Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Do Grzegorza to może zasięgnij porady u innego neurochirurga i wtedy podejmiesz decyzję o operacji ,ale pamiętaj że poprawa jest na krótk± metę .














go¶ć 2013-09-13, 14:04

Tylko że ja nie wiem czy jest potrzebna ponieważ nie czuje się zle. Jedyne co po rwie kulszowej mam chudsz± nogę od drugiej.

Grzegorz 25. 2013-09-13, 21:46

Witam
Grzegorz poczytaj to forum i może sam wyci±gnij wnioski.... na Twoim miejscu skosultowałabym to jeszcze z conajmniej jednym neurochirurgiem.Ja bronię się przed operacj± rękami i nogami , mam za soba pół roku bólu po kótrym mdlałam i następne pół każdej możliwej rechabilitacji, próbowałe¶ jakiej¶?? może od tego zacznij. Osobi¶cie już czuję się lepiej ale nie na tyle ,żeby wrócić do pracy , niedawno byłam na konsultacji u prof chrzanowskiego , stwierdził że kiedy¶ bedzie potrzebna pewnie operacja ale póki co nie jest Ľle bo przepuklina jest umiejscowiona centralnie zapisałam się jednak w kolejce bo na NFZ planowa operacja to maj 2015 roku a chcę ,żeby j± przeprowadził wła¶nie pan prof....Chociaż ze swojej strony zrobię wszystko ,żeby jej unikn±ć dopóki będę chodzić i wytrzymywać ból...bo było tak ,że płakałam z bólu nie działało nic zastrzyki dopiero sterydy uspokoiły ból.Mogę ci tylko opisać o sobie , każdy przypadek jest inny , skonsultuj to może jeszcze .Operacja to nie cud , to konieczno¶ć która podnosi komfort życia i po której według mnie trzeba już jednak uważać na siebie....

Anes 2013-09-15, 20:00

Ja się dziwię, że kto¶ wysyła na operację w sytuacji gdy u kogo¶ jest poprawa i nie ma bólu...
U mnie decyzja o operacji była szybka, nie czekałam czy pomoże jaka¶ rehabilitacja bo NIKT nie chciał się tej rehabilitacji podj±ć a ja z bólu nie byłam w stanie chodzić, więc dla mnie sprawa była prosta: operacja i koniec, co niby miałam innego zrobić.
Grzegorz, ja nie rozumiem po co Ty miałby¶ się poddawać operacji skoro u Ciebie objawy ustępuj±? Ludzie z przepuklinami chodz± całymi latami, w samej moje rodzinie mam 3 osoby z przepuklinami, które maj± tylko czasowo objawy, oni się nawet nie rehabilituj± albo tak od czasu do czasu co dla mnie nie stanowi żadnej rehabilitacji i nikt ich na stół nie wysyła. Na stół się idzie np. w takiej sytuacji jak moja, gdy już nie możesz chodzić. Takie jest moje zdanie, Ty zrobisz jak uważasz ale ja bym nie pchała się na operację gdyby mi się objawy cofały.

Zorro, co do Twojego pytania to jak pamiętasz ja też jestem z tych, którzy jeszcze odczuwaj± ból w miejscu operowanym, gdzie¶ tak głęboko w kręgosłupie, nie mylić z miejscem cięcia bo tu już bólu dawno nie ma, jest tylko ci±gn±ca blizna ;) W wakacje pisali¶my o tych bólach, od tamtego czasu zmieniło się tyle, że ból występuje rzadziej, co odbieram jako po prostu bardzo powolny proces gojenia, poprawa następuje u mnie co parę miesięcy...

Dzi¶ zaczynam kolejn± rehabilitację państwow± a w paĽdzierniku jadę do sanatorium. Za parę dni minie mi 8 miesięcy od operacji.

Anja 2013-09-16, 12:21

Grzegorz zdecydowałe¶ się na to operację? je¶li tak to napisz jak się czujesz.
pozdrawiam

Anes 2013-09-19, 14:00

Jakie macie doswiadczenia ze staraniem sie o rente w ZUS. Doszlam do wniosku,ze zwazywszy na moj wiek, stan, najlepsza opcja bylaby renta plus praca na pol etatu. Tyle, wytrzymam siedzac z mymi implantami i dolegliwosciami. Prosze, napiszcie na ten temat, jak Was ZUS potraktowal, czy dostaliscie? ja juz gromadze dokumenty, a jakby co sa tryby odwolawcze...

gosia 2013-09-26, 12:41

Ja miałam operację w styczniu. We kursow± prawej nogi i przeklina na odcinku L5S1 . Wszystkieobjawy miałam podobne do waszych. Ból promuj±cy z machiny posłanka do stopy lewej nogi. I naturalnie ból samego odchinka lewicowego. Doszło do tego że przewróciła się na prostej drodze bo stopa mi opisała. Po znajomo¶ci dostałam się do neurochirurg i szybko miałam operację i teraz nie odczuwam większych dolegliwo¶ci a minęło od stycznia trochę czasu ale za to mój m±ż dzisiaj miał operację na to samo i jak zawieĽli go na blok jeszcze z czucie w nodze tak obudził się bez całkowitego czucia w prawej nodze. Okazało siękwiek i operować go znowu tego samego dnia. Odzyskał czucie w nodze mógł j± podnie¶ćaale palców już nie czuje. Nie wiem jesZcze czy czucie wróci ale psychika i pozytywne nastawienie tak prędko już nie.

Natalia 2013-09-26, 21:42

Od dwoch lat wiem ze mam probemy z kregoslupem to znaczy 11 wypuklin i kregozmyk 2 stopnia oraz dozo zwyrodnien po wstawieniu 2 endoprotez rzeszywajacy w plecach bol icos jakby mi lod do kregoslupa wcisnol niemoglem sie wyprostowac pookolo 4 godzinach w plecach minol ale mam nieznosny bol w prawejnodze od biodra do malego palca u nogi niepomaga nawet tramal co zazwyczaj byl skuteczny pojechalem na ostry dyzor itam otrzymalem zastrzyki i na4 godziny przestalo alewnocy wrucil bol jest tak silny ze bym odgryz noge lekarz stwie4rdzil ze niejest w stanie mi pomoc niewiem co sie stalo i jak dlogo to potrwa a bol jst niedozniesienia pytam czy kogos to joz spotkalo i jak dlugo to potrwa iczy jest cos zeby ulzyc bolowi

marek54 2013-09-27, 13:13

Witaj Marku
Przykro mi ,że u Ciebie gorzej ...nie wiem jakie te zastrzyki Ci dali na pogotowiu? na mnie w najgorszym bólu żadne nie działały pomógł dopiero zastrzyk domięsniowy z depo- medrolu, to jest steryd który działa około 3 m-cy a nawet dłużej.Nie można tego brać często ale je¶li bardzo Cię boli to zapytaj może neurologa na prywatnej wizycie o to.Na pogotowie to nawet nie pojechałam bo daj± najczesciej zastrzyk z ketonalu do tego mydocalm itp i do domu...a po tym to ja jeszcze wymiotuję na dodatek tylko, i efekt był taki ,że spałam nad muszl± klozetow± jak przestawał boleć żoł±dek to zaczynał kręgosłup.Też my¶lałam ,ze to się nigdy nie skończy...a skończyło się , u Ciebie też przejdzie, tylko co¶ się musiało stać skoro boli Cię aż tak bardzo, szukaj może dobrego neurochirurga.Jesli chodzi o co¶ na ból to na mnie dobrze działało też oklejanie ta¶mami kinezytaaping,nie poddawaj się . życzę szybkiej ulgi w bólu
dobranoc

Anes 2013-09-27, 23:25

Ps. a lekarz który stwierdził ,że nie może Ci pomóc i wogóle nic nie wie to d...a a nie lekarz, szukaj takiego który Ci pomoże.Tak wogóle nikt Cię do szpitala nie skierował? w ostateczno¶ci s± blokady sterydowe w kręgosłup dawane, i kto¶ nawet na tym forum pisał że wszczepia się już u nas stymulatory bólu.Nie jestem lekarzem nie znam się na tym ale pisze co wiem na ten temat, wiem ,że zawsze jest jakie¶ wyj¶cie i metoda leczenia lub ulżenia bólu.Szukaj innego dobrego lekarza który Ci pomoże i nie poddawaj się nie wolno...

Anes 2013-09-27, 23:44

Dziekuje za odpowiedz anes idobrze zgadlas ze dostalem ketanol bo dostalem recepte na zastrzyki z ketanolu dal mi tez skierowanie do neurochirurga ale ostatni tomograf z listopada 2013 byl juz bardzo zly a jak w3ychodzilem z neurologi po pobycie 9 dni to lekarz stwierdzil ze nastepny bol to juz bedzie operacia ateraz odnowa odsowanie pomocy ipchanie dojnnego jasadze ze powinni zrobic badanie tomografem czy kregozmyk sie nieprzesunol na 4 stopien albo wylala przepuklina bo to sie stalo nagle zobacze co powiedza w poniedzialek bo bardzo bojesie wozka i tej bezsilnosci

marek54 2013-09-29, 10:00

Orzekanie o niepelnosprawnosci wyglada gorzej niz wizyta w ZUS. Tam lekarza nic nie interesuje. Przynioslam mase dokumentow a on tylko czytal wniosek od mej rodzinnej i wzial wypis ze szpitala. Potem dwie baby pytaja,jaka skonczylam szkole, gdzie pracuje, na jakim stanowisku i ile lat pracy...Koniec, decyzja 8 pazdziernika. na jakiej podstawie, kiedy nikt mnie nie badal, dokumentami sie nie interesowano...Jakby co, bede sie odwolywac i powpywac na niechlujstowo postapowania. nasz kraj naprawde jest chory, jego instytucje to patologia.
A tak w ogole, bede skladac papiery do ZUS o rente...

gosia 2013-09-30, 16:03

Gosiu to jeszcze niejest patologia zobaczysz ja w zus ja obecnie mam 2 grupe do czerwca 2014 a3 do czerwca 2018 walka o 2 grupe trwala rok w sadzie przeszedlem 2 komisie bieglych sadowych i 2 komisie z zus a mam 2 calkowite endoprotezy bider 11 przepuklin kegoslupa mielopatie szyjnego ikregozmyk obecnie 3 stopnia w listopadzie bede wreszcie mial operowany kregoslup a zus do ostatniej sprawy sadowej twierdzil iz moge pracowac

marek54 2013-10-01, 08:28

Gosia, marek....zus jest bardziej chory od nas;)a codo orzekania o stopniu niepełnosprawno¶ci raczej z tym nie ma problemu powinna¶ dostać.Marek piszesz o tomografie a miałe¶ rezonans?je¶li masz mieć operację to napewno Ci zrobi±.Nie bój się wszystko będzie dobrze , większo¶ć ludzi tutaj przeszła operacje i zyj± dalej , je¶li bardzo boli to nie ma innego wyj¶cia i trzeba mieć nadzieję.Ja bym tylko starała się o to ,żeby trafić w dobre ręce.Sama jestem w sytuacji takiej na pograniczu , operacje kiedy¶ będzie trzeba zrobić jak mi powiedział neurochirurg ale staram się to odwlec.Bior±c pod uwagę jednak nasz kraj i nfz( którego się boję:))zapisałam się do kolejki na planow± operację u dobrego neurochirurga musze czekać do maja 2015 roku.Termin na oddział dzienny recha mam za 10 miesięcy a na szpitalny oddział recha terminy s± 3 latnie:)nie wiem czy ¶miać się czy płakać ....bo nie jestem wróżk± i nie umiem przewidzieć co będzie do 2015 roku a na conajmniej 10 ty¶. za operacje mnie nie stać oczywi¶cie jest jeszcze sor i lekarz z przypadku który będzie operował ale to jest już ryzyko na kogo się trafi...pozdrawiam i życze zdrówka i sił w walce o zdrowie z czym¶ co nazywa sie nfz i zus:)lekko nie jest...

Anes 2013-10-05, 13:14

Anes rezonansu mi niezrobia bo mam 2 metalowe endoprotezy i jedynie aparatura niskopolowa moze te badanie wykonac asa tylko 2 dobre w calej polsce wiec trudno sie tam dostac

marek54 2013-10-07, 21:54

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104  105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |