Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drêtwienia, dr¿enia, tiki » Rehabilitacja przy uszkodzeniu nerwu ³okciowego

Rehabilitacja przy uszkodzeniu nerwu ³okciowego

Do Ani.A co mowia na to lekarze?














gerhard 2013-03-24, 14:06

Witam. u mnie zespó³ rowka nerwu ³okciowego zacz±³ siê dwa lata temu. niekoñcz±ce siê wizyty u neurologa. lekarstwa, zastrzyki i ¿adnej poprawy. W zesz³ym roku trafi³am do ortopedy, wystawi³ skierowanie na przewodnictwo i wszystko by³o jasne. pilna operacja. mia³am j± w Tczewie. Robiona przez docenta Mazurka. nie mogê jeszcze wyprostowaæ rêki, ale niby po rehabilitacji ma byæ lepiej. Natomiast je¿eli chodzi o mrowienie w palcach to nadal jest, i nikt nie mówi, ¿e go nie bêdzie!

Hania 2013-04-04, 10:51

3 lipca mialam zabieg uwolnienie nerwu lokciowego zdj szwow po dwoch tyg jednak przy zdejmowaniu zostal wciagniety supel wyslano mnie ponownie na oddzial gdzie pruto i na nowo zszywano, rehabilitaciji nie dostalam tylko specjalista kazal mi sobie samej machac w pazdzierniku 2012 znow poszlam do ortopedy dostalam rehabilitacje .przeszlam ja w marcu 2013 zadnej poprawy ,Nie moge normalnie zyc .odczuwam bol powyzej lokcia az do ramienia szok . w tej chwili niemoge wykonac prostych czynnosci np przy ubieraniu myciu . wizyta u neurologa tez nic niedala jedno zdanie mnie zdziwilo wypowiedziane ze moge juz nieodzyskac calkowitej sprawnosci.wizyte mam u ortopedy 15 maja. zastanawiam sie jakie bedzie tym razem DIAGNOZA

Wanda 2013-05-04, 13:11

Witam, mam podobny problem, otoz od opierania sie na lokciu przed kom,puterem zdretwialy mi dwa male palce w lewej dloni, myslalem, ze przejdzie lecz nie przeszlo.... bylem u lekarza ale na jednej wizycie sie skonczylo, bo balem sie o utrate pracy, teraz minely juz 3 miesiace, poprawy zadnej , wrecz jeszcze gorzej dlon wyglada na duzo chudsza, miedzy kciukiem a palcem wskazujacym zrobil sie dolek z dwoch stron... wydaje mi sie ze tylko zabieg moze tu pomoc, jednak w obecnej chwili na takie cos nie moge sobie pozwolic, bo strace prace... czy mozna z tym poczekac jeszcze z 2 miesiace? czy lepiej jak najszybciej zaczac dzialac?

Andrzej 2013-05-07, 00:04

Hej !
Jestem miesiac po operacji nerwu lokciowego na poziomie nadgarstka...
Do urazu (no¿em) doszlo ubieg³ego roku w czerwcu.
Na chwile obecna nie ma zadnej poprawy,doszedl kolejny bol w ranie ciêtej. Reka jest blada,chudsza,poci sie i strasznie marznie,kuje,sciska itd...
Jak nie moja reka,straszne to jest!!!
Bol promieniuje do lokcia i samej pachy.
Na chwile obecna mam laser i cwiczenia...
Po operacji jest obrzêk,wszystko sciaga i te szwy...
Nieprzyjemne to wszystko!!!
Mam dopiero 25lat,mowie sobie,ze to wszystko ¶wie¿e i z czasem bêdzie lepiej ,a tak poza tym jestem z lekka za³amana!!!
Wci±¿ za wszystko trzeba placic! Do specjalista dostaæ sie nie ma szans,leki drogie i teraz kolejne koszta z rehabilitacjami,a poprawy zero! CHORE TO WSZYSTKO!!!!

... 2013-05-07, 22:18

To jest tak ; im szybciej zrobiona operacja tym wieksze szanse na zregenerowanie sie nerwu i powrotu do zdrowia. Ale z tego co wiem zawsze jakis uszczerbek zostanie.
Lekarze zazwyczaj zwlekaja,a pacjenci nie orientuja sie.
Od razu radze isc do neurochirurga,a nie latac po ortopedach, neurologach tak jak ja zostawa³am zbywana i mówiono mi,ze operacja niepotrzebna.
A w poradni *walki z bólem* mo¿na sobie porozmawiaæ i dostawaæ recepty na leki padaczkowe!

... 2013-05-07, 22:33

Witam,
zanim zdiagnozowano u mnie uwiê¼niêcie nerwu w rowku ³okciowym, trwa³o to rok!!! Chodzenie od lekarza do lekarza, ³±cznie z wys³aniem mnie do psychiatry, rzekome urojenia. Wreszcie trafi³am do m±drego ortopedy. Szybko dosta³am siê na operacjê. W sierpniu 2012, nerw zosta³ uwolniony, palce przesta³y mrowiæ. Jednak chocia¿ mija prawie rok nadal rêka boli i jest mniej w³adna. Dzi¶ zrobi³am ponownie EMG i okaza³o siê, ¿e nerwy nie s± ca³kowicie zregenerowane i nie wiadomo, czy pe³na sprawno¶æ wróci. Dodatkowo mam ostre uszkodzenie nerwu w miê¶niu dwug³owym ramienia, co mo¿e sugerowaæ uszkodzenie na poziomie korzeni rdzeniowych lub splotu ramiennego. Nadmieniam, ¿e w nocy drêtwiej± mi rêce od wielu lat, ale oczywi¶cie nikt z lekarzy, nic sobie z tego nie robi³, tym bardziej, ¿e w rezonansie krêgos³upa szyjnego nic nie widaæ. Teraz zacznê now± wedrówkê po lekarzach.

Anka 2013-05-16, 22:40

No wlasnie...
I jak tu dalej funkcjonowaæ?! Jak bol jest obecny 24h na dobê!!!

... 2013-05-16, 22:53

Witam serdecznie, u mnie diagnoz nie trwa³a tak d³ugo, pierwsze objawy drêtwienia wyst±pi³y po upadku na lew± stronê cia³a w styczniu tego roku. Ortopeda do którego trafi³am na poczatku lutego odrazu nie mia³ w±tpliwo¶ci , ¿e jest to uszkodzenie nerwu ³okciowego na poziomie rowka. Na tej samej wizycie dosta³am skierowanie na EMG, które w tempie b³yskawicy jak na nasze Polskie normy mi wykonano. 3 kwietnia mia³am wynik w rêce i od razu dosta³am skierowanie na operacjê. Operacje mia³am 26 kwietnia. W dalszym ci±gu odczuwam pewien dyskomfort szczególnie w 3 i 4 palcu lewej rêki, ale jest o niebo lepiej.
pozdrawiam

Ania 2013-05-28, 15:22

Witam wszystkich uszkodzonych :) niestety mnie te¿ to dopad³o jakie¶ trzy miesi±ce temu, praca przy biurku. Niestety trafi³o na dwie rêce. Zaczê³o siê od mrowienia od ³okcia po same d³onie, palce 4 i 5 s± dziwne, jakby nie moje. Po braniu tabletek na rozlu¼nienie miê¶ni mrowienie usta³o, chocia¿ czasami sie pojawia. Niestety palce pozosta³y dziwne i s± s³absze d³onie co jest bardzo denerwuj±ce ;/ Mia³am robione badanie EMG lewej rêki (od niej siê zaczê³o) i rzekomo czucie jest w 100% dobre, ale mam rozpoznane lekkie uszkodzenie nerwu ³okciowego (jak to jest lekkie to sobie mogê tylko wyobraziæ jak jest z wiêkszym). W poniedzia³ek mia³am robiony rezonans magnetyczny ¿eby wykluczyæ inne choroby i na szczê¶cie wszystko wysz³o w porz±dku. Jak na razie neurolog przepisa³ mi Alanerw i zobaczymy co z tego bêdzie, chocia¿ jak czytam Wasze wypowiedzi to stwierdzam, ¿e jakiej¶ wiêkszej poprawy nie bêdzie ;/ Nie wyobra¿am sobie operacji, ale je¿eli nie bêdzie innego wyj¶cia to siê chyba na ni± zdecydujê. Zna kto¶ mo¿e jakiego¶ dobrego neurochirurga w Krakowie? Mam nadziejê, ¿e nasze nerwy ³okciowe dojd± do siebie i trzymam kciuki za Was wszystkich :)

Marta 2013-06-05, 22:15

Dziewczyno i inni nie czekajcie na zabieg to nie boli mia³am obydwie rêce robione .przez doktora Mazurka w Tczewie a i zaraz po tym spokój ,ale nie zwleka³am .Sam zabieg trwa do godziny ,ja mia³am znieczulenie r±k ,pe³na ¶wiadomo¶c tylko trochê na rozweselenie ,po.2-3 godzininach w asyscie do domu .30 dni zwolnienia .14 dni szwy .Ju¿ na pierwszej wizycie poprosilam o rehabilitacje ,tj dzieñ po zabiegu jak by³am na zmianê opatrunku .Mam spokój z nadgarstkami ale ostnio prawe przedramie z barkiem dokucza i czuje ze poszed³ nerw ³okciowy i nie bede czekaæ zabieg jak najzybciej bo czym d³u¿ej tym gorzej z powrotem do pe³nej sprawno¶ci .

anna 2013-06-30, 18:27

Mamy nie zwlekac z zabiegami.. w naszym kraju na wszystko trzeba czekac! Lekarz stwierdzi³,ze to nie zagra¿a zyciu i muszê czekaæ...a im d³u¿ej tym gorzej,oczywiste...
Mam pytanie,mo¿ne ktos mi tu odpowie?
- maj±c uszkodzony nerw ³okciowy na poziomie nadgarstka, po operacji uwolnienia nerwu> Przebywam obecnie na ¶wiadczeniu rehabilitacyjnym które mi sie koñczy moge staraæ sie o rentê wypadkowa? Pozdrawiam wszystkich i zdrówka ¿yczê!
Marek

Marek 2013-07-09, 23:10

Witam.
Niestety tez mam taki problem. Od tygodnia drêtwiej± mi 4 i 5 palec u lewej reki.
Dzisiaj by³em u neurologa i na to wyglada, ¿e to nerw w ³okciu.
Nastepny raz mam siê pojawiæ u lekarza za miesi±c jak siê nic nie poprawi.

A mam pytanie odno¶nie operacji. Czy mo¿e kto¶ siê orjêtuje ile taki zabieg kosztuje prywatnie. Bo z tego co wiedzia³em to w ramach NFZ d³ugo sie czeka.

Z góry dziêkuje i pozdrawiam.

Krzysiek 2013-07-15, 15:45

Jestem po operacji, dopiero dwa tygodnie. Zabieg operacyjny w znieczuleniu ogólnym.Po dwóch dniach do domu.
Rêkê noszê unieruchomion± na chu¶cie, opatrunki zmieniam sama codziennie. Wczoraj wyci±gniêto szwy. rana dlugo¶ci ok 6 cm.
W dalszym ci±gu nie mam czucia w palcach, rêka mnie boli. Po operacji lekarz operuj±cy powiedzia³ od razu,¿e mam ma³e szanse na ca³kowit± sprawno¶æ, poniewa¿ nerw jest mocno uszkodzony.
Muszê jeszcze przej¶æ operacji cie¶ni nadgarstka w tej samej rêce.
Je¶li boicie siê samej operacji to powiem....nie ma czego.
Jesli boicie siê o efekty to powiem....bójcie siê.

Dominika 2013-08-03, 21:07

Witam,
parê lat temu te¿ mia³am uszkodzony nerw ³okciowy prawej rêki. Po prostu obudzi³am siê pewnego ranka z potwornym bólem rêki. Zaczê³o siê chodzenie od lekarza do lekarza.Miesi±c trwa³o zanim trafi³am do dobrego neurologa. Stwierdzono neuropatiê aksonaln± czuciowo-ruchow±.Amplitudy czuciowe i ruchowe bliskie zeru.Badanie powtarza³am trzy razy bo nie uda³o siê jednoznacznie ustaliæ czy nerw jest uszkodzony w ³okciu czy w barku. Mia³am te¿ przeczulicê (ka¿dy dotyk pali³ jakbym wk³ada³a rêkê w ogieñ) i zanik miê¶ni.
Poniewa¿ nie uda³o siê jednoznacznie ustaliæ miejsca uszkodzenia nerwu, nie zgodzi³am siê na operacjê (ostatecznie mia³ to byæ ³okieæ).
By³am te¿ na konsultacji u jakiego¶ profesora, który zgi±³ mi dwa razy rêkê w ³okciu i stwierdzi³, ¿e to na pewno ³okieæ i trzeba operowaæ. W³a¶nie ta wizyta ostatecznie przekona³a mnie, ¿eby siê nie zgodziæ.

Teraz my¶lê, ¿e to by³a s³uszna decyzja.
Bra³am tabletki i przesz³am rehabilitacjê m.in. na¶wietlanie i stymulacja nerwu (jedna blacha na ³okciu, druga na nadgarstku.Po³±czone to kabelkami z jakim¶ urz±dzeniem.Pani co¶ tam podkrêca³a i pyta³a *czuje pani?*, a ja *nie*. To podkrêca³a mocniej i mocniej a¿ poczu³am.)

Poprawa nie przysz³a od razu, to siê dzia³o powoli i stopniowo ale na pewno rehabilitacja bardzo mi pomog³a (4 serie). Zanik miê¶ni i przeczulica siê cofnê³y, rêka odzyska³a sprawno¶æ.
Na pewno jest troszkê s³absza, czasem drêtwieje i boli, szczególnie na zimnie, ale nie ma ¿adnego porównania do tego co by³o. ¯yjê i pracujê normalnie a przecie¿ by³ czas, ¿e nie mog³am d³ugopisu w rêce utrzymaæ...

¯yczê Wam Wszystkim powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia.
Pozdrawiam

Ala 2013-08-19, 00:18

Strona: 1 | 2  3 |