Skleroza w młodym wieku

Szczerze mówiąć nazwałąbym to totalną sklerozą. Mam 21 lat i już od dłuższego czasu a mianowicie od jakiś 2 lat zaóważyłam u siebie porblemy z pamięcią zreszta nie tylko ja bo osoby z mojego otoczenia również prucz mamy która twirdzi ze jak mowie *zapomnialam* to wymówka;/ mianowicie caly czas szukam telefonu, torebki i innych rzeczy które cąłkiem nie dawno sobie przygotowałam by nie zapomniec, mama mnnie o cos poprosi tez zazwyczaj zapominam, znajomi przytaczaja mi pewne sytuacje czy rozmowy i musza mi opowiadac na nowo bo ja nie pamietam, zdarzaja mi sie pomyłki w wymowie zamiast pralka powiem lodówka , zdarza mi sie chodzic z brudynmi naczyniami do pralki zamiast do zlewozmywaka w kuchni,jesli chodzi o edukacje ucze sie dzien przed egzaminem bo wczesniej nie ma to sensu bo i tak zapomne z czytaniem ksiazek nie mam porblemów czasem jak nie pamietam co czytalam to cofne sie kilka stron. czytac musze w totalnej ciszy bo wszystko inne mnie rozprasza jest wiele takich dziwnych sytuacji których na ta chwile nie jestem wstanie wszystkich przytoczyc ale wydaje mi sie to o tyle dziwne ze potrafie przypomniec sobie całe zdania co i kto do mnie powiedział np. 5 lat temu a nie potrafie s0bie przypomniec tego załózmy co bylo tydzien temu...da sie coś z tym zorbic?? P.s mam jeszcze problem z rozmowa a konkretniej gdy siedze sama w pokoju i wyobrazam sobie ze rozmawiam z kims na jakis temat to wiem co bym powiedziala jakich słów uzyła itd. a jak dochodiz do tej rozmowy to nagle mam pustke w głowie jakbym mało wyrazów znała i nie umiala sie wysłowić;/

Monia 2010-10-05, 10:03

Wydaje się że są to problemy bardziej związane z zaburzeniami koncentracji i skupieniem uwagi. Dodatkowo jest zapewne komponenta lękowa może i depresyjna. Zaleciłbym konsultację u psychologa, może też u psychiatry aby włączyć leczenie farmakologiczne. Zachęcam do podjęcie leczenia jak najszybciej.

Tomoo 2010-11-02, 19:19