Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam sie czy w ogóle i¶ć na ten zabieg.Większo¶ć osób skarży sie na powracaj±ce bóle ponowne przepukliny.Ryzyko jest duże...














Jolka 2012-01-20, 15:17

Droga Jolu:) Po operacji żyje się normalnie. Potem , po operacji najważniejsze s± cwiczenia , żeby kregosłup był zdrowy musisz do końca życia cwiczyć - jakie cwiczenia to zostaniesz poinformowana. Ja mam zmieniane co pare miesiecy, bo trafiłam na osobe co zna sie doskonale na rehabilitacji i wie to co wszyscy powinnismy wiedziec-,,Ruch jest w stanie zast±pić prawie każdy lek, ale wszystkie leki razem wzięte nie zast±pi± ruchu** - i to jest puenta wszystkich operowanych pacjentów. Nie ma co się bać, bo strach ma wielkie oczy.Jesli lekarz zaleca zabieg , nie warto zwlekac bo w moim przypadku doszło do przerwania nerwu kulszowego i prawie nie mam czucia w lewej nodze a podobno i tak mam szczescie bo moglam ja ci±gn±c za sob±;/ Pozdrawiam bedzie dobrze wszystko;)

Madzik 2012-01-23, 00:04

No i w dalszym ci±gu czekam na opinię o tym szpitalu BRÓDNOWSKIM,czy kto¶ bylby taki miły i udostępniłby mi jakiekolwiek informacje

RUDA 2012-01-26, 12:33

Moja ciocia tam miala operacje i nie zdecydowala sie na drugi zabieg z powodow jakich to mozna sie domyslec:) nastepny miala w szpitalu na Szaserów i teraz z tego co wiem jest dobrze, ale szczególow nie znam. Wiec nie moge doradzic co i jak.
Pozdrawiam

Madzik 2012-02-01, 18:06

Moja mama miała usuwan± przepuklinę odcinka lędĽwiowego na Szaserów 15 lat temu. Z operacji była zadowolona. Na drugi dzień chodziła już po korytarzu. Pół roku nie mogła dĽwigać z tego co pamiętam. Do dnia dzisiejszego wszystko jest OK.

Natasza 2012-02-01, 19:50

Wszyscy pisz±cy tutaj tak, czy owak jeste¶my „połamańcami” do końca życia. Nie łudĽmy się, że s± złote ¶rodki, które wyeliminuj± nam bóle i dolegliwo¶ci, na które pracowali¶my do tej pory. Tak, tak zapracowali¶my sobie na to, czy to niezdrowym jedzeniem w młodo¶ci, czy to siedzeniem przed komputerem (jak w tej chwili), czy nawet spadkiem po naszych przodkach i wielu, wielu innych powodach naszych problemów.
Moje problemy zaczęły się w wieku 19lat podczas pierwszej wizyty u neurologa (lordoza, kifoza i takie tam). Porz±dny i profesjonalny neurolog zalecił basen, ćwiczenia itd. Młodo¶ć rz±dzi się swoimi prawami i wszystkie te zalecenia oczywi¶cie poszły na bok przy ogromnej dawce testosteronu jakiej wtedy dostawałem. Wolałem wykonywać innego rodzaju ćwiczenia w bardziej kameralnych warunkach z przyjaciółkami. Potem wojsko, małżeństwo, dzieci i człowiek nie my¶lał o tym dlaczego nie mogę rano schylić się i założyć skarpetek, tylko my¶lał o tym ile jeszcze muszę przepracować nadgodzin, żeby starczyło na spłatę raty za nowy telewizor lub własne m.
Dzi¶ mam 42 lata i jestem po dwóch operacjach. Poważne problemy zaczęły się 6 lat temu. Najpierw bóle całego kręgosłupa, potem lędĽwie(odcine L5-S1). Po kilkunastu wizytach u neurologa i wielu sesjach fizykoterapii dostałem skierowanie na badanie tomografem. Potem badanie rezonansem i decyzja od neurochirurga – rutynowa operacja usunięcia przepukliny L5-S1. Rwa kulszowa nie pozwalała mi nawet chodzić. Szybki termin powrotu do zdrowia po rzekomo prostym zabiegu o jakim zapewniał mnie mój „oprawca” rzeczywi¶cie przeszedł w rutynę. Spartolony zabieg (konsultowałem to z kilkoma neurochirurgami)i okropne bóle po operacji zmusiły mnie do zmiany neurochirurga. Po sze¶ciu miesi±cach męczarni i blokadach w kręgosłup znalazłem innego. Dwa lata temu miałem wstawiony implant typu „concorde”. Przez pierwszy rok implant nie chciał się przyj±ć. Choć operacja została wykonana poprawnie, to musiałem przyjmować leki przeciwzapalne. Przez ostatni rok zapalenie ust±piło, ale bez ketonalu ani rusz. Dwa miesi±ce temu odwiedziłem mojego ostatniego „wybawcę” i niestety diagnoza to – stabilizacja wewn±trz-trzonowa(L3-L4 i L5-S1). Poczytałem o różnego rodzaju stabilizacjach i z jednej strony przeklinam dobrodziejstwa Internetu za następstwa i ostrzeżenia o tego rodzaju zabiegach, z drugiej strony dobrze, że człowiek jest ¶wiadomy i może wybierać. Dlatego podsumowuj±c proszę wszystkich, którzy maj± choć trochę podobn± sytuację do mojej, aby zdradzali na forum dane klinik i lekarzy profesjonalistów. Podkre¶lam PROFESJONALISTÓW, którzy zrobili naprawdę kawał dobrej roboty w każdym zak±tku Polski (nawet je¶li trzeba zapłacić ). Boję się, choć mam już małe do¶wiadczenie. Jestem wycieńczony i zdesperowany, a do moich „profesjonalistów” nie mam już zaufania. Proszę o pomoc.
Połamaniec z Trójmiasta

Janusz 2012-02-04, 13:22

Ja mialem operacje s1 l5 17 stycznia 2012 w katowicach ligocie zaraz na drugi dzien nie odczowalem bolu i kazali mi chodzic bylem w szoku do dzis nic sie nie zmienilo nic mnie nie boli chodze na rehabilitacje stacjonarna lekarz mi powiedzial ze od polowy marca moge wrocic do pracy a pracuje fizycznie jako spawacz pozdrawiam wszystkich zycze szybkiego powrotu do zdrowia.

grzegorz 32 2012-02-09, 07:16

Moja córka miała operację 2 tyg.temu na przepuklinę lędżwow± kręgosłupa,na drugi dzień po operacji wypis do domu,3 dni po operacji nawet dobrze się czuła,ćwiczenia w domu,oczywi¶cie takie co lekarz zalecił.Ale na 4 dzień ,zaczęło się bóle ! nawet gorsze niż przed operacj±,łykanie tabletek silnych przeciwbólowych,lekarz powiedział tylko to,żeby zwiększyć dawkę tabletek przeciwbólowych i że każdy organizm inaczej dochodzi po operacji,jeden dłużej inny krócej.Także,córka moja leży,łyka tabletki i nie wiemy kiedy ten koszmar sie skończy.Też cieszyła sie,że idzie na operację i będzie mogła po niej żyć normalnie i szcze¶liwie,ale jest rozczarowana i to bardzo.Pozdrawiam wszystkich

ewa 2012-02-10, 18:43

Witam jesli moge cos polecic to tylko szpital w katowicach ligocie mnie operowal dr.czeslaw zralek jest tam duzo dobrych fahowcow w tej dziedzinie choc sam szpital ma wiele do zyczenia ale nie o to przeciez chodzi tylko o powrot do normalnosci wszystkim zycze powrotu do zdrowia!!!

grzegorz 32 2012-02-10, 23:09

Szpital Bielański; dr. Maciej Ciołkowski -mnie operował
dr. Mariusz Głowacki- konsultacje
dr. Piotr Jasielski- cudo człowiek , to on przyjmował mnie do szpitala

Marzena 2012-02-14, 19:35

Mnie na ten moment , neurolog wstrzymuje jeszcze na zwolnieniu-mówi że po takiej operacji to szaleć nie można. Boli mnie jak za długo posiedzę , lub leżę na wznak. My¶lę , że będzie lepiej. Pozdrawiam wszystkich cierpi±cych, trzymam kciuki za pomy¶lne operacje i rychły powrót do zdrowia.

Marzena 2012-02-15, 14:15

Ja mialem operacje 01.02.2012 w szczecinie w klinice akademickiej operowal profesor kojder na operacje czekalem 7 dni od pierwszej wizyty bardzo szybko ale sie jak narazie oplacilo nic nie boli nie promieniuje bardzo polecam wystarczy jechac do profesora na prywtnom wizyte do domu a on juz sam kieruje na zabieg normalnie czeka sie 6 mies pozdrawiam wszystkich

PIOTR 2012-02-16, 00:44

Tak, u mnie też się wszyscy dziwili ,że tak szybko mnie operowali. Trafiłam na normalnych ludzi którzy mnie dobrze pokierowali. Ten co¶ powiedział , tamten- i wyszło jak wyszło. Bez łapówek latania i kombinacji.

Marzena 2012-02-16, 13:06

Witam wszystkich.
Ja również jestem po operacji usunięcia przepukliny na poziomie L5-S1 po stronie lewej i wszczepieniu implanta.Miałam również plastykę wyrostków stawowych L3-L4.Zabieg miałam miesi±c temu.Ach cóż za ulga.W końcu przestała mnie boleć lewa noga.Moje problemy z kręgosłupem lędĽwiowym trwaj± od dobrych czterech lat.Mam jeszcze przepukliny na innych poziomach: L4-L5, L2-L3, L3-L4- dyskopatia wielopoziomowa. Jako¶ muszę z tym dalej żyć.Najważniejsze, że czuję się ¶wietnie, stosuje się do zaleceń mojego lekarza i mam zamiar wrócić do pracy już za 3 miesi±ce.
Pozdrawiam wszystkich i życzę aby operacja się udała i bóle ust±piły.
Jestem optymistk±.

Beata 2012-02-20, 19:55

Witam wszystkich. jak większo¶ć ludzi tutaj mam przepuklinę odcinka L4 L5. zostałam skierowana na operację. ma być ona wykonywana w kielcach. strasznie sie boję,jak sami widzicie jednym ta operacja pomaga innym nie. jak narazie zwlekam ale nie wiem juz co robic:( mam dopiero 20 lat ja chce normalnie zyc.... pozdrawiam

wiola 20 2012-02-20, 21:50

Strona: 1 | 2 | 3  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |