Zaniki korowo-podkorowe u młodej osoby

Miesiac temu miałam wypadek, w wyniku którego doznałam wstrząśnienia mózgu. Wykonano mi tomografię, która wykazała zaniki korowo-podkorowe. Dotarłam do informacji, że takie zmiany występują u ludzi, którzy chorują na Alzheimera. Ja mam 23 lata, skąd więc u mnie takie schorzenie? Nigdy nie miałam problemów z pamięcią, koncentracją.














Kate23 2011-02-04, 16:39

Zaniki korowo-podkorowe ujawniają się wraz ze starzeniem się organizmu. Jeśli są one niewielkie to nie ma powodu do obaw. W przypadku znacznych zaników, należy doszukiwać się przyczyny takiego stanu w Pani wieku.

neuron 2011-02-05, 09:58

Witam,

3 lata temu ( w wieku 25 lat) miałam wykonaną tomografię mózgu z rozpoznaniem *zbiorniki przestrzeni podpajęczynówkowej zwiększone - wyrazny zanik korowo - podkorowy zwłaszcza w ok. czołowych* a następnie RM z diagnozą *układ komorowy nieprzemieszczony, poszerzony - z asymetrią komór, szerokość zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej w normie* Punkcja lędzwiowa podobno niczego złego nie wykazała (podejrzewano m.in stwardnienie rozdsiane) choć w badaniu cytologicznym płynu jest informacja *do kilkunastu komórek monocyta i limfocyta, słaby odczyn zapalny??* Nie miałam nigdy wypadku, silnych urazów etc. czasem odczuwałam jednak lekkie mrowienie głowy i lekkie otępienie. Lekarze nie wiedzą, co mi jest, od tego czasu nie jestem w stanie stwierdzić czy mój stan się pogorszył, jednak często narzekam na swoją pamieć. Czy przesadzam, czy mam powody do zmartwień? od lekarzy niczego się nie dowiedziałam..bardzo proszę o pomoc

Beti 2013-07-22, 09:51