Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Moniko witam Cię.Muszę Cię pocieszyć nie jeste¶ z tym problemem sama.Operacje miałam 2 lipca,wszystko szło ku dobremu.Tydzień temu byłam na spacerze i normalnie mnie zamurowało,nie mogłam się poruszyć ani w jedn± ani drug± stronę,na trzęs±cych się nogach i cała zlana potem doturlałam się.Potem jeszcze doszedł ból obydwu nóg,zdrętwienie całej stopy aż po palce.Dodam że kręgosłup mnie nie boli.Jestem przerażona,jak my¶lę owizycie no i oczywi¶cie kosztami z tym zwi±zanymi.Nie miałam jeszcze rehabilitacji bo obawiam się,że to jeszcze za wcze¶nie.Napisz je¶li możesz czy Ty miała¶ rehabilitacje i co u Ciebie?Pozdrawiam wszystkich Tych w bólu i już bez bólu*)









/

E-ka 2012-09-03, 22:33

Witaj E-ka, długo się nie odzywała¶ i byłam przekonana , że u Ciebie wszystko dobrze. Ja zaczęłam rehabilitacje niecałe 2 miesi±ce po operacji. Na pocz±tku to był tylko laser i pole magnetyczne, ale i tak czułam się coraz gorzej. Ból powracał niestety, w końcu 3 miesi±ce po operacji miałam rezonans kontrolny, no i okazało się , że mam nawrotow± przepuklinę na tym samym poziomie. Obecnie jestem w sanatorium, które niestety nic mi nie pomogło. Ból jest coraz bardziej dokuczliwy. A co do rehabilitacji to , o lekarz to inna opinia. Rozmawiałam także z rehabilitantami i oni raczej namawiaj± do szybkiej rehabilitacji. Ja oprócz dolegliwo¶ci zwi±zanych z przepuklin± mam nadal duży problem z blizn± pooperacyjn±. Jest potwornie sztywna i bardzo napięta, co daje uczucie dużego dyskomfortu. Niewiele pomogły masaże...
E-ka, nie zwlekaj tylko skontaktuj się z lekarzem, poradni± rehabilitacyjn±, zacznij działać. Mi neurochirurg powiedział , że można tam zajrzeć(dla niego to po prostu rutyna), ale ja będę unikać kolejnej operacji. W sanatorium mam styczno¶ć z wieloma osobami po zabiegach i wydaje mi się , że niewiele jest przypadków , kiedy po operacji kręgosłupa wszystko jest bobrze...
Pozdrawiam i trzymaj się...

ewa 2012-09-09, 09:35

Witam mam na imię Mariusz jestem z wrocławia i mam 38 lat .
Moim ogromnym problemem jest to że miałem operacje l5-s1 usunięcie dyskopati 23 maja tego roku we wroclawiu w szpitalu wojskowy przeprowadzon± przez P. dr.R.Patrzyka .Po zabiegu bylo super miałem przeprowadzon± rehabilitację po kturej było jeszcze lepiej.Razem z lekarzami doszedlem do wniosku że nadaje się już do pracy i niema potrzeby isc na zasiłek rehabilitacyjny zwolnienie lekarskie mam do 11,09,2012,az tu nagle bęc od trzech dni mnie boli.W sobotę nie wytrzymałem musiałem pojechac do szpitala na ostry dyżur i co dostalem 250ml. ketonalu do żylnie i wszystko ,dodatkowo zalecenia dalsze zw. kek.(zasilek reh.)-ale co mam robić zwolnienie mi się już nie należy bo wykorzystałem 182 dni a strasznie boli do tego nie wiadomo co prawdopodobnie zrosty lub nawrotowa przep. ,dopiero mam się diagnozować .
Nie wiem co i jak załatwiać jutro mam i¶ć do medycyny pracy o dopuszczenie a już z pogotowia mam zakaz pracy co mam robić jak załatwić zasilek do tylu co w pracy ?
PROSZĘ pomuzcie może kto¶ był w podobnej sytuacji-naskrobcie co¶ błagam .
Z wielkim szacunkiem Mariusz.

Mariusz K. 2012-09-09, 16:31

Do Mariusza K. ,moim zdaniem powiniene¶ pobrać sobie dokumenty i wydrukować . Wszystko co potrzebne jest w necie. Wpisz ¶wiadczenie rehabilitacyjne potrzebne dokumenty i wszystko znajdziesz. Jak najszybciej złóż to wszystko w ZUS , doł±cz to zalecenie z pogotowia. Przedstaw swoj± sytuację i my¶lę, że sprawa jest do załatwienia. Ja osobi¶cie też byłam na komisji w ZUS już po ustaniu zwolnienia lekarskiego (też byłam po operacji) , dostałam ¶wiadczenie rehabilitacyjne na 6 miesięcy i zaległe pieni±żki miałam wypłacone tyle, że z opóżnieniem. Działaj jak najszybciej. Życzę powodzenia.

ewa 2012-09-09, 19:05

Do p.Ewy
Bardzo bardzo serdecznie dziękuje za odpowiedz,powiedz jak zaklad pracy nato zareagowal i jak to jest w momencie jak się już niejest na l4 a nie ma jeszcze zasiłku reh.
Pozdrawiam i przepraszam za zawracanie glowy,ale jestem pelen strachu i niepewnosci.

Mariusz K. 2012-09-09, 21:24

Witam Cię ewo.U mnie z bólem raz gorzej raz lepiej,ale nogi i stopy mam bez zmian nadal zdrętwiałe.Byłam na wizycie u neurochirurga powiedzial mi że to może już tak pozostać.,,Dobre pocieszenie.,,Albo druga operacja.Za tydzień rehabilitacja. No i zobaczymy...A co do Ciebie ewo to przykre bo każdy czeka na poprawe jak na zbawienie, ale GRUNT to się nie poddać.Ja na twoim miejscu zasięgnęłabym porady jeszcze u innego lekarza,i je¶li ból pozwoli to jeszcze trochę poczekać i wtedy dopiero zdecydować.Pozdrawiam i życzę zdrówka.

E-ka 2012-09-12, 19:12

Dziendobry .Nazywam się Mariusz K. wcze¶niej już pisałem na tym forum. Opisze jeszcze raz moj± sprawe.23 maia tego roku miałem przeprowadzon± operacje usunięcia przepukliny na poziomie l5-s1 po której czułem się ok. przeszedlem trzy miesięczn± rehabilitacje i miałe zamiar powrócić do pracy, niestety ból nagle powrócił.Dzisiaj byłem na rezonasie okazalo się że mam przepukline na tym samym poziomie jeszcze większ± niż poprzednia .
Zastanawiam się dlaczego nic ciężkiego nie robilem żadnych wisiłków fizycznych.Prawdopodobnie będe kierowany na kolejny zabieg , niewiem czy to jest sens sk±d się bior± te przepukliny co mam być krojony co cztery miesi±ce czy ma to swój koniec kiedy¶ -mam dopiero 38 lat z czego żyć jak utrzymać rodzine,a niebyć obci±żniem.
Waszym zdaniem jak to jest po kolejnej operacji ma to sens czy najmniejszego?
Może do końca życia na prochach?
A może piersza operacja byla żle przeprowadzona?
- Do tego staram się teraz o zasiłek reh. gdyż wykorzystałem 182 dni zwolnienia , co dalej przecież zwolni± mnie z pracy co wtedy .
Czy zus wtakiej sytuacji dalej wyplaca zasiłek ewentualnie rente, jak to jest może macie o tym pojęcie?
Z poważaniem Mariusz K.

Mariusz K. 2012-09-14, 12:56

Do Mariusza.K., w czasie oczekiwania na ¶wiadczenie rehabilitacyjne masz w pracy nieobecno¶ć usprawiedliwion± niepłatn±. Po 3 miesi±cach przebywania na ¶wiadczeniu pracodawca może rozwi±zać umowę o pracę. Ja jestem w bardzo podobnej sytuacji, nawet wiek się zgadza , również mam 38 lat. W marcu miałam operację , usunięto mi przepuklinę na poziomie l4 l5, niestety bardzo szybko ból powrócił i po 3 miesi±cach w kontrolnym rezonansie wyszło, że mam przepuklinę nawrotow± , większ± niż poprzednia. Po operacji ZUS przyznał mi na 6 miesięcy ¶wiadczenie rehabilitacyjne i dostałam skierowanie do sanatorium. Wła¶nie wróciłam i po 24 dniach rehabilitacji nie ma żadnej poprawy.Lekarz prowadz±cy w sanatorium zdecydowanie odradzał mi kolejny zabieg. Złożyłam dokumenty o przedłużenie ¶wiadczenia rehabilitacyjnego , a co będzie dalej , też nie mam pojęcia. Do pracy się nie nadaję , o rentę ciężko... Jedziemy na tym samym wózku. Pozdrawiam

ewa 2012-09-14, 17:01

Do Ewy .
Przepraszam że pytam ale sk±d jeste¶ gdzie miała¶ zabieg ?
Jak bylem dzisiaj na zaszczyku pani pielęgniarka zwierzyla się że też niestety ma przepukline ale na zabieg się nie decuduje narazie korzysta z akupuktury z wielkim rezultatem.
Może to jest dla nas rozwi±zanie?
A swoj± drog± sk±d , z czego lub dla czego przepuklina nawraca przeciez była usunięta,ja tego nie łapie nie trybie,czy s± to uwarunkowania dziedziczne , genetyczne czy jak?

Mariusz K. 2012-09-15, 20:06

Do Mariusza K. , jestem z Warszawy, a operowana byłam w szpitalu Praskim. W moim przypadku usunięta była przepuklina wraz z czę¶ci± kr±żka. Nawrotowa przepuklina jest z drugiej strony tego samego kr±żka. Może je¶li usunięty byłby cały kr±żek , wtedy nie byłoby nawrotu. Lekarz w sanatorium twierdził ,że przy tak dużej skoliozie , jak± ja ma bardzo częste s± nawroty.Mój kręgosłup pomijaj±c 4 przepukliny jest w bardzo złym stanie. Może faktycznie warto zainteresować się t± akupunktur±...

ewa 2012-09-15, 21:04

Dziękuje Ewo

Mariusz K. 2012-09-17, 20:38

Załamujecie mnie swoimi postami. Kto nie poszedł na operacje pisze, że i tak ma nawroty, paraliże, że nic ona nie dała. Czuję się z tym beznadziejnie.
Mam termin na 1 paĽdziernika w szpitalu Praskim w Warszawie. Wedle tego co zrozumiałam 1 mnie kroj± już popołudniu a 2 mogę wyj¶ć i leżę.
Mija równo pół roku od ostatniej rwy kulszowej. Od lipca zdarzaj± mi się dziwne skurcze w nodze - jak się przedĽwigam to cała prawa noga (ta na któr± zawsze szedł ból) sztywnieje, jakbym miała zakwasy, mię¶nie bol±, jak po treningu, trochę kuleje. Przechodzi po kilku godzinach.
Poza tym nie mam problemów. Dzisiaj ćwiczyłam w parku 45 minut. Jedyne czego nie mogę, to schylać się do przodu i do tyłu. No i dĽwigać.

Jak po operacji będę chodzić o kulach i wyć z bólu to nie daruje sobie, że się na ni± zgodziłam w ramach *operowania póki jeszcze nie ma Pani silnych objawów i jest młoda*.

Eeeeccchhh....

Ann 2012-09-18, 10:30

Też byłam operowana a Praskim w Warszawie przez dr. A.... Operacja była w poniedziałek o godz. 15 , a do domu wróciłam w ¶rodę póżnym wieczorem.

ewa 2012-09-18, 11:08

Witam. Chciałbym opowiedzieć o swoim przypadku gdyż nie wiem czy w mojej sytuacji operacja jest wskazana i chciałbym rozwiać swoje głupie nadzieje że będzie jeszcze tak jak kiedy¶. Po powrocie z praktyk zagranicznych dostałem przepukliny kręgosłupa ( przepuklina j±dra miażdzystego ze stenoz± na poziomie l4-l5 i l5-S1, lekarz co¶ jeszcze mówił ze dysk zgnieciony jest tak ze ta woda ze ¶rodka aż wyskoczyła), zalecił mi rehabilitację tylko z tego względu ze stopa mi nie opadała. Po rehabilitacji bóle ust±piły, oczywi¶cie ćwicz±c jeszcze w domu. Na ten moment jest tak że do póki nie nadwyrężę kręgosłupa czyli nie zacznę dĽwigać czego¶ ciężkiego lub będę siedział w normalnej pozycji to ból nie promieniuje na nogi, ale ogólny ból kręgosłupa w miejscu gdzie jest przepuklina jest(nie jest on taki straszny). Nie wiem czy w tym przypadku jest konieczna operacja bo czytaj±c wypowiedzi innych to maj± tragiczn± sytuacje w porównaniu do mojej gdzie nic mnie nie boli i mogę normalnie chodzić. Problem pozostaje i nasuwa się pytanie czy jest to konieczne i pomoże w jaki¶ sposób? I w ogóle czy istnieje całkowite wyleczenie z tego kalectwa? Pozdrawiam wszystkich borykaj±cych się z t± chorob±.

Maciej 2012-09-18, 14:28

Witam .
Ja tez bylem operowny w szpitalu praskim przez Dr.Andrych.Zabieg mialem 2010 roku . Operowany mialem odcinek L3-L4. Ale odzcuwam czasami ból kregosupa lędzwiowegi i czasami mi noga delikatnie dretwieje . Tak juz chyba zostanie. Po zabiegu na kregosup dostalem rente na 3 lata. W senatorium bylem mw zeszlym roku w Pałczynie Zdroju. mam 37 lat. Widze że pani Ewa byla operowana w szpitalu praskim w Warzsawie. Jestem z Wrze¶ni Wielkopolska.

Darek 2012-09-18, 15:00

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19  20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |