Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Szybkość postępowania otępienia przy zaniku tkanki podkorowej mózgu

Szybkość postępowania otępienia przy zaniku tkanki podkorowej mózgu

Jestem pacjentką kardiologiczną stosującą od 25 lat leki przeciwzakrzepowe. Ostatnio z powodu bóló głowy i nieregularnego gorszego wzroku zrobiono mi tomograf komput. głowy. Wynik -ognisko hipotensyjne 1*2*1*2 oraz zanik tkanki podkorowej. W rozmowie z lekarzem usłyszałam,że należy spodziewać się zmian w zachowaniu społecznym, abnegacji, pogarszania pamięci, kłopotów z poruszaniem się. Jestem wprost przerażona, ponieważ jestem osobą samotną i muszę wiedzieć jak szybko mogą postępować te zmiany. Jestem w głębokiej depresji, z którą mój psychiatra nie może sobie poradzić, a ja zaczynam Przesypiać czas za pomocą środków farmakologicznych i8 odsuwam od siebie ludzi mi bliskich .

Katarzyna 2011-04-02, 12:55

Jeśli mogłaby Pani przepisać cały wynik badania. Ognisko hipotensyjne jest wynikiem zmian niedokrwiennych. Jednak na podstawie tego opisu nie umiem odpowiedzieć czy lekarz ma rację (lokalizacja zmiany), a także jak szybko będzie postępował proces (tu niestety nikt nie poda Pani konkretów). Należy kontynuować dotychczasowe leczenie. Proszę pamiętać, że stosowanie zbyt dużej ilości niepotrzebnych leków wpływa także negatywnie na Pani zdrowie.

neuron 2011-04-03, 21:16