Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Rehabilitacja przy uszkodzeniu nerwu łokciowego

Rehabilitacja przy uszkodzeniu nerwu łokciowego

Witam,
Dużo już czytałem na temat mojego problemu i dużo czasu spędziłem u lekarzy. Otórz od 3 miesięcy nie mam czucia w 4-5 palcu. Po wielu tygodniach odwiedzania lekarzy w nfz i prywatnie wkońcu ktoś zlecił mi badanie EMG na którym wyszło aksonalne uszkodzenie nerwu łokciowego. Pani neurolog zaleciła mi lek Metypred i Amizepin no i oczywiście witaminki. Po miesiącu przyjmowania tych leków nie odczówam absolutnie żadnej poprawy. Terminy na nfz do neurologa są długie a prywatnie mnie nie stać na wydawanie kolejnych pieniędzy na lekarzy którzy mylą zespół cieśni nadgarstka z uszkodzeniem nerwu łokciowego. Dlatego błagam o jakąś poradę, jakich leków mogę użyć samodzielnie na to schorzenie, dodam że wypisanie recepty na taki lek to nie problem tylko żeby było to coś co wkońcu zadziała bo ileż można się męczyć. Ewentualnie jak tą rękę/nerw mogę rechabilitować żeby proces przyśpieszyć, z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Tobiasz 2010-09-01, 02:40

Przyczyną uszkodzenia nerwu łokciowego może być ucisk w nadgarstku, na splot barkowy czy korzenie nerwowe C8-Th1. Najważniejsze jest badanie chorego. Pomocniczo można wykonać badanie rtg odcinka szyjnego kręgosłupa, usg ręki. Jeśli leczenie zachowawcze nie przyniesie rezultatów należy rozważyć zabieg operacyjny. Do leczenia zachowawczego zalicza się leczenie przeciwbólowe, prawidłowe zachowanie tj. unikanie zginania łokcia, noszenie stabilizatora, unikanie ucisku, leczenie glikokortykosteroidami, rehabilitacja, którą osobiście powinien zlecić lekarz.

neuron 2010-09-02, 21:09

Badanie RTG odcinka szyjnego było wykonane lecz nic nie wykazało, usg nie było zlecone, również żadnych zaleceń apropo zginania, noszenia stabilizatora nie było zalecone, gdzie takie stabilizator kupić można i ile to kosztuje. I jeszcze jedno : czy przyczyną nie regenerowania się tego nerwu pomimo brania wyżej wymienionych tabletek może być opieranie się ręką o biurko ?? Jestem z zawodu informatykiem i cały dzień generalnie siedzę w fotelu opierając ręke na biurku trzymając myszkę. Czy jakieś kremy mogę zastosować cokolwiek, operacja to ostateczność przecież. Dodam że awaria nastąpiła po tygodniowym opieraniu się łokcia na oparciu krzesła a dokładniej podpierałem głowę ręką łokieć oczywiście na oparciu i tak oglądałem 9 sezonów smallvile :)

Tobiasz 2010-09-03, 00:46

Tak opieranie się łokciem o stół lub krzesło może być przyczyną dolegliwości. Stabilizatory można kupić w każdym sklepie medycznym, koszt zależy od typu sprzętu, zwykle jest to coś około 50 PLN. Kremy raczej nie okażą się skuteczne.

neuron 2010-09-06, 10:11

Proponuję wizytę u dobrego ortopedy z wszystkimi wynikami badań, ja sama jestem obecnie po zabiegu nerwu łokciowego - trzy tygodnie minęły i ręka nie boli jedynie rany pooperacyjne. leczenie farmakologiczne zazwyczaj w takich przypadkach nie pomaga

lucyna 2010-10-02, 19:48

Na to nic nie pomoze tylko zabieg operacyjny tak powiedzial lekarz neurolog,jestem 2,5tygodnia po zabiegu i narazie dalej nie mam czucia w dloni wrecz przeciwnie-bardziej nie mam czucia,lekarz twierdzi ze to moze potrwac-jestem troche zalamana-pozdrawiam

marzena 2012-04-29, 11:17

Hej wam... Napiszcie prosze wszyscy jak wyglada obecnie sytuacja z Waszymi rekoma...
Marzena, jak obecnie sprawuje sie Twoja reka? Ostatni post jest napisany swierzo po operacji i pewnie duzo moglo uledz zmianie...

Ja od 2tygodni mam wyzej wymienione dolegliwosci i nie kreje ze mam te same obawy co wszyscy wyzej piszacy...

tomek 2012-08-03, 01:40

Witam dwa dni temu wyladowalem na sor obudzilem sie o 3 w nocy z zdretwiala reka ,,,, w Sor okreslono umnie uszkodzenie nerwu lokciowego przepisano inekcje domiesniowe... Pracuje na kuchni i staram sie wykonywac swioja prace jest jakas mozliwosc ze to przejdzie ? Czy wogole moge pracowac i uzywac tej dloni??

Bartek 2012-08-21, 08:49

Ja też mam uszkodzenie nerwu łokciowego żadne zastrzyki i tabletki nie pomagają czekam na badanie EMG ale ciężko jest tam się dostać. Mam okropny ból, małego i średniego palca juz nie czuję i ręka praktycznie jest już nie sprawna a co dalej będzie - nie wiem !

Basia 2013-01-13, 18:45

U mnie EMG wykazało uszkodzenie nerwu łokciowego zobaczymy pewnie ten zabieg na łokciu mnie czeka zobaczym co dalej

marcin 2013-01-26, 16:03

Witam. Czytając wasze dolegliwości przypomina mi się moja sytuacja z marca ubiegłego roku. Wszystko rozpoczeło sie od mrowienia najmniejszym palcu lewej reki,pogorszone czucie a z czasem doszło do zaniku miesniowego między kciukiem a palcem serdecznym. Ręka stała chudsza i słabsza,brak siły by utrzymac talerz( niczym kelner)poprostu wypadał z ręki. Czasu,nerwów,pieniędzy pochłoneło. na start wybrałem sie do apteki po magnes,witaminy. Nic nie dało więc udałem sie do nastawienia kręgosłupa,masaże. Uszkodzenie w odcinkach szyjnych może podobno powodować zaburzenia w funkcjonowaniu ręki. To tez ic nie dało. Zapomniałem wspomnieć że neurolog przyjmujący na kase chorych stwierdzil mozliwy paraliż( hehe teraz sie śmieje ale wtedy nie był do śmiechu). skierował mnie na rezonans magnetyczny kregosłupa odcinka szyjnego. Tam było wszystko ok. Na kolejnej wizycie prywatnej u ortopedy stwierdzil że wyjscie z tego to- chirurg ręki. Dlatego przeczesując internet znalazłem doktora chirurga w Kaliszu( 40 km ode mnie) . umówiłem się na prywatną wizyte(koszt 200zł) . Po 10 min zdiagnozował dolegliwość. Neuropatia nerwu łokciowego na poziomie rowka i przedramienia. leczenie operacyjne-uwolnienie nerwu lokciowego szczegolnie na poziomie przedramienia w wykorzystaniu techniki endoskopowej. zabieg trwał około 45 min. po 4 h pojechałem do domu. jako pasażer oczywiście. na ta chwile jest lepiej choc odczuwam pewien dyskomfort do dzisiaj.
tym chirurgiem był p. Paweł Nowicki. pozdrawiam go przy okzji bardzo serdecnie. Konkretny lekarz . pozdrawiam

Arek 2013-02-08, 16:51

Witam. Ja będę miał operację 14 marca po prawie roku czekania. Mam zanik mięśni miedzy kostnych lewej ręki, jest ona dużo słabsza co bardzo mi przeszkadza bo jestem osoba leworęczną. Troszkę obawiam się tej operacji czy po niej wszystko będzie ok i ręka wróci do swojej dawnej sprawności :)

Dawid 2013-02-11, 18:13

Do Arka. Jestem w identycznej sytuacji, po diagnozie lekarz zlecił mi leki na 30 dni (180 zł, zestaw witamin), ćwiczenie piłeczką, ściskanie. Zdaje się, że na decyzji o braku natychmiastowej operacji zaważył mój wiek.. Proszę napisać, jak długo ręka po zabiegu ma być unieruchomiona (u mnie to prawa :-( niestety). Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, pozdrawiam.

Jagoda 2013-03-02, 10:45

Witam ja miałam operacje nadgarstka w 2001r. A operacje nerwu rowka łokciowego 2002r. Jest 2013 a ręka dalej boli ,mam zesztywniale palce a nawet gorzej 2 razy w miesiącu tracę czucie tak na 30 minut tak jak by mi ktoś podał znieczulenie .ale życzę powodzenia tym którzy nadal czekają na operacje może Wam coś to da a jak dla mnie to zostaje mi tylko płakanie z bólu w poduszkę 12 lat bólu i ile jeszcze?? A mam dopiero 30 lat:(((

Ania 2013-03-16, 03:40

Witam serdecznie.Operacje mialem 7 marca.I dzis nie jest lepiej,zaczynam sie martwic.Lekarz mowi,ze pelny powrot do zdrowia moze potrwac do roku.A ja szukam odpowiedzi na pytanie,jak moge sobie sam pomoc w rekonwalescencji.Czy tez wszystko jest juz tylko w rekach natury?
Czuje sie jakby mi ta czesc dloni powoli zamierala,i stawiam sobie pytanie,czy to naprawde normalny objaw.Moze ktos napisze jak to bylo po operacji?
Pozdrawiam wszystkich wspolcierpiacych.

gerhard 2013-03-24, 13:57

Strona: 1  2 | 3 |