Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Zaburzenia pamięci, zawroty głowy i zaniki świadomości

Zaburzenia pamięci, zawroty głowy i zaniki świadomości

Witam,
od lat mam problemy z pamięcią, żyję w dużym stresie.
Od jakiegoś czasu zdarzają mi się też chwilowe zawroty głowy, zanik widzdenia (żółta/czarna plamka), kiedyś widziałem doskonale w nocy teraz nie, a przedewszystkim zaniki świadomości.

*Zawieszki* trwają od chwili czasem do 1h - tj. sam ich nie zauważyłem, ale osoba z którą mieszkam tak. Choć sam żauwayłem, że zniknęło mi kilka godzin w ciągu dnia.

W sprawie poprzednich objawów byłem u kardiologa, ale z sercem wszystko ok. W sprawie pamięci byłem też u neurologa, ale ten bez badań popukał mnie, powyginał i uznał, że jest ok. (dawno, wtedy nie było tych zawieszek).

Dużo czytałem do niedawna (książkę dziennie), a mam problemy z słowami, ostatnio jak mówie, wychodzą jakieś inne słowa nadprzeciętnie często. ;/

Wczoraj, nie mogłem sobie przypomnieć imienia kumpla z ławki licealnej, z którym utrzymywałem jeszcze do zeszłego roku kontakt.
Zdażyło mi się pojechać na rowerze do skleu, zapomnieć, że mam rower, wrócić na piechotę dziwić się czemu tak długo, i dopiero po jakimś czasie przypomnieć o rowerze.

Najbardziej jednak martwią mnie te dziury w świadomości.

Mam 26 lat.

Karol Mac**S 2011-12-22, 11:59

Należy wykonać diagnostykę w kierunku padaczki. Takie objawy mogą ją sugerować. Warto udać się do neurologa bezpośrednio, wykonać eeg i ewentualnie badanie obrazowe głowy, np. CT.

neuron 2011-12-29, 20:16