Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drêtwienia, dr¿enia, tiki » Rehabilitacja przy uszkodzeniu nerwu ³okciowego

Rehabilitacja przy uszkodzeniu nerwu ³okciowego

Objawy jak wy¿ej wspominano, od kwietnia br lewa rêka, zw³aszcza palce IV i V, drêtwa, rano k³odowata, mrowienie, pogorszone kr±¿enie i czucie. Mrowienie utrzymuje siê od kwietnia br. W kwietniu wykona³am rezonans odc szyjnego, neurolog podejrzewa³ zespó³ rowka nerwu, przy okazji zdiagnozowano Reynaulda. Pó¼niej usg ³okcia i elektroneurografia, która pokaza³a, ¿e niema ju¿ czego rehabilitowaæ. Jestem 2 dni po szczê¶liwie udanej operacji. Na NFZ ale zaznaczam, wszelkie badania ikonsultacje wcze¶niej wykonywa³am prywatnie, dlatego tak szybko.
Liczê siê z tym, ¿e po operacji nie bêdzie poprawy i cieszê, ¿e stan siê ju¿ nie pogorszy.

Marysia 2013-09-23, 22:07

Ja jestem 4 tygodnie po operacji dekompresji nerwu ³okciowego oraz usuniêciu krwiaka,który powsta³ po upadku.Ju¿ nastêpnego dnia po operacji V-palec wróci³ na swoje miejsce,obecnie powróci³a ,,si³a,,
w d³oni,zginam wszystkie palce rêki bez ¿adnych problemów,zacz±³ rosn±æ paznokieæ w ma³ym palcu(przed operacj± wzrost siê zatrzyma³),skóra ju¿ nie jest sucha,czasami tylko czujê mrowienie w palcach.Lekarz powiedzia³.¿e nerw ³okciowy regeneruje siê do¶æ d³ugo.Chodzê z miêkk± pi³eczk± w d³oni,codziennie nagrzewam rêkê lamp± soluksow± (czerwon±) oraz noszê we³nian± opaskê na rêku(podobno nerw ³okciowy szybciej siê regeneruje w cieple)
Uwa¿am ¿e jest OK.

Olga 2013-10-23, 13:15

Hej Krzysztofie Ja w³a¶nie jestem po prywatnym zabiegu Zespó³ rowka nerwu ³okciowego. Zabieg by³ wykonany w klinice ¦w. £ukasza w Bielko-Bia³a koszt 2800 z³.dzi¶ jest juz trzy tygodnie od zabiegu poprawa ogromna je¶li chodzi o drêtwienie palcy , ale w dalszym ci±gu nie mogê w STU PROCENTACH zgi±æ rêki . Pozdrawiam

Megi 2013-11-25, 11:40

Pul roku temu mialem wypadek zarwal sie podemna strop nie spadlem bo zapadlo sie metr na metr odilem lokcie ikto wie co jeszcze to byl momet ale w nocy zdretwiala mi prawa reka w ciagu dnia nie czulem dloni tylko male palce puzniej odzyskalem czucie w dloniach ale nie milem czucia w opuszkach srodkowym i serdecznym palecu do tej pory nic z tym nie robilem i morze dobrze bo powoli wszstko wraca do normy ale pul roku ninelo bulu odretwien i skurczy i to dwie dlonie jakdym nie czekal i poddal sie operacji to kto wie mi sie * udalo* poprawia sie ale operacje do mmie nie pszemawiaja

pawel wroclaw 2013-12-26, 23:09

Kochani najlepsze na zerwany nerw w lokciowy to wirówka

ewa 2014-01-21, 20:06

Witam uleg³am wypadkowi 5 marca 2015 roku a mianowicie przecie³am rêkê szyb± w nadgarstku.Przeciêta zosta³a têtnica i nerw ³okciowy w szpitalu do którego trafilam podwi±zano mi tylko têtnice a nerw zostawiono lekarz kaza³ szukaæ sobie na w³asn± rêkê szpitala który sie tego podejmie.Tak trafi³am do szpitala w Trzebnicy cudowni lekarze po wizycie w poradni zosta³a wyznaczona mi data operacji na 15 kwietnia 2015r.Operowa³ mnie wspania³y doktor któremu z ca³ego serca dziêkujê uratowa³ mi rêkê jestem w tej chwili prawie miesi±c po operacji rêka nie boli palce mam proste bo mia³am tak zwane szponiaste palce czucie w czwartym palcu wróci³o w pi±tym co prawda jeszcze nie ale to podobno po 3 miesi±cach ma siê zmieniæ tak zapewnia doktor.Rehabilitacja moja na dzien dzisiejszy to 2 razy dziennie k±piel rêki w ciep³ej wodzie rêka ma byæ zanurzona ca³a a¿ powy¿ej ³okcia tak 20 min. i elektrostymulator który ma za zadanie pobudziæ nerw do pracy i miê¶nie poniewa¿ mam zanik.Jak mówi³ mi rehabilitant na razie ¿adnych æwiczen si³owych poniewa¿ nerw musi siê chocia¿ troszkê zregenerowaæ.Na dzieñ dzisiejszy wszystko idzie w dobr± stronê.pozdrawiam wszystkich ¿yczê powodzenia.

Joanna 2015-05-10, 16:13

Strona: 1 | 2 | 3