Zaburzenia pamięci i myślenia

Witam mam 22 lata jednak martwia mnie moje probemy z głową. Nie wiem czy powinnam się udać do lekarza..troche sie boję, że mogłabym się dowiedzieć o jakiejś przykrej chorobie. Czy choroby głowy są uleczalne? Odczuwam nieustanny dyskomford w głowie jakby zmroczenie i ból z tyłu głowy który nigdy nie mija lecz jest do zniesienia bo nie jest silny tylko odczuwalny. Przypomina bardziej pieczenie w głowie. Mam probemy z pamięcią. Coraz gorzej zapamietuje. Cieżko mi sie skupić na rozmowie i mam probemy z robieniem notatek ze słuchu. Zapominam co mam zrobić wszystko muszę sobie zapisywac. Nie wiem czy nie mam również słabszego słuchu, czesto odczywam jakby szumy lub zatykanie uszu takie jak powstaje w wyniku zmiany ciśnienia. Mam dużą wadę wzroku -5.00. Cięzko przychodzi mi podejmowanie ważnych decyzji. Działam dość wolno. Jak się bardzo skupiam lub stresuje to mi się robi słabo. Mam również duży apetyt jak nie zjem dłuższy czas to słabne i czuję otępienie w głowie. Wydaje mi się,że mam również zaburzenia równowagi. Czasem jak przechodze przez drzwi to uderzam w fitryne mimo ze wydaje mi sie ze sie zmieszczę. Odczuwm ciepło w głowie a nie mam gorączki. Nie lubie długo się wypowiadać bo boję się, że zapomnę co mam powiedzieć ub zapomnę jakiegoś słowa. Zwykle pisanie wymaga ode mnie wysilku i meczy mój umysł. Czytanie również- gdy długo coś czytam zaraz odczuwam dyskomford w głowie i zmęczenie umysłowe. dokucza mi również nieustanna suchość w ustach. Nie mam wymiotów ani przesadnych bólów głowy chrakterystycznych dla większości chorób. proszę o odpowiedź

Natalia 2012-08-03, 17:43

Ważną informacją jest od kiedy występują takie dolegliwości, dni, miesiące, lata? Warto osobiście skonsultować się z neurologiem oraz psychologiem. Stres i zmęczenie może powodować takie dolegliwości ale należy wykluczyć przyczyny neurologiczne.

neuron 2012-08-08, 13:18