Zanik korowo-podkorowego mózgowia

Witam , mam 73 lata i wykryto u mnie CECHY NIEWIELKIEGO STOPNIA ZANIKU KOROWO-PODKOROWEGO MÓZGOWIA.
Czym ta chorob sie charakteryzuje i jakie są jej objawy .
Mam chorobę niedokrwienną serca i mam nadciśnienie tętnicze.
Prosiła bym o uzyskanie odpowiedzie.

Dziękuję i Pozdrawiam














Marianna 2010-10-10, 14:19

Zanik komórek nerwowych mózgu jest naturalną koleją starzenia się organizmu. Ma Pani 73 lata i takie zmiany mogą występować. W wyniku określono je jako zaniki niewielkiego stopnia, nie wiem czy mają one odzwierciedlenie kliniczne. Poza tym występuje choroba wieńcowa, czyli najprawdopodobniej naczynia są zmienione miażdżycowo i występuje nadciśnienie tętnicze.

neuron 2010-10-11, 14:57

Mój wynik tomografii komputerowej : drobne ognisko malacyjne w zakresie pogranicza płata skroniowego i struktur głebokich mózgowia po stronie prawej.Poza tym w wykonanym badaniu nie stwierdzam zmian ogniskowych w mózgowiu.Umiarkowanego stopnia uogólnione zaniki korowe mózgowia.Układ komorowy położony pośrodkowo,nieposzrzony.Badanie przeprowadzono po *karuzelowych *zawrotach głowy,wymiotach.Takie zawroty miałam już kilkakrotnie wcześniej ale przechodziły same .Teraz karuzelowe zawroty i wymioty przeszły ale pozostało rzucanie przy chodzeniu(już 3 m-ce ) Biorę Histigen i Cavinton Forte. Mam 68 lat,w dzieciństwie uczestniczyłam w wypadku samochodowym .Co może znaczyć taki wynik TK i co mi grozi ( rokuje ) ?

Kriss37 2012-06-24, 15:21