszyli mnie po prostu z ta krwia robienie i podawanie plazmy
strach przed podjeciem sie operacji no i ta bariera jezykowa
nawet przy znajomosci jezyka trudno zrozumiec ich okreslenia medyczne tym bardziej ze co Hrabstwo to z innym akcetem mowia i zanim zalape na 100% to juz wypisza do domu mam byc dwa-trzy dni w szpitalu
Bym nie dal sie kroic ale lekarz powiedzial ze zastrzyki w mym przypadku sa bez sensu i obawiam sie ze to nie stanie w miejscu tylko bedzie sie poglebiac-to ja -lekarz tego nie mowil chyba ten jezyk
I zdaje sie ze poprostu sie boje mam 47 lat i nigdy prócz szczepien nie bylem u lekarz nawet dentysty nie bylo potrzeby a nagle to i to z grubej rury
Rozpisalem sie soory

Robert 2013-02-10, 11:20

Robert tak jak piszesz malezysz do tej grupy osob co my ze zachowawczo nie da sie pomoc tzn musimy byc krojeni. Wiekszosc z nas zaufała konkretnym lekarzom z Polski. Ja zaufałem konkretnemu bo pomogł w podobnych i bardziej skomplikowanych sytuacjach ale nawet on mogł sie pomylic. Miałem szczescie nie pomylił sie. Kazdy zabieg niesie ryzyko nawet gdyby operował cie lekarz samej krolowej ryzyka nie unikniesz miej tego swiadomosc. Dodatkowo jeszcze ta krzepliwosc. Ja sam o 17 byłem w klinice o 19 na stole a o 10 nastepnego dnia sam bez bolu wszedłem do siebie do domu. Zycze ci wprawnej reki operatora przy zabiegu i szybkiego powrotu do zdrowia

Jan 2013-02-10, 12:39

Zorro, nie spieszę się, tak jak pisałam do rehabilitanta zgłoszę się dopiero po kontroli, któr± mam mieć miesi±c po zabiegu, a te ćwiczenia co robię to robię je góra 2-3 razy dziennie i nie czuję od nich pogorszenia.

Karola ja jeszcze jako¶ nie czuję się na siłach do takiego w pełni funkcjonowania, może to bardziej lęk psychiczny, nie wiem.
Mam ból w lędĽwiach przy zmianie pozycji, wiadomo, trwa chwilę ale ja ten ból odbieram jako sygnał, że u mnie wszystko tam jeszcze jest bardzo wrażliwe i jako¶ tak przez to czuję się niepewnie :/ chodzę jakbym połknęła kij, boję się pochylić nawet o parę stopni do przodu czy do tyłu, skrętów żadnych nawet nie próbuję.
Karmię synka ale stoję obok niego albo zanim chodzę (bo nie zawsze chce usiedzieć) ale też go nie ubiorę bo to już gimnastyka, schylanie się, kucanie itd., do zabawy też jestem nie bardzo bo nie siadam, zmywać nie pozmywam bo ta sztywno¶ć w nodze od stania mi się robi. Także tylko tak chodzę i leżę.

Gosiu, ja mam abonament a firmy w jednej z klinik więc terminów wizyt nie ma co porównywać bo wizyty s± w zasadzie od ręki albo do kilku tygodni. Za to jak w jednym szpitalu dowiadywałam się o termin operacji to robili zapisy na listopad ale 2014 rok, szok!

Robercie, też pisałam Ci, że taki stan pozostawiony bez leczenia będzie się pogłębiał, kolejne etapy to np. niedowłady, także na co¶ musisz się zdecydować, albo operacja albo rehabilitacja, a farmakologia na przepukliny to na pewno za mało. U mnie poszły nawet sterydy i też nie pomogły a miałam słabsze objawy od Twoich.
W PL też trzymaj± po takiej operacji 2-3 dni, to norma.

Spokojnej nocy wszystkim :)

Anja 2013-02-10, 22:32

Zle mnie chyba zrozumiales.
Napisalem krolewski bo tak sie nazywa szpital QMC Krolewskie Centrum Meedyczne
A ze kroja anglicy to chyba normalne mieszkam w ich kraju teraz tez moim jak bym miał wybor to zapewniam ze kroil by Polak w Polsce i bardziej bym ufal
Wyjscia niestety nie mam

Robert 2013-02-10, 23:04

Czytam forum wciaz z ciekawoscia. Ale, bardzo mi brakuje wiesci od ludzi z implantami. Jesli ktos ma wstawione implanty, niech sie odezwie!Czy naprawde takich ludzi jest jak na lekarstwo? Zaczynam myslec,ze wstawienie implantow to jest nadal rzadkosc. Mam pytanie, jak dlugo po operacji czuliscie jeszcze bol, dyskomfort w plecach, w miejscu , gdzie sa implanty? Nie jakis wielki bol, ale jednak. I trudnosci male z pochylaniem i odchylaniem? To jest pikus w stosunku do tego, co mialam przed operacja. Ale, chce wiedziec, czy bolesnosc i dyskomfort w miejscu implantow kiedys ustapia?
Pozdrawiam wszystkich cieplo, zycze milego dnia.

Gosia 2013-02-11, 08:52

Witam serdecznie wszystkich
jestem po operacji odcinka lędĽwiowego L5/S1 z przepuklin± wypuklaj±c się na 12,3mm do kanału kręgowego, który na tym poziomie niemal w cało¶ci wypełnia (zniesiona rezerwa objęto¶ciowa knału), uciska worek oponowy i korzenie nerwowe w otworach międzykręgowych. 2 mc minęły od operacji - gdybym się nie zdecydowała na ni± dzi¶ pewnie miałabym niedowład prawej nogi albo bym w ogóle nie chodziła - ból był taki że zemdlałam 2x - rz mnie karetka z pracy zabrała - tramal 100 już nie pomagał gdzie jest to silny lek - tak silny ból że nie do opisania- operacja trwała 3,5h - doktor gwarantował mi na 100% że ból minie - co do odrętwień wszystko zależy od tego jak szybko sie nerwy bed± regenerowały a wiem ze przez mc regeneruje się 1mm - polecam poddaniu się operacji jest o wiele lepiej niż było i bez żadnych prochów przeciwbólowych jestem po rehabilitacjch i wierzę że odzyskam czucie w pięcie połowie łydki i w po¶ladku - w razie pytań piszcie

Iza Warszawa 2013-02-11, 16:00

U mnie dzis pojawilo sie delikatne klucie/pulsowanie w miejscu zabiegu. Nie bol tylko takie nieprzyjemne COS.
Wstalam dzis bez bolu w nodze. Przez to ze czuje sie lepiej chyba za duzo chce robic... Musze sie lepiej pilnowac:)
Pozdrawiam

karola30 2013-02-11, 16:10

Karola, aż nie mogę uwierzyć w to co czytam bo weszłam tu wła¶nie po to żeby napisać o bólu w miejscu operacji! U mnie pojawiło się dwa dni temu i oczywi¶cie nie wiem czy to to samo co Ty masz ale podobnie to odczuwam, jakie¶ jakby pieczenie/pulsowanie/ukłucia w miejscu rany/zabiegu. I czuję też nieprzyjemne uczucie w czasie zmiany pozycji na łóżku i przy wstawaniu, a przecież sama niedawno tu pisałam, że w miejscu rany nic nie czuję to teraz, 3 tygodnie po zabiegu zaczęłam czuć :/ trochę dziwne :/

Iza, czyli u Ciebie wszelkie bóle minęły i zostały tylko te odrętwienia?
I czy już w tej chwili jeste¶ po jakiej¶ rehabilitacji pooperacyjnej i jakiej, znaczy jakie ćwiczenia i gdzie? Pytam bo ja też z wawy jestem i ten sam odcinek miałam operowany.

Anja 2013-02-11, 18:53

Widze,ze niepokoicie sie bolem dwa, trzy tygodnie po operacji. To calkiem normalne. Ponoc calkowita regeneracja wewnatrz po operacji trwa nawet rok. Tak mialam po tarczycy tez. Wiec, nie obawiajacie sie po tak krotkim czasie. ja wciaz dopytuje o kogos z implantami, czyzby to byla naprawde taka rzadkosc? Dzis zapisalam sie na wizyte u neurochirurga. Wiecie,ze na koniec listopada zapisuja? Ja sie wytargowalam,ze to kontrola po powaznej ingerencji, to mam termin na 5 kwietnia. Pani mi powiedziala,ze skoro mialam juz po operacji jedna kontrole, to wystarczy, bo procedura przewiduje tylko jedna kontrole. A pobolewac ma prawo w miejscach implantow jeszcze dlugo. To zaden bol, ale chce sie u[pewnic,ze jest OK.Dobre sobie, kiedy lekarz rodzinny w ogole nie zna sie na takich rzeczach. Coz, opieka zdrowotna w Polsce to katastrofa. Rok na rezonans sie czeka. Chory system.Pozdrawiam wszystkich.

Gosia 2013-02-11, 19:11

Nawet nie wiem jak by to wygladalo gdybym szla na kontrole do neurochirurga do przychodni...Od lat wszysko zalatwiam prywatnie. Na kpntrole tez ide prywatnie i mam zadzwonic w polowie lutego zeby sie na poczatek marca umowic... A rezonans w ramach prywatnego ubezp. mam w 2 tyg. Oplaca sie placic ta 100 m-cznie za prywatne placowki.

No widzisz Anja czyli musi byc to normalne:)

Ale na prawde musze sie pilnowac bo juz bym chciala robic wszystko:)

karola30 2013-02-11, 19:59

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51  52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |