Forum neurologiczne » Choroby kręgosłupa » Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Ryzyko powikłań przy operacji przepukliny odcinka lędĽwiowego kręgosłupa

Pomyliłam się, hehhe na ulicy Raciborskiej 27 w Katowicach (własnie wróciłam), na opis się czeka 3 dni














Agu¶ka 2013-04-19, 15:59

Hej,czy tu juz nikt nie zaglada?

gosc 2013-04-24, 10:25

Witam wszystkich:-)jestem 3 tydzien po operacji czuje sie dobrze,zeby nie zapeszyc,bo robie prawie wszystko a boje sie tego czy nie za duzo i nie za szybko? na ile mozna sobie pozwolic?ile czasu mozna stac i chodzic?bo leż±c czuje sie gorzej boli mnie wszystko a informacje jakiej udzielono mi w szpitalu to oszczedny tryb zycia,unikanie pozycji siedzacej przez 6 tygodni zakaz dzwigania przez6 miesiecy noszenie ciezarow do 5kg nie zginac i nie skrecac tulowia a moj przypadek to dyskopatia L4/L5-przywiezadlowe/ekstruzja/centralno -lewoboczne wypadniecie jadra miazdzystego.A zrobili discektomie L4/L5drog± fenestracji po stronie lewej tak jest napisane na wypisie i tyle wiem:-(.Pozdrawiam

Kamila 2013-04-24, 16:02

Hej Kamila :)

ja jestem 5 tygodni po takiej operacji metod± tradycyjn± i jutro mam pierwsz± kontrolę poszpitaln±, na któr± już nie mogę się doczekać :)
W dalszym ci±gu nie siadam , nie dĽwigam więcej ja 1,5 kg, normalnie sprz±tam , gotuję oczywi¶cie schylam się na prostych plecach no i spaceruję szybkim marszem codziennie około 8 km :)

Pozdrowionka

Kasia 2013-04-25, 15:02

Witam . Mam operacje 22 maja na odcinek lędzwiowy.Szczerze boje sie coraz bardziej .Wczoraj znowu mi walnal kregoslup , troche poschylalam sie wsadzajac nasionka kwiatkow wzdluz alejki. Ta niemoc mnie rozwala . Zawsze bylam osoba co my¶lała , ze będzie zawsze piekna zdrowa * a niestety i mnie dopadła choroba.

Anula 2013-04-27, 11:34

Anula też się strasznie bałam bo to normalny odruch a teraz wiem, że nie było czego :)

Kasia 2013-04-27, 14:04

Witaj Kasiu:-)to mnie trochę uspokoilas,nie chodzę może aż 8km szybkim marszem ale dużo chodzę i stoję w domu:-)te 1,5 kg. to troszkę mało mi na więcej pozwolono:-)A jak tam u Ciebie po 1 wizycie poszpitalnej?ja mam dopiero 5.06 wizytę.Życzę szybkiego powrotu do w miarę normalnego życia,bo strach ze bedzie cos nie tak,co mozna czego nie zeby czegos nie spieprzyć to chyba juz zostanie .A posiedzialabym sobie troszeczkę:-)pozdrawiam

Kamila 2013-04-27, 18:05

Witam. Jestem 3 dniach po discektomii l4/l5 bez inplantu. Mialam duza przepukline ktora rozlala sie az po korzen s1. Moje objawy przed operacja to miesiac temu silny bol promieniujacy az do stopy, po 2 tygodniach bol minal lecz zaczelam utykac, w ogole nie moglam stanac na palcach lewej nogi, mialam zdretwialy bok lydki oraz stopy i 2 palce, troszke posladek oraz wrazenie jakbym miala gule na podeszwie stopy. Nie pracowal tez lewy miesien posladka.Zaznaczam ze bol minal calkowicie. Tydzien temy bylam na wizycie u neurochirurga ktory zlecil pilna operacje. Zabiegowi poddalam sie w sobote, rana troszke ciagnie ale niewiele. Moje pytanie dotyczy niedowladu... wszystkie ubytki neurologiczne nkestety pozostaly bez zmian. Martwie sie czy to miedykolwiek minie... lekarz stwierdzil ze potrzeba czasu bo chodzilam tak 3 tygodnie... czy jest szansa ze noga zacznie normalnie funkcjonowac??posladek juz zaczyna wisiec... palce robia sie coraz sztywniejsze... Boje sie ze zostane kaleka...bardzo prosze o odpowiedz...

$ylwia 2013-04-30, 06:28

Hej Sylwia:-)Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na twoje pytanie:-(niestety ,ale jestes dopiero kilka dni po operacji trzeba czasu a kazdy organizm inaczej reaguje,nie chcę cię straszyć ale z tego co sie naczytałam to niedowlad czy dretwienie moze juz pozostac nam na zawsze:-(oby tylko nie bolało bo to jest ból nie do zniesienia:-(Przestrzegaj zaleceń a będzie dobrze:-)Ja jestem 4tygodnie po operacji i chyba trochę przeginam bo lepiej czułam się kilka dni po niz teraz :-(nie mogę ulezec za dlugo niestety,robię w domu praktycznie wszystko.Trzymaj się Pozdrowionka

Kamila 2013-04-30, 15:53

Ja mniej wiecej polowe czasu leze a druga polowe chodze i wykonuje bardz proste czynnosci domowe. Po jakiej jestes operacjii? Tez mialas niedowlad?? Wiesz fora i ternetowe to straszne cholerstwo, wypowiadaja sie tu ludzie glownie ze zlumi wspomnieniami z sali operacyjnej oraz zaraz po zabiegu. Mnie jak wyspapil niedowlad w ogole nie bolalo,przez 2 tygodnie mialam rwe kulszowa ale bez ubytkow neurologicznych dopiero kilka dni po ustapieniu bolu pojawilo sie dretwienie i niemoznosc stania na palcach. Bolu zero.wiem ze nerwy regeneruja sie baaardzo dlugo, a aj chcialabym wszystko na wczoraj :-)

$ylwia 2013-04-30, 16:58

Sylwia, ja sie lecze w Stanach. U mnie bylo podobnie jak u ciebie. Bol ktory minal po 2 tygodniach (rwa)tylko odretwienie lydki z boku i duzego palca u stopy pozostalo. Nie bylam w stanie ustac na piecie (na palcach tak) tez mialam operacje(jak przejrzysz stare posty to tam wszystko opisalam). Chcialam ci tylko napisac ze jestem teraz 2 miesiace po operacjji i moge ci powiedziec ze jest lepiej. Po operacji samej odretwienie mialam jeszcze wieksze niz przed, troche sie wystraszylam ,ale lekarz zapisal mi rehabilitacje , gdzie przez pierwsze 2 tygodnie cwiczylam codziennie( w pozycji lezacej - krecenie stopami , roszanie w gore i w dol/ osemki) przesuwanie nog do gziecia i do pozycji lezacej - tak po 10 razy potem wiecej. w pozycji stojacej - trzymac sie czegos i stawanie na pietach i nqa palcach i tak 20 razy na poczatek. Delikatne podnoszenie nog do boku, do tylu i do przodu. Nie za mocno . lekkie przykucanie . masaze nog. Terapia cieplem. mozesz uzyc termoforu, albo koca elektrycznego, albo butelki z bardzo ciepla woda i przykladac w okolice kregoslupa i bolacych miejsc na 20 minut. Trzeba czasu , ale pomaga. Nie jestem jeszcze naprawiona calkowicie ale widze ze rehabilitacja daje efekty.
Pozdrawiam cie serdecznie i trzymam za ciebie kciuki. Nerwy odbudowuja sie bardzo powoli , trzeba czasu. Ale miesnie trzeba cwiczyc caly czas, bo bardzo pomagaja w dochodzeniu do zdrowia(nie mowie tu a areobiku i silowni oczywiscie) Ja sama widze po sobie ze mimo wszystko mniej sie ruszam i tyle niestety :(

Agata 2013-04-30, 18:45

Ja mialam dokladnie to samo co ty tak jak pisalam wyzej u mnie masa przepukliny sterczala dokanalowo na ok 9mm znacznie impesjonowala worek oponowy oraz zwezala oba otwory m-k z uciskiem na korzenie nerwowe.Mialam rwe kulszowa tez dawno i wszystko z czasem minelo chodzilam wygieta w prawo kulawa nie spalam po nocach do lazienki na czworaka masakra jak sobie przypomne:-(po zrobienie RM na ktory czekalam pol roku okazalo sie ze konieczna operacja no i poddalam sie przerazona, tym bardziej ze wszyscy sie dziwili ze normalnie chodze i funkcjonuje bez tabletek ale to zrobilam,nie wiem czy to dobrze czy zle ale balam sie powrotu rwy i mam nadzieje ze to sie juz nie powtorzy.
A co do tego kto tu sie wypowiada to jest roznie ja jak narazie nie jestem z tych co maja zle wspomnienia itp i niech tak zostanie:-) wchodze tu z ciekawosci co tam u reszty i tak jak ty podpytuje sie troszeczke:-)pozdrowienia dla wszystkich

Kamila 2013-04-30, 19:01

Kamila a jak z Twoim niedowladem? Mialas lub masz dretwa noge? W sumie dretwa lydka mi nie przeszkadza, bardziej stopa, czuje jak bym mialq kulke na podeszwie stopy, kompletnie nie moge stanac na palcach i nie moge spiac lewego posladka, normalnie flak.

$ylwia 2013-05-01, 07:27

Witaj :-) ja raczej nie mam niedowladu pewien ubytek neurologiczny ,nie mam odruchu skokowego i dretwe palce pieta i pol prawej stopy ale juz sie do tego przyzwyczailam tak mi pozostalo po ataku rwy kulszowej ktora mialam w listopadzie a po operacji jest bez zmian :-(

Kamila 2013-05-01, 12:20

No i jestem przerazona. Wraca bol wzdluz nerwu. Od posladka do piety. Jak kaszle, zle stane lub wygne sie z zla strone. Nie wiem co robic, nie jest to bol przerazliwy cz y bardo silny ale jest. Myslalam ze juz nigdy nie wroci... jak leze czy stoje to nie wystepuje, tylko pry zlych ruchach. Mieliscie tez tak po zabiegu. Mnie rana juz w ogole nie boli. Martwie sie ze cos jest nie tak, moze usuneli za malo, moze wylala sie reszta. A moze to tylko obrzek naruszonego nerwu po operacjii, sama nie wiem... wszedzie gdzie czytam jest napisane ze bol plecow ok ale jak promieniuje to kiepsko. Prosze doradzcie co robic...czekac az minie czy co?

$ylwia 2013-05-01, 14:27

Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80  81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97 | 98 | 99 | 100 | 101 | 102 | 103 | 104 | 105 | 106 | 107 | 108 | 109 | 110 | 111 | 112 | 113 | 114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 |