Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Słyszałam ,że jest to bardzo dobra klinika na NFZ czeka się tam bardzo długo*także nie masz się czego bać ,będziesz w dobrych rękach.Ja już jutro operacja z wstawieniem implantu i ¶rub.Wiem tylko tyle,bardzo się boję.Operacja w Olsztynie.














E-ka 2012-07-01, 16:20

Dzieki wiem ze jest dobra klinika bo tam wczesniej bylem tam operowany.To zycze powrotu do zdrowia ,bo wiem jaki to bol.Pozdrawiam

Andrzej z Kujaw 2012-07-01, 18:15

Dzięki.Pozdrawiam.

E-ka 2012-07-01, 22:29

To napisz jak bedziesz po zabiegu jak bedziesz mogla i jak sie czujesz.Trzymaj sie.

Andrzej z Kujaw 2012-07-01, 23:19

Witam,2lipca miałam zabieg jestem już w domu.Obyło się bez implantów i na szczę¶cie.Łatwo nie było i jeszcze nie jest.Ale....ogólnie jest dobrze aż* boję się żeby nie zapeszyć* Na pewno długa droga jeszcze przedemn±. Jestem dobrej my¶li.Mój wniosek- nie czekać bo może być zapóżno,lekarz powiedział mi,że w każdej chwili mogło doj¶ć do porażenia.Jeżeli lekarze zdecydowali operować to nie czekaj*)Pozdrawiam.

E-ka 2012-07-07, 12:05

Do E-ka- życzę powrotu do zdrowia i mam dla Ciebie radę. Przestrzegaj wszystkich zaleceń lekarzy i naprawdę oszczędzaj się. U mnie na rezonansie kontrolnym ,3 miesi±ce po operacji jest widoczna przepuklina nawrotowa. Po operacji czułam się lepiej ,ale po pewnym czasie ból zacz±ł powracać. Mam przepuklinę na tym samym poziomie L4/L5 . Tylko , że ja mam duż± skoliozę i rotację na tym poziomie i prawdopodobnie dlatego mam nawrót przepukliny. Oczywi¶cie przestrzegałam wszystkich zaleceń i dbałam o siebie. Jestem załamana i zadaję sobie pytanie dlaczego? Tyle cierpienia, ale wszystko to znosiłam ,bo nadzieja na życie po operacji bez bólu dodawała mi sił .Niestety w moim przypadku nie udało się...Pozdrawiam

ewa 2012-07-07, 12:27

Witam

Wła¶nie dowiedziałem się że mam przepuklinę kręgosłupa na l4-L5-L5-S1. I szukam dobrego specjalisty w warszawie. Czy może kto¶ pomóc ewentualnie doradzić. I ile mniej więcej trzeba czekać na tak± operacje. i gdzie najlepiej zrobić tak± operację .

Emilo 2012-07-08, 20:29

Konsultacje możesz przeprowadzić na Cieszkowskiego w W-wie , dr. Mariusz Głowacki

Marzena z W-wy 2012-07-09, 12:17

Mialam operacje w 2008roku,przepuklina na l5/s1,wszystko bylo wspaniale do pewnego czasu.Po 8 miesiacach zaczely sie ponawne problemy,nie moglam lezec,bylam cala zesztywniala,nie moglam sie w lözku przewrucic na drugi bok,musialam sie rozruszac zeby jakos funkcjonowac,okazalo sie ze po operacji nie zakostnila sie operowana czesc kregoslupa,musialam sie poddac jeszcze jednej dodatkowej operacji.od ponad roku jestem calkowicie pozbawiona böli

Barbara 2012-07-15, 18:49

Witam, dzi¶ mijaj± 2 tygodnie od operacji ból jest dużo mniejszy ale nadal nie mogę chodzić jedna noga zdrętwiała druga jakby z drewna, aż boli z odrętwienia nad stop± nie mam władzy.Po¶ladki i odbyt zdrętwiały gdyż miałam zespół ogona końskiego.Czy może mi Kto¶ powiedzieć,czy wróci to kiedy¶ do stanu normalnego?Na rehabilitację za wcze¶nie ale czy spacery pomagaj±?** DO ewa** napisz co dalej postanowiła¶.Pozdrawiam*)

E-ka 2012-07-16, 11:35

Do-E-ka ,witam i życzę , aby te dolegliwo¶ci jak najszybciej ust±piły. Ja po operacji też miałam potworny ból w lewej nodze , po pewnym czasie ten ból ust±pił. A co postanowiłam... więc 19 sierpnia jadę do sanatorium. Jestem obecnie na ¶wiadczeniu rehabilitacyjnym i dostałam skierowanie z ZUS. Mam nadzieje , że pobyt w sanatorium trochę mi złagodzi dolegliwo¶ci. Na pewno nie zdecyduję się na razie na kolejn± operację. Ja jestem prawie 4-miesi±ce po operacji i wci±ż odczuwam i to mocno napięcie mię¶ni w okolicach blizny pooperacyjnej. Jest naprawdę bardzo nieprzyjemne , bo szew ci±gnie i to bardzo. Jak na razie żadna rehabilitacja nie pomogła ,a miałam już sporo różnych zabiegów. Tak naprawdę , to pojęcia nie mam co dalej będzie ze mn±. Pewnie będę tak jak do tej pory zaciskać zęby i jako¶ żyć, dopóki nie wyst±pi± znowu niedowłady i sytuacja nie zmusi mnie do kolejnej operacji. Pozdrawiam i życzę wytrwało¶ci . Nadal będę tu zagl±dać , więc pisz co u Ciebie. Trzymam kciuki , żeby było dobrze...Pozdrawiam

ewa 2012-07-16, 17:08

Witajcie
Moja choroba zaczęła się 7 lat temu kiedy stwierdzono u mnie przepuklinę na odcinku L5-S1 objawy były podobne jak prawie u wszystkich tu pisz±cych lekarz powiedział że ze względu na mój młody wiek powinnam poddać sie operacji powiedział też, że jak będe zwlekała to za dwa lata usi±dę na wózek inwalidzki zwlekałam z operacj± rok męcz±c sie z tym bólem okropnie dziwił się że jestem tak wytrzymał± osob± i że potrafię żyć z tak okropnym bóle.
Pewnego ranka kiedy chciałam wstać z łóżka i szykować sie do pracy nie mogłam się poryszyć ponieważ najmniejszy ruch mojego ciała powodował taki ból i ucisk na nerwy, że łzy same leciały mi z oczu .
Zdecydowałam się na t± operację tylko dlatego że nie mogłam się podnie¶ć z łóżka nie umiałam już normalnie funkcjonować.
Pierwsz± operację przeszłam 6 lat temu nie odczuwałam już takiego bólu zaczęłam normalnie funkcjonować i nagle po 5 latach zaczęły sie bóle rwania nóg postanowiłam zrobić rezonans i okazało się ze to co miałam robione wcze¶niej wyszło i wrosło sie w ¶rodku robi±c zmiany .Podczas konsultacji z neurochrurgiem powiedział mi ze potrzebna jest druga operacja że zaistniał stan zagrożenia zdrowia a nawet życia bez namysłu poddałam się jej poniewaz sie przestraszyłam i my¶lałam ze będzie tak jak po pierwszej operacji .
Dzi¶ jestem 10 miesiecy po drugiej operacji i znów strasznie cierpie jedna ze srób oddchyliła sie ku dołowi i uciska na nerwy.Teraz mam problemy z rwaniem obywdwóch kończyn a nawet z siedzeniem pon ieważ mam ucisk na ko¶ć ogonow± staram sie rehabilitować ale jak narazie nic nie pomaga i znów cierpię nie ¶pię po nocach. Chyba tak musiało być trzeba sie poprostu przyzwyczaić do tego bólu i jako¶ z nim żyć.
Pozdrawiam wszystkich
Agnieszka

Agnieszka 2012-07-16, 20:18

Do E-ka! Przepraszam, że dopiero teraz piszę..widzisz Ty po wszystkim i mam nadzieję(życzę Ci z całego serducha) że będzie już dobrze..ja wła¶nie mam kolejny rzut, że to tak okre¶lę..już pi±ty dzień.. nie dosyć że ledwie co chodzę to jak się położę do łóżka to zaraz muszę wstawać do WC na *sikórz*... neurolog dopiero na pocz±tku wrze¶nia, nie wiem czy dam radę tyle czekać..przyjdzie moment, że zadzwonię po karetkę, bo już nie daję rady. Miałam Ci napisać gdzie ta jednostka karna- powiem krótko jak chcesz się leczyć to omijaj Płock szerokim łukiem. Dodam Ci, że byłam dwa lata temu na prywatnej konsultacji w W-wie u pewnego reklamowanego tutaj pana doktora przyjmował w enel medzie..zapłaciłan 130 złotych za 3 minuty podczas których lekarz mnie nawet nie zbadał, obejrzał opis badania rezonansu i powiedział, że mu d... zawracam i marnuję jego cenny czas, bo on się zajmuje takimi co już nie chodz±... wróciłam w¶ciekła i zniesmaczona, tyle pieniędzy za nic plus dojazd tam i z powrotem po 100km w jedn± stronę...ja marnuję jego cenny czas..a przecież zapłaciłam za ten czas..drogo sobie niektórzy życz± za 3 minuty uwagi. Zobaczę co będzie we wrze¶niu w poliklinice MSWia w w-wie, może tam mnie nie olej±..

K-ga 2012-07-20, 07:48

Do Wszystkich
Szanowni Państwo Jestem lekarzem z 20 letnim starzem posiadam 2 specjalizację :z chorobów wewnętrznych i co ważniejsze dla tematu wypowiedzi z rehabilitacji medycznej .Od pocz±tku mej lekarskiej działalnosci zajmuję się leczeniem zespołów bólowych kregosłupa w tym również przepuklin dyskowych także po nieudanych operacjach .Przyznam jednak że gdy przeczytałem kilka wpisów na forum to włosy stanęły mi dęba i z perspektywy 20 letniej intensywnej praktyki lekarskiej muszę powiedzieć że tak ciężko chorzy pacjenci zdarzaj± się żadko Postanowiłem napisać t± odpowiedĽ ale mam mieszane uczucia bo nie chciałbym aby było to odebrane jako reklama choć może tak do tego podej¶ć zaż±dzaj±cy forum ,ale to już jego sprawa .Ja ujawniaj±c badanie jakie przeprowadzilem mam czyste sumienie .Zaznaczam że badanie zostało przeprowadzone z najwyższ± staranno¶ci± było też publikowane w Kwartalniku Medycyna Manualna oraz prezentowane na konferencji naukowej w obecno¶ci krajowego konsultanta ds rehabilitacji medycznej Pana prof Kiwerskiego .
Kończ±c chciałbym wszystkim chorym na przepuklinę dyskow± powiedzieć .NIE TRAĆCIE NADZIEJI I PAMIĘTAJCIE OPERACJA JEST OSTATECZNO¦CIˇ
Oto link do artykułu opisuj±cego badanie :
http://www.bonimed.pl/artykul/obserwacja-chorych-z-przepuklina-krazka-miedzykregowego-leczonych-manualnie_-lekami-homeopatycznymi-i-organopreparatami.,13,107.html

Gor±co Pozdrawiam

Krzysztof 2012-07-20, 16:36

Szanowny Panie Lekarzu z 20 letnim stażem i 2 specjalizacjami!
Proszę o zadbanie o styl i ortografię, będę wtedy zastanawiała się (prawie wyj±c z bólu) czy brać pod uwagę rehabilitację manualn±...
a więcej powiem po wtorkowej konsultacji u neurochirurga.
Pozdrawiam wszystkich *przepuklinowców*!

beatula 2012-07-22, 00:01

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17  18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |