Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Witam cię Kakola30 dzisiaj bylem u p.Słoniewskiego i operację będę miał ok.2-3 tygodni. Mam do ciebie pytanie czy była¶ operowana na ul.Smoluchowskiego? czy nie?pozdrawiam i czekam na odpowiedz.Jak czytam,że u ciebie jest wszystko dobrze to jestem dobrej my¶li














Marek 2013-02-11, 20:30

Ja mialam operacje w mswia na ul. kartuskiej w Gdansku a Ty gdzie bedziesz operowany?
I co bedzie Ci robil profesor?

pozdrawiam

karola30 2013-02-11, 20:45

Gosiu, ja wiem, że to wci±ż tylko 2-3 tygodnie po operacji ale Wiesz mnie w miejscu rany już nic nie bolało i zaczęło dwa dni temu, więc zaczęło mnie niepokoić.
Co do terminów to ja tak jak Karola mam wykupiony abonament w jednej z prywatnych placówek i wszystko tam załatwiam, wizyty i wszelkie rezonanse, rtg itd. czeka się ok 2 tygodni. Ale pisałam Ci jak dowiadywałam się o termin operacji w jednym z warszawskich szpitali, to było na pocz±tku stycznia a oni zapisy robi± na listopad 2014, to przecież prawie 2 lata czekania! Ja sobie nie wyobrażam w takim stanie chodzić 2 lata...
Co do innych z implantami to poszperaj jeszcze gdzie¶ w necie, może trafisz na jakie¶ forum gdzie będ± ludzie z implantami. Albo może tu na tym załóż osobny w±tek odno¶nie implantów bo temat tego w±tku mówi o komplikacjach po operacji, jak kto¶ nie ma komplikacji to może tu nawet nie zajrzeć, ja sama przypadkiem tu trafiłam a tytuł w±tku mocno mnie odstraszał bo nie szukałam wie¶ci o komplikacjach tylko o zwykłych objawach jakie się ma po takiej po operacji.

Anja 2013-02-11, 21:18

Witam karola30 ze sie tak wetme w rozmowe o rehabilitacji to moj rehabilitant powiedzial mi jedno ze moim najwiekszym wrogiem po zabiegu bedzie brak bolu i niestety ma racje bo jak nie ma bolu to u mnie wystapił efekt ze od razu gory by sie przeniosło tym bardziej ze od 10 dni nic z lekow przeciwbolowych (12 dni jestem po zabiegu) Ja tak jak i ty na narodowy fundusz złudzen nie liczyłem i po lonsultacji z moim neurologiem 3 dni po rezonansie byłem po zabiegu. Niestety innej metody nie było bo w ciagu 3 tygodni dysk wypadł z 6 do 12 mm i porozrywał wiazadła. Jak do tej pory jestem zadowolony z endoskopu bo ciecie ma 3 cm i sie goi a bolu nie ma. Mam nadzieje ze pomimo braku bolu nie zapomne o zasadach jakie mam co do rehabilitacji bo jak znowu poszedł bym na randke z pania doktor anastazjolog to zona mogła by juz sie obrazic.... Pozdrawiam wszystkich i ciesze sie z kazdego waszego sukcesu w pozbyciu sie bolu oby w naszym zyciu było go jak naj mniej

Jan 2013-02-11, 21:37

Do karola30 ja mam być operowany w klinice neurochirurgicznej przez p.Sł na ul.Smoluchowskiego.Przepuklinę l4l5 i l5 s1.mam mieć usuwan±.A ty od razu po wizycie w mswia u niego była¶ umówiona tam na operację?

Marek 2013-02-12, 03:54

Osobnego watku o implantach nie ma, gdyz tematyka implantow to tez tematyka operacji kregoslupa. A ja tez chcialabym co nieco od ludzi , ktorzy maja implanty wiedziec, gdyz mieli bardzo powana operacje i chce wiedziec, jak sie czuja, czy ich cos boli, czy sie poprawilo? Ile na wolnym sa? Fajnie,ze niektorzy mieli takie male zmiany, ktore mozna bylo endoskopowo operowac. Wielkie zmiany tylko operacja klasyczna, niestety. Dlatego i bol wtedy dluzej trwa. I rekonwalescencja tez sie wydluza. Spora czesc z Was miala prywatna opercaje, coz, z moimi dwoma implantami bylby to koszt 24 tysiecy zlotych. A jestem sama, corka studiuje...Wystarczy,ze dwa rezonanse robilam prywatnie rok i dwa lata temu. Szlag mnie trafia na nasza sluzbe zdrowia. Przeciez placimy skladki. A specjalista za ropk z NFZ. Wszystkim zycze dobrego dnia bez dolegliwosci bolowych.

Gosia 2013-02-12, 09:59

Tak bo ja mialam pilny pierwszy wolny termin z uwagi na wydzielanie sie fragmentu przepukliny... A w tej klinice to tez w ramach nfz bedziesz opetoeany?

karola30 2013-02-12, 11:12

Gosiu ja miałam prywatnie tylko wizyty i badania, operacja była na NFZ, nie stać by mnie było na prywatn± operację nawet tak± bez implantów.
Mnie też szlag trafia na nasz± służbę zdrowia, że żeby mieć w normalnym terminie wizyty to trzeba sobie abonamenty w klinikach kupować bo inaczej to ani rusz :/
A do tego jeszcze ten chol....ny ZUS, pensji mi praiwe 2 miesi±ce nie płacili a dzi¶ wezwanie na kontrolę przysłali, tylko takich atrakcji mi potrzeba :(

Anja 2013-02-12, 13:54

Anja, z Zusem tez mialam kilka kontaktow. Takich wredot, jak tam, szukac ze3 swieca. ZUS stawia na nogi nawet tych, ktorzy nog nie maja. To polityka Tuska, ktory trzy lata temu wydal rozporzadzenie o wnkliwej i skutecznej weryfikacji zwolnien i swiadczen. Dzis w necie jest nawet artykul,ze ZUS wzywa, bo przeciez ludzie na zwolnieniach maja duzo czasu. Ja pod koniec lutego musze tez zlozyc kolejne papiery o przedluzenie swiadczenia rehabilitacyjnego. Coz, trzeba bedzie uzbroic sie w cierpliwosc i stanac w szranki z pania orzecznik. Boze, co to za lekarze, ktorzy kwestionuja opinie innych?Porazka.Pozdrowionka.

Gosia 2013-02-12, 15:41

Do karola30 dziękuje Ci za odpowiedzi. Czekam teraz za telefonem z tej kliniki na wezwanie. Pozdrawiam wszystkich przepuklinowców.

Marek 2013-02-12, 18:05

Witam do Gosi ile jeste¶ już na ¶wiadczeniu że dalej do przedłużasz pytam ponieważ jestem w podobnej sytuacji

go¶ć 2013-02-12, 18:18

Do Gosc. Operacje mialam 5 pazdziernika. Do tego czasu bardzo duzo bylam na chorobowym, gdyz bol uniemozliwial mi prace. Na wypisie e szpitala mam pol roku zabronione pracy, dwa implanty. Zasilek chorobowy skonczyl mi sie z koncem listopada. A wiem,ze ludzie po zwyklych operacjach sa i rok na swiadczeniu.Dostalam 4 miesiace swiadczenia, ale orzecznik laskawie mi powiedziala,ze mam w lutym, pod koniec lutego zlozyc kolejny wniosek o przedluzenie. I mi bez niczego przedluza o kolejne miesiace. Bowiem musze jechac po takiej operacji do sanatorium na rehabilitacje. Wczesniej bym nie dojechala nawet, gdyz nie moglam nawet dwoch kilogramow dzwignac. A walizka z rzeczami na kilka tygodni wazy znacznie wiecej. Stad tez mam juz papiery od lekarza i musze je znow w ZUSie zlozyc. Zloze pod koniec miesiaca. Swiadczenie mozna brac do roku i ak zamierzam. Dlaczego? Bo slysze od osob, ktore za wczesnie poszly do pracy,ze zrobily zle. Praca, 8 godzin, wyczerpuje bardzo kregoslupa. Wiec i ja zamierzam swiadczenie przedluzac az do roku. Co na to ZUS? Tam sa takie wredne baby,ze jak ide, to juz cala sie trzese. pewne jest,ze bede miec na kilka miesiecu swiadczenie przedluzone, gdyz konieczne jest sanatorium. Pozdrawiam .

Gosia 2013-02-12, 19:56

Gosiu ja byłam w styczniu w sanatorium z zus i powiem że żałuję bo zamiast się polepszyć to się pogorszyło lekarze nie s± przygotowani i nie wiedz± jakie zabiegi dobrać dla ludzi z narz±dem ruchu a co do ¶wiadczenia to ja też złożę pozdrawiam

go¶ć 2013-02-12, 20:11

Z ZUSem różnie bywa, ja miałam ostatnio nieprzyjemno¶ć częstego kontaktu z t± instytucj± i mam same złe wspomnienia... ZUS daje ¶wiadczenie , a za chwilę potrafi odebrać... Opisywałam wcze¶niej swoje przej¶cia , więc nie będę ponownie pisać. Tak naprawdę to wszystko zależy od tego , na jakiego lekarza się trafi. Ludzie s± bardzo różni, a niestety w ZUSie nie każdy lekarz jest człowiekiem. Ja takie odniosłam wrażenie niestety. Sanatorium w ramach prewencji ZUS też nic dobrego mi nie dało, a liczyłam na efekty i chociaż czę¶ciowy powrót do sprawno¶ci. Niestety nasza służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Życzę Wszystkim powodzenia w kontaktach z ZUSem i pozdrawiam.

ewa 2013-02-12, 21:56

Pociagne watek ZUS. Otoz, ja juz, przed opercaja bylam dwa razy w sanatorium ZUS. lekarze raczej byli przygotowani, bo glownie ortopedzi i chirurdzy tam pracowali. I raczej odpowiednie zabiegi dobierano. I warunki w tych sanatoriach o niebo lepsze od sanatoriow z NFZ. Jedynie to dla mnie te glupie zajecia niby psychologiczne nic nie dawaly. Az dziwne. W ZUS zas to porazka, gdyz tam siedza najgorsi lekarze, ktorzy w inny sposob nie potrafia dorobic tylko wydawaniem negatywnych decyzji, gdyz za to maja profity.
O swiadczenie trzeba sie starac, gdyz z opinii ludzi, ktorzy kiedys mieli opercaje wiem,ze lepiej byc dluzej na wolnym niz za szybko wracac do pracy. Nasze kregoslupy sa juz bowiem slabe i od razu dac im osiem godzin w jednej pozycji, to nic dobrego.
Co do sluzby zdrowia, coz, co rok gorzej. Terminy to sa juz z kosmosu, zeby do specjalisty niemal rok, tyle samo na rezonans. O jakim leczeniu wtedy mozna mowic, kiedy kilka lat nic. Do szpitali ponoc nawet juz rok sie czeka na operacje. Potrzebna radykalna reforma, to sie poslowie bzdurami zajmuja.
No coz, mozemy psioczyc, bo co nam zostaje? ja nadal czekam na wiesci od kogos, kto ma implanty. Az nie chce mi sie wierzyc, ze takich ludzi jak na lekarstwo.
Pozdrawiam i dobrego, bez bolu i cierpienia , dnia zycze.

Gosia 2013-02-13, 06:32

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52  53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |