Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Szanse na cofnięcie otępienia po zawale serca z niedotlenieniem mózgu

Szanse na cofnięcie otępienia po zawale serca z niedotlenieniem mózgu

Mój tata ( 59 lat ) dwa tygodnie temu miał rozległy zawał serca i niedotlenienie mózgu ( nigdy nie chorował , nie brał rzadnych lekarstw )Obudził sie po dwóch dniach, ale ma problemy z pamiecią.Wszystkich poznaje ,wie jak się kto nazywa za chwile coś mówi od rzeczy, wszystkie podstawowe czynności umie zrobić tylko nie wie jak się ma do tego zabrać -trzeba mu podpowiedzieć,i jest codzienna walka z papierosami bo nie rozumie że nie może palić ( palił prawie 50 lat). Po tygodniu od zawału wyszedł ze szpitala , jak sobie zapomni o papierosach i jest spokojny to są chwile jakby był całkowicie świadomy - czyta, żartuje, chodzi na spacery.Czy jest szansa, że tata wróci do zdrowia, proszę o jakiś cień nadzieji, że wróci do pełnej świadomości, że ludzie po takiej chorobie wracają do zdrowia.

Monika 2011-05-10, 13:15

Trudno powiedzieć, skoro zawał był rozległy to funkcja serca nie będzie już tak jak poprzednio, na pewno sprawność Pani taty będzie ograniczona. Większość zmian wynikających z niedotleniania może także się utrzymać. Na ile jest to możliwe należy ćwiczyć pamięć.

neuron 2011-05-12, 20:38