Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Witam!
Mam 26 lat i spor± przepuklinę w odcinku l5-s1 na koniec maja mam przewidzian± operację w szpitalu w mielcu. W tej chwili mam ¶cierpnięt± praw± nogę do stopy. Po rehabilitacjach pr±dami i 4 seriach zastrzyków z niwalinu mogę stan±ć na palcach, ale czuje że noga nie jest taka silna jak lewa bo jak staje na palcach to czasem odmawia posłuszeństwa. Nic mnie nie boli nie biorę już żadnych leków od 2 miesięcy, tramal tylko w szpitalu przez tydzień po urazie i jak czytam wasze komentarze to boję się że po operacji może być gorzej. I może boleć. Już sam nie wiem co robić? Czy kto¶ z was może był operowany w mielcu?

Paweł 2013-05-11, 10:12

Sylwia,
No więc mój kręgosłup nie jest już pierwszej jako¶ci, tzn. oprócz przepukliny odcinka L4/L5, mam wypukliny L2/L3, L3/L4 i L5/S1. Dodatkowo ta przepuklina L4/L5 jest z wydzieleniem sekwestru i uciska nerwy rdzeniowe. Ból mam od około roku promieniuje do lewego po¶ladka i tam jest to główne Ľródło bólu. Na pocz±tku stycznia dodatkowo strzeliło mnie po prawej stronie, co spowodowało lekki niedowład prawej stopy. Nie mogłem stan±ć na tej nodze na pięcie (palce nie chciały się oderwać od podłoża). Przez około 3 tygodnie miałem ból nie do zniesienia na tyle, że ledwo co chodziłem, przeszedłem 30 metrów i musiałem odpoczywać... i jeszcze na dodatek była zima co w ogóle mi utrudniało poruszanie się. Potem ból zaczynał odpuszczać prawa noga przestała rwać, ból pozostał jedynie w lewym po¶ladku. Niedowład stopy prawej nieco ust±pił, w tej chwili mogę stawać na pięcie i palcach, ale stopa jest nadal nieco słaba np. jak kucnę to czasami mnie przechyla ;)
Jakie¶ 2 tygodnie temu chyba znów miałem atak rwy kulszowej, bo zaczęła tym razem lewa strona się odzywać, ból nie do zniesienia, drętwienie nogi, ból mię¶ni, po¶ladka i nie mogłem normalnie chodzić, np. na odcinku 100 metrów musiałem 3 razy siadać (wtedy ból przechodził). Zauważyłem, że lewa stopa też się zrobiła słaba... Na szczę¶cie w moim przypadku nie jest tak, że nie ruszam palcami, tylko zauważyłem, że zarówno w lewej i prawej stopie paluch *nie stawia* oporu... to się nazywa prostownik palucha. Poza tym na piętach i na palcach stać i chodzić mogę.
26 maja mam operację w Płońsku u dr Arkadiusza Wilka...
Kupiłem sobie pas lędĽwiowy z fiszbinami i mam wrażenie, że lepiej mi się w nim funkcjonuje... Póki co na dzi¶ jest dobrze oprócz niewielkiego bólu lewego po¶ladka, drętwienia nogi lewej i tych paluchów... Lekarz powiedział, że operacja będzie polegała na wycięciu tej przepukliny, zatem póki co implantu żadnego miał nie będę... W przypadku wydzielenia się sekwestru nie ma możliwo¶ci poprawy przez sam± rehabilitację, lecz jedynie operacja. Naprawdę mam już do¶ć tego bólu, spać nie mogę normalnie więc zdecydowałem się na operację.
Czy kto¶ z Was był operowany w szpitalu w Płońsku?

rodiczek 2013-05-11, 11:47

Anula
Sorry za zwłokę- ZUS już do mnie nic nie miał- byłem raz na komisji 2 tygodnie po zabiegu a potem już tylko rehabilitant- jego zgoda na powrót do pracy, potem mój neurolog zweryfikował czy się nadaję i dostałem zdolno¶c do pracy i prowadzenia samochodu i tyle- lekarka z medycyny pracy wypisała mi zdolno¶ć na 5 lat--- niezły żarcik--- no ale tak jest, póki co nie mam problemów dalej ćwiczę i spotykam się z rehabilitantem i tyle- muszę się pilnować

Jan 2013-05-11, 17:51

Rodiczek byłem operowany w listopadzie 2012 r.w płońsku ,pisałem już o tym . Dr.Wilk jest mało kontaktowy ,trzeba z niego wyci±gać . Nie powiem pozatym złego słowa .

zorro 2013-05-12, 09:02

Za 10 dni mam operacje szczerze boje sie coraz bardziej . Jednoczesnie zdaję sobie sprawe , że bez niej dalej cierpieć brac gar¶c leków to tez nie zycie tylko wegetacja.

Anula 2013-05-12, 11:26

Do Anula
Wiem, że cudze do¶wiadczenie nic Ci nie da, bo strachu nie da się pokonać, nic na to nie poradzisz. Nie boj± się tylko głupcy, każdy normalny człowiek się boi. Ja też się bałam, a teraz po operacji jestem mega szczę¶liwa :) Miałam usuwany dysk i wstawiany implant Bacjac miedzy L5-S1. Operacje miałam 25 kwietnia, w czwartek wieczorem mnie operowali (na bloku byłam 2,5h), na drugi dzień w asy¶cie pielęgniarki poszłam do toalety, po południu wzięłam nawet prysznic :) W sobotę rano wyszłam do domu. Dostałam tyle srodków p/bólowych, że nic, absolutnie nic mnie bolało :) Wiadomo, że miałam dyskomfort, bo do rany był włożony dren i to mnie ci±gło. Ale to w porównaniu z ogromnym bólem z którym borykałam się od lat, to mały pryszczyk. Po tygodniu od operacji pomalowałam sobie paznokcie u stóp :). Jest super :) W domu robię wła¶ciwie wszystko, oprócz mycia podłóg i wanny, oczywi¶cie przyjmuj±c rozs±dne pozycje i bez szaleństw. Wrteszcie mogę się ¶miać, kichać, kaszleć do woli, bez bólu. Nie mogę siedzieć, tylko do posiłków, dużo spaceruję i leżakuję w ci±gu dnia przynajmniej po pół godziny ze dwa razy. I cały czas się zastanawiam, po co tyle czekałam, dlaczego tak zniszczyłam sobie żoł±dek. Pewno ze strachu, bo jak się słyszy-operacja kręgosłupa, to przed oczami staje wózek inwalidzki. A medycyna dzisiaj naprawdę poszła daleko do przodu. Anula głowa do góry, przed Tob± nowa jako¶ć życia. Pozdrawiam serdecznie

Ach, jeszcze mam pytanie do forumowiczów. Czy kto¶ z Was przyjmował Nivalin na odbudowę nerwów? Czy Wam to pomogło? W jakiej ilo¶ci to brali¶cie? Ja na razie wzięłam 15 zastrzyków i różnicy wła¶ciwie żadnej nie widzę. Nie wiem czy jest sens kupować nastepne 20 sztuk

Agu¶ka 2013-05-13, 12:27

Nivalin podobno trzeba przyjmowac bardzo dlugo zeby byly widoczne efekty. A na co konkretnie masz to brac? Masz jakies ubytki neurologiczne?

$ylwia 2013-05-14, 06:20

Mam lekki niedowład stopy. Czucie mam, ale czuję jakby przez 5 par skarpetek. Nie bardzo potrafię chodzić w klapkach, bo mi spadaj± i ogólnie każde buty mi kłapi± na pięcie. Ucisk na nerwy miałam przez kilka lat i nie wiem czy po operacji stopa wróci do normy. Na razie wzięłam 1,5 opakownia i mam przepisane kolejne 2 op.

Agu¶ka 2013-05-14, 12:42

Kochani zaczynam wariowac... powiedzcie mi jakie sa objawy zespolu ogona konskiego? Zwieracze trzymaja u mnie dobrze, ale nie wiem czy po zastrzykach czy co ale mam zdretwiale kawalki posladka... jezeli chodzi o bol to zadnego nie odczuwam. Jestem 17 dni po microdiscectomii L4/L5.

$ylwia 2013-05-14, 13:41

Anula ja też się strasznie bałam a za chwilę minie dwa miesi±ce po operacji a ja się czuję jakbym odrodziła się na nowo :) nie boli mnie nic , normalnie już funkcjonuję i jestem zupełnie sprawna a najlepiej to bym już wróciła do pracy .
Jutro mam komisję z Zusu ciekawe czy się do czego¶ przyczepi± :)

Pozdrowionka

Kasia 2013-05-14, 14:26

Kasiu ciesze się , że czujesz się swietnie. Ja tez licze , ze w koncu skonczy sie moj koszmar z tymi bolami. Mam problem z prawa noga jest taka slaba i wczoraj id±c n siebie na podworku gdzies mi odmowila posluszenstwa i upadlam jak male dziecko. Znowunadwyrezylam kregoslup reszte dnia przelezalam.Caly czas jestes na zwolnieniu lekarski tak a ZUS po co wzywa spradza zwolnienie?Aha i ktory lekarz wypisuje zwolnienia rodzinny czy neutolog?

Anula 2013-05-14, 14:43

Anula Anula ... uważaj na siebie ! Zobaczysz , że po operacji Twój koszmar się skończy tylko oczywi¶cie trzeba trochę czasu .
Zwolnienie wystawia mi lekarz , który mnie operował bo na kontrolę chodzę do szpitala bo tam jest poradnie przyszpitalna

Kasia 2013-05-14, 15:15

Gratuluje tym co mieli operacie i maja to za soba mnie czeka ich kilka a mam dopiero 54 lata i chodze jak ostatni lachmyta kilka tramali i moge wstac zkanapy jedna reka zginam druga to mniej boli a ruwniesz niemam odwagi by skonczyc z tym mam juz dosc wegetaci pozdrawiam cie

pesymista 2013-05-15, 19:37

Do pesymisty; Czy masz juz wyznaczony termin operacji?.Jesli moge Ciebie pocieszyc jestem od Cibie starsza mam 56 lat i za kilka dni mam operacje i swięcie wierzę , ze operacja powiedzie sie , i bede w miae dobrze funkcjonowala.Rzeczywiscie te czeste bole odbieraja radosc zycia ,Medycyna poszła już tak do przodu , codziennie robi± ludziom takie operacje .Trzymaj się cieplutko ja juz ide do szpitala w przyszła ¶rodę. Tez sie strasznie boje jej , ale jestem pelna nadziei , ze i ja bede z niej zadowolona

Anula 2013-05-16, 07:07

Anula masz bardzo dobre nastawienie i tak trzymaj :)
Ja byłam wczoraj na komisji z zusu i pani doktor bardzo się zdziwiła , że mnie ¶cigaj± a to tak ¶wieża sprawa , nawet mnie nie ogl±dała tylko kazała nie szaleć i powoli się rehabilitować :)

Kasia 2013-05-16, 09:02

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83  84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |