Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Jola, mam rozumiec,ze gdyby Ci cos wstawili od razu w miejsce wykrojonych rzeczy, to prawdopodobnie byloby inaczej? Co do Galazki, on na stare lata coraz mniej bywa optymistycznie nastawiony do operacji kregoslupa. Mowi, ze nawet czasem, jak sie wszystko uda, to i tak nie ma poprawy. I nawet trudno powiedziec, dlaczego. Ale, Ci wspolczuje, bo jak tak sie obijasz, naprawde nie masz wyjscia. A o slupskiej neurochirurgii i Galazce to czy to w Kolobrzegu jestem, czy w innym uzdrowisku, to raczej tylko dobrze.
Mam nadzieje, ze naprawia wreszcie Ciebie, zebys mogla normalnie funkcjonowac. Ale, kazda kolejna operacja, to coraz wieksze ryzyko. Podziwiam Galazke,ze tak po partaczach podjal sie tego. Ale, chyba glownym operatorem, skoro to ma byc od przodu, bedzie Nacewicz.
Nurtuje mnie jedno, od kogo ludzie najczesciej maja skierowanie na rezonans? W Slupsku z NFZ prawie nie daja, chyba,ze ktos sie wlasnie przewracaja. Tylko prywatne wizyty i prywatne skierowania i koszt 400-500 zlotych. Czy Wam tez w publicznej poradni noie daja skierowan na rezoanas. Mnie tylko na rtg, a to nie wykryje zadnych uciskow przeciz, a nie stac mnie na wieczne robienie z wlasnej kieszeni. Nigdy nie mialam RMI z funduszu, a w jakim stanie mialam kregoslup, o tym dwa implanty swiadcza. To wszystko jest chore w tym kraju.
Zycze jak najmniej bolu, bo chyba on czasem to juz musi nam towarzyszyc, bo my nigdy do konca zdrowi nie bedziemy.

gosia 2013-04-16, 15:10

Gosiu nie wiem czy jak by mi wsawili od razu implanty bylo by dobrze ale mysle ze chyba lepiej niz teraz.Ja nie moge chodzic nie utrzymuje moczu co jest to strasznie krepujace i ten bol a niestety w nocy sie nasila i to jest koszmar!Organizm tez wyczerpany tabletkami jak dostawalam sterydy to stopy mnie tak palily ze boso stalam na balkonie na kaflach bo nie dawalam rady a nastepnym etapem bylo sciaganie platami skory najgorsze w tym wszystkim jest to ze pan dr Galazka jak zobaczyl te sterydy i uslyszal dawke to za glowe sie chwycil i zabronil brac tego juz sie nie zapisuje nikomu a dawka jest 1mg a ja bralam 16mg.Mam bardzo zla opinie o akademii i omijam ja duzym lukiem!a na rezonans to moj kochany lekarz ktory mnie operowal dawal mi skierowanie i mialam robione w akademii i nawet dlugo nie czekalam bo okolo miesiaca a robilam chyba z 4 razy,mysle ze on wiedzial ze zrobil cos zle bo za kazdym razem jak do niego dzwonilam to przyjmowal mnie poza kolejnoscia i nawet jak byl w pracy w szpitalu.sadze i moja rodzina tez ze on sie tak naprawde uczyl na mnie bo jest to mlody lekarz 37 lat tylko cholipa czemu na mnie trafilo :( ja sama mam 38 lat i juz na recie i z grupa inwalidzka a co dalej?????????Pozdrawiam i milego wypoczynku zycze bo z tego co wiem jestes w kolobrzegu w sanatorium. ja bylam w stegnie

Jola 2013-04-16, 18:09

Jola mnie operował lekarz który ma ok. 40 lat. Jest uważany za jednego z dwóch najlepszych neurochirurgów w Lublinie. Tak że wiek nie ma tu znaczenia. Znaczenie maj± umiejętno¶ci manualne. Lekarz który mnie operował jest dr. nauk medycznych na AM w Lublinie i często wykonuje operacje których inni lekarze się nie podjęli, ale z tego w Polsce jest też znana Klinika Neurochirurgi w Lublinie, że wykonuj± zabiegi które gdzie indziej zostały uznane za nie operacyjne.

zibi_p 2013-04-16, 18:21

Jola, to straszne, co piszesz. Lekarze maja pomagac a niektorzy robia cos wrecz przeciwnego. Ja do sanatorium z ZUS jade dopiero 3 czerwca i bedzie to moja pierwsza jakakolwiek rehabilitacja pooperacji. Inna rzecz, ze szybko sama stanelam na nogi a teraz to juz nawet cztery godziny dziennie pedaluje na rowerku stacjonarnym. A chodze tyle, co kiedys. nawet 10 km mi niestraszne. Tyle, ze czasem rwa dokucza a jak nie to bola mnie jeszcze miejsca w okolicy implantow. Dlatego nie zamierzam tak szybko wracac do pracy, tylko po calym swiadczeniu. Mam na razie do sierpnia, ale jeszcze do wykorzystania cztery miesiace i bede sie o to ubiegac. Ty, taka mloda, juz renta....Ja mam 51 lat, ale renta...mam jeszcze studiujaca corke a jestem samotna matka. Gdyby nie pomoc mego ojca, obie bysmy moze i z glodu padly. Pozdrawiam wszystkich cierpiacych.

gosia, 2013-04-17 12:04:57
Oj, nikt tu nic nie dopisal. Strona sie troche zmienila od wczoraj. Mam pytanie do tych, co maja przyznana rente. Czy mieliscie problemy w ZUS z jej przyznaniem? Pytam tak na zapas, gdyz nie wiadomo, czy kiedys nie wystapie o to. Na dzis to nie wyobrazam sobie pracy osmiogodzinnej, gdyz im dluzej siedze to plecy dokuczaja. Tylko, jak slysze o orzecznikach ZUS, to w ogole da im sie cos tak nienamacalnego jak bol udowodnic? Mi juz wystarczy ostania wizyta w tej instytucji, a to bylo tylko9 o przedluzenie swiadczenia rehabilitacyjnego. Lekarz wciaz mi pierniczyl, ze do pracy i do pracy trzeba wracac a nie na wolnym siedziec.
Pozdrawiam wszystkich.

gosia 2013-04-16, 19:07

Mam pytanie, jak długo można odczuwać co¶ w miejscu operacji (usunięcie przepukliny i kawałka dysku met. klasyczn±), jak długo może tak jakby pulsować noga po rwie i jak długo może być spięty miesień łydki i uda.

Już po woli zaczynam chyba wariować....

Karola30 2013-04-17, 13:53

Karola, chyba nie ma odpowiedzi na to, jak dlugo po operacji moze byc to czy tamto. Takie objawy, jak u Ciebie, to ja tez mam. A jestem pol roku od operacji. Przestalam juz o to pytac. Regenarcja nerwow trwa nawet dwa lata, tyle wiem. Ale, Karola, boli Ciebie, czy tylko taki dyskomfort masz?

gosia 2013-04-17, 15:11

Raz zakluje raz dyskomfort....
Dzis sie dowiedzialam ze mi jakas powiez mogla mi sie z blizna zrosnac i ze mam strasznie spiete miesnie....
Nie tylko tej nogi po rwie ale wszystkie.....

karola30 2013-04-17, 22:18

Spiete miesnie to mialam kilka lat przed operacja. My nigdy nie bedziemy jak zdrowi. Ta noga po rwie tez bedzie juz u wiekszosci dziwna, inna. BYleby bolu nie bylo, jak przed operacja. Karola a bylas na jakiejs kontroli? Ale ja tez slysze, ze wszystko jeszcze ma prawo byc. Teraz wyskoczyl ortopeda na koniec kwietnia a neurochirurg jest na koniec maja. Pozyjemy. Papa.

gosia 2013-04-17, 23:48

Zibi moze miales szczescie i ten twoj lekarz ma pojecie co robi bo mnie nikt nie przekona do mojego.Gosiu ja mam rete i powiem ci ze bez zadnych problemow dostalam zlozylam papiery do zusu miesiac przed zakonczeniem swiadczen rehabilitacyjnych i po 3 tyg dostalam wezwanie na komisje przebadali mnie zobaczyli wszystkie badania wyniki kazali wyjsc i po 10min odpowiedz pozytywna.jedynie duzo latania po rozne papiery jesli pracowalo sie w paru miejscach pracy.Karola musze cie zmartwic bo jest taka opcja niestety u nas ze noga moze juz do konca taka byc a dyskomfort nam bedzie towarzyszyl .pozdrawiam

Jola 2013-04-17, 23:59

Tak , slowa Joli sa prawda. Na pietrze mieszka sasiadka, ktora miala operacje 4 lata temu. Niby jej nie boli ale ta noga z dawna rwa juz jest inna, dziwna, sztywniejsza i slabsza. My po opercaji nigdy nie bedziemy jak nowki.To trzeba wiedziec. Operacja ma zniesc bol glownie. Ale, jakies mrowienia moga byc. Ja to mam mrowki i uczucie,ze noga jakby slaba, jakby z gumy, waty.Ja do dzis sie zastanawiam, czy warto bylo. Chyba jednak nie poszlabym na operajce , jeszcze kaiegos dobrego od manualnej terapii bym szukala, choc i to przerabialam i nic.I tak, w stosunku do Was, po opercaji nie mam najgorzej, ale myslalam,ze bedzie jeszcze lepiej. MOze i bedzie, bo czasem robi sie dobrze nawet po uplywie roku.

gosia 2013-04-18, 06:00

Ago czy bierzesz lekarstwa osłonowe na żoł±dek jak nie to zacznij najlepiej zacznij brać czopki dicloberl nie szkodz± na żoł±dek i nie niszcz± w±troby 3razy na dobę ja biorę pomaga ja jestem 4 miesi±c na l 4 czekam na zabieg l3 l4krzysztof tel 667953435

krzys 2013-04-18, 11:30

Jak sie bierze diclofenak w tabletkach, koniecznie cos na zoladek trzeba brac. Ja jak zaczelam kilkanascie lat temu brac majamil, taka nzwa byla tego, to myslalam,ze z bolu umre. Az mi lekarz przepisal oslonowe. Czopki, choc nie szkodza na zoladek, to nie dla mnie. Nie wloze nic do tylka, kilka razy sprobowalam i myslalam,ze mi tylek rozerwie. Wole juz zastrzyki. Wiem, ze sa tez inne osoby, ktore za nic nie wezma leki w postaci czopka.

gosia 2013-04-18, 12:00

Karola dzi¶ u mnie mija miesi±c od operacji i nie czuję żadnego bólu no jedynie czasem w ranie co¶ mnie jeszcze ci±gnie a tak nic więcej . Funkcjonuję już prawie normalnie jedynie co to prawie staram się jeszcze nie siadać , spaceruję około 8 km dziennie i nie mogę się doczekac 26 kwietnia na wizytę kontroln± poszpitaln± .

Zibi i Jan z Was to już szczę¶ciarze, że mogli¶cie wrócić do pracy :)

Pozdrowionka :)

Kasia 2013-04-18, 13:11

Witam Was ponownie. Chciałam tylko napisać, że jesli by kto¶ w szybkim tempie potrzebował zrobic rezonans na ¶l±sku, to w Katowicach na ul. Racławickiej jest to możliwe za 330zł. Nie jest to mało, ale da się przeżyć. czas oczekiwania na badanie 2 dni :) Pozdrawiam serdecznie

Agu¶ka 2013-04-19, 09:58

Agu¶ka dobrze wiedzieć :)

Kasia 2013-04-19, 10:05

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79  80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |