Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Bychu oby twoje słowa były prorocze :):)














Basia 2012-03-30, 20:06

Witam wszyskich ja też mam przepuklinę L4L5 z uciskiem na nerwy idrętwieniem lewej nogi,mam j± już 8 lat ale wcze¶niej jako¶ dało się żyć a teraz ostatnie 4 miesi±ce to już nic nie pomaga ,leki rehabilitacja wszystko na nic...wyrok operacja 18 kwietnia,chociaż ta my¶ często pojawiała sie przez te 8 lat ale teraz kiedy to ma nast±pić to bardzo się boję jeszcze dobijam się czytaj±c różne opinie chociaż niektóre podnosz± na duchu...czy kto¶ słyszał opinie o doktorze neurochirurgu o nazwisku Borowiec z Zielonej Góry. POZDRAWIAM WSZYSTKICH ŻYCZĘ ZDRÓWKA....

Alis 2012-03-30, 21:27

Ponieważ ja też mam przepuklinę na L5/S1 i też pewnie czeka mnie operacja (na razie przechodzę rehabilitację), to zacz±łem ostatnio dużo szperać w necie na temat szpitali oraz lekarzy.
Alis, wpisz w Google: Borowiec Krzysztof neurochirurg, a się ucieszysz, ponieważ on ma ¶redni± ocen 4,8 (na pięć w skali)- czyli jest b.dobrym specjalist±. Na temat szpitala w Z.G. też czytałem dużo dobrego.

Będziesz więc w dobrych rękach i nie masz powodów do obaw.
Wiadomo, że operacja, to ogromny stres, ale musisz się przełamać.
Wiadomo, że decyzję podejmujesz tylko Ty, bo to twoje życie i zdrowie, ale co będzie dalej jak zrezygnujesz...???

bych63 2012-03-31, 07:59

Witam Alis
Mnie czeka operacja 13-go kwietnia i też się masakrycznie boję, ale jak pomy¶lę że dalej mam tak cierpieć to decyzja wydaje się słuszna. Nie mogę chodzić od dwóch miesięcy ucisk nerwów na praw± nogę. Od dwóch miesięcy nie przespałam spokojnie całej nocy. I powiem ci że już mam do¶ć nie chcę więcej cierpieć. 10 dni temu miałam urodziny i dostałam w prezencie ¶liczne bordowe zamszowe szpilki. Stoj± na półce tak żebym je widziała i powiem ci że zrobię wszystko żeby je jak najszybciej założyć. Do¶ć *mazania* i rozczulania nad sob±. To skierowane jest do ciebie Jeste¶ silna i tak jak ja dasz radę.
Pozdrawiam ciepło i pisz do nas

Basia 2012-03-31, 13:34

Witam czy ktos moze cos powiedziec na temat kieleckich szpitali i lekarzy .jak długo po rezonansie czeka sie na operacje ? mam dyskopatie ledzwiowa l4 l5 brak czucia w lewej nodze do tego doszły bóle lewej reki czy może by jeszcze gorzej ? prosze o pilna odpowiez ,

monika 2012-03-31, 17:49

Do Moniki
Witaj Moniu Wystarczy że wpiszesz w googlach neurochirurdzy w kielcach i powinny ci się wysypać informacje które cię interesuj±. A co do twojego pytania czy może być gorzej? Przeczytaj wpisy to będziesz wiedziała. Ja czekam na operację. Dobrze że jest pocz±tek roku bo w zwi±zku z tym jest szansa na krótszy termin (kontrakty, limity itp). W moim przypadku od wizyty u neurochirurga do operacji mogło być kilka dni, ale jestem przeziębiona i termin przesunięto na po ¶więtach. Przede wszystkim jak odbierzesz wynik rezonansu to najpierw wizyta u neurochirurga a potem to już powinno być szybko. Trzymaj się ciepło i daj znać na kiedy masz wyznaczon± operację
Pozdrawiam

Basia 2012-04-01, 09:45

Moniko, sam wynik z rezonansu nie oznacza jeszcze operacji.
Najpierw z wynikiem udaj się do neurologa, jeżeli on stwierdzi, że jest w tym przypadku bezradny, a rehabilitacja już nie pomoże, to wtedy udaj się(prywatnie- będzie szybciej w razie czego na operację) do dobrego neurochirurga i wtedy on jest najbardziej kompetentnym fachowcem o konsultacji ewentualnej operacji).
Nie pocieszę Cię jednak co do terminu zabiegu, bo znam takich, co maj± już duże ubytki neurologiczne, a czekaj± od zdiagnozowania już ponad pół roku i dłużej.
Natomiast nie znam żadnych lekarzy z okolic Kielc, zrób tak jak Ci poradziła Basia.

Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

P.S.

Czas działa na twoj± niekorzy¶ć.

bych63 2012-04-01, 16:05

Witam!
jest przed operacj± wszystkie opisane silne objawy przeszłam ale nie znalazłam na stole operacyjnym zim± 2010/2011 było tragicznie wyszukane objawy potwierdziły ww. przepuklinę dol. cz. kręgosłupa zanim się dostałam do lekarza był sierpień 2011 - diagnoza operacja lecz należy czekać rok. de facto i objawy ust±piły teraz jedynie z przemęczenia występuję podobne objawy. po przeczytaniu na forum skutków pooperacyjnych wystraszyłam się i umówiłam się prywatnie do najlepszego specjalisty w okolicy A on ku zdziwieniu mojemu stwierdził że nie potrzebna operacja (a ból jest praktycznie codziennie)? Jeszcze zdecydowałam się na wizytę u specjalisty po za moim rejonem.
Ale do czego d±ż± : po wizycie w sierpniu zdecydowałam się na zrobienie prawka bo już mam 35 lat a nie wiadomo co będzie dalej w moim życiu. przyst±piłam do egzaminu 2 razy i co? tragedia - zawsze po odpaleniu samochodu i wci¶nięcia sprzęgła lewa noga (ta która już przy bólach była czasami unieruchomiona skurczami i kuciami) zaczyna niesamowicie podskakiwać i w tym momencie nie ma szans opanowania jej w żaden sposób?
Czy te objawi mog± być spowodowane wła¶nie przepuklin±? ja naprawdę dobrze czuję się za kierownic± i w innych przypadkach nie mam z tym problemu.
czemu tak się dzieje czemu po za egzaminem jest spokój? Praktycznie nawet nie mam szans by to skonsultować z neurochirurgiem bo ciężko się teraz dostać.

Gosia 01 2012-04-02, 07:58

Gosiu, ja też od kilku lat odczuwam bóle czę¶ci lędĽwiowej. Na razie mam potwierdzon± przepuklinę tylko po RTG i czekam na rezonans magnetyczny, aby dokładniej wszystko zdiagnozować i wtedy dowiem się, czy operacja będzie konieczna , lub może wystarczy tylko rehabilitacja. Od neurologa dowiedziałem się, że jeżeli s± małe ubytki neurologiczne - tak jak w moim przypadku gdzie występuje głównie tylko ból i od czasu do czasu jakie¶ skurcze lub mrowienia, to wtedy najpierw zaczyna się leczenie od ¶rodków farmakologicznych(leki przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne i rozkurczowe oraz rehabilitacja.
Do czego zmierzam: przypominam sobie, że u mnie po jakim¶ czasie (od pojawienia się problemów z odcinkiem lędĽwiowym) jad±c samochodem w dłuższ± trasę też zaczynała mi drgać, ale prawa noga. Przypuszczam, że mam ucisk na nerwy, a objawy występuj± dopiero po zajęciu przez dłuższy czas jakiej¶ wymuszonej pozycji i do tego dochodzi zbyt duże napięcie mię¶ni(np. po zmęczeniu). Po tym jak zacz±łem codziennie ćwiczyć ( delikatnie- skłony, rowerek stacjonarny oraz jak biorę leki NLPZ) długa jazda nie stanowi już dla mnie problemu.
Być może, że u Ciebie duży stres powoduje takie napięcie mię¶ni, że w tym momencie zostaje mocniej uciskany nerw(y) przez wysunięty(uszkodzony) dysk.
Proponował bym Ci udać się do neurologa i przedstawić mu swój problem. Podejrzewam, że po przepisaniu Tobie leków podobnych do moich oraz dodatkowo jakiego¶ leku uspokajaj±cego (takiego po którym można prowadzić samochód), plus ćwiczenia, to noga przestanie sprawiać problemy na egzaminie.

Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i zdania egzaminu na prawko.

bych63 2012-04-02, 09:28

Bardzo dziękuję *bych63* za szybk± reakcję i odpowiedĽ. jestem bardzo wdzięczna bo bardzo rzadko spotykam się z tak± życzliwo¶ci± od drugiego człowieka. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. to mówisz że w tym przypadku neurolog wystarczy nie musi być neurochirurg?

Gosia 01 2012-04-02, 09:44

Gosiu, neurochirurg zajmuje się głównie operacjami( podejrzewam, że w tym przypadku nie pomoże). Na pocz±tek polecam Tobie neurologa.

pozdrawiam

bych63 2012-04-02, 10:10

Jestem tydzień po operacji S1 L5. piszę na stoj±co , więc krótko.
Sławek- za wcze¶nie na siadanie!!! w moim szpitalu był rehabilitant cudowny człowiek, pokazwał każdy ruch-nawet jak siadać na WC :)
On mówił , że po 6 tyg ćwiczenia i dopiero po mału siadanie na klęczniku. Że siedzenie jest najgorsze , unikać jak ognia .
Pozdrawiam

Beata 2012-04-02, 11:52

Witam!
Moniko-je¶li chodzi o lekarzy neurochirurgów w Kielcach, to polecam ¶wietnego specjalistę dr Roberta Sarnę.Przyjmuje w poradni neurochirurgicxznej na tzw. Czarnowie. W poniedziałki od 7.00-14.35.Wiadomo zawsze jest po¶lizg z przyjmowaniem pacjentów ze względu na wykonywane operacje.Żeby się dostać trzeba wcze¶nie rano, tj.4.00 pój¶ć i czekać w kolejce. Super człowiek i lekarz. Ostatnio sama się o tym przekonałam.
Pozdrawiam i życzę zdrowia

Marzena 2012-04-02, 14:42

Ok bardzo dziekuje za pomoc napewno skorzystam poniewaz czuje sie coraz gorzej.

monika 2012-04-02, 20:52

Do Moniki- ja jestem po operacji w Kielcach. Moze ci cos podpowiem.

teresa 2012-04-03, 12:22

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8  9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |