Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Zaburzenia pamięci, trudności z przypominaniem sobie słów, obniżony nastrój i spadek energii

Zaburzenia pamięci, trudności z przypominaniem sobie słów, obniżony nastrój i spadek energii

Mam 40 lat i od ponad roku cierpię na kłopoty z pamięcią polegające na trudnościach z przypominaniem sobie słów, a raczej automatycznym *włączaniu się* słów z podobnej kategorii np. zamiast tankować benzynę powiedziałam tankować wodę; mylę imiona męża i synów; nie mogę zapamiętać czynności, którą miałam wykonać za chwilę. Problemy te nasilają się w stanie silnego podenerwowania lub odpoczynku, kiedy nie muszę się mobilizować. Do tego mam obniżony nastrój i spadek energii - kilka lat temu przeszłam kurację lekiem Effectin - stan mój był określony jako subdepresja. Wówczas nie miałam zaburzeń pamięci, które mam teraz. Zastanawiam się czy to nawrót depresji czy może zaburzenie neurologiczne. Jak to zweryfikować? Dodatkowo niepokoję się, gdyż moja mama zmarła w wieku 63 lat na glejaka wielopostaciowego.

Ola 2011-11-08, 23:08

Takie objawy mogą wynikać z roztargnięcia, stresu i zmęczenia. Jest Pani młodą osobą, z wywiadem w kierunku depresji, bez innych zaburzeń klinicznych. Jeśli ma Pani wątpliwości można osobiście konsultować się z neurologiem.

neuron 2011-11-15, 16:26