Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Anju. kazada choroba ma swoj numer chorobowy i masz prawo chorowac 182dni.A pózniej mozesz skladac w Zusie papiery na swiadczenia rehabilitacyjne, ktore lacznie moga Ci przyznac na 12 miesiecy. Najczesciej orzecznicy przyznaja na raty to swiadczenie tj. jesli przyznaja Ci owo swiadczenia na 3 miesiace to w polowie ostatniego miesiaca skldasz do zus nastepne papiery o to swiadczenie.W międzyczasie Zus kieruje Ciebie do sanatorium.














Ewa 2013-03-14, 21:36

Widzę że jestem jakim¶ szczę¶liwcem. Na zwolnieniu jestem już pi±ty miesi±c a ZUS jeszcze mnie nie kontrolował. Co do orzeczników to s± różni. Jedni nie stwarzaj± problemów, a inni wręcz przeciwnie. Na szczę¶cie jeszcze istnieje droga odwoławcza.
Co do szczepień od żółtaczki to zależy od szpitala. Ja szczepiłem się 6 lat temu, przed zabiegiem okre¶lałem poziom przeciwciał i wyszło że je mam.

zibi_p 2013-03-14, 21:44

Zibi, albo ja jestem po prostu pechowcem, zawsze ze wszystkim mam pod górkę dlatego spodziewałam się kontroli. Tylko teraz z tym drugim razem to już mnie zaskoczył mój własny pech.

Ewo, dzięki za info, moja doktor już co¶ wspominała, że będziemy papiery o ¶wiadczenia wypisywać.

Anja 2013-03-14, 21:50

Anja nie piszę , bo rzadko zagl±dam tutaj. Tak jak pisałem wczesniej zacz±łem ćwiczyć, rano chodziłem sprintem na spacer po przyj¶ciu rozci±ganie , wieczorem ćwiczenia na mię¶nie grzbietu i brzucha . Wczoraj po rozci±ganiu ból się nasilił w po¶ladku i pachwinie . Miałem kryzys i zadzwoniłem do mojego neuro , zapytał kto mi kazał ćwiczyć , powiedział ,że moje ćwiczenia maj± polegać na spacerach z kijkami, rowerze stacjonarnym i basenie ,a rozci±gn±ć się jeszcze zd±żę . Więc niestety muszę odpu¶cić sobie ćwiczenia ,pomimo waszych zachęt na forum . Dzisiaj robiłem tylko spacer i rower i muszę przyznać ,że ból ustępuje . Więc każdy przypadek jest inny i nie sugerujcie się forum . Jestem 4 m-ce po operacji fenestracja ,miałem pęknięty pier¶cień włóknisty .

zorro 2013-03-14, 22:03

A tak naprawdę jak kto¶ jest na zwolnieniu od lekarza to ZUS nie ma nic do powiedzenia i nie może skrócić zwolnienia. Jedyne co może zrobić to skontrolować czy przetrzegamy zasad zwolnienia, tzn. nie pracujemy gdzie¶, remont mieszkania, praca na działce itp. Dopiero jak jeste¶my na ¶wiadczeniu rechabilitacyjnym lub na rencie to morze decydować o czasie jego trwania.

zibi_p 2013-03-14, 22:37

Co do ZUs...niestety, maja prawo skrocic zwolnienie lekarskie. Jak orzecznik uzna, ze przebywajacy na zwolnieniu delikwent jest juz zdrowy, wedlug uznania orzecznika oczywiscie.To chore. Bo jeden lekarz zaprzecza drugiemu. Ale, do licha w ZUS sa same konowaly. Mnie na kregoslup wczoraj badal, w zasadzie nie badal, bo nic nie ogladal i o nic nie pytal, lekarz chorob zakaznych. W internecie czytam,ze to cham i arogant. Jak sie juz ma swiadczenie rehabilitacyjne. to wtedy nie kontroluja. MOzna wyjechac bez obawy, na zwolnieniu nie, bo a nuz wezwanie bedzie. Kontrola zwolnien jest wyrywkowa, komputer losowo wybiera. Wiec, jedni nie sa wcale kontrolowani, inni maja pecha i wzywani sa co rusz tam. No, ale dobrze, ze na kilka miesiecy mam znow spokoj od kontaktow z ZUSem. Ciekawe, kiedy sanatorium, ponoc na maj, czerwiec. Fajne miesiace.
Pozdrawiam wszystkich obolalych, zestresowanych, trzymajcie sie cieplo.

gosia 2013-03-15, 07:10

Hej Ludkowie :)

wła¶nie się dowiedziałam , że do szpitala mam się stawić już jutro rano a operacja już w poniedziałek ....umieram ze strachu

Zorro ja też mam peknięty pier¶cień włóknisty:)

Pozdrawiam

Kasia 2013-03-15, 08:36

Kasiu, moze i lepiej tak nagle. Jak my wszyscy masz i bedziesz miec, nawet po operacji, rozterki. Trzymamy kciuki za Ciebie.

gosia 2013-03-15, 08:38

Gosiu. Nie masz racji, ze Zus nie kontroluje chorego w czasie swiadczen rehabilitacyjnych. Jestem na nim aktualnie najpierw dostalam 3 miesiace pozniej kolejne 6 miesiecy. Bylam w styczniu w sanatorium i bylam kontrolowana tez w domu.Oecnie czekam na operacje odcinka ledzwiowego.Jak opowiadalam swojemu lekarzowi co wyczyniaja orzecznicy ZUS byl w szoku.Trzeba olewac to jak nas traktuja leczyc sie u lekarzy , ktorzy chca nam pomoc i byc konsekwentnym i robic swoje.Jesli cofna lub chca przerwac zwolnienie idziesz do lekarza na drugi dzien i bierzesz nastepne. Twoje zdrowie jest przeciez najwazniejsze.Macie dostep do netu a w nim wszystkie nurtujace Was pytania sa pieknie wytlumaczone . Ja lezac wlasnie przegladam fora odnosnie moich praw . Dzieki Bogu , że jest taka szansa.

Ewa 2013-03-15, 08:43

Widzę , że w±tek ZUSu znowu powrócił... Ja już wcze¶niej pisałam o jak lekarz orzecznik przyznał mi ¶wiadczenie rehabilitacyjne , za kilka dni zostałam wezwana na komisję lekarsk± , która to komisja cudownie mnie uzdrowiła i odebrała mi prawo do¶wiadczenia rehabilitacyjnego. Jestem po operacji kręgosłupa i niestety mam nawrót przepukliny i to w bardzo krótkim czasie zrobiła mi się nawrotowa przepuklina. Sanatorium, rehabilitacja wci±ż starałam zrobić wszystko żeby jako¶ się usprawnić , ale komisja w ZUS miała to w nosie i zostałam cudownie uzdrowiona... Tak nas traktuje ZUS , niestety... Pozdrawiam

ewa 2013-03-15, 08:55

Ewuniu , dlatego idz do lekarza i wez od niego nastepne zwolnienie lekarskie. Nie mozesz im popuscic , bo oni tylko na to licza , ze chory ustapii obolaly bedzie unikal zus jak ognia. Wiem , ze ci orzecznicy maja specjalne szkolenia jak w psychologiczny sposob zastraszac ofiare mam na mysli chorego a wiem to wlasnie od lekarza.

Ewa 2013-03-15, 10:07

Niestety moje problemy z kręgosłupem trwaj± już bardzo długo , jeszcze przed operacj± byłam na zwolnieniu potem operacja i ¶wiadczenie rehabilitacyjne i potem przedłużenie ¶wiadczenia i wtedy ZUS mi odebrał prawo do ¶wiadczenia rehabilitacyjnego po zbadaniu przez szanown± komisję, a w między czasie zostałam bez pracy , no bo po co pracodawcy pracownik , który ledwo chodzi... Teraz jestem za zasiłku dla bezrobotnych i szukam pracy , co w moje sytuacji nie jest łatwe , ogólnie sytuacja jest nie do pozazdroszczenia...

ewa 2013-03-15, 10:29

Czytam wasz wpisy i jestm pełna podziwu dla waszej siły i wytrwało¶ci...
jestem na Waszym formu nie ze względu na własne dolegliwo¶ci, a mojego chłopaka...2 lata temu miał 3 operacje na kręgoslup i ma wszczepione sztuczne dyski w odcinku lędĽwiowym....wiem że nadal odczuwa ból w nodze...co¶ uciska mu nerw i niestety nic nie da się z tym zrobić...on bardzo dba o siebie chodzi na basen, codziennie ćwiczy walczy by nie wrocił czas kiedy leżał w łóżku bez ruchu w ogromnych bólach.....
chciałam się Was zapytać czy rzeczywi¶cie istnieje ryzyko, że z czasem stan może się pogorszyć i może wrócić stan jaki był przed operacj±?? czy to jest tylko jego lęk i wsponienia o tym co było przed operacj±? on ci±gle mnie tym straszy, że będzie ciężarem dla mnie......żeby nie było niejasno¶ci nie boje sie tego bo jestem z nim bo zależy mi na nim i wiem że nawet je¶li co¶ by się stalo to i tak będę.....chciałabym z nim założyć rodzinę a widze że jego zdrowie i strach przed niepełnosprawno¶ci± totaln± go stopuje.......

Kto¶ 2013-03-15, 10:41

Do Kto¶ , ja dokładnie to samo mówiłam do mojego chłopaka , teraz już męża... Miałam 17 lat jak problem z kręgosłupem położył mnie do łóżka na pół roku, potem jako¶ udało mi się stan±ć na nogach i poznałam mojego terażniejszego męża. Też powtarzałam jemu , ze będę dla niego ciężarem przez całe życie i bardzo się tego bałam. Oczywi¶cie zawsze jest nadzieja , że będzie dobrze, niestety w moim przypadku tak się nie stało. Jeste¶my małżeństwem prawie 20lat i problem mojego kręgosłupa wci±ż powraca. Pomimo tego jeste¶my bardzo dobrym małżeństwem , a mój m±ż jest moim najlepszym opiekunem w trudnych chwilach i ogromnym wsparciem dla mnie. Jestem po operacji kręgosłupa , miałam usuwan± przepuklinę , niestety mam nawrót przepukliny na tym samym poziomie, a oprócz tej nawrotowej mam jeszcze 3 przepukliny na innych poziomach i tak naprawdę dolegliwo¶ci odczuwam cały czas i wiem , ze czekaj± mnie kolejne operacje... Życie pisze różne scenariusze i trzeba być dobrej my¶li, ale różnie może być. Pozdrawiam życzę powodzenia..

ewa 2013-03-15, 11:49

Hej hej :)
mam jeszcze jedno pytanie .. jak wygl±da przygotowanie do takiej operacji ?

Kasia 2013-03-15, 12:21

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65  66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |