Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Zdolność do pracy przy chorobie Picka i otępieniu czołowo-skroniowym

Zdolność do pracy przy chorobie Picka i otępieniu czołowo-skroniowym

Mojej mamie od ok. dwóch lat zdiagnozowano (neurolog) chorobę Picka, otępienie czołowo-skroniowe, w ubiegłym roku stanęliśmy z mamą na komisję ZUS na rentę, otrzymała częściową zdolność do pracy na rok czasu, po pół roku złożyliśmy wniosek o pogorszeniu się stanu zdrowia, wezwano nas na komisję, orzeczono jw, bez zmian, napisaliśmy odwołanie, wezwano nas na komisję ZUS-trzyosobową, decyzja nadeszła odmowna. Pozostał nam sąd. Lekarz prowadzący mamę twierdzi i nakazuje nam walczyć o najwyższy stopień niezdolności do pracy, ale niestety ja już nie mam sił z tym walczyć tym bardziej, iż nie wiem już sama czy mam jakiekolwiek szanse na wygranie takiej sprawy w sądzie? proszę o jakąkolwiek pomoc jak mam teraz postąpić?

córka 2010-04-19, 12:51

Witam, nie wiem czy Twoj post jest jeszcze aktualny.Moja mama cierpi na tę samą chorobę. Z ZUSem przeszłam piekło, ale wywalczyłam te śmieszne pieniądze, ponieważ postanowiłam, że nie odpuszczę im z uwagi na ewidentny, cięzki i oczywisty przebieg choroby o której chory nawet nie zdaje sobie sprawy. Jeśli potrzebujesz nadal informacji, pisz.

Editt 2010-09-26, 19:58

Ponad rok temu zdiagnozowano mojej mamie chorobę Picka. Na razie jeszcze nie jest źle.. ale niestety wszystko zmierza raczej w tym gorszym kierunku. mam wiele pytań, na które nikt mi nie chce odpowiedzieć albo nie umie.. mam nadzieje dziewczyny, że czasem tu zaglądacie i podzielicie sie swoim doświadczeniem..
mama na razie chodzi do pracy ale sa widoczne zmiany w zachowaniu, w kontrolowaniu lub raczej niekontrolowaniu emocji, no i już tak naprawde bełkot zamiast mowy, apetyt jak nigdy dotąd... nie wiem która to jest faza choroby? czy mama powinna chodzic do pracy? czy powinna chodzić sama? czy powinna prowadzić auto?? proszę o porady.

m 2011-10-05, 20:40

Witam, niestety ale podejrzewam u siebie ta chorobę, poczatkowo leczylam sie na depresje ale leki depresyjne nie sa skuteczne moze dzialaj tylko odrobinę. Prosze napiszcie jakie objawy mają wasi domownicy. Ja mam trudnosci ze zrozumieniem tego co do mnie inni mowią czasami mam wrazenie, że kurczy mi sie głowa.

moniak 2013-01-11, 20:57