Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie.
Brrrrrrrr
jutro rano
Izba Przyjęć
Brrrrrrrr














sylwia 2013-12-16, 22:40

Wszystkiego najlepszego po operacji dla Sylwi ja niemam takiego szczescia mam jednoczesnie silne uszkodzenie kregoslupa i jednoczesnie bioder choroba rozwija sie gwaltownie zaczelo sie w 2011 r. obecnie jeste po wymianie obu bioder a bol jest dalej nieznosny kregoslup ma kilka przepuklin i 2 kregozmyki chirurdzy twierdza ze cos takiego niewidzieli nierozumieja dlaczego to tak sie gwaltownie sypie na poczatku 2014 r. maia oprowac mi kregoslup lecz niewiedza od czego zaczac ja tez odwlekam ciagle operacie gdyz brak poprawy po operaci bioder nienaklania mnie pozytywnie ciagle biore tramal i jakos funkcionuje gdyby nieten bol to jakos by bylo dostalem rente do 2018 r.z calkowita niezdolnoscia do pracy a ze pracowalem w nietypwej firmie niejest mala tylko ten bol istrach ze mnie sparalizuje tak twierdza chirurdzy jest staszny podbudowuje sie opiniami po udanych operaciach izadowoleniu innych bo ja jeszcze niejestem gotowy rozsmieszylo mnie slowa ordynatora chirurgi gdy powiedzial ze byly juz biodra teraz kregoslup a zostaja jeszcze kolana i rece takie slowa to podbudowuja nieprawdaz zaczynam podejzewac ze choroba ma jest nastepstwem mej pracy tylko nikt niepotwierdzi zewzgledu na odszkodowania pracowalem przez cztery lata na czynnych elektrowniach jadrowych czarnobyl koloduj i beiem w bulgari wiec boje sie ze lekarze niezatrzymaja postepu choroby a ja jestem krulikiem do doswiadczen i poprostu sie boje isc na operacie tylko napawam sie czyims sukcesem i wyzdrowieniami

marek 2013-12-17, 06:37

Wanda póki co to więcej leże. Siedze na razie tylko do posiłków ale w najbliższym czasie planuje 1,5 godzinn± podróż. Lekarz powiedział, że nie widzi przeciwwskazań. Nie noszę żadnego pasa a je¶li chodzi o ćwiczenia to jedynie co mogę robić to jak leżę w łóżku napinać po¶ladki i nogi. W czwartek idę do lekarza od rehabilitacji i podpytam czy można co¶ więcej

Krzysiek 2013-12-17, 09:03

Krzysiek
Ja ćwiczę bo tak kazał mój lekarz; koci grzbiet,póĽniej wyprost nóg będ±c w pozycji kociego grzbietu, przechyły do tyłu i leż±c na plecach podnoszenie nóg i stopy do siebie. Ale każdy przypadek jest inny. Ja mam implant, więc chyba muszę się rozci±gać. Co¶ po domu robię lekkiego bo już nie mogę wytrzymać. Siedzę tylko do posiłku i WC. Co¶ mi drętwieje jedna noga i to mnie niepokoi, czy co¶ narobilam, czy to jest normalne i przejdzie.

Wanda 2013-12-17, 12:25

Marek
Jeżeli pracowałe¶ na elektrowniach j±drowych to przypuszczam ,ze jest to pozostało¶ć po Twojej pracy.Ż±daj odszkodowania za wszelk± cenę. Jeżeli pracowałe¶ legalnie to walcz o swoje.
Marek operacji się nie bój. Nie można od razu wszystkiego przekre¶lać..
Może Ty potrzebujesz więcej czasu,żeby sie zrehabilitować po operacji.
Ja z kolei jestem po operacji kolan,r±k a teraz kręgosłup. Po operacji kolan dochodziłam do siebie przez kilka lat aż w końcu nast±piła poprawa.Może powiniene¶ zarzywać jakie¶ leki wzmacniaj±ce ko¶ci.
Nie można się poddać.

Wanda 2013-12-17, 15:09

Wanda nie wiem czy to drętwienie to normalnie ja też tak mam.
Jak mówi±c w prost siedzę na wc to zaczynam czuć mrowienie w jednej nodze. Nie wiem czy to kwestia złego siedzenia bo przy siedzeniu do posiłków tak nie mam. A do tego jak za długo chodzę to mam wrażenie że moje kolano jest nabrzmiałe.

Krzysiek 2013-12-17, 22:36

Krzysiek
Jak pójdziesz w czwartek do lekarza to zapytaj o tym drętwieniu i proszę daj znać. Ja wizytę mam dopiero w styczniu.

Wanda 2013-12-17, 22:59

Wando to niejest poddawanie ale tyle roznych specyfikow co lekarze mi podali to jest niedozrozumienia zastrzki zmacniajace sterydy ijak je dostaje jest lepiej ale po zakonczeniu wszystko wracarozumiesz ze aby z zus dostac rente na 5 lat z calkowita niezdolnoscia to oni joz niezartuja obecnie najbardziej bola miensnie na zewnatrz uda wraz z kolanem niedasie nawet oprzec robilem tomografie i ortopeda twierdzi ze to kregoslup a neurochirurg ze nieprawda ze to schzaniona endoproteza to jest joz 2 lata prawie po operacji moze ktos tez mial takie problemy icos mi doradzi

marek 2013-12-18, 08:20

Marek
Postawili Ci j±k±kplwiek diagnoze ?? Bo przecież co¶ Ci jest.bez powodu Ci to wszystko nie wysiada. Trzeba leczyć przyczynę Twoich dolegliwo¶ci a nie tylko skutki. Po sterydach jak jest Ci lepiej to znaczy, że masz stan zapalny w organiĽmie. Badałe¶ się w kierunku chorób reumatycznych?? Może to wszystko to masz skutki popromienne ,ale to też trzeba stwierdzić. Najwazniejsza jest prawidłowa diagnoza a potem leczenie. Ja też tak miałam że była operacja za operacj± wszystkie ko¶ci wysiadały,nie wiedzieli dlaczego Po operacji nie było wielkiej poprawy.Dopiero jak postawili mi diagnozę, zaczełam się leczyć to trochę przystopowało.
Jeżeli jeszcze nie byłe¶, to ja na Twoim miejscu poszłabym do dobrego reumatologa.

Wanda 2013-12-18, 13:13

Witam wszystkich jestem juz po trzeciej operacji kregoslupa i trzeciej tego samego odcinka ledzwiowego teraz skladali mnie srubami koszyczkami i innym zelastwem,minelo juz 7 miesiecy i niestety bol powrocil i to wzmozony ostatnio ze trzy dni temu mialam klopot z chodzeniem i na dodatek zaczely mnie okropnie bolec biodra a lezenie i spanie stalo sie koszmarnym bolem .do mojej poradni w slupsku dodzwonilam sie ale niestety wolne najszybsze miejsce jest na 14 marca to jakies nieporozumienie jest!?ale czekam na meza jak wroci z delegacji i w styczniu jedziemy i z partyzanta udezam do lekarza i mam nadzieje ze mnie przyjmie bo bol jest nie do zniesienia.pozdrawiam

jola 2013-12-18, 20:54

Wando diagnozy to wogole niemam tylko polowicznie mowia ze nastepuje martwica kosci co do napromieniowania to nic nieda sie udowodnic gdyz mysmy przed kazdym wyjazdem podpisywali aneks o nieroszczeniu pretensi wiec bylem swiadomy diagnozy niepodaja bo nawet gdy bylem na sor to lekarz powiedzial doslownie jedz tam gdzie ci spiepszyli operacie zapomnialem ze 2 noge zarazili po operacji byla 2 krotnie operowana wiedz z kregoslupem sie teraz boje neurochirurg stwierdzil ze to niejedna tylko ciag operaci i sa obecnie niewielkie szanse wiec onsie boi albo niechce operowac inni chirurdzy niewejda tym starym w droge bo to cholerny klan chory to smiec liczy sie ambicia i kasa jeden z mlodszych zdiagnozowal ze jest to mielopatia szyjnego ale to jego prywatna diagnoza a opinie ma wydac ordynator

marek 2013-12-19, 05:29

Jola
Dlaczego juz miała¶ aż 3 operacje tego samego odcinka? Co się dzieje z Twoim kręgosłupem??

Marek
Ty rzeczywi¶cie masz poważny problem. Jeżeli podpisywałe¶ taki aneks o nieroszczeniu praw no to kicha, nie dostaniesz nic.
Natomiast jezeli chodzi o diagnozę albo operacje, to poszukaj prywatnie dobrego neurochirurga, a na pewno Ci pomoże. S± jeszcze lekarze z powołania tylko trzeba ich znale¶ć.

Wanda 2013-12-19, 10:13

Wanda moja historie mozesz przeczytac na stronie 76 77 78 79 bodajze.przepraszam ale nie chce mi sie opisywac na nowo tego koszmaru jestem juz zmeczona na maksa tym bolem i bezradnoscia.kiedys bylam bardzo aktywna wycieczki lazikowanie po gorach a teraz moj swiat to dom.jestem juz drugi raz na recie pierwszy na 9miesiecy czesciowo niezdolna do pracy a drugi 9miesiecy calkowicie niezdolna do pracy na grupie inwalidziej tez jestem i niby dobrze ze mam ta rente ale dala bym wszystko by byc zdrowa mam 39lat i zadnej perspektywy na normalne zycie bo kto zatrudni taka kaleke.pozdrawiam

jola 2013-12-19, 12:47

Marek bardzo ci wspolczuje polecam dr Gał±zke on jest ordynatorem w szpitalu w slupsku a przyjmuje prywatnie w leborku i za wizyte nawet nie bierze duzo bo 140zl a znam takich co po 300zl biora.to jest konkretny facet i na swoim oddziale otoczyl sie naprawde profesjonalnym personelem.jak trafilam do niego prywatnie to na poczatku niechcial podjac sie poprawy bo niestety zaden lekarz nie chce poprawiac po innym ale po zbadaniu mnie i rozmowie i dodatkowych badaniach jakie mi zlecil podjal sie i zadzwonil do mnie z terminem operacji

jola 2013-12-19, 12:54

Marek w tej chwili nie moge dac ci namiarow do niego bo nie ma mnie w domu ale wpisz sobie w wyszukiwarce i znajdziesz napewno.powodzonka trzymaj sie

jola 2013-12-19, 12:59

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110  111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |