Forum neurologiczne » Choroby otępienne, zaburzenia pamięci i koncentracji » Rozpraszanie się, trudności w skupieniu uwagi i zamyślanie się

Rozpraszanie się, trudności w skupieniu uwagi i zamyślanie się

Mam 15 lat. Ponieważ jestem w ostatniej klasie gimnazjum, mam dużo nauki. Zaczęłam zauważać że co raz częściej się rozpraszam, nie potrafię się skupić, kiedy przeczytam jedną stronę, muszę ją przeczytać kolejny raz bo nic nie zrozumiałam, zamyślam się patrząc się w jeden punkt i zapominając o teraźniejszości zwłaszcza na lekcjach. Nie potrafię skupić swojej uwagi na nauczycielu.
Mam bardzo rozwiniętą wyobraźnię potrafię sobie wymyśleć co tylko będę chciała. W mojej wyobraźni prowadzę kilka żyć i każda co innego robi, czym innym się zajmuję, kim innym jest po prostu. Właśnie to na ten temat najczęściej się *wyłączam* . Nie wiem czy po prostu mam jakąś chorobę psychiczną, czy to jest normalne u dziewczyn dojrzewających, sama nie wiem co o tym myśleć. Tak naprawdę zaczęłam sobie to wszystko wyobrażać kiedy poszłam do Gimnazjum czyli 3 lata temu. W podstawówce miałam same wzorowe świadectwa.
Jeszcze gdyby miała to coś pomóc to jestem osobą bardzo nerwową i stresującą się, ze stresu często nie mogę jeść albo mam nad wyraz apetyt, również ze stresu mam ataki płaczu.
Proszę o pomoc.

Magda.. 2012-11-12, 20:17