Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Dziękuję za porady i wyja¶nienie:-) Byłam dzis u lekarza neurologa, który mimo operacji stwierdzil silny ucisk korzeniowy, stwierdzil ze moze jest ucisk troche wyżej niz w odcinku lędzwiowym.Mam jutro pilny rezonans,po którym podejm± decyzje, czy powtórna operacja będzie potrzebna:(














Blana 2014-06-17, 19:35

Nie s±dzę by potrzebna była druga operacja. My¶le ze w zamian za neurologa powinna¶ udać sie do neurochirurga który Cie operował. Wiem że Ci od nas przy bólu po operacji aplikuj± w pierwszej kolejno¶ci blokadę bo jedyne co tam występuje to ucisk blizny która po prostu na pocz±tku jest twarda. Znam to z opini ludzi którzy chodz± do *mojego* neruchirurga. Blizna jak na palcu po rozcięciu jest na pocz±tku twarda a póĽniej sie rozchodzi -tam w ¶rodku zasada jest podobna tyle że miejsce bardzo delikatne. Spróbuj laseru osuszaj±cego bliznę. A druga sprawa to neurolog zawsze ocenia po rezonansie lub tomografie, gdy neurochirurg który operował to widział od ¶rodka przecież a wiec juz z tego powodu wie wiecej co tam było i jakie mog± być przyczyny bólu dzi¶.

Sylwek 2014-06-17, 22:17

Witam wszystkich mam pytanie czy kto¶ z was miał przesunięcie trzonów kręgowych jestem dwa lata po operacji kręgosłupa i kilku rehabilitacji

go¶ć 2014-06-23, 09:29

Witam:)
Sylwek przepraszam ,że dopiero teraz odpowiem na Twoje pytania ale tak mam jak się lepiej czuję to wykorzystuję czas na maksa a ,że mieszkam na wsi to mam co robić.Jestem z okolic Krakowa a Ty? jeste¶my równolatkami jak wynika z Twojego wpisu.Co do wieku to kręgosłup już tak dał mi popalić ,że czasem czuję się jak staruszka;) ale to chwilowe...oprócz lędĽwiowego mam też problemy z szyjnym no cóż jak się sypie to cało¶ć...Leczę się w Kraku , tam też miałam rechabilitację i konsultację u dr chrzanowskiego u niego też jestem zapisana na zabieg od którego jednak postaram się wymigać;) póki co czekam na sanatorium , funkcjonuję normalnie , kosze trawę , wszystkie prace w ogrodzie , no i wybieram się do zakopca na kilka dni;)jako¶ tak mam ,że jestem bardzo ruchliwa na ketonalu chodzilam do kina i zdobyłam kasprowy na przeciwbólowych (kolejk± oczywi¶cie) ale czy to ważne jak....teraz jest dobrze jak nie szaleję za bardzo z prac±;) pozdrawiam serdecznie

Agii 2014-06-28, 18:10

Witam . Jestem blisko 4 m-ce po operacji kręgosłupa , ( odbarczenie kanału kręgowego , uwolnienie zrostów rdzenia kręgowego i korzonków nerwowych) . Wła¶nie w czwartek wrócił do pracy pozycja siedz±ca w aucie ( tryb pracy 12 godz. ) . No i się zaczęło . Duży ból na odcinku lędĽwiowym problem z poruszaniem ( podnoszeniem się ) poza tym zauważyli¶my z żon± nie naturalne położenie tułowia ( wykrzywiony względem reszty ciała ) czy kto¶ może podpowie co może powodować takie skutki i co robić w taki wypadku

ARES 2014-06-30, 10:32

12 godzin za kierownic±? To grozi nie tylko utrat± zdrowia dla zdrowego człowieka ale też inspekcj± transportu drogowego i wysokimi nandatami. 12 h to zdecydowanie za dużo i niech pracodawca się udeży w czoło. To nawet krócej ¶pisz w jednej pozycji a co mówić o siedzeniu za kółkiem. Gdybym był zdrowy to nigdy nie zdecydował bym się na takie warunki pracy. To na Tirze masz lepsze warunki jeżdż±c nawet po całej europie. Zostaw t± robotę. Ja mam zamiar za kółko wrócić ale juz zakomunikowałem szefowi ze bede jeĽdził max 3 dni w tygodniu po max 6-7 h ale mam zamiar nawet w tym czasie robić 2-3 przerwy po 20 minut na rozruch w lesie czy na parkingu. Kilka ćwiczeń rozci±gaj±cych. Szef przystał na warunki bo gdyby nie to zostałbym na zwolnieniu. Nie pytaj więc co się dzieje bo 12 h dzień w dzień to lekka przesada. Człowiek to nie maszyna że można cisn±ć ile się da. A ta jazda to nienormalne więc że boli nic dziwnego.

Sylwek 2014-06-30, 14:20

Sylwku . Troszkę się nie zrozumieli¶my ja nie napisałem . To praca zmianowa wiec dzień , dzień , noc dzień wolny . Tak to wygl±da byłem dzi¶ na urazówce ale oczywi¶cie dla lekarzy ważne jest skierowanie a nie dobro pacjenta chodĽ powiem wcisn±łem się do lekarza który odesłał mnie do lekarza który mnie operował sęk w tym że to ponad 150 km ode mnie i czekam może uda mi się jutro załatwić wizytę u neurologa nie pani doktor oceni lub skieruje na dodatkowe badania w przeciwnym razie zostanie mi lekarz rodzinny i pewnie przepisanie apapu hihihi zeby nie obci±żać budżetu placówki

ARES 2014-06-30, 16:03

Nie wiem czy *oni* cokolwiek Ci pomog± bez badań. Pewne jest że każ± Ci zrobić rezonans we własnym zakresie. By szpital zrobił Ci to na ich koszt, reguła musiała by być następuj±ca. Trafiasz na SOR z bólem który nie pozwala Ci funkcjonować, póĽniej kontrola przez neurologa i l±dujesz na neurologi. W tej chwili pełn± odpowiedzialno¶ć bierze twój lekarz który robił operację i radzę udać się do niego bo nikt inny tego się nie czepi. Musiałe¶ co¶ zrobić że tak nagle ból powrócił. Co¶ się musiało przesun±ć, zerwać, otworzyć tam w ¶rodku. Czym¶ to jest spowodowane.

Sylwek 2014-07-01, 18:17

Cze. Sylwek . Byłem u pani neurolog we wtorek ale zasugerowała bez badania kilka sugestii odno¶nie podejrzenia przyczyny żadnych szczegółów ,dała leki przeciwzapalne i wypisała L4 leż±ce na tydz . Dzi¶ jest lekka poprawa chodĽ z rana jest mi się ciężko podnie¶ć z łóżka po nocy . Ale bywało gorzej budził mnie straszny ból miałem problem z przekręceniem, podnoszeniem ,nie mogłem unie¶ć nogi w górę leż±c na plecach no i dwie ostatnie noce spędziłem na twardej podłodze blokowało mnie jak by skurcz mię¶ni przy kręgosłupie balem się ruszyć budziłem żonę aby pomogła mi się poruszyć . Wiec w skrócie tak to teraz wygl±da

ARES 2014-07-05, 11:07

Nie wiem ale ja tak miałem po samej operacji. Rano ciężko było się zwlec a i obracać było ciężko. Kłucie było bardzo duże. Może po prostu za wcze¶nie do pracy poszedłe¶ i przeci±żyłe¶. Mimo wszystko najgorsze to te tabletki. Niby pomagaj± ale psuj± inne rzeczy. Mam nadzieję że szybko się wyliżesz i będziesz bardziej ostrożny.

Sylwek 2014-07-05, 21:16

Witam, jestem kolejn± osob±, która doł±czyła do tego grona osób, co s± po operacji. Minęły 4 tygodnie od operacji L4-5. Mam drętw± piętę, czę¶ć stopy i 2 palce. Kuleję. Przed operacj± było dobrze a teraz s± trudno¶ci z chodzeniem. Proszę o informację jakie ćwiczenia można w tej chwili wykonywać. Pozdrawiam

Iga 2014-07-11, 17:38

Szanowni przed rozmówcy wystrzegajcie się klinik jednego dnia.
Moja mama miała nazywany w klinice zabieg, chodzi o odcinek lędĽwiowy, była przepuklina między kr±żkowa i dysk wci¶nięty tak, że powodował ucisk, silny ból towarzyszył temu. Problem pojawił się w grudniu 2013. Zabieg odbył się dopiero w maju 2014 na kasę chorych, trwał 2 godziny i mimo że nie udany co było wiadomo od razu, pacjentka nie została o tym poinformowana. Nie d±żono do naprawy sytuacji. Pacjentka została wypisana po czterech dniach. Ból nie ustał, bardziej się nasilił, najgorzej było z praw± nog±, na której nie można było normalnie stan±ć. Lekarz prowadz±cy nie wypisał nawet recepty na leki przeciwbólowe, a na wizytę kazał przyj¶ć dopiero za trzy tygodnie. Po tym czasie stwierdził, że dobrze nie jest i trzeba sprawdzić co się porobiło, skierował na powtórny rezonans ale opłata własna. Wynik był zatrważaj±cy ale na wizytę nie szło się umówić, bo doktor nie odbierał telefonu. Na dzień dzisiejszy sprawa jest zawieszona czekamy na termin ulokowania w szpitalu ze specjalnym sprzętem. Jak długo? Kto wie? Spychologia totalna. Miesi±c min±ł a noga puchnie pod kolano. Zmierzam do tego, że to nie jest zabieg to poważna operacja, a w przypadku komplikacji klinika nie gwarantuje, że opieka nad pacjentem trwa nadal i nawet nie wysyła pacjenta do specjalistycznego szpitala. To lekarz ma problem., a jak kłopot ma lekarz to w tym przypadku stosowana jest *spychologia*, a może kto¶ inny to zrobi - tyle że nikt nie będzie poprawiał czego¶ co kto¶ zepsuł.
W szpitalu ze specjalistycznym sprzętem pieni±dze nie graj± roli, operacja może trwać dłużej, pacjent jest pod obserwacj±, i jak się co¶ nie uda to robi się kolejn± operację. Hospitalizacja może trwać kilka tygodni. W klinice zabieg do dwóch godzin *na kolanie* jak na ta¶mie, następny proszę..., uda się, nie uda, wypis, bo na weekend nikt nie pracuje i pula pieniędzy jest ¶ci¶le wyznaczona. A jak pacjent wyjdzie poza mury budynku, to musi resztę kosztów sam pokryć i z bólem szukać innego rozwi±zania.
Przemy¶lcie sobie Państwo czy wygl±d ogólny budynku jest ważny, czy fachowa opieka i traktowanie człowieka jak podmiot, a nie jak przedmiot. Szpital z tym sprzętem jest w Sosnowcu - urazówka. Katowice - Ligota i Piekary ¦l±skie.
Życzę zdrowia i samych owocnych zabiegów i operacji.

Joanna 2014-07-11, 22:52

Do Pani Igi
lepiej skonsultować się z lekarzem, bo te objawy nie wróż± nic dobrego. Mama ma to samo co Pani opisuje tylko że jeszcze boli, miesi±c min±ł od operacji i noga puchnie. Na rezonansie magnetycznym po operacyjnym, wyszło że dysk, który miał być usunięty został rozkruszony i nie wyczyszczony, zapadł się jeszcze bardziej, naruszony został rdzeń kręgowy, gromadzi się płyn, według konsultacji innego lekarza może to być płyn rdzeniowy, który tworzy już dwa bajorka, a nie daj Panie Boże żeby to była ropa. Opieszało¶ć lekarza prowadz±cego przeraża mnie najbardziej. Bł±d, nieudany zabieg - zdarza się, może się zdarzyć każdemu, ale żeby tak przedłużać ponown± reoperację, która powinna jak najszybciej nast±pić. W głowie mi się nie mie¶ci.
Życzę powodzenia.

Joanna 2014-07-11, 23:14

Hej wszystkim, ja już jestem po jednej operacji L5 S1-Otwock, ze skierowaniem na kolejn±. Skierowanie mam do Grodziska, ale terminy s± przerażaj±ce, mam opcję szybszej operacji w Płocku, czy kto¶ z Was był tam operowany?, jak wrażenia?, będę wdzięczna za pomoc, nie ukrywam, że boję się strasznie kolejnych komplikacji:(

EwaEwa 2014-07-15, 10:32

Cze¶ć EwaEwa. Ja jestem z Płocka miałem odbarczenie L5S1 w Bydgoszczy. W Płocku nie chcieli się podj±ć tłumacz±c że nie posiadaj± odpowiedniego sprzętu wiec jeżeli mogę Ci poradzić Płock sobie odpu¶ć dla własnego zdrowia pozdrawiam .

ARES 2014-07-15, 21:17

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123  124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |