Zaburzenia pamięci u nastolatki

Ogólnie mówiąc mam poważne problemy z pamięcią. Nie pamiętam tego, co robiłam wczoraj, czytając książkę nie pamiętam poprzednich rozdziałów a nawet akapitów, w skrajnych przypadkach zdań. Zdarza mi się rozmawiając z kimkolwiek, nawet, gdy skupiam się maksymalnie na rozmowie, nie rozumieć, o co chodzi. Odpowiadam, ale nie mam pojęcia czy na temat. Mam okropne problemy z koncentracją, nie potrafię skupić się na wykonywanej czynności dłużej niż kilka minut.

Nie mam problemów z używkami, nie nadużywam alkoholu. Odżywiam się zgodnie z zaleceniami dietetyka, wysypiam się. Nie zauważyłam u siebie ostatnio żadnego drastycznego ubytku wagi. Czasem miewam bóle głowy, ale są to bóle krótkotrwałe, przeszywające w okolicy skroni lub długotrwałe na wysokości płata czołowego z tym, że te drugie są dłuższe i mam wtedy wrażenie jakby ktoś *naciskał na mój mózg*.

Nie biorę żadnych leków regularnie, przez pół roku brałam witaminę B, bo takie były zalecenia lekarza odnośnie moich problemów z pamięcią. Przestałam jednak, bo nie dawało to żadnych efektów. Do lekarza ponownie się nie zgłosiłam, bo już wcześniej miałam problemy ze zdobyciem skierowania nawet na badanie krwi a co dopiero do neurologa.

Jestem przerażona, bo mam przecież 17 a nie 70 lat.Proszę o Pomoc.

Julka 2011-12-29, 11:18

To mogą być objawy padaczki, a zaburzenia koncentracji napadem. Warto wykonać eeg i skonsultować się ponownie z neurologiem.

neuron 2012-01-01, 22:25