Forum neurologiczne » Zaburzenia czucia, drętwienia, drżenia, tiki » Ból kręgosłupa, drętwienie twarzy, ucisk na oko

Ból kręgosłupa, drętwienie twarzy, ucisk na oko

Odczuwam bóle w kręgosłupie pod kręgiem szyjnym wystającym po lewej stronie. Czasami gdy poruszam szyją, drętwieje mi prawa część twarzy, szczególnie odczuwam to w okolicy ust i policzków. Zdarza się również, że drętwieje mi lewa ręka. Oprócz tego mam uniesioną niesymetrycznie lewą łopatkę bardziej niż prawą. Od ponad roku odczuwam ucisk na lewe oko tak jakby od środka. Miałam badania okulistyczne oka, łącznie z pomiarem ciśnieniem i nie wykazały nieprawidłowości - tylko lekki astygmatyzm i krótkowzroczność (- 0.5 dioptrii) Okulistka kazała mi obserwować, czy mam bóle głowy i rzeczywiście występują. Oprócz tego jestem ciągle rozkojarzona i mam kłopoty z pamięcią.
Co to wszystko może znaczyć i czy ma jakiś związek ze sobą?
Jakie badania zrobić? Zastanawiałam się nad rezonansem głowy lub kręgosłupa, ale nie mam żadnego ubezpieczenia zdrowotnego ani żadnych dochodów od dłuższego czasu i stać mnie na ewentualnie jedno z tych badań, bo znalazłam promocję na Grouponie. A może USG Doppler? Aha i wiek: 28 lat, tryb życia umiarkowanie siedzący.

Ela 2017-06-07, 01:50