Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Marek
Ja też miałam tak przed operacj± że plecy były tak ciężkie jakby ważyły
tone i chodziłam bardzo pochylona do przodu i musiałam robić przerwy. Jedn± nogę wlokłam za sob±. Na pewno naciska Ci na nerwy i rdzeń i musisz czym prędzej się poddać operacji żeby nie uszkodziło nerwu do końca.
Jeżeli chodzi o drętwienie dłoni to mam tak od kilku lat . Budzę się w nocy po kilka razy i nie mam wogóle czucia. Nic jakbym nie miała dłoni. Lekarze nie wiedz± dlaczego ,jedni twierdz± że od kręgosłupa a drudzy że. nie a ja się męczę i nie wiem co z tym robić.
Marek już kiedy¶ się chyba Cię pytałam czy robiłe¶ badania w kierunku RZS.

Wanda 2014-01-06, 09:50

Mialem te badania jest dobrze ale operacji sie nieboje tylko okresu po neurochirurg stwierdzil ze to niebedzie jedna ale kilka tlumaczyl mi ze musza usunac naciski u gory i nastepnie beda robic mi z ledzwiowym stwierdzil iz inaczej moglbym byc zparalizowany a ma reputacie bardzo dobre jako chirurg problem jest wemnie ja joz naprawde niewieze na poczatku jak zaczynali mi zbiodrami to po pierwszym mialem joz tanczyc potem bylo drugie znow ta spiewka nastepnie zakazili rane iznow dwie reoperacie jak skonczyli to stwierdzili ze to kregoslup i teraz beda sie bawic z nim obecnie choc z bolem to chodze kawe sobie zrobie poogladam filmy i jakos to leci a po operaciach jak wiesz lezysz jak kloda zastrzyki i pigolki a sadze ze od tramalu bede mosial isc na detox mialem firme zus mnie zmosil do likwidaci i niewidze konca tych problemow a zapomnialem w koncu listopada bylem w ustroniu mialem byc 14 dni wytrzymalem 6 i wrocilem

marek 2014-01-06, 14:30

Do Marka
Gdzie leżałe¶ w Ustroniu? w szpitalu czy sanatorium? Dlaczego uciekłe¶ , tak Ľle tam było.
Jeżeli chodzi o operację to trzeba być dobrych my¶li i mieć nadzieję,że wszystko się uda i będzie dobrze bo inaczej by¶my zwariowali.
Ja miałam już 9 operacji i gdyby nie wiara i nadzieja to bym się nie zgodziła na ani jedn±, tylko cierpiała w bólu.
Wiem ,że może być róznie ale musisz my¶leć pozytywnie bo inaczej się wykończysz psychicznie.
Trzymaj się .

Wanda 2014-01-06, 21:26

W sanatorium malwa zle niebylo ale to niedlamnie 80 procent ludzi to pozoranci uwodziciele ktorzy w dzien chodza na zabiegi a w nocy pija dooporu ito jest ta rechabilitacja ja od 2 laqt alkoholu niepilem zadnego nawet piwa a w chodzeniu po gorach sama wiesz niedaje sie rady to co bylo tam robic w domu mam chociarz komputer i glownie czas spedzam prz yni niewiem czy to zrozumiesz ale przedtem mialem doze plany wygorowane ambicje jakies cele a tu nagle kregoslup przekresla wszystko i musisz z wszystkiego rezygnowac zobacze co powie rezonans w lutym i zaczynam sie zastanawiac czy ja niedziwaczeje i cz niedostaje joz chopla z pozadna przezutka

marek 2014-01-07, 06:20

Do Marka
Rozumiem to wszystko, bo w życiu już dużo przeszłam. Jestem pracocholikiem ,dużo rzeczy robiłam takich co nie powinnam i teraz za to płace zdrowiem.Też mnie skręca teraz ta niemoc, ale wierzę że dojde do sił i sprawno¶ci i znowu będe mogła pracować. Nie poddam się tak szybko. A co do sanatorium to wła¶nie słyszałam takie opinie jak Ty piszesz i dlatego nigdy nie pojechałam. Wole do szpitala na rehabilitacje bo tam przynajmniej nie ma pozorantów.
Głowa do góry , będzie dobrze. Ważne żeby¶ znalazł dobrego lekarza i mu zaufał.

Wanda 2014-01-07, 11:40

Nikt już nie wchodzi na t± stronę, wszyscy się dobrze czuj±.

Wanda 2014-01-15, 16:11

Wando zarty sobie robisz tylko co tu pisac jak niewidac tego koncaposzlem wczoraj do znanego chirurga zeby cos doradzil on obejzal dyskietki i stwierdzil powiedz mi od czego my mamy zaczac nad endoproteza gromadzi fie ropa kolano prawe do endoplastyki bo kosci tra o siebie kregoslup w stanie ze niewiadomo co robicizaczol odnowa mam zrobic jeszcze eng nog ponownie wszystkie przeswietlenia ipo konsultacji z ordtnatorem podejma decyzie u nas ordynator to bog nikt nieprzyjmie na odzial bez jego zgody zobaczymy marek

marek 2014-01-16, 17:17

Marek
Ale Ci sie tego nazbierało, jeszcze kolano- współczuję. Ja nie wiem czy prze¶wietlenia s± dobre dla Ciebie, przecież to znowu dodatkowe promienie rentgenowskie. Lepszy miałby¶ rezonans noi dokładniejszy.
Wierzę, że wyjdziesz na prost± i będzie dobrze, czego Ci bardzo życzę.
Jak co¶ będziesz nowego wiedział to pisz bo jestem ciekawa jak potocz± sie dalej Twoje losy.
Życzę Ci dużo sił i wytrwało¶ci w walce z chorob±.
Pozdrawiam

Wanda 2014-01-16, 19:58

Witam, jestem mam± czternastolatki z wielopoziomow± przepuklin± l4 i L5 z przemieszczaniem na rdzeń kręgowy, z nieznacznym osłabieniem czucia w prawej nodze, przy wyprostowanym kolanie podnosi się tylko na wysoko¶ć pod k±tem 40 stopni, oczywi¶cie nogi bol± i zacz±ł boleć duży paluch u nogi. Najpierw i najbardziej boli biodro.
Mam pytanie czy może kto¶ z forumowiczów spotkał się z tak poważnymi zmianami kręgosłupa u tak młodej osoby. U mojej córki to efekt sportu. Pozdrawiam Basia.

Basia 2014-01-19, 18:31

Witajcie :)
Nie wiem czy mnie tu kto¶ pamięta, z tego co widzę to z osób, które ja kojarzę jest Gosia i Marek.
Jutro minie mi rok od operacji usunięcia przepukliny L5S1. Ostatni raz pisałam tu gdzie¶ w okolicach wakacji... generalnie od dnia operacji cały czas co¶ było u mnie nie tak, rwa kulszowa zniknęła to rzecz oczywista, korzeń został odci±żony to i rwa zniknęła. Niestety ból w lędĽwiach nie znikn±ł i cały czas pojawiał się w różnych sytuacjach, bardzo często było tak, że rano po przebudzeniu nie byłam w stanie pochylić się w ogóle, potem do tego bólu doszedł ból podbrzusza. Budziłam się z obolałym brzuchem promieniuj±cym do pleców i na odwrót bo generalnie ból był rozlany i ciężko było stwierdzić gdzie miał pocz±tek. Cały zeszły rok latałam z rehabilitacji na rehabilitację, od państwowych po prywatne. Ćwiczenia mi nie pomagały a często jedne rehabilitant przeczył drugiemu i tak w kółko. Fizykoterapia też mi nic nie wnosiła, sama już nawet pogubiłam się w tym ile pr±dów miałam ile laserów i ile pól magnetycznych ale mam wrażenie, że takie zabiegi to może i pomagaj± ale na jaki¶ wczesny stan dyskopatii a nie przepukliny czy stany pooperacyjne. Zreszt± na logikę, jakim cudem pr±d czy pole magnetyczne ma niby wsun±ć dysk na wła¶ciwe miejsce? To nie jest możliwe. No ale łapałam się wszystkiego co dawali i proponowali. Po drodze padły mi stawy kolanowe i odcinek szyjny. Kolana ma od maja opuchnięte i nie do końca funkcjonuj±ce, odcinek szyjny odezwał się we wrze¶niu.
Mimo wszystkich schorzeń i bólu gdy w grudniu 2013 ZUS mnie uzdrowił postanowiłam nie walczyć z nimi, zabrakło mi sił. Poza tym stwierdziłam, że jako¶ tam jednak funkcjonuję i może dam radę pracować np. na pół etatu, zreszt± bardzo też potrzebowałam przerwać jako¶ ten ci±g nieszczę¶ć i wyj¶ć w końcu z tego domu do ludzi i zacz±ć żyć z tym co mam ale jednak żyć...
Stary pracodawca oczywi¶cie rozwi±zał ze mn± umowę co było oczywiste, że tak zrobi, nie było mnie w pracy ponad rok. Wiedziałam, że będę musiała szukać czego¶ nowego i na miarę swoich możliwo¶ci zaczęłam szukać. Wysłałam kilkana¶cie CV ale wiadomo,, że to za mało na znalezienie pracy.
Niestety od 3 dni mam pierwszy raz od operacji silne bóle w nodze, po tej samej linii co miałam kiedy¶ rwę a oprócz tego cała noga boli mnie tak ogólnie. Nie mogę na niej stać, stoję z podci±gnięt± nog± do siebie. To samo robi mi się gdy trochę pochodzę. Nie oszukuję się, ból jest mi bardzo dobrze znany, wiem co to jest. Niestety nie wiem tylko co mam teraz zrobić bo zostałam bez ¶rodków do życia a szukanie pracy w takim stanie to głupota, poza tym ja w tej chwili ani nie wysiedzę ani nie wystoję w pracy, nie wiem co robić.
Tak poza tym w listopadzie zeszłego roku moja psychika nie wytrzymała już kolejnego miesi±ca życia w strachu i bólu i ujawniła mi się wyciszona nerwica lękowa, to wtedy wła¶nie postanowiłam, że muszę wyrwać się z domu i zamknięcia z problemami i zacz±ć żyć mimo tego jak się czuję, obawiałam się, że jeszcze jeden miesi±c i wyl±duję w wariatkowie. Naprawdę miałam ogromne chęci ale teraz widzę, że rzuciłam się z motyk± na słońce, przy obecnym pogorszeniu nie ma mowy o podjęciu pracy. Decyzję z ZUSU dostałam w grudniu, tam jest napisane o miesi±cu na odwołanie. Tylko co jeżeli ja po ich uzdrowieniu przedstawiłam za¶wiadczenie o zdolno¶ci do pracy? Lekarz wystawił mi je na moj± pro¶bę, powiedziałam, że mimo bólu chcę wrócić do pracy no i wtedy mój stan zdrowia nie był tak zły jak teraz, teraz ani bym się o takie za¶wiadczenie nie ubiegała ani żaden lekarz by mi go nie wystawił.

Jolu, nie mam aż tak skomplikowanej sytuacji jak Ty ale ł±czę się z Tob± w bólu jeżeli chodzi o wiek i poczucie straconego życia, jestem niewiele młodsza od Ciebie i moim życiem też jest tylko mój dom.
Do tego żyję z my¶l±, że przez moj± chorobę nie mogę zrealizować mojej największej życiowej pasji jak± mam i, o któr± walczyłam parę lat żeby się w niej zrealizować, na moment po tym jak mi się udało padł mi kręgosłup i wszelkie palny i marzenia legły w gruzach...

Basiu, pamiętam, że jak tu parę miesięcy temu byłam bardziej regularnie to były przypadki młodziutkich osób z rozsypanym kręgosłupem, też z powodu sportu. Musiałaby¶ przejrzeć tę setkę stron to pewnie by¶ trafiła na posty tych osób, to byli jacy¶ 17-19 latkowie to może starsi od Twojej córki ale jednak nadal bardzo młodzi. Choć tak poza tym to i tak to czytanie raczej wiele Ci nie da. Musisz i¶ć z córk± na konsultację neurochirurga, ortopedy jak i fizjoterapeuty z najwyższej półki, którego opinii będziesz mogła zaufać a on powie czy podejmie się rehabilitacji czy nie. A neurochirurg też musi ocenić czy to jest do rehabilitacji czy do operacji, i pamiętaj, że nie każdy neurochirurg od razu chce ci±ć, s± tacy, którzy daj± szansę rehabilitacji.

Pozdrawiam wszystkich...
Zibi, Zorro, Karola30, może jeszcze tu zagl±dacie? Co u Was?

Anja 2014-01-20, 15:07

Witaj Anja...No, choc Ty potwierdzisz me sytuacje z kregoslupem. Bo po opercaji tez nie ma dnia bez bolu. Ogolnie, bolu mam o okolo 30% mniej, ale nie tak,ze on ustapil. I jak Anja boli mnie czesto bardzo ledzwiowa okolica,ze nie moge sie schylic nad umywalka. Cos w tym jest, a lekarze nie zwasze dowierzaja, bo rzekomo rezonsn nie wskazuje na to. Jednak lekarze tez mowia,ze sa osoby, niewielka grupa, ktorej po operacji znaczacvo sie nie poprawia, bo newry byly juz tak uszkodzone a bol trwal,ze to sie po prostu w nas zakodowalo.
Coz, z tego powodu sie nie umiera, ale bol odbiera radosc zycia. ja wiedzialm,ze majac 50 lat i tak powazna operacje, wstawienie 2 implantow, to tzeba dlugo uwazac na siebie. Stad wykorzystalam rok swiadczenia rehabilitacyjnego a od grudnia 2013 roku mam na rok przyznana rente. pracuje na pol etatu, bo akurat zatrudnoona jestem w urzedzie, to sfera budzetowa wiec z powodu choroby raczej tu nikt nikogo nie zwalnia. Pracuje na pol etatu, bo za rente nie da sie zyc...Nie wiem, Anja, co Ci radzic.. Sprobuj sie jednak odwoilac, ale czy rzypadkiem nie ma sie dwoch tygodni na odwolanie? Mi na wszytskich orzeczeniach i decyzjach napisano,ze w ciagu dwoch tygodni trzeba wniesc odwolanie. Dalej, zgadzam sie,ze rehabilitacja w postaci zabiegow w nasilonej chorobie zwyrodnieniowej nic nie daje. Ilez to mialam tego, zero poprawy. Sadze, ze jak ktos ma male dyskopatie, maly bol, to pomaga na jakis czas. W naszym przypadku, nic. Zreszta, Anja, zabiegi nie maja cofnac dysku, tylko zlikwidowac bol.
A co TY masz z ZUs? Orzeczenie czy decyzje i odnosnie czego? Swiadczenia czy renty? Napisz, bardzo prosze...Bo mnie ten termin miesiaca dziwi na odwolanie, mialam zawsze na pismie,ze mam dwa tygodnie na to...
Coz, zal mi Ciebie. Tym bardziej,ze do pracy sie nie nadajesz. ja wiedzialam,ze jeszcze na caly etat nie moge,w iec sie o rente starlam. Z przebojami, bo orzecznik nie chcial dac. Wyklocalam sie, to skierowal do konsultanta , neurochirurga. I dopiero wtedy dostalam te rente...

gosia 2014-01-20, 17:22

Przejrzałam parę ostatnich starszych podstron, dopatrzyłam się Jana i Anes, pamiętam Was z czasów gdy tu pisałam kiedy¶ :)
Anes Ty w zasadzie masz podobny przypadek do mojego tylko ja poddałam się operacji bo nim nie ujmowało bólu a ja już nie chodziłam na jedn± nogę... tak czy inaczej bardzo zazdroszczę Ci, że trafiła¶ na tego chiropraktyka, chciałabym aby mnie kto¶ tak uzdrowił tylko ja niestety mam też tak, że boję się poddawać tego typu zabiegom,teraz też mam poleconego człowieka, który podobno wiele osób postawił już na nogi a sam jest w dodatku niewidomy, polecali mi go już przed operacj±, nie odważyłam się...

Krzysiek, też mam opiekę w Lux-Medzie, do kogo tam chodzisz ? Jak rozumiem jeste¶ z Wawy? Ja tak.

Wando, a jak Ty się teraz czujesz bo ostatnio bardzo tu wspierała¶ innych a o sobie już mniej pisała¶ :)
Wy z Krzysztofem mieli¶cie obydwoje operacje w podobnym czasie z tego co doczytałam to napiszcie obydwoje co u Was?

Witaj Gosiu :)
Mam decyzję o odmowie przyznania ¶wiadczenia reh. Na pi¶mie po samej komisji było podane 14 dni ale na pi¶mie z decyzj±, któr± otrzymałam poczt± jest w pouczeniu informacja o możliwo¶ci odwołania w ci±gu miesi±ca od otrzymania pisma. Dostałam dzi¶ telefon do babki z zusu, która podbiła swoj± piecz±tk± tę decyzję i jutro będę do niej dzwonić, dzi¶ się nie dodzwoniłam.
Generalnie też chyba chciałabym i¶ć na rentę i jako¶ do tego dorabiać na tyle ile będę mogła, tylko ja nie wykorzystałam wszystkich ¶wiadczeń, w maju dopiero min±łby rok, a rentę daj± chyba dopiero po tych 365 dniach ¶wiadczenia...

A i Gosiu, cieszę się, że się odezwała¶, a Rumcajsami się nie przejmuj.

Anja 2014-01-20, 17:23

Witam Anja
Zagl±dam tu prawie codziennie. Ja z operacji jestem zadowolony. Ból czasami się pojawia, ale jest to niewielki procent tego co było przed operacj±. ćwiczę co dziennie, dwa trzy razy w tygodniu basen no i nordik wolking. To pomaga, ale niestety żona krzywo na mnie patrzy jak wychodzę z domu wieczorem a ona zostaje z dwójk± małych dzieci:)) Do pracy wróciłem pięć miesięcy po operacji. No ale ja w przeciwieństwie do was mam ten komfort że mogę w dowolnym momencie wstać od komputera i pokręcić się trochę po hali, tak że nie muszę cały czas siedzieć przy kompie. Ale to jest specyfika mojej pracy.

Pozdrawiam

zibi_p 2014-01-20, 22:30

Anja, ja od razu chce Ciebie uczulic na to, ze z ZUSem o cokolwiek jest trudna walka. Orzecznicy to konowaly, bo szanujacy sielekarz nie pojdzie tam, gdzie za kase ma zaprzeczac opinii innych lekarzy. Oni maja z gory prikazy, y co najmniej polowe wnioskow odrzucac. Wiec orzecznicy sa niemili najczesciej. ja sie nasluchalam od niektorych,ze jestem len, chce okrasc panstwo...A to kasa, ktora sama przez skladki uskladalam. Zawsze sie nie dawalam, i zawsze otrzymalam swiadczenia rehabilitacyjne, trzy razy a potem z przebojami rente u lekarza, ktory slynie z chamstwa i niedawania rent...Uwazalam,ze ja juz nie mam 30-40 lat i organizm nie taki,ze wszytsko goi sie fajnie. Widze,ze wiele operacja mi nie dala. Poprawe w 30-40% a bol nadal mi towarzyszy. NIgdy juz nie zgodze sie na zadna opercaje, teraz nie musze, bo reoznans tej potrzeby nie wykazal. Ale, na pewno w wieku starszym tym bardziej nie dam sie operowac na kregoslup...Sadze, to jest dobre dla mlodych. J
Anja, i jak z ta decyzja o odmowie swiadczenia? W sumie to sie dziwuie,ze swiadczenia rehabilitacyjnego nie dali Tobie. A mialas je juz wczesniej? Czy tylko bralas zwolnienie lekarskie? Jak mialas opercaje rok temu ponad, to chyba swiadczenie juz mialas jakies na pewien czas. Powiem tak, w ZUs nalezy troche, nawet bardzo udawac i wyolbrzymiac. Inaczej tam nie idzie. ja to ostanio , jak mi kazla sie schylac i wyginac, powiedzialm,ze sie nie schyle i nie wygne, bo nie moge, bo taki bol. Niestey, w tym kraju tak trzeba, bo jak sami o siebie nie zadbamy, nikt tego nie zrobi. A orzecznicy otrzymuja nagrody za jak najwiecej odrzuconych wnioskow.

gosia 2014-01-21, 08:14

Anja tak chodze do Luxmedu w wawie dokladnie do neurologa dr. Katarzyny Macek. A ty do jakiego lekarza chodzisz ?

Ja juz jestem po operacji 7 tyg. Do mniej więcej 6 tyg. Było wszystko ok a od kilku dni zaczal pojawiać się problem.
Zaczeły się jakie¶ dziwne bóle. W momencie jak chwile posiedze zaczynam mieć uczucie ciężkich nóg, dodatkowo jak wstanę to boli mnie miednica. Boli mnie oba barki z promieniowaniem do ramienia i przedramienia a czasem i palców. Jak leżę to najlepiej na plecach bo leżenie na lewym czy prawym boku to koszmar. Ból wówczas jest od barku po ramie, biodro, nogę aż do stopy. Na brzuchu też nie bardzo mogę leżeć.

Siedzieć nie siedziałem przez 6 tygodni mimo że lekarz mówił że po 4 tyg. można już zacz±ć. Teraz przez to wszystko nadal nie posiedze dłużej niż 10-15 minut.
Może kto¶ z was miał co¶ podobnego? Boje się Ľe mog± być to zrosty które uciskaj±.
Dodam że tramal czy ketonal jedynie tłumi± ból

Krzysiek 2014-01-21, 09:22

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113  114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |